מחפש עזרה בנרות..

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
frekaso
חדש בפורום
מחפש עזרה בנרות..

הודעה על ידי frekaso » 21:23 ,21 יוני 2010, ב'

לכולם שלום רב.

כבר תקופה ארוכה שאני מחפש עצה\הדרכ או פיתרון לבעיה שלי.
אני מעונין לבנות מתקן אשר מטרתו היא לחתוך צליל (קפיץ)ברזל לטבעות.ליצור שריון שרשראות.
העיקרון הוא אותו עקרון כמו מסור חיתוך פלטות בנגריות,מסילה שמובילה את הקפיץ אשר מוחזק משני צדדיו (למעלה ולמטה)
ודיסק אשר מבצע את החיתוך העדין של הטבעת.

ההדרכה שאני זקוק לה היא זו:
באיזה מנוע יהיה הכי טוב להשתמש למטרה הזו?-צריך שיסתובב מאוד מהר,יהיה יציב,ויעבוד בזמן עבודה ארוך.
והשאלה העיקרית היא באיזה דיסק יהיה טוב להשתמש?

השתמשתי בכל סוגי הדיסקים של משחזות הזוית והם היו עבים מידי(צריך משהו דק יותר ממלימטר)
השתמשתי בהמון סוגים של דיסקים המוצאים לשימוש עם דרמל.הקוטר היה יותר טוב אבל הדיסק פשוט חלש מידי ונשבר(מה שגרם לפציעה לא נעימה בעין).ואי אפשר להעמיס כזאת עבודה על דרמל.

ואז חשבתי על מנוע של מכונת כביסה.חזק,מהיר וטוב לעבודה רציפה.
אך הדיסק הוא הבעיה העיקרית..
בבקשה עזרו לי כל מי שמבין.
אני יודע שזה לא הכי קשור לפורום אבל אני חסר אונים.
בתודה דורון

ROMA
מכור לסכינים

Re: מחפש עזרה בנרות..

הודעה על ידי ROMA » 22:36 ,21 יוני 2010, ב'

אתה יכול לקחת קפיץ שהטבעות שלו יהיו גדולות ב2-3 מילימטר ממה שאתה רוצה, כך שאת ה2-3 מילימטר הנוספים האלו ''יאכל'' בעת החיתוך הדיסק, וכשאתה תסגור את הטבעות אחת עם השניה אתה תקבל את הקוטר הרצוי.

חתוך עם דיסק קטן 4.5''(אינץ) בעובי 3 מילימטר שאתה יכול למצא בכל טמבוריה שכונתית.
ו לגבי החיתוך הישר, אתה לא חייב לחתוך ישר את הקפיץ, כי גם ככה זאת טבעת ולא משנה איפוא החיתוך.
אם אסור אבל מאוד רוצים אז מותר.

frekaso
חדש בפורום

הודעה על ידי frekaso » 23:28 ,21 יוני 2010, ב'

נכון שלא חשוב אם החיתוך ישר או לא, למרות שעדיף שכן.

אבל אם יש טבעת בקוטר מסוים ומורידים ממנה 3 מ"מ, אז מן-הסתם היא לא תהיה עגולה לגמרי.
אם הבנתי אותך נכון.

תודה בכל מקרה.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 0:23 ,22 יוני 2010, ג'

בכל מקרה של עבודה עם דיסק, גם אם תצליח להשיג דיסק דק מספיק, החיכוך והמהירות של הדיסק יעיפו לך את הטבעות שנחתכות לקיבימט, וזה מסוכן, וגם מעוות את הטבעות, אפילו שהן מחומר קפיצי. הדבר קורה מהחלשה של המתכת בזמן החיכוך והחימום.

אתה יכול לטבול את הקפיץ הסלילי הבתול (לפני החיתוך), במעטה עבה של סיליקון לאיטום (Tile Sealer), להוריד ממנו לאורך הקפיץ תעלה שתחשוף את הקפיץ באיזור שמיועד לחיתוך, לחכות שזה ייתיבש ויתקשה, ואז לקבע את הבומבילה הזאת בפלייר פטנט, או במלחציים (תלוי אם הקפיץ או הדיסק נייח) ואז לנסות לבצע את החיתוך.

ישנם דיסקים דקים עם שולי-יהלום שמיועדים להרכבה על פוטר או על גריינדר (משחזת זוית) וניתן להשיגן בחנויות לכלי עבודה, כגון פולק או שזר בצפון או חנויות אחרות באיזור המרכז והדרום.

חוץ מזה, למה לא לחתוך פשוט עם קאטר ? מה עובי התיל ?

david448
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי david448 » 19:27 ,22 יוני 2010, ג'

יש דיסקים עובי 1ממ של pferd-עובדים טוב.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 19:43 ,26 יוני 2010, ש'

יותר פשוט לקנות שק טבעות באיביי, יש מספיק מוכרים. אם תחתוך סליל קפיצי לא תוכל לסגור את הטבעות.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים