איזה סכין היית נושא (ובאיזה אופן) לשימוש יוםיומי

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
דובון
אביר האפל
איזה סכין היית נושא (ובאיזה אופן) לשימוש יוםיומי

הודעה על ידי דובון » 5:10 ,6 ינואר 2009, ג'

נניח שאנחנו בעולם אידאלי-לפני קריסת התאומים ,הערסים הדוקרים במועדונים והגברים הפרימיטיביים שרוצחים את נשותיהם.נניח גם שלכל אזרח שומר חוק מותר לשאת ,כמעט בכל מקום ובכל זמן, סכין מתקפל או קבוע שאורך להבו עד 10 ס"מ ,בכל דרך שיחפץ:בכיס-עם או בלי קליפ-בנרתיק חיצוני,תלוי על הצוואר,בתוך המכנסיים בצד הפנימי של החגורה (באמריקאית-IWB) בכיס החולצה או כל דרך אחרת.
שרשור זה נוסח בלשון תאורטית כדי להקל על כל מי שמוטרד מאפשרות של הפללה עצמית,יחד עם זאת זה לא דיון של פנטזיות! אין הכוונה שתדברו על אולר בעבודת יד עם ידית מקרן ממותה מאובנת שלעולם לא תקנו (ואם תקנו בגיאות הבאה-תחזיקו בכספת). הכוונה לסכין שיש לכם באוסף,ושנשאתם בעבר או אין לכם קושי מעשי לשאת באופן יומיומי ולעשות בו את כל הדברים היומיומיים מפתיחת מכתב ועד חיתוך מזון או חבל ודברים רגילים מעין אלה.
אני מוכן להתחיל:אני מניח שיהיו 4-5 כאלה ברוטציה.שניים שקופצים לראש בשעת בוקר מוקדמת זו:SPYDERCO CHINESE FOLDER ירוק בנרתיק קטן על החגורה
MT MINI SOCOM משומש היטב בכיס החולצה
נראה לי שבדיון הזה יוכל להשתתף כ"א מ-567 החברים בפורום!

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 5:42 ,6 ינואר 2009, ג'

עוד שתי הערות:
הראשונה-אתם מוזמנים להפריד בין הסכין שהוא באמת ליומיום לבין הסכין החגיגי יותר לשבתות,חגים וחתונות-אם נראית לכם ההפרדה.בשרשורים דומים באמריקה הם מדברים על הסכין שהולכים איתו ביום ראשון לכנסיה.
והשניה (תראו איזה פרנויה מתפתחת כאן...)-גם אם אציג לכם את כל המועמדים שלי ל-EDC אדגיש שאלה לא למכירה!כולם משומשים,כולם נשארים אצלי וזה בפירוש לא גימיק של קידום מכירות
אלישע

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 8:21 ,6 ינואר 2009, ג'

vini vidi vadis
נערך לאחרונה על ידי רוחו_של_TC ב 13:52 ,3 מאי 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 9:52 ,6 ינואר 2009, ג'

מה לא הובן?

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 10:17 ,6 ינואר 2009, ג'

מכובדיי
אולי לא ניסחתי את עצמי היטב השכם בבוקר-או אולי טוב מדי מתוך כוונה להתגבר על התנגדויות.השאלה היא המקבילה לשרשורים הקלאסיים:"איזה סכין יש לך עכשו בכיס?" "מה הסכין שאתה נושא כל הזמן?"
"WHAT IS YOUR EDC?".אלה הסכינים שנמצאים בשימוש תדיר ובדרך כלל נבחרים להיות סכיני הקבע שלנו.
אבל רציתי להמנע nכל התשובות הלא מעניינות שעניינן"אני לא מסתובב עם סכין כי הסכינים שלי אסורים לנשיאה ,ואני לא רוצה שייתפוס אותי שוטר" אז כדי להקל על כל החוששים זה נוסח כשאלה היפותטית.במה שנוגע אלי הסתובבתי שנים עם סכין בכיס המכנסיים או החולצה והיום הוא בתיק ברוטציה בין דגמים.מעניין אותי לדעת מהם הסכינים הפופולריים שאנשים נושאים קבוע.מעניינים לא פחות גם הדברים הכי נדירים או חריגים. גם טכניקת הנשיאה מסקרנת:עם או בלי קליפ?נרתיק חיצוני? כמה מאיתנו נושאים אותו בנרתיק צוואר?בתוך תיק שנושאים דרך קבע?
זהו אני מקווה שהצלחתי להבהיר את עצמי
נערך לאחרונה על ידי דובון ב 19:53 ,13 פברואר 2009, ו', נערך פעם 1 בסך הכל.

רוחו_של_TC
אביר האפל

הודעה על ידי רוחו_של_TC » 12:00 ,6 ינואר 2009, ג'

vini vidi vadis
נערך לאחרונה על ידי רוחו_של_TC ב 13:52 ,3 מאי 2009, א', נערך 2 פעמים בסך הכל.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 12:09 ,6 ינואר 2009, ג'

אלישע רעיון יפה לשירשור ואני מקווה שבאמת לא יפריעו לו בנושאים שלא קשורים
לנושא המרכזי כגון חוקיות וסרקזאם מעצבן !!!

בכל מקרה נושא הedc או מה יש לנו בכיס תמיד או בתיק מאוד מעניין

אני יש לי ספיידרקו אנדורה להב משונן שאני ממש אוהב
ולפעמים אני מחליף אותה בגרפטיליאן 501 של ביינצמייד
תמונה

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 12:29 ,6 ינואר 2009, ג'

בשנה וחצי האחרונות הטאסמן סולט של ספיידרקו תקוע דרך קבע בכיס המכנסיים השמאלי, עם הקליפ.
לפני כן זה היה איזה אולרון באק או גרבר על מחזיק המפתחות במשך כמה שנים. אם הולכים עוד שנים אחורה- הייתה תקופת לדרמן לקראת סוף השירות (אחרי שקיבלתי אחד בהוקרה מהחטיבה...) ולפני כן שוויצרי פשוט של ויקטורינוקס- כזה עם משור.
האולרון השוויצרי שקיבלתי פעם במתנה הוא אחד החברים הטובים של אשתי ושוכן דרך קבע על מחזיק המפתחות שלה.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 13:01 ,6 ינואר 2009, ג'

נכון שנושא מדבר על האולר אבל אני שם תמונה של התיק יום יום
שלי
התיק עצמו הוא Maxpedition Fatboy
ובעיקרון כל מה שמופיע בתמונה נמצא יום יום אצלי בתיק
התיק גם מומלץ לאנשי ביטחון מאחר ויש לו תא נפרד לאקדח ומחסניות
מקווה שזה גם יתרום לשירשור
תמונה

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 13:22 ,6 ינואר 2009, ג'

קודם כל ברכות על התגובות ועל שיתוף הפעולה,וחוץ מזה גם FIXED BLADE קטן מספיק אבל חזק מתאים להגדרה.רצ"ב לינק לדוזייר שיש לי (מיקרטה ו-D2 -מזכיר משהו?!) היה איתי בתיק שנתיים וענה על כל מיני צרכים בסביבות משתנות.זה כנראה הקסטום היחיד שלי שעשה עבודות מלוכלכות אבל אחרי שמתרגלים זה כף
http://www.agrussell.com/dozier-straigh ... KhhhPESCR/

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 13:31 ,6 ינואר 2009, ג'

ניראה בהחלט קטן וממזר :twisted:

אם אני מחליט לשים להב קבוע קטן אז כרגע זה אנטוריו ראט 3
http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... 1231241545
אבל יש בדרך משהו חדש שאני לא יודע מהו כי זה מתנה
אז נחכה בסבלנות :evil:

EliranD
אביר האפל

הודעה על ידי EliranD » 13:38 ,6 ינואר 2009, ג'

אממ Spyderco Wayne Goddard
אחלה סכין שבעולם, משמשת את כל צרכי.
בתודה,
אלירן דהן.

saya
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי saya » 17:58 ,6 ינואר 2009, ג'

יש לי מואלה נחמד שהשגתי בשוק הפשפשים לפני שנה לכמעט כל מקום שאני הולך, בד"כ בתיק (אני די בטוח שזה זיוף, אבל זה סכין טוב והמחיר לא נורא מדי).
אני חובב גדול של fixed blade כי יש לי פחד שהמתקפלות יסגרו את עצמן ישר על האצבעות שלי. פחד חסר ביסוס היות למנגנונים היום, אבל בכל זאת.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 18:17 ,6 ינואר 2009, ג'

שימו לב למגבלה-להב עד 10 ס"מ.במתקפלים זה אומר שה-MILITARY של ספידרקו או ה-AFCK של בנצ'מייד הם על הגבול.בFIXED BLADES הם לעיתים קרובות יותר גדולים:סכיני ציד,השרדות ובטח סכיני הלחימה,אז תבדקו שה-EDC שלכם עומד בתבחין

EliranD
אביר האפל

הודעה על ידי EliranD » 18:18 ,6 ינואר 2009, ג'

אני לא חורג מהמגבלה :P
בתודה,
אלירן דהן.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 18:22 ,6 ינואר 2009, ג'

והמואלה של SAYA?

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 19:09 ,6 ינואר 2009, ג'

מה עם איזה תמונה לשירשור :lol:

SiDi
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SiDi » 19:26 ,6 ינואר 2009, ג'

אני הייתי משתמש ב- Kershaw Leek 1660CKTשקיבלתי מתנה לפני שנים בכיס
http://www.newgraham.com/detail.aspx?ID=4784
או באופיניל מ'ס 8 בתיק או גם כן בכיס.
ושתהייה להם חברה איזה ויקטורינוקס ברוטציה שונה לפי מצב הרוח :D
ואם מותר לפנטז אז הייתי רוצה את ה-SOG Aegis נראה לי סכין טובה לEDC.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:30 ,6 ינואר 2009, ג'

אני מחליף EDC אחת לחצי שנה בממוצע.
כרגע אני משודך לגריפטיליאן, ואני נושא אותה עליי לעבודה באדיקות.
בעולם אידאלי, היא הייתה נשארת בכיס גם בטיול לקניון, לקניות בסופר וליציאה בימי שישי (תמיד יש משהו לשפר באוטו :evil: ).
לפני שנים, כשהייתי עדיין "ילד מתלהב" (צבא) ונכנסתי בבום אחד גדול לקטע, הייתי עונה: ג'ונגל קינג של אייטור.
ואלמלא המגבלה על הגודל, הייתי עונה הג'ונגל קינג הענקית של אייטור או לחילופין הקא-בר הצבאית.
אבל 2 האופציות הנ"ל הם לא פונקציונאליות במיוחד ליום יום ואין בהם צורך, כך שחוץ ממהרגשה שאני מסתובב עם אקססורי, הייתי יורד מזה מהר.

לעומת זאת: מה שכן עומד בקריטריון הגודל, הוא הספייק של קולד-סטיל, ובהחלט הייתי נושא אותו עליי לעבודה יום יום.
תמונה
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 21:06 ,6 ינואר 2009, ג'

במגבלות החוק אני נושא לשימוש יומיומי (לחילופין) ספיידרקו UKPK; וונגר צבאי; אולר ימאים של קאמילוס.
לפני בהלת האכיפה (וכיום, לשטח) תמיד היה אולר על קליפ - בעבר הרחוק יותר ספיידרקו פוליס שמאלי לחלוטין (לא ניתן להשגה כבר הרבה שנים); בנצ'מייד 805 (המועדף עלי כיום בכל תנאי); ספיידרקו Goddard Ltd.

קבוע-להב בשימוש תכוף (בגודל הדרוש), בכיס או בתיק: Chrees Reeve Mountaineer I; Blackjack Trailguide

היו בשימוש ואינם יותר: ספיידרקו אנדורה אוורסט; ספיידרקו Goddard lightweight 1st; באק טראני; ספיידרקו צ'יינוק הראשון; Automatic Black Knife מקורי.
"לכנסייה": קסטום לוקבק הררי מתוצרת בועז שדמות.

*הערת מערכת: תחום האיסוף שלי שונה לגמרי מהנ"ל.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 21:10 ,6 ינואר 2009, ג'

מישהו כאן התנסה מספיק בסכיני צוואר ,והיה רואה בזה את ה-EDC שלו?הרבה מאד דגמים יצאו בשנים האחרונות-רובם סכינים של "מוצא אחרון"-פגיונות למיניהם אבל היו גם כמה דגמים שימושיים למדיי.מה מפריע לכם?תגובת הסביבה ליד הנשלחת אל מתחת לחולצה וחוזרת עם סכין?!
ודרך נשיאה לא רגילה אחרת-על הרגל-מה שקוראים באמריקאית BOOT KNIFE מישהו ניסה את זה אי פעם?

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 21:30 ,6 ינואר 2009, ג'

כשאני יוצא לטיול שטח אז האנטוריו שלי על הצוואר או לחילופין
תלויה כמו תיק צד שהידית למטה יותר נוח לשלוף אותה בעת הצורך

אבל גם הכנתי מין נרתיק קטן לוויקטרינוקס שנתלה על הצוואר
האמת זה מאוד נוח

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:20 ,6 ינואר 2009, ג'

הזכרתי קודם את חיבתי למיליטרי של ספידרקו וה-AFCK האימורטלי של בנצ'מייד ,ששניהם כאמור גבוליים לדיון זה כי אורך הלהב שלהם 3.9 אינץ.מכל מקום זה הזכיר לי שיטת נשיאה שעשויה לעניין.כל אחד מאלה היה סכין הקבע שלי בזמן מסויים-בכיס על קליפ.הבעיה שהם גדולים ולא במיוחד נוחים כשאתה מתיישב-וגרוע מכך כשאתה מתיישב ברכב-ממש קוץ בעכוז!
אז אם אתה לובש וסט עם כיסים גדולים אתה מעביר לשם-אבל מי לובש וסט?
ואז הפציע הרעיון-הזמנתי אצל עושה נרתיקי אקדחים במטווח הרצליה נרתיק עור הנסגר בתיקתק,היושב על החגורה לא בניצב לה כנהוג אלא במקביל לה ומוחזק בשתי לולאות(תחשבו על נרתיקי משקפי השמש של הדודים מאמריקה..)הנרתיק והסכין יושבים על החגורה בשקע הגב-מעל החריץ של הטוסיק.זו דרך נשיאה מאד נוחה ואם הנרתיק בצבע החגורה-גם דיסקרטית.החסרון היחיד שלא מתאפשרת שליפה מהירה,אבל נדמה לי שאת השלב הזה עברנו כבר עוד לפני שהאפיר שערנו ושחה קומתנו

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:27 ,6 ינואר 2009, ג'

בעולם אידיאלי הייתי מסתובב ביום יום עם המיקרוטק שיש לי סקרב טנטו OTF, או אם הספיידרקו ATR שאני מאוד מרוצה ממנו, למדתי להינות מהגודל והמשקל של האולר, לגבי להב קבוע , אני די מרוצה משני הלהבים של HELLE שיש ברשותי וגם אית ם הייתי מוכן ללכת באופן יומיומי

בעולם של היום תמיד יש לי בתיק שוויצרי לפחות ואם לא אותו אז את ספידרקו נוויגטור 2 שלא זזים מכיס הג'ינס (כמובן שהיום לא לכל מקום באמת לפעמים נאלץ להישאר ברכב) מידי פעם מחליף את השוויצרי עם האופינל 8

לגבי מה שקראת לו ללכת איתו "לכנסיה" או לאירועים מיוחדים , ביום שיהיה לי שוב כסף מיותר יש לי תכנון על אחד מהאולרים שTC מייצר , ורצון ללהב קבוע אחד שהוא מייצר .

האביר
חדש בפורום

PARAGON SEAL

הודעה על ידי האביר » 22:34 ,6 ינואר 2009, ג'

PARAGON SEAL ATKO -3 PR-100
זאת ה- שאיתי לדברי יודעי דבר נחשבה ל"דבר האמיתי" באוטומטיות לפני כ-10 שנים.
הקומנדו האמריקאי השתמש בה ה-NAVY SEALS יחידת "אריות הים" או "כלבי הים" בפי אחרים, זוהי יחידת קומנדו ימית המתמחה בלוחמה בטרור SEAL=כלב ים בעברית נהוג לכנות את היחידה "אריות הים.

לענייננו, הסכין הועברה לידי בעת האחרונה דרך חבר נכבד באתר ופשוט התאהבתי...
אני נושא אותה עם הקליפס על החגורה בצד ימין צמוד לסלולרי ומסרב להשאירה בבית למרות עיסוקי ולמרות שאתקל בחוסר הבנה מוחלט [חוץ מכם] מכל מי שאשתף...
זאת הסכין הראשונה שאני מרגיש שהיא ממש כמו כלי נשק [אני נושא וחובב אקדחים]
וקיבלה מקום של כבוד ברפרטואר כלי הנשק שלי ולהיכן שאוכל אשא אותה יום יום.
תודה לדובון על שהסכים להעבירה לרשותי-מבטיח לשמור עליה בנאמנות ובמיוחד בימים הקרים... :)
http://theswitchblade.com/Merchant2/mer ... ll_paragon
כל טוב.
"ואהבת לרעך כמוך"

cobra
חדש בפורום

הודעה על ידי cobra » 23:15 ,6 ינואר 2009, ג'

הסכין הנוכחית לשימוש יום יומי היא הויקטורינוקס הקטנה (להב, מברג ומספרים) דגם Classic SD במספר צבעים (כל פעם הולך לאיבוד).
http://www.swissarmy.com/MultiTools/Pag ... duct=53005&

מעבר לכך יש לי עלי את הLMF™ II Safety Knife למקרי חירום המצריכים חילוץ. http://www.gerbergear.com/index.php/product/id/93

כל זה ע"מ לא להסתבך עם החוק, אך שיהיה משהו זמין

במילואים, בתיק או באופן תיאורטי - Cold steel para edge/ ready edge//super edge נוח מאוד ונותן להב סביר לרוב מטלות היום יום, אך עדין לא מעיק
http://www.osograndeknives.com/Cold%20S ... _point.htm
http://www.swissarmy.com/MultiTools/Pag ... duct=53005&
http://www.osograndeknives.com/Cold%20S ... y_edge.htm

saya
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי saya » 0:01 ,7 ינואר 2009, ד'

גם אני לא חורג ממגבלת האורך :D

Guest

הודעה על ידי Guest » 8:52 ,7 ינואר 2009, ד'

ובכן, על החגורה בנרתיק מעשה ידיה של גב' TC שוכן אולר Linear lock מפלדת O1 שהכין TC.
בסבב בתדירות נמוכה Camilus שני להבים, לא ננעל שהקמתי לתחיה (דגם שלא מיוצר וגם החברה כבר לא קיימת), קרשו Leek להב S30v ולגיבוי לכל צרה ספיידרקו קריקט עם להב VG10.
מייק

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:21 ,7 ינואר 2009, ד'

דובון כתב:מישהו כאן התנסה מספיק בסכיני צוואר ,והיה רואה בזה את ה-EDC שלו?הרבה מאד דגמים יצאו בשנים האחרונות-רובם סכינים של "מוצא אחרון"-פגיונות למיניהם אבל היו גם כמה דגמים שימושיים למדיי.מה מפריע לכם?תגובת הסביבה ליד הנשלחת אל מתחת לחולצה וחוזרת עם סכין?!
ודרך נשיאה לא רגילה אחרת-על הרגל-מה שקוראים באמריקאית BOOT KNIFE מישהו ניסה את זה אי פעם?
סכין צוואר, בתנאים שהצבת- לא חייבת להיות מתחת לחולצה :D
ישנם גם "סכיני צוואר" שניתן ללבוש על החגורה בנוחות, כמו ה-STIFF KISS של קולומביה ריבר, עם מתאם (שמגיע עם הסכין).
באשר לסכין מגף- כן, התנסיתי בזה, עוד בתקופה ה"מתלהבת" שלי. יש לציין שהנדן קיידקס לא עמד בעומס שהופעל עליו ונשבר. מעבר לזה, אין בעיות מיוחדות, רק לא הכי נגיש בעולם.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 19:00 ,8 ינואר 2009, ה'

אנשים-יש פה 570 חברים ובטח לכל אחד מהם יש EDC שהוא נושא בקביעות או נשא בעבר.
באשר לי חשפתי לכם כבר ארבעה מחביבי: הMILITARY של ספידרקו,הAFCK של במצ'מייד, הLUM CHINESE FOLDER וה MINY SOCOM המשומש היטב.
החמישי והאחרון לפי שעה-ה-HORNET של MASTERS OF DEFENCE.לא בגלל השם הקרבי,הייחוס של המעצב בתחום אומנויות הלחימה או "חריץ הדם"-כל אלה לילדים נלהבים ולפסיכים מזדקנים.אני אוהב את צורת הלהב וגודלו השימושי ואת איכות ההרכבה ללא פשרות והנוחות ביד.במפגש עם נציגי השלטון נראה שהיה עדיף אם היה נקרא "ועידת נעמ"ת" או משהו לא מזיק כזה.בד"כ הוא פשוט נזרק לכיס או לתיק צד,והוא שימושי להפליא

אורים
חדש בפורום

הודעה על ידי אורים » 20:46 ,8 ינואר 2009, ה'

מזה שנים שאני נושא סכין, כמעט תמיד.
במשך השנים התגבשו ההעדפות והשתפרו הסכינים.
התחלתי עם באק 110 בנרתיק עור ועברתי לספייידרקו פוליס.
הספיידרקו עברה לבן שנשא אותה במשך שירותו הצבאי בתוך קרסולית הנעל הימנית.
אח"כ נמאס לי מהשינון והעדפתי להבים רחבים, דקים ולא משוננים - יותר קל לחתוך תפוח ולמרוח חמאה/ריבה.
התמקדתי בספיידרקו, קצת בנצ'מייד, מפעם לפעם סכיני מעצבים כמו אלישביץ.
בגדול נשאתי בגאון כל סכין חדשה שקניתי, עד שקניתי אחרת.
הבחירה הטבעית התמקדה לכוון סכינים המצויידות בקליפ, ידית מתכת. דקות - כאלו שנוח לשאת צמודות לכיס מכנסי ג'ינס (ולא רק).
עכשיו מזה כמעט שנה - אני נושא סכין של באק/מאיו TNT - להב " 3.125 , S30V מחוסמת ע"י בוס- ידית טיטאניום מחוררת שגם מהווה נעילת הלהב, סכין דקה קלה - הכי נוחה לנשיאה שפגשתי וגם עושה כל עבודה שניתן לעשות באולר.
בשבת אני נושא בכיס (מכנסיים קצרים רחבים) אולר שבת - מעשה ידי רודי:
תמונה
יפה לנפש וטוב לאסאדו
אורי

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 23:02 ,8 ינואר 2009, ה'

אני לא בטוח שכולם מכירים את סדרת MASTERS OF DEFENCE. המהדורה הראשונה נמכרה די מהר ולא ראיתי שייבאו אותם ארצה באופן סדיר.אז צרפתי לכם סרטון יוטיוב כדי להציג לכם ההורנט שמלווה אותי בחודשים האחרונים.ההבדל היחיד-הלהב שלי לא מושחר.נדמה לי גם שהקליפ בשלי (השקה ראשונה) קצת יותר בסיסי.האם עוד מישהו כאן מסתובב עם הורנט?
http://www.youtube.com/watch?v=mfm9al2YuGY

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 19:38 ,9 ינואר 2009, ו'

נכון-רוב הקבועים הגיבו אבל לא כולם (למשל-היכן קרמיט?) אבל מעט מאד מן המבקרים המזדמניםבאתר.די בטוח שמתוך ה-570 לפחות 57 מזדמנים לפחות אחת לשבוע.
לא להתבייש-לא צריך יכולות ספרותיות נדירות, ואפילו באיות מותר לטעות.בטוח שאם אתם חובבי סכינים, הרי יש או היה לכם סכין לנשיאת קבע,וגם אם תבלפו ותתארו את הסכין שתקנו בשבוע הבא לא נעלב.אנחנו מנסים למפות את סצנת הסכינים בכיסו ועל חגורתו של הישראלי/ת[/] בעשור האחרון-פשוט מחקר סוציולוגי להנאת כולנו.אם לא תהיה ברירה נמשוך את זה לכיוון אחר,אבל עודנו רחוקים ממיצוי!

האביר
חדש בפורום

אפרופו דובון

הודעה על ידי האביר » 20:47 ,9 ינואר 2009, ו'

דובון כתב:נכון-רוב הקבועים הגיבו אבל לא כולם (למשל-היכן קרמיט?) אבל מעט מאד מן המבקרים המזדמניםבאתר.די בטוח שמתוך ה-570 לפחות 57 מזדמנים לפחות אחת לשבוע.
לא להתבייש-לא צריך יכולות ספרותיות נדירות, ואפילו באיות מותר לטעות.בטוח שאם אתם חובבי סכינים, הרי יש או היה לכם סכין לנשיאת קבע,וגם אם תבלפו ותתארו את הסכין שתקנו בשבוע הבא לא נעלב.אנחנו מנסים למפות את סצנת הסכינים בכיסו ועל חגורתו של הישראלי/ת[/] בעשור האחרון-פשוט מחקר סוציולוגי להנאת כולנו.אם לא תהיה ברירה נמשוך את זה לכיוון אחר,אבל עודנו רחוקים ממיצוי!
דובון יקר אתה אוהב "אקשן", אז כך חדשות מהיום:

רכשתי היום תער עתיק של סולינגן [אחדש אותו מחר] בחנות עתיקות,
לאחר התשלום [כנראה הז'קט "ברח" קצת הצידה] המוכר צועק "בואנה ישח'ה סכין בחגורה?"
כעסתי על החדירה לפרטיות [אינני מכיר את המוכר] והכחשתי... :oops:
אמרתי לו שזה הקליפס של הדיבורית.

מייד בצאתי מהחנות העברתי את האוטומט [האקסית שלך -דובון] אחרי הסלולרי בשעה 4 מאחורי קו המותניים היכן שממקמים לרוב את האקדח.

טוב -עסקינן בישראלים-אולם האשמה כנראה שלי-חשבתי שלא ניתן לראות ואולי ההבדל בין חזותי החיצונית לסטיגמה של אדם שנושא סכין הפתיעה את הישראלי המצוי.

חברים,מה דעתכם על ה"קטע"? ורצוי שתזהרו גם אתם :!:
אני באופן עקרוני בעד הסלקה מלאה.

אני נושא בו זמנית שני אקדחים ושני סכינים+גז פילפל. הכל מוסלק ולא ניתן לראות כלום [חוץ מהפשלה של היום עם הסכין החדשה]כל זאת גם שאני בחליפה ובבגדים אלגנטיים [בגדי עבודה שלי].
דובון,נכון שלא ראית כלום?
סוף שבוע נעים ובהצלחה לצהל בדרום.

כל הטוב שבעולם.
"ואהבת לרעך כמוך"

BonBon
חדש בפורום

הודעה על ידי BonBon » 23:15 ,10 ינואר 2009, ש'

Spydeco Byrd Raven (הסינים) עם הלהב המושחם, יום יום חותכת קרטונים, ניילונים (שרינק) ומה רק לא .אני אוהב איך שהיא יושבת ביד לדאתי אחיזה נהדרת . הסכין שחורה לגמרי לא נוצצת! זה חשוב! אני משחיז אותה למצב של גילוח בקרסול (Lansky profesional) מצריך השחזה לאיתים קרובות, פעמ בחודש אולי טיפה יותר אבל בהנאה רבה!

Bram
תושב קבע בפורום

נשיאת סכין\חוק\עצלנות

הודעה על ידי Bram » 6:38 ,11 ינואר 2009, א'

קראתי שאתה נושא עליך סכין באופן קבוע. אני מתעצל לחפש בפורום; האם מישהו יכול לתמצת: המותר לשאת סכין מתקפלת כדוגמת golden colorado spyderco
http://www.aceros-de-hispania.com/image ... ves038.jpg

tutisdog
הגורו הגדול

Re: אפרופו דובון

הודעה על ידי tutisdog » 9:07 ,11 ינואר 2009, א'

האביר כתב:[חברים,מה דעתכם על ה"קטע"? ורצוי שתזהרו גם אתם :!:
אני באופן עקרוני בעד הסלקה מלאה.

אני נושא בו זמנית שני אקדחים ושני סכינים+גז פילפל. הכל מוסלק ולא ניתן לראות כלום [חוץ מהפשלה של היום עם הסכין החדשה]כל זאת גם שאני בחליפה ובבגדים אלגנטיים [בגדי עבודה שלי].
דובון,נכון שלא ראית כלום?
סוף שבוע נעים ובהצלחה לצהל בדרום.

כל הטוב שבעולם.
האם מותר לשאול למקצועך שהינך נושא שני אקדחים ושני סכינים באופן קבוע, אה ולא נשכח את תרסיס הפלפל :?: :lol: הכרתי בעבר כמה אנשי שב"כ אבל לא זכור לי שהם נשאו שני אקדחים גם כן. :lol: מעניין מה אתה עושה למחייתך ואני לא מאחל לאיש להיתקל באחד כמוך ברחוב עם כל כך הרבה נשק עליו. דרך אגב אין לי כוונה לפגוע בך אז אל תבין זאת לא נכון.
אני אישת נרתע מללכת עם המיקרוטק האוטומטי שיש לי רק בכדי שחס וחלילה לא אתפס איתו והוא יוחרם :lol:

לגבי נשק בכלל לא ידעתי שמותר לשאת שני אקדחים אלא אם כן אתה יורה ירי למטרת קליעה במטווח והנך בדיוק בדרך לשם. זו שאלה על מנת לדעת ולא על מנת לפגוע בך חס וחלילה.

BRAM לגבי נשיאת סכין מתקפלת או לא, עקרונית אסור אלא אם יש לך סיבה כשרה לנשיאת סכין וגם זה עפ"י החוק מותר עד 10 ס"מ ולהב שאינו ננעל

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 9:55 ,11 ינואר 2009, א'

בעבודה אני נושא עלי מולטיטול כדי לטפל בבעיות מינוריות בהן מנהל אמור לטפל בלי לעשות נזקים ועדיין לעשות רושם כאילו עושה משהו.

מחוץ לעבודה יש תמיד WENGER. בכיס

בתיק הנסיעות, ביחד עם האקמולים, פלסטרים, תחבושת שדה ומשולש, יש לי קארסואנדו, והוא ממש לא מוכן לשליפה מהירה.

מעבר לזה נראה לי שזה כבר היפרפארנויה של מישהוא שרואה יותר מידי סרטי אקשן - או שמסתובב בחוגים של דמויות "מוכרות למשטרה" :roll:

דוד

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 10:25 ,11 ינואר 2009, א'

אני מניח שהאביר יסביר לנו בזמן הנכון את השקפת עולמו המבצעית ביחס לסיסמת הצופה "היה נכון".מכל מקום-מבלי לדעת אל נכון מה מדריך אותו בבחירותיו-מה שאני יכול להגיד לכם מהרקע האקדוחני שלי ,שהרעיון של נשיאת שני אקדחים בא מעולם התוכן המשטרתי האמריקני של "אקדח גיבוי".בד"כ אחד גלוי על חגורת הציוד ועוד אחד נסתר על הרגל או בכיס ,למקרה הראשון נחטף או אינו פועל.מוטיב אחר הוא למסור את אקדח הגיבוי למסייע שאינו חמוש.לכך יכולים להתלוות גז פלפל או טייזר כנשק לא קטלני.באופן טיפוסי הסכין במצבים כאלה מיועד לחילוץ והצלה וגם הוא עשוי להיות על החגורה.
לשאת את כל זה מוסלק מחייב בראש וראשונה-בנפרד משאלת הצורך-מסירות נפש שלעומתה להיות נשוי לדליה איציק נחשב למשימה קלילה!אני לא יודע מי מכם ניסה ,אבל צריך "להתלבש סביב הנשק".למשל:לקנות מכנסיים במידה יותר גדולה,להסתובב כל הזמן עם ז'קט או מעיל,להיות מודע כל הזמן לאפשרות של "גבשושיות חשודות" במותן,ברגל או בכיסים,לתכנן כל התכופפות או ישיבה(כי המכנסיים יורדים או מתרוממים) וזו רק תחילת הסיפור.
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

EliranD
אביר האפל

הודעה על ידי EliranD » 13:14 ,11 ינואר 2009, א'

Barm היקר,
הסכין שהצגתה היא פארה מילטרי לא גולדן קולרדו.
גולדן קולרדו זה היכן שהיא יוצרה.

ולתימצות?
מותר לך לקחת איתך אולר ואולר מוגדר בחוק כלהב עד 10 ס''מ וללא נעילה.
זאת אומרת שהפרה מילטרי לא בא בחשבון כיוון שיש לו נעילה.

אבל אפילו עם תיסתובב עם פארה מילטרי, ובידך שימוש כשר למתקפלת, אני לא סבור שיעשו לך בעיות.

שימוש כשר זה לא הגנה עצמית.
:roll:
בתודה,
אלירן דהן.

האביר
חדש בפורום

האומנם דוד?

הודעה על ידי האביר » 17:13 ,11 ינואר 2009, א'

dBu24 כתב:בעבודה אני נושא עלי מולטיטול כדי לטפל בבעיות מינוריות בהן מנהל אמור לטפל בלי לעשות נזקים ועדיין לעשות רושם כאילו עושה משהו.

בתיק הנסיעות, ביחד עם האקמולים, פלסטרים, תחבושת שדה ומשולש, יש לי קארסואנדו, והוא ממש לא מוכן לשליפה מהירה.

מעבר לזה נראה לי שזה כבר היפרפארנויה של מישהוא שרואה יותר מידי סרטי אקשן - או שמסתובב בחוגים של דמויות "מוכרות למשטרה" :roll:

דוד
דוד היקר:
סצינה:מחבלים תוקפים עם נשק חם אזרחים במקום X.

אני יכול לסייע לאזרחים,
ואתה? האם תוכל לסייע?
מדוע התייחסותך הבלתי נעימה אשר איננה בלשון "פוליטיקלי קורקט"?
עם :wink: למה שנכתב על ידי,קודם?

טוטיס דוג=מקווה שעניתי לך.
"ואהבת לרעך כמוך"

ברווז
מנהל אתר

Re: האומנם דוד?

הודעה על ידי ברווז » 19:18 ,11 ינואר 2009, א'

האביר כתב:דוד היקר:
סצינה:מחבלים תוקפים עם נשק חם אזרחים במקום X..
אביר יקר.
מראש אתה נושא עליך סכין למטרת שימוש אלים? = בסוף עוד יצא לך להשתמש בה כך, חלילה.
נכון, מחבלים יכולים לתקוף כל אחד בכל רגע נתון.
סליחה על מה שישמע קצת בוטה.
אתה אינך רמבו, ולא ג'ון מקליין בערב חג המולד, ובמקרה של תקיפת מחבלים עם נשק חם, אם לא תיפגע מהכדורים הראשונים (או יותר סביר להניח מהפיצוץ שיהרוג כבר את המחבל) רק אז תוכל להגיב עם האקדחים שלך, ואולי בדרך לסכן אנשים חפים מפשע שרצים על מנת לברוח מהאירוע ישר לתוך טווח הקליעים שלך.
אינני יודע מהי הכשרתך הצבאית, ויכולתך האישית בתפעול הנשק, אבל אם אינך איש חוק שעוסק בזה כמקצוע, זה מיותר לחלוטין אפילו לחשוב בצורה הזו.
מצד שני אני בהחלט מבין את ססמת ה"היה מוכן לכל", גם אני דגלתי בה במשך כמה שנים טובות. לעזאזל, עם מה שהיה לי בתיק בלבד, יכלתי לבנות מעבורת חלל וכן שיגור עבורה.
אבל מתבגרים לאט לאט... והתיק נהייה טאקטי יותר ויותר.
חזרה לעניין.
איש אינו אומר לך "אל תיקח". לפחות פה, בפורום. :wink: 8O
אבל תחשוב גם קצת בהיגיון ומעבר לפאנטאזיות ה"גבר גבר" הישראלי המצוי.
וסליחה שוב על דבריי שנשמעים קצת חצופים וגסים.

בני
חדש בפורום

EDC

הודעה על ידי בני » 21:54 ,11 ינואר 2009, א'

הסכין האהובה עלי ליום יום היא ספידרקו מדגם דודו,
על מחזיק המפתחות utilikey+פוטון של inova
תמונה
בני

dBu24
בלייד ראנר

Re: האומנם דוד?

הודעה על ידי dBu24 » 22:00 ,11 ינואר 2009, א'

האביר כתב:
dBu24 כתב:בעבודה אני נושא עלי מולטיטול כדי לטפל בבעיות מינוריות בהן מנהל אמור לטפל בלי לעשות נזקים ועדיין לעשות רושם כאילו עושה משהו.

דוד
דוד היקר:
סצינה:מחבלים תוקפים עם נשק חם אזרחים במקום X.

אני יכול לסייע לאזרחים,
ואתה? האם תוכל לסייע?
מדוע התייחסותך הבלתי נעימה אשר איננה בלשון "פוליטיקלי קורקט"?
עם :wink: למה שנכתב על ידי,קודם?

טוטיס דוג=מקווה שעניתי לך.

ידידי היקר אביר:

ממש לא התכוונתי לפנות באופן "בלתי נעים" אלא בהרמת גבה עם קריצה.

ולעצם העיניין, אני ממש שמח שאין הרבה אזרחים מן השורה, ואדוני יחשב לאזרח מן השורה עד אשר יזהה עצמו אחרת, שמסתובבים ברחובות הישוב עם שני אקדחים טעונים וסכין מתחת לז'אקט.

אנחנו עם שחי על עצבים ואם יהיו לנו ברחובות כמה חברה' כאלה עצבנים וגם פנטזיונרים שמתים לחקות את אותו VIGILANTE האגדי מהרכבת התחתית של ניו יורק, אז יהיה לנו כאן שיקאגו לפחות אם לא את מנהטן או לוס אנג'לס מהסרטים של קורט ראסל בתור "סנייק פליסקן".

תאמין לי שאני יודע מצויין להשתמש בנשק (אולי קצת חלוד אבל מסוגל להתאושש בצ'יק) בחיים לא עבר לי בראש להתהלך באמצע אלנבי עם אקדח בחגורה שמא יצוץ איזה קוזו אוקמוטו מכוון קינג ג'ורג' ואני אהיה זה שיציל את האומה ואת הקונים בשוק הכרמל

תסריט קצת הזוי אבל זה מה שאני מדמיין מההסברים שלך.

עזוב את האקדחים בבית בתוך הכספת (רוצה מחיר טוב ? תפנה אלינו :wink: ) ומנע אסון כי מזמן למדנו שכלרובהורג- גם אם לא התכוונת וזה "סתם נפלט לך לא בכוונה", וברגע של "עצבים, אובדן שליטה ואי-שפיות זמנית" היד נשלחת לחגורה באופן אינסטינקטיבי וכל השאר זה אותו סיפור טראגי ומוכר.

אם אתה שוטר או איש כוחות הביטחון נושא נשק במסגרת התפקיד, אז לא אמרתי כלום.

דוד
נערך לאחרונה על ידי dBu24 ב 7:24 ,12 ינואר 2009, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

קורא_בהרים
חדש בפורום

הודעה על ידי קורא_בהרים » 22:18 ,11 ינואר 2009, א'

אני דווקא רוצה לגבות ולחזק את ידיו של "האביר" (לא שהוא נזקק לי, חלילה)

יש פה אדם שנושא נשק כחוק וברשיון

ומדובר במאמץ לא קטן ובאחריות גדולה להקפיד לשאת נשק

על מנת להגן על הציבור שסביבו

(ואני מניח שאדם שכזה מקפיד על אימונים סדירים ורמת ירי גבוהה)

אני חושב שזו התנהגות ראויה לשבח!

בל נשכח מי ירה במחבלים בישיבת מרכז הר, במחבל הטרקרטור הראשון והשני וכו'

אזרחים כמונו שאכפת להם, שהקפידו לשאת נשק ולהתאמן בו ולהיות מסוגלים להגן על עצמם ועל עמם!

סוף סוף יש לנו מדינה שמאפשרת לנו כיהודים לשאת נשק ולהגן על עצמנו, חובה עלינו לעשות זאת!

קצת ציונות, אחים!

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:46 ,11 ינואר 2009, א'

אביר יקר
לא סוד הוא שנפגשנו ושוחחנו (זה כתוב פה בפורום "שחור על גבי עיתון") ולכן אני יודע עליך קצת,אולם אין לי כוונה לשחרר מידע מעבר למה שאתה תבחר-אני בהחלט מכבד את הפרטיות שלך!
גם אני נשאתי אקדח במשך שנים,אבל זה היה אקדח אחד,ושפר עלי גורלי שיכולתי לשאת אותו בגלוי ולהמנע מהקשיים שרמזתי עליהם מעלה כאשר הסברתי את תפיסת אקדח הגיבוי במערכות הבטחון של אמריקה.אני מעריץ את המשמעת הנדרשת ממך כדי להתנהל כשאתה נושא בדיסקרטיות את כל הארסנל הזה,אבל לעיצומו של עניין אני סבור שניתן להסתפק בנשיאת אקדח אחד-הגדול או הקטן לפי הנסיבות.בהכירי את הדגמים הספציפיים, אני משוכנע שביום פקודה אף אחד מהם לא יכזיב.מה שחשוב לא פחות זה לקבל את האימון המתקדם ביותר שיש לך גישה אליו כי במצבי אמת אנו חווים סטרס פיזיולוגי כ"כ חריף,שעדיף אם אתה מסוגל לבצע תרגולות בלי יותר מדי מחשבה.
לגבי סכין אחד או יותר-לא גיבשתי עדיין דיעה-ייתכן שתאוריית ה-"גיבוי" עובדת גם כאן,וייתכן גם שהם לשימושים שונים-למשל שאחד מהם הוא סכין רסקיו משונן לחיתוך בגדים או חגורות בטיחות והאחר עם להב חלק
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

האביר
חדש בפורום

נשק-סכינים ומה שבאמצע

הודעה על ידי האביר » 23:04 ,11 ינואר 2009, א'

ברווז יקר: היכן רשמתי כי אני נושא סכין למטרת שימוש אלים?
רמבו וג'ון מקליין -נו באמת :) :) :)
דוד היקר:אם קרצת קבל גם ממני :wink:
אציין כי כתיבתך בעניין סכינים מרשימה מאוד.
קורא בהרים היקר מפז: תודה על הפירגון והעזרה-ענית במקומי.

נ.ב. תאמינו לי כי כל מי שכתב ביקורת שלילית אם יזדקק לעזרה =ישמח מאוד אם
אהיה בסביבה, וכן הקורא בהרים היחידי שהבין, מאוד אשמח לסייע לאזרחים
בפעולת פח"ע ולסיום שני האקדחים שאני נושא מיועדים לשאת כדור בבית
הבליעה והנם נישאים עם כדור בפנים [ברווז= רמבו וג'ון מקליין חוששים להיפגע
ואינם מיומנים בטכניקה הזו].

לעצם העניין כולם התייחסו לתפל ולא לעיקר=
מהי תחושתכם והרגשתכם כשאדם זר רואה שהנכם נושאים
סכין/אולר שלא רציתם שיראו ומהי תגובתכם?
"ואהבת לרעך כמוך"

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 23:10 ,11 ינואר 2009, א'

אני עם אביר בדעה לנישאת הנשק

אני עצמי מחזיק ברשיון נשק מנהלתי שזה אומר נשק של העבודה באבטחה

וגם שעזבתי את העבודה דאגתי לרעננן את הרישיון מכספי שלי ולא דרך חברה כולשהי
וזה לא מכוונה לעבוד שוב באבטחה (כמה אפשר!!!)
אלה שיהיה האפשרות לקבל נשק בקיבוץ שעכשיו אני גר בו

ואם ההיתי יכול ההיתי רץ להוציא רשיון נשק אישי

כל עוד הנשיאה היא חוקית מצידי להסתובב גם עם בזוקה :lol:

האביר
חדש בפורום

דובון יקר

הודעה על ידי האביר » 23:20 ,11 ינואר 2009, א'

דובון כתב:אביר יקר
לא סוד הוא שנפגשנו ושוחחנו (זה כתוב פה בפורום "שחור על גבי עיתון") ולכן אני יודע עליך קצת,אולם אין לי כוונה לשחרר מידע מעבר למה שאתה תבחר-אני בהחלט מכבד את הפרטיות שלך!
גם אני נשאתי אקדח במשך שנים,אבל זה היה אקדח אחד,ושפר עלי גורלי שיכולתי לשאת אותו בגלוי ולהמנע מהקשיים שרמזתי עליהם מעלה כאשר הסברתי את תפיסת אקדח הגיבוי במערכות הבטחון של אמריקה.אני מעריץ את המשמעת הנדרשת ממך כדי להתנהל כשאתה נושא בדיסקרטיות את כל הארסנל הזה,אבל לעיצומו של עניין אני סבור שניתן להסתפק בנשיאת אקדח אחד-הגדול או הקטן לפי הנסיבות.בהכירי את הדגמים הספציפיים, אני משוכנע שביום פקודה אף אחד מהם לא יכזיב.מה שחשוב לא פחות זה לקבל את האימון המתקדם ביותר שיש לך גישה אליו כי במצבי אמת אנו חווים סטרס פיזיולוגי כ"כ חריף,שעדיף אם אתה מסוגל לבצע תרגולות בלי יותר מדי מחשבה.
לגבי סכין אחד או יותר-לא גיבשתי עדיין דיעה-ייתכן שתאוריית ה-"גיבוי" עובדת גם כאן,וייתכן גם שהם לשימושים שונים-למשל שאחד מהם הוא סכין רסקיו משונן לחיתוך בגדים או חגורות בטיחות והאחר עם להב חלק
דובון יקר

רק כעת "הפכתי דף" וראיתי מה שכתבת. לעצם העניין הציוד היום מתקדם מאוד ואינני מקריב הרבה לנשיאת הארסנל שברשותי [עם דליה איציק לא הייתי מסתדר יום אחד... :wink: ].

האקדח הראשי הנו :הקלר & קוך P7M13 האקדח המהיר ביותר בעולם-איכותי ומדוייק,
האקדח המשני זיג P230. שניהם עם קנה קבוע מדוייקים מאוד.
באשר לסכינים אז אחת שלך והשנייה אוטומטית קטנה מהמזרח.
את ה-P7 אני נושא בנרתיק כתף נוח מאוד ואת הזיג קל המשקל בנרתיק קרסול.
כאשר אינני משתמש בנרתיק כתף קיימת אופצייה נוספת [לא לפרסום].

דובון יקר: צבעת את האתר הזה בצבעים כל כך יפים והעלת את רמת העניין והכייף,שמחתי להכיר אותך וכמובן שמוקיר אותך כאדם וכן מודה לך על הסכין המדהימה שהעברת לרשותי,אני מאוד שמח מהבחירה [השחזתי אותה ברמה].
כל הטוב שבעולם.
"ואהבת לרעך כמוך"

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:58 ,11 ינואר 2009, א'

סתם הערה ,

שלומי גם אני עבדתי כמאבטח ויש לי רשיון לשאת נשק ארגוני, לא מזמן עברתי רענון על מנת לשמור על האישור הזה, אני מגיל 15 בערך יורה בכלי נשק שונים , החל מאקדחים ועד לרובי צייד למיניהם, ירי בצלחות חרס , ירי קליעה וכד'. ואני היום קרוב לגיל 33 אז ניסיון יש לי וידע איך לתפעל נשק לכוון למטרה וללחוץ על ההדק גם יש , אולי אני לא מקצוען כמו איזה מדריך לירי מעשי או מקצוען כמו איש מוסד או שב"כ, אבל קשה לי לראות הצדקה על להחזיק על גופך יותר מכלי נשק אחד , מי שיודע להפעיל ולתחזק אקדח ולדאוג לתחמושת תקינה לא צריך לפחד שהאקדח יאכזב אותו ברגע האמת. מעבר לכך אינני רואה הצדקה לשאת שני סכינים אוטומטים בנוסף לזה ותרסיס פלפל. שוב עצם העובדה שהוא לובש חליפה לעבודה יכול לומר לנו שני דברים, או שהוא מאבטח אישים, או איש שב"כ/מוסד או יהלומן שמפחד על תיק היהלומים. כי אחרת אין סיבה לשאת שני אקדחים על גופך.
אני נושא אולר לרוב , וכאשר הוא נשאר ברכב אז הוא ב99% מהמקרים בתוך פאוץ או תיק לעולם אבל לעולם הוא לא יישלף אלא אם כן זה לפתוח קרטון או לחתוך חבל. הרי פסיכים לא חסר וראינו אנשים במדינה שלנו שיודעים לתפעל אקדח אבל השימוש בו לא היה למטרה טובה.
זה שקורא בהרים חושב שצריך לתת נשק בצורה יותר חופשית לאזרח אולי זה נכון אבל מעשית זה ממש לא הגיוני,
אני מסכים עם דוד כל עוד הוא איש בשרות הביטחון של המדינה אז מקובל עלי שרצוי שגם ידעו איך להשתמש וגם יהיה גיבוי בקרסול במיוחד לאור הפשיעה שנהפכת כאן ליותר מסוכנת ואלימה כשמדובר במשפחות פשע, אבל אם זה רק בשביל ההרגשה שאולי יקרה משהו ובו יהיה צורך במקרה של מחבל , אני חושב שמספיק אקדח אחד. מה שאני לא מסכים עם דוד זה שכדאי להשאיר נשק בכספת בבית, עדיף שאם כבר יש אחד שיהיה עלייך ולא ישאיר מקום פורענות בבית לפורצים שיודעים על קיומו של אקדח , רק לפני כחודשיים פרצו אצל אבי בבית ראו נרתיק של אקדח והפכו את כל הבית על מנת לחפש אותו , מכיוון שהוא תמיד אצל אישתו בתיק (אקדח שלה) זה רק מזל שהיא לעולם לא חשבה על להשאיר נשק בבית. נשק שנגנב נופל לידיים הכי לא רצויות.
ככה שאם האביר שלנו הוא איש שרות ביטחון אז אני חושב שזה די סביר . ואם לא אז עדיין זה נראה קצת כארסנל רציני מידי לשאת עלייך גם במדינה כמו שלנו.
האביר , אני לא רומז שאינך יודע להפעיל או לא מוסמך או לא מבין את המשמעות והאחריות בטפול בנשק אז אל תבין לא נכון כי זו סתם דעה אישית . לגבי שאלתך אני אישית מרגיש ממש לא נוח אם מישהו שם לב שיש לי אולר בתיק אפילו בעבודה אם הוא מבצבץ מהכיס עם הקליפס אני לא תמיד מרגיש נוח. למרות שאולר בעבודתי הקודמת היה שימושי מאד תמיד לאנשים היה מה להעיר על כך שיש לי אולר בכיס במיוחד כשמכירים אותי כאחד שלא מחפש צרות . אבל הסטיגמה כאן בארץ לגבי נשיאת אולר או סכין גם אם למטרת עבודה היא סטיגמה רעה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים