לגבי חומרי עבודה.

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
roeecohen
חדש בפורום
לגבי חומרי עבודה.

הודעה על ידי roeecohen » 8:16 ,23 יולי 2009, ה'

קודם כל שלום לכולם פה, אני רועי אני חדש בפורום.
חבר המליץ לי על הפורום נכנסתי וזה נראה מעניין ברמות והחלטתי לנסות להכין סכין.
עכשיו בעיקרון יש לי את רוב החומרים שצריך להשתמש בהם(יש לי אפילו קליבות/קלמרות והרבה מהם במחסן בבית שלי היות ואבא שלי נגר וכמובן עצים.) אבל יש לי שאלות בנוגע לכלי העבודה:

1.שיוף המתכת - ברגע שיש לי מתכת בגודל נורמלי והחלטתי להכין ממנה סכין עם מה אני מתחיל לעצב אותה? (בעיקרון אני יכול ללכת לנגריה ולהשתמש במכונה שמסובבת תנייר שיוף אבל אני מעדיף שלא להיות שם הרבה מכל מיני סיבות, לעומת זאת אני יכול להביא מלא נייר שיוף הביתה.) או שיש כלי אחר שאתם משתמשים בו בהתחלה ואז עוברים לנייר שיוף...אשמח אפ תפרטו באיזה כלי אתם מתחילים לעבוד ואיזה כלי אתם מסיימים?

2.חידוד הלהב - הלכתי לריקושט וכאלה אין להם אבן שיוף והלי שלהם לשיוף סכין זה נראה כמו איזה פותחין קופסאות ועולה 130 שקל, הבנתי שיש תאבנים ששמים עליהם שמן/מים ומשייפים איתם, רציתי לדעת איפה אפשר לקנות אותם ומחירים או שמשתמשים בדברים אחרים?

3.הברקה - ברגע שסיימתי לעצב גם את הידית וגם את הסכין עצמה, עם מה אני נותן להם ברק שיראה כמו סכין אמיתית ולא סתם ברזל ולעץ עם מה אני מחליק אותו שלא יהיה הרגשה של עץ משוייף?

4.איפה אפשר לקנות דבק אפוקסי? (אני גר בחולון)

*לגבי האיכות של העץ והמתכת לא משנה לי, אני יתחיל גם עם סכינים מחומרים ממש גרועים עד שאני יהיה טוב בזה ואז אני יראה טעם להשקיע כסף כרגע אני מחפש לשיג דברים זולים או הלי כסף בכלל
-נ.ב. אם יש פה מישהו מאזור המרכז שיש לו כמה סכינים שהוא סיים אני ישמח לראות גם עם מה הוא עובד, איך, ואת הסכינים עצמם
תודה

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 9:32 ,23 יולי 2009, ה'

ברוך הבא. :D
תתחיל מקריאת הדברים שכבר נכתבו
http://sakin.co.il/modules.php?name=For ... pic&t=1745
http://sakin.co.il/modules.php?name=For ... sc&start=0
http://sakin.co.il/modules.php?name=For ... 1584#13519

אם יש לך גישה למשייפת סרט, תשתמש בה, 3 דקות עבודה שלה שווה ליום עבודה בידיים.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 11:14 ,23 יולי 2009, ה'

http://sakin.co.il/modules.php?name=For ... pic&t=1833

אז בישביל מה עבדתי כל כך קשה אם לא מסתכלים איפה שצריך?

תעבור על החומר ואם יש עוד שאלות , תחזור אלי

שתהנה

דוד

roeecohen
חדש בפורום

הודעה על ידי roeecohen » 12:50 ,23 יולי 2009, ה'

חחח המדריך תמונות פשוט מצויין ראיתי אותו ושמח על התגובות אבל עדיין קצת שאלות

1.העצם הזאתי זה עצם אמיתי ומאיפה משיגים דבר כזה, כנל לגבי סכינים שראיתי שעשו משיניים או עצמות(דוגמא אפשר לקחת מסכינים של רודי(למרות שאלה חומרים שאני מאמין שעלו הרבה)

2.אני עדיין לא יודע איפה לקנות אבן לשיוף מה המחירים ועם מה עדיף לשייף מים או שמן?

3.מה עדיף המכונה משייפת סרט או ידנית? כי לידנית תהיה לי גישה הרבה זמן.
ויש פה אחלה קהילה דרך אגב

Nik88

רועי

הודעה על ידי Nik88 » 13:01 ,23 יולי 2009, ה'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 23:04 ,6 פברואר 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 14:33 ,23 יולי 2009, ה'

https://www.brisa.fi
קישור לחנות שמוכרת חומרי גלם לסכינים.
בהתחלה אל תסתכל על הדברים יקרים, תתחיל מהדברים פשוטים: להב, קצת נחושת, עץ.

roeecohen
חדש בפורום

הודעה על ידי roeecohen » 15:55 ,23 יולי 2009, ה'

תודה על התגובות חברה אם יש למישהו מה להוסיף אני אשמח לשמוע
בינתיים אני רק צריך להשיג דבק אפוקסי

Nik88

אפוקסי

הודעה על ידי Nik88 » 16:09 ,23 יולי 2009, ה'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 16:24 ,6 פברואר 2012, ב', נערך 2 פעמים בסך הכל.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 16:20 ,23 יולי 2009, ה'

roeecohen כתב:חחח המדריך תמונות פשוט מצויין ראיתי אותו ושמח על התגובות אבל עדיין קצת שאלות

1.העצם הזאתי זה עצם אמיתי ומאיפה משיגים דבר כזה, כנל לגבי סכינים שראיתי שעשו משיניים או עצמות(דוגמא אפשר לקחת מסכינים של רודי(למרות שאלה חומרים שאני מאמין שעלו הרבה)

2.אני עדיין לא יודע איפה לקנות אבן לשיוף מה המחירים ועם מה עדיף לשייף מים או שמן?

3.מה עדיף המכונה משייפת סרט או ידנית? כי לידנית תהיה לי גישה הרבה זמן.
ויש פה אחלה קהילה דרך אגב
אפשר להשיג כל מה שרוצים: שיניים ושנהב של ממוטות, עץ מיוצב, קרנים של איילים, רדידי זהב, כסף או פלטינה, רק תגיד מה אתה בדיוק רוצה.

אני מציע שתתחיל בקטן רק כדי ללמוד מה עושים עם הידיים בתאום עם העיניים והראש, תלמד איך מחזיקים כלי ומה ההבדל בין לשייף ביד לבין לשייף במכונה, תעשה לך תכנון ותתחיל לעבוד.

תראה מה יצא ואז אפשר יהיה להנחות אותך איך להתקדם

בלי להזיע קצת לא מגיעים לכלום

פייר אינף?

דוד

הריבצן
תושב קבע בפורום

חומרי גלם

הודעה על ידי הריבצן » 18:40 ,23 יולי 2009, ה'

אתה יכול לקפוץ אלי בחולון ולראות כמה סכינים מסכנים בתהליך ארוך ואיטי של עבודה מתמשכת מחמת חוסר זמן פנוי - חוץ מכמובן הזמן שזה גם מפריע לשכנים ובד"כ גם הוא לא פנוי.

חומרים - פלדה מעולה לדעתי יש למסורים של אבא שלך ברגע שהוא מפסיק להשחיז אותם [ מסורים פסולים] גם לא עולה לך כסף כי בכל מקרה זורקים אותם.
לי כבר יש מסורים כאלה, אבל אתה מוזמן לחלק עודפים לחברי הפורום.
עץ - לא חסר לך ואתה יכול לקבל ממני חלק מהזית שרכשתי לאחרונה.
עצם - אתה יכול לקבל עצם או שתים ,בד"כ הדרך הקלה להשיג עצמות היא גם המהנה ביותר - לגשת לקצב, להזמין עצמות ואת השאריות מהמרק [ רצוי טעים] להרתיח, ולהמשיך לעבוד על העצמות עם מלח לימון ומי חמצן להשגת עצם לבנה ונקיה.
נחושת - יש כאן מי שמשיג אותה מאגורות/חצאי שקלים, מנעול תלי שבור או פס צבירה מלוח חשמל ישן [ רק מנותק ובלי חשמל!!] הוא גם יופי של נחושת[ אמיתית ואדומה בד"כ להבדיל מהפליז של המנעול או המטבע]
עדיף לך לעבוד בנגריה של אבא שלך ולא בבית, אם אתה לא מנוסה בעבודה, עדיף לך לבקש אותו שידריך אותך וישגיח עליך בעבודה. חיתוך המתכת, וגם העץ והעצם מתבצעים מהר יותר בכלים חשמליים או פניאומטיים, אלה כלים מסוכנים למי שלא יודע להשתמש בהם, ולא פעם עוד יותר מסוכנים למי שחושב שהוא יודע להשתמש בהם. גם השיוף והליטוש מתבצעים בקלות עם כלים כאלה וגם הם יכולים להיות מסוכנים. שלא לדבר על כויות בזמן החיסום. אז עדיף לעבוד כשאתה לא לבד ולפי אופי השאלות, להסתייע בהדרכה של אביך.
אפשר לעשות גם נרתיקים מאד יפים מעץ דווקא ולא מעור, מקור לעור לנרתיק ללהב קטן יחסית יכול להיות אפילו נעל ישנה אם אתה ממש בקטע של לחסוך
בהצלחה.

roeecohen
חדש בפורום

הודעה על ידי roeecohen » 21:05 ,23 יולי 2009, ה'

תודה רבה על כל התגובות...
אני ממש התחלתי היום את הידית ה1 חחח למרות שעדיף להתחיל מהסכין אבל זה עדיף בשבילי...
ואני לא יכול לעבוד בנגריה של אבא שלי כי הוא לא הבעלים אבל בשל דוד שלי כן, אני יתחיל כנראה שבוע הבא...
בינתיים אני יתן לידית צורה... העץ שאני עובד עליו - עץ מייפל מלא(נראה לי חחח)

הריבצן אני ישמח...שלחתי פרטית =)

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים