דמי חבר לאתר ומימון פעילות

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
נעול
Guest
דמי חבר לאתר ומימון פעילות

הודעה על ידי Guest » 8:26 ,20 אוקטובר 2009, ג'

שלום חברים

שמי עומר ואני מנהל האתר ובעליו של הדומיין ומנהלו כבר מספר שנים (לדעתי מעל 5 שנים)...

האתר והדומיינים המשוייכים אליו מנוהלים שנים בהתנדבות ואני מממן את הפעילות, כרגע לאתר כ-730 גולשים,חלקם כפולים לכן אני מעריך שיש כ-500 גולשים אמיתיים ופעילים, האתר מנהל גם ווליום מכירות של סוחרים ואחרים, עד עתה כולם נהנו בחינם.

מסיבות שונות אני חושב שיש לשנות דרך הפעילות באתר על מנת להכניס תכנים נוספים ולשפר את השירות גם לאור בקשותיכם בסקרים השונים.

שינוי פעילות ומתן שירות איכותי מחייב הוצאת כספים שאין לי למטרה זו, מעבר לאמור אני מעוניין להוריד מעצמי עומס כספי.

הדרך לעשות זאת היא לאפשר לאתר להחזיק את עצמו באמצעות דמי חבר או עמלות מכירה או פרסומות. לא ניתן לישות זאת אחרת בסוף משהו צריך לשלם כדי לקבל שירות, מה לעשות :roll:

הצעתי לכם בסקר מספר אפשרויות, ואני נותן לכם את ההזדמנות להביע את דעתכם, מציע לכם להשתתף כדי להיות חלק מההחלטה.
נערך לאחרונה על ידי Guest ב 13:25 ,23 אוקטובר 2009, ו', נערך פעם 1 בסך הכל.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 11:32 ,20 אוקטובר 2009, ג'

מה הסכום המשוער של דמי חבר,והאם התשלום הוא שנתי או חודשי?
בעקרון אני מסכים איתך,אתה לא צריך להוציא סכומים כאלה מכיסך הפרטי, אבל קשה לי להאמין שתהיה היענות מאסיבית להצעתך.
כמה מתוך 500 הרשומים הם תושבי קבע/משחיזי חידודים?
לדעתי זוהי כמות האנשים שבאמת משתמשים באתר.כל השאר יוצרים חשבון משתמש כדי לפרסם כמה פריטים ולא יותר (כמובן שאני מכליל,אז אין להתייחס לזה באופן אישי).

Guest

הודעה על ידי Guest » 14:02 ,20 אוקטובר 2009, ג'

כדי לממן שדרוג מסיבי ולממן דומיינים ופעילות חשבנו על 29 ש"ח לשנה מכל גולש. הסכום לא נראה לי מופרז.

במקביל נעשה שינוי לגבי סוחרים.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 15:18 ,20 אוקטובר 2009, ג'

30 שקל לשנה נראה סביר, זו דעתי האישית, וגם אבי (זילבנג - למי שלא ידע) מסכים עקרונית לדמי חבר

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 15:26 ,20 אוקטובר 2009, ג'

הגון לחלוטין,במיוחד לאור העובדה שאנשים מוציאים פי 20 בחודש (!) על וורקראפט =)

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 15:59 ,20 אוקטובר 2009, ג'

עומר, יוזמה צודקת והוגנת לחלוטין, אך לפני כן יש לי כמה הצעות , קודם כל בנוגע לפרסומות, ישנה אפשרות שאולי היבואנים או הסוחרים פה, ירצו לפרסם בחלק מיוחד (חנות וירטואלית, איזור קניה ומכירה ממומן וכו...) וישלמו על כך אני די בטוח שקיימים פה כמה וכמה סוחרים.
דבר שני, שימוש בתשלומים מחברות אינטרנט כגון גוגל שמשלמת עבור על פרסום שלה.

בכל מקרה אחי מתמצא בתחום באופן יסודי ואני די בטוח, אם תרצה כמובן, שהוא יוכל לעזור בנושא.

Guest

הודעה על ידי Guest » 17:36 ,20 אוקטובר 2009, ג'

למרבה הבושה לגוגל, הם זרקו אותנו מכל המדרגות לפני כמה חודשים (היה לי פרסום שלהם למי שזוכר) כי לדבריהם אנחנו אתר המקדם נשק וכלי נשק קרים/פוגעניים (לא זוכר מה המינוח המדוייק היה) ולכן על פי מדיניות גוגל אנחנו לא רצויים :!: :!:

כתבתי להם תשובה שגםסכיני מטבח יכולים להיות נשק פוגעני אז שינדו את סופרסל אבל הם נידו אותנו ולא טרחו לענות :cry:

drorhermesh
נושא - כלים

שרותים מיוחדים?

הודעה על ידי drorhermesh » 18:52 ,20 אוקטובר 2009, ג'

הזכרת שדרוג האתר, שירותים נוספים ותוכן מיוחד. אתה יכול לתת דוגמאות?

מניסיון שלי עם אתרים דומים חייבים תוכן חינמי עשיר מספיק, אחרת לא ניתן למשוך גולשים חדשים. אנשים צריכים להתפס בחומר החינמי כדי להוציא את הארנק. כיום הפורומים הם לב האתר, ואם הם יחסמו אנשים שמתחילים את דרכם בתחום לא יכנסו. מה עוד נציע למשלמים?

אגב, אתה יכול לתת קווים כלליים של ההוצאות? יתכן וניתן להעביר חלקים לשרותי אחסון חינמיים ולחסוך שם, או לקבל רווח מפרסומות.

sagiexe

דמי חבר....

הודעה על ידי sagiexe » 20:14 ,20 אוקטובר 2009, ג'

דמי חבר הם דבר מקובל בהחלט. השאלה היא איך אפשר ליישם את זה.
אני חושב אפילו ש 50 ש"ח הם סכום שנתי סביר עבור שירותי האתר.
אני גם חושב שעד מספר פריטים מסוים לא צריך לגבות כסף וגם אי אפשר
לגבות מהמשתמש האקראי, אך אני באופן אישי, מעל כמה פריטים שימכרו,
אשמח לתת אחוזים מכל מכירה (אגב... אם דברנו על גביה..יש לי 150 ש"ח ממכירת חרב
שמחכים להזדמנות לפגוש מישהו מההנהלה ולעבור אליו....).
אני עדיין חושב שרצוי לעשות מכירות פומביות, אבל לא במחירים גבוהים מראש....
אם פומבי אז שיהיה פומבי עם תחרות. אי אפשר לקחת פריט, שעולה 15$ באיביי
ולהתחיל מכירה פומבית כשמחיר התחלתי הוא מעל 50 דולר.....
בקיצור, עומר... יוזמה ברוכה. איך אפשר להעביר לך כסף?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:45 ,20 אוקטובר 2009, ג'

סכין שעולה 15$ באיביי לא עולה 15$ כולל המשלוח לארץ והבעיות שעלולות להיווצר במכס.

התימחור של הפריטים התחשב ב-2 עובדות:

1) מקור הפריטים שנתרמו היה, מה לעשות, בארץ ולא באיביי.

2) כדי שהתורם לא ירגיש ש"נתן את הנשמה ונדפק" נקבע ערך רזרבה בגובה של כ-85% מערך הפריט כפי שהוצהר ו\או נבדק באינטרנט.

בעיניי הדבר הגיוני ביותר.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

ארי_בר
חדש בפורום

הודעה על ידי ארי_בר » 21:33 ,20 אוקטובר 2009, ג'

29X500 = 14500

יפה.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 22:01 ,20 אוקטובר 2009, ג'

אני רוצה לראות מצב שבו כ-ל ה500 באמת משלמים.לצערי זה לא ריאלי.בסיטואציה המושלמת יש לנו 1200שקל בחודש..נניח שחצי משלמים,וזה יוצא 600 שקל,שאם חושבים על זה זה לא כ-זה ים כסף לתחזוקת אתר בסדר גודל כזה.
בקיצור הנקודה היא שכמה שהיוזמה יפה וטובה,בסופו של דבר זה תלוי בהיענות שלנו.

sagiexe

הודעה על ידי sagiexe » 6:44 ,21 אוקטובר 2009, ד'

ברווז כתב:סכין שעולה 15$ באיביי לא עולה 15$ כולל המשלוח לארץ והבעיות שעלולות להיווצר במכס.

התימחור של הפריטים התחשב ב-2 עובדות:

1) מקור הפריטים שנתרמו היה, מה לעשות, בארץ ולא באיביי.

2) כדי שהתורם לא ירגיש ש"נתן את הנשמה ונדפק" נקבע ערך רזרבה בגובה של כ-85% מערך הפריט כפי שהוצהר ו\או נבדק באינטרנט.

בעיניי הדבר הגיוני ביותר.
ברווז, אין צורך להסביר, אני רק אומר שאם אפשר להביא ביותר זול בלי מכירה פומבית,
אז למה לקנות ביקר יותר דרך מכירה פומבית?
בכל מקרה, בוא נחזור לרעיון השרשור המקורי... למי אפשר לשלם דמי חבר? מתי? כמה?

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 7:45 ,21 אוקטובר 2009, ד'

אני תומך ברעיון, 50 ש"ח לשנה זה בהחלט סביר, מה שכן אולי תצטרכו לחשוב על גימיק למשוך אנשים שיחשבו שזה אמור להיות חינם....

ארי_בר
חדש בפורום

הודעה על ידי ארי_בר » 8:10 ,21 אוקטובר 2009, ד'

גימיק זה טוב.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 8:46 ,21 אוקטובר 2009, ד'

מתנגד נחרצות לרעיון של דמי חבר מכל הגולשים. עדיף במקום, מי שמעוניין למכור פריט כלשהו, לגבות עמלה מסכום המכירה.ואם בכל זאת דמי חבר - אז 30 ש"ח, לא 50!
Crocodile Dandy said: That's a knife!

Guest

הודעה על ידי Guest » 12:41 ,21 אוקטובר 2009, ד'

ארי_בר כתב:29X500 = 14500

יפה.
תמיד נמצא משהו שיעשה חשבון כמה אחרים "מרוויחים"
הוא שוכח כמה השקיעו אחרים והוא נהנה חינם אין כסף...

Guest

הודעה על ידי Guest » 12:43 ,21 אוקטובר 2009, ד'

תודה על ההיענות לרעיונות
מקווה לקבל עוד תגובות :)

ארי_בר
חדש בפורום

הודעה על ידי ארי_בר » 13:25 ,21 אוקטובר 2009, ד'

תרויח בכיף - ממש לא מענין אותי.

תחזוקה ושדרוג שעולה 14500 ? לא סביר.

אם תבוא בדרישות לא סבירות מהמנויים אז המנויים ילכו למקום אחר - ויש עוד מקומות ושם לא משלמים דמי חברות. רק על הזכות למכור ולקנות.

ביקשת דיעה וקיבלת. אתה פשוט לא מרוצה ממה שאמרתי.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 13:45 ,21 אוקטובר 2009, ד'

ארי_בר כתב:תרויח בכיף - ממש לא מענין אותי.

אם תבוא בדרישות לא סבירות מהמנויים אז המנויים ילכו למקום אחר - ויש עוד מקומות ושם לא משלמים דמי חברות. רק על הזכות למכור ולקנות.

לא מסכים איתך לחלוטין.
ואם אני אגיד לך שמעשן ממוצע מוציא 7000 שקל בשנה על סיגריות?
נכון שזה נראה לא הגיוני?
אמנם אני לא הכי בקי בתמחורי תחזוקת אתרים,אבל אני מתאר לעצמי שזה לא עולה 100 שקל בחודש..
אני גם מתאר לעצמי שהאתר היה נראה אחרת לחלוטין אם הוא היה למטרות רווח.

אבל..כל אחד ודעותיו..
אף אחד לא מכריח אותך לשלם.כמו שאמרתי,הכל תלוי בהיענות שלנו,הגולשים. בסופו של דבר הבנאדם בא לקראתינו!!

sagiexe

דמי החבר....

הודעה על ידי sagiexe » 21:30 ,21 אוקטובר 2009, ד'

לדעתי דמי החבר, אמורים לשקף את החברות באתר... כמו חבר באנק"ה.
דמי החבר, יקנו את הזכות למכור סכינים באתר.
אולי שווה להוציא כרטיס חבר.
לשנות את סטטוס החבר ממשחיז חידודים ל"חבר פעיל בפורום", או לתת
מדד אמינות לחברים מוכרים, שותפים ופעילים וכו...
ו 50 ש"ח הוא סכום הוגן בהחלט גם אם מנהלי האתר יחליטו לנסוע איתם לגואה...
ההשקעה שלהם שווה את זה.
שאורחים לא ישלמו ולא יוכלו לפרסם מכירה והחלפה.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:02 ,21 אוקטובר 2009, ד'

דעתי האישית היא:
במידה ויהיה תשלום עבור השימוש בפורום , דבר ראשון תהיה ירידה של משתמשים בפורום.
כי מה שיקרה שאלה שאינם כאן בשביל למכור אלא רק לקרוא מידע ולהתעניין פשוט ילכו למקום אחר . הפרום הוא ברובו פורום של שיתוף מידע, ולכן תשלום לא יעודד.
לגבות עמלה ממכירות זה דבר מאוד נחמד אבל מאוד קשה לביצוע, כי מדובר פה על עניין של אמינות בין מוכר קונה ומנהל האתר, מי יבטיח לו שיתנו לו את האחוז המתבקש ?
לגבי פרסום באתר , לא חייבים את גוגל.

הדרך הכי נראית טוב זה אם הפורום הזה יהפוך להיות גם כן עמותה רשומה כעמותת אספנים, מקבילה לא.נ.ק.ה ותספק תעודה , ואז אם התשלום הוא שנתי תהיה לך תחושה שיש תמורה חוץ משיתוף מידע שיכול להיעשות בהרבה צורות אחרות ללא תשלום בין החברים. מעבר לכך תהיה לחברים תחושת שייכות לקבוצה .

לגבי מכירות , אולי במקום עמלת מכירות צריך לגבות תשלום עבור יכולת לפרסם הודעת מכירה, לדוגמא : אני רוצה לפרסם אולר אני מחוייב לשלם 5 שקלים עבור הפירסום גם אם מכרתי וגם אם לא. שתהיה איזו דרך לגבות את התשלום עוד במעמד פרסום המודעה. ולא לסמוך על יושרו של המוכר והקונה שיעבירו את העמלה לאחר המכירה, כמו מעין תשלום מראש.

בקשר לפרסומות, כמו שציינתי לא חייב את גוגל, אפשר לפנות אולי לחנויות כמו למטייל, טונדרה ודומיהן , כולל חנויות שמוכרות מתנות לגברים (לא מפלה לרעה אבל רוב החברים כאן הם גברים)
ולהציע להם לפרסם על בסיס חודשי תמורת תשלום . אפשר לפנות למגזין בלייזר ונשיונל ג'אוגרפיק
אפשר ליצרני קסטום שיש בארץ . לפנות ליבואנים של סכינים בארץ לפרסם גם הם באתר תמורת תשלום.

פתיחת האתר גם לסוחרים , על מנת שנלמד כולנו להכיר אותם ולגבות עמלה עבור הפרסום של המכירות שלהם..

זה סתם כמה מהרעיונות שלי

Guest

הודעה על ידי Guest » 0:02 ,22 אוקטובר 2009, ה'

קראתי הכל מעבד וחושב
אם יש עוד תגובות אשמח לשמוע

Guest

הודעה על ידי Guest » 0:04 ,22 אוקטובר 2009, ה'

ארי_בר כתב:תרויח בכיף - ממש לא מענין אותי.

הי ארי
אף אחד לא יכריח אותך לגלוש בוודאי לא לשלם, למעשה לא ניתן להכריח אף אחד
כרגע אני חושב ומעבד, לא החלטתי, אני קורא את כל הרעיונות - בסוף נחליט
תודה

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 8:49 ,22 אוקטובר 2009, ה'

50 ש"ח הוא סכום הוגן בהחלט גם אם מנהלי האתר יחליטו לנסוע איתם לגואה
סליחה, אם כל הכבוד, אבל כסף זה אמור ללכת רק לצורך אחזקה ופיתוח של האתר, לא לשום מטרה אחרת.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 9:13 ,22 אוקטובר 2009, ה'

כמו שאומר Tutisdog קשה יהיה לאכוף אחוז ממכירות, ולעומת זאת ניתן להבדיל מבחינת סטטוס בין אורח, לבין משתמש רשום הכותב תחת שם, לבין חבר המשלם דמי מנוי שנתי, כך שרק מנוי באתר יוכל לקבל גישה לצורך כתיבה בפורום מכירות.

אם כן, ואת זה אני כותב מתוך היכרות עם כמה פורומים זרים:

א. אורח - שיוכל לכתוב בעילום שם (כך ימנע שימוש בשמות כפולים) ולעיין רק בחלק מהפורומים.

ב. משתמש רשום - שיוכל לכתוב בכל הפורומים פרט לכתיבה בפורום מכירות, ולעיין בכל הפורומים.

ג. חבר מנוי באתר - שיוכל לכתוב בכל הפורומים ולעיין בכל הפורומים. אני מציע גם לאפשר בסטטוס זה שמות כפולים, כי כמו במקרה שלי, יש שני אנשים הכותבים באתר מתוך אותו מחשב.

בנוסף, אפשר לערוך סקר לגבי ההעדפות הרצויות, על רמות הגישה השונות שיותרו לכל אחד משלושת סוגי המשתתפים.

בכל מקרה הפורום למכירות, יהיה פתוח לעיון (אך לא לכתיבה) לכל מי שמזדמן לאחר, אורח או חבר.

גישה לפורום כזה או אחר, ניתן להגביל אלקטרונית בעזרת הכלים לניהול אתר אינטרנט, וזה משהו שאי-אפשר לעקוף באמצעים רגילים.

כתובות ה IP (זהות המחשב ממנו כותבים) הן דבר גלוי למנהל האתר, וניתן יהיה להשתמש בהן לאכיפת רמות-גישה, ותנאים שונים של שימוש באתר.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 12:01 ,22 אוקטובר 2009, ה'

עומר וברווז,

אני מעורב פה הרבה פחות מבעבר, הן בשל חוסר בזמן והן בשל חוסר עניין מסוים.

לטעמי אתר כזה הוא בעל זכות קיום ברשת עקב כניסות רבות, דיונים מעניינים והיכולת לחבר אנשים בעלי תחום עניין משותף שאחרת לא היו מכירים זה את זה.
על מה שנעשה עד היום אני מברך אתכם- על היוזמה, ההתמדה, הסבלנות שבניהול פורומים (מלאכה כפוית טובה ומעצבנת לטובת הכלל).

תחושתי היא שלא הכל פה על השולחן- כבר הצעתי לכם בשעתו פלטפורמה שתאפשר ניהול אתר זהה פונקציונלית בחינם, עם ממשק נוח בהרבה. החלופה שהצעתי (מערכת שפיתח גיסי ורצה בכל מיני צורות ושמות כרשת חברתית) איננה היחידה, ובכל מקרה אני איני רואה ממנה רווח אישי. אגב- כבעלי הרשת אתם יכולים אף להרוויח מהפעלתה, אבל את זה אפילו לא רציתם לשמוע כי דחיתם את הצעתי להפגיש אתכם עם בעל הדבר בעבר.
אתם ממשיכים בנסיונותיכם לגבות כסף מהמשתמשים לטובת "תחזוקת האתר", לנהל מכירות פומביות בהצלחה מוגבלת, ולשדר שדמי חבר הם הדרך היחידה לקיומה של פינה זו באינטרנט. סירבתי להקשיב להגיון שלי עד כה, אבל כנראה שזה המצב- עומר, אתה פשוט רוצה להרוויח מאיתנו כסף. אני אומר את זה בצער, מכיוון שאני מעריך מאוד את מה שנעשה עד כה.

אישית איני מעוניין לשלם דמי חבר על מנת הזכות להיכנס פעם בשבוע לאתר, ולראות שחצי מהמודעות הן בפורום קניה ומכירה, ועוד רבע ויכוחים טיפשיים. בוודאי כאשר אני יודע שניתן לעשות זאת אחרת. יש משהו מקסים באינטרנט, שלקשקש בו זה בחינם.

יש מספיק דרכים יצירתיות לממן את הפעילות הזו בלי המכירות הפומביות ובלי דמי החבר. אם תרצו אני מוכן לנהל איתכם דיון סיעור מוחות, ובלבד שתבואו בראש פתוח.

רעי

ארי_בר
חדש בפורום

הודעה על ידי ארי_בר » 12:03 ,22 אוקטובר 2009, ה'

או שאפשר פשוט לגייס כספים לתחזוקת האתר דרך מכירה פומבית או הזמנת סכין עם סמל האתר.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 15:16 ,22 אוקטובר 2009, ה'

אני קורא ומצר פה על כמה מהדברים שנאמרו,
קודם כל עם כל הכבוד לך רעי, בהתחשב בהיכרותי עם ברווז וממה שהספקתי להכיר את עומר, שלא לדבר על הקריירה שלו, אני בספק רב אם זו הדרך שלהם לעשות כסף.

דמי חבר כוללים לאור מה שנכתב פה לא מוסכמים וכן ישנם מספיק מקומות חינמים כמו הפורום הדלוח של TC וחבר מרעיו, שאגב נשלח לי בהודעה פרטית להרשם אליו דרך שירות ההודעות הפרטיות באתר. הרבה אנשים הציעו רעיון טוב שניתן לפתח, זה התחיל ביצירת גימיק שבעקבותיו הציעו על נתינת אחוז מסוים מהמכירה, דבר אגב שלא תלוי רק ברצון הטוב ואמינות המנויים, אלא גם בהפרת הסכם בהנחה שמנוי לא יעמוד בתנאים.
הצעה נוספת שנראתה לי הכי מוצלחת ואם ניתן לחדד אותה קצת, היא של יובל
אורח- יוכל לקרוא בפורום מלבד פורומים מסויימים שיהיו סגורים למנויים רשומים ומנויי VIP
מנוי רשום- יוכל לקרוא ולכתוב בפורומים הציבוריים, אך לא יוכל להכנס לפורומים של מנויי הVIP
מנוי VIP- זה יהיה המנוי המשלם, אזורים כמו מכירה וקנייה , תוכן אקסקלוסיבי כמו מדריכים לינקים מסויימים ומידע "שווה כסף", יהיו שם.

משמעותו של שינוי זה אמור להיות שונה, ז"א אכיפת חוקים נוקשים יותר בנוגע לשיחות והתנהלות הפורום, ניהול חשבון מסויים ( PAYPAL,TRANZILA וכו, או לחליפין חשבון בנק).

הצעה נוספת שאולי מופרכת קצת היא שימוש בא.נ.ק.ה, ישנם חברים לא מעטים שמסתובבים גם בפורום, לדעתי בשיתוף פעולה מסויים ניתן יהיה להוסיף לחברים בעמותה גישה לתוכן הVIP
או לחליפין (סתם רעיון) לתת הנחה לחברי VIP שירצו להרשם לאנקה דבר שאולי גם יגרור פרסום לשני הגופים. אגב בתוך איזור הVIP יכולות להיות גם ההרצאות המועברות בפגישות אם שיתוף הפעולה יהיה בר קיום.

מכיוון שאני קרוב לתחום בניית האתרים ויצירת מערכות, ניתן להעריך עלות באומדן סביר לשדרוג או שינוי המערכת אני אשמח לעזור או להפנות אתכם לאנשים המתאימים.

Guest

הודעה על ידי Guest » 15:22 ,22 אוקטובר 2009, ה'

למי שהציע - ספור המכירות הפומביות נגמר ולא טוב במיוחד, וגם בסרט של הסכין עם הלוגו היינו, אני לא חוזר לשם.

לאחר שקראתי את כל תגובות החברים בקפידה ולאחר שהתייצתי עם עוד חברים, הקונספט המתגבש הינו שהאתר לא יחייב עבור גלישה רגילה ללא מכירות פריטים או קבלת שירותים כלשהם או יתרונות מעבר לקבלת מידע בפורומים. מקבלי שרותים, כאלה שמעוניים למכור פריטים דרך שירותי האתר וסוחרים ישלמו עבור פעילות זו כפי שמקובל בכל מקום.

נכון יש עניין של אמון ואנשים יכולים לרמות אותנו, אבל רמאים יש בכל מקום ואנחנו נשתדל למנוע את האפשרות לעשות זו בכל דרך אפשרית. מי שירמה יורחק לצמיתות.

לכל המתייחסים = לאתר יש זכות קיום בפני עצמו והוא קיים מעל 5 שנים וימשיך להיות קיים והוא אף ישודרג ויורחב בעתיד הנראה לעין.

אינ אוהב את האתר את מה שהוא מקדם ואת השפעתו על הציבור והכנסת צעירים לחלק ממה שמשותף לכולנו, ואין לי כוונה להפסיק את הפעילות בו.

אני מודה לכל העונים והמתייחסים, אפרסם החלטה לאחר שנחליט סופית.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 16:37 ,22 אוקטובר 2009, ה'

אני גם הייתי מציע לנהל רישום סטטיסטי של סוגי ההודעות למיניהן שנכתבות באתר, כגון מכירות, שאלות, דיונים וכדומה, כדי לדעת בוודאות גדולה יותר מה התמהיל שמאפיין את האתר, במקום לשער את זה, על-פי התרשמות סובייקטיבית.

מי יודע?

אולי תתברר איזו הפתעה, שתהפוך את ההשערות שיש לנו, על-פיהן.

קרמיט
אביר האפל

הודעה על ידי קרמיט » 18:36 ,22 אוקטובר 2009, ה'

אמיר_לב כתב:ישנם מספיק מקומות חינמים כמו הפורום הדלוח של TC וחבר מרעיו,
אני לא יודע למי התכוונת כשכתבת דלוח, לחברים הגולשים או לתוכן. כך או כך לא זה ולא זה ראויים. מדובר באתר מקצועי ועם תוכן. לאן הוא יגיע נראה עם הזמן. הכול תלוי בגולשים. עפ"י רמת הניהול כרגע, האתר ללא ספק יהפוך למרכזי בתחום.
הגיעה הזמן שאנשים יתחילו לתרום תוכן שמעשיר את הגולשים. כשאין מה לכתוב ולתרום אני ממליץ להסתפק בקריאה בלבד!!!
הפוסל במומו פוסל.

רם (קרמיט)

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 18:55 ,22 אוקטובר 2009, ה'

כל פורום שמשתמש בשיטות כמו לשלוח מייל אישי להרשמהי יותר מפעם אחת דרך פורום אחר לאחר שטרח להכפיש אותו, בעיניי זה לא פייר פייט אם פורום כזה יהפוך למרכזי זה באמת יהיה חבל.
בכל מקרה התכוונתי למי שעומד מאחורי היחצון הלא ראוי אבל אני לוקח חזרה את המילים, הפורום הזה היה שקט מויכוחים זמן מה ואני מעדיף ל לגרום להתססות מיותרות.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 20:40 ,22 אוקטובר 2009, ה'

ההבדל הוא שאני לא נרשמתי... ופה מאחורי המשתמשים יש גם אנשים שאני מעריך.

ארי_בר
חדש בפורום

הודעה על ידי ארי_בר » 20:44 ,22 אוקטובר 2009, ה'

אם לא נירשמת אין לך בסיס לומר מה המקום שווה כי אין לך גישה לתוכן. ניראה לי שסתם יש לך איזה חשבון לא סגור ושההערות שלך קטנוניות.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 20:50 ,22 אוקטובר 2009, ה'

צודק - עלית עליי...

או אולי ניתן פשוט ע"י DATA RECOVERY למצוא את כל האתר גם בלי להרשם.
תעשה נסיון קטן, כנס לגוגל ותחפש מידע על סכינים בארץ, תוכל למצוא שם טופיקים גם מפה וגם מעוד שני אתרים.
הנסיונות הקטטנוניים שלך לפתוח פה טלנובלה חדשה,כמו עם ההערה המתחכמת אבל השטותית לחלוטין בהתחלה על דברי עומר, לא מסעיר כבר כל כך עברנו את זה כבר כמה פעמים כשזה התחיל בערך בתקופה שאדם אחר עזב בסערה פה, ומאז כמו פטריות, צצים אנשים זהים שכותבים הודעה או שתיים בנסיון לנגח מישהו פה, מציתים מריבה ונעלמים. כפי שאמרתי, פטריות.

ארי_בר
חדש בפורום

הודעה על ידי ארי_בר » 21:05 ,22 אוקטובר 2009, ה'

"דלוח" "פטריות" - אתה חמוד.

זה למה אני לא מוכן לשלם אפילו גרוש למקום הזה. ועומר יכול להגיד לך תודה שאתה עושה לו נזק תדמיתי. כי אתה יקירי הפרצוף של המקום הזה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:15 ,22 אוקטובר 2009, ה'

ששששששששש.
אל תעירו את הינשופונים.

ואל תמשיכו את הסיכסוך הזה בפורום ציבורי.לשם כך יש הודעות פרטיות, אם משהו לא מוצא חן בעיניכם אחד מול השני.

אני שמח שTC מצא פורום הולם עבורו, וצר לי על שכאן העניינים איתו לא הסתדרו.

אישית לא קיבלתי מסרון פרטי שמבקש להירשם לאתר הנ"ל (מעניין למה?... :roll: ).

אני לא רואה מניעה מלהיות חבר ב-2 האתרים, להיפך- זה מקדם את הידע והאהבה לתחום. ובסופו של יום, זו הסיבה אני חושב לכך שכולנו פה.

פורום מתבסס על חבריו, וכדי שיהיו פוסטים עתירי ידע, החברים צריכים לתרום בעצמם מיוזמתם מידע, מחשבות, רעיונות וכל דבר שיכול לתרום לפורום.

כדי לקבל תוכן איכותי, מסתבר שצריך גם לתרום קצת תוכן איכותי.
לפני כמה חודשים, DBU24 העלה אחלה מדריך ליצרן הסכינים המתחיל- למשל.

גם שאר היצרנים מעלים תמונות של שיטות העבודה והכלים שלהם, זכור לי גם סאגה כלשהיא על שלייף שהיה צריך גלגלים ספציפיים, ולאחר שהושגו השירטוט הועלה לאתר זה לטובת כולם.
ומה בדבר שירשור המכס הגדול, או אפילו שירשור החנויות והמוזיאונים?

כולנו פה כדי ללמוד ולהנות מהתחביב המוזר שלנו. כדי לקבל יותר מהאתר אנחנו כולנו צריכים גם קצת לתרום לאיכות הזו.
נערך לאחרונה על ידי ברווז ב 21:18 ,22 אוקטובר 2009, ה', נערך 2 פעמים בסך הכל.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 21:16 ,22 אוקטובר 2009, ה'

לדעתי גביית דמי חבר זה הדבר הכי רע שיכול לקרות לאתר הזה.
בהנחה שיוחלט לגבות דמי חבר עבור השימוש באתר כל אדם ישאל את עצמו איזה שירותים האתר נותן לי והאם הסכום הנדרש שווה את השירותים אותם האתר מספק.
השירות המרכזי של האתר הוא הפורום. הפורום הוא בעצם האנשים המשתתפים בו וברגע שתחל גביית דמי חבר חלק (כלשהו) מהמשתתפים בפורום יעזבו לפורומים אחרים (חינמיים) ובעצם השירות שניתן ערכו עוד יקטן.
לכן גביית דמי חבר יקטינו באופן משמעותי את כמות החברים באתר באופן ניכר גם בגלל העלות וגם בגלל התהליך של גביית התשלום ואף יקטין את כמות הנרשמים החדשים.
(כל זה בהנחה שלא יתווספו שירותים נוספים שיעלו את "שווי" חברות באתר).

אני לא יודע אם אתה מכיר את הפורום הענק: knifeforums.com . זה פורום ענק בתחום. (אני חבר כי יש בו תת פורום של SOSAK - פורום בתחום אולרים שווצרים). יהיה קצת קשה להשוות אותו לפורם הזה כי היקף הפעילות של knifeforum ענק תמיד יש איזה 300-400 מחוברים (אורחים ומשתמשים) ומכל העולם (הרוב ארה"ב אבל יש לא מעט מכל העולם). אבל אולי זה יעלה קצת רעיונות רלוונטיים לפורום/האתר הזה:

האתר ממן את פעילותו בצורות הבאות:
* תרומות (דרך PayPal)
* פרסומות של חנויות / יצרנים של סכינים וציוד מחנאות בעיקר שמפרסמים באתר.
* סוחרים משלמים על מנת למכור פריטים בפורום סוחרים (זה פורום יעודי לסוחרים).
* חברים משלמים 1$ על כל מכירה שהתבצע דרך האתר - הם לא אוכפים את זה - זה עובד על שיטת האמון. המוכר מכר הוא מעביר 1$ (או יותר אם בא לו) ל PayPal של האתר.
* יש להם חנות שמוכרת מוצרים עם לוגו של האתר שכל הרווחים עוברים לאתר (http://www.cafepress.co.uk/knifeforums)

בהנחה ויוחלט לגבות דמי חבר לשימוש באתר אני הייתי ממליץ להשאיר את הפורום פתוח לקריאה לכולם (כולל אורחים) ורק בשביל להגיב יש צורך בחברות - זה הדרך היחידה למשוך אנשים חדשים לקנות חברות. אנשים לא אוהבים לקנות חתול בשק - הם רוצים לראות מה הם מקבלים לפני שהם משלמים.
[url=http://victorinox.saam007.com/gallery.php]תמונות מאוסף ה Victorinox שלי[/url]

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 21:35 ,22 אוקטובר 2009, ה'

מה שעומר אמר: גם אני מאוד אוהב את האתר הזה, והייתי ממשיך לבקר בו בכל מקרה - עם דמי חבר או בלי. האתר עזר לי הרבה בענייני אספנות, וימשיך לעזור לי. לחיי האתר והאספנות! :D

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 23:05 ,22 אוקטובר 2009, ה'

נו בדיוק כמו שכתב ויקטורינוקס (מתנצל מראש, אני לא יודע אם זה סאם)
זה חוט הכסף למעשה לעזור לפורום ובטח למי שבנה אותו עוד מהתקופה שזה היה בנוי כמו הקהילות של תפוז...

אולי בכל זאת שילוב של כמה דברים פה יעזור

אגב ברווז איך ניתן להוסיף לפורום מאמרים?

Guest

הודעה על ידי Guest » 13:23 ,23 אוקטובר 2009, ו'

הי חברים
תודה על התגובות שהועילו
על האחרות, אין לי מה לומר
אני נועל את השרשור כי לדעתי מוצה

נעול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד