אספני אולרים שווצרים

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
SAAM007
תושב קבע בפורום
אספני אולרים שווצרים

הודעה על ידי SAAM007 » 14:15 ,28 אוקטובר 2008, ג'

שלום לכולם,
למקרה של ידעתם אני אספן של אולרים של חברת ויקטורינוקס.
לאחרונה גיליתי שישנם עוד כמה אנשים שמתעניינים באולרים שווצרים בארץ חוץ ממני (וממוטי ורם) ורציתי לדעת אולי במקרה גם כאן מסתתר לו איזה אספן אולרים שווצרים (חוץ ממוטי ורם שאוספים גם אולרים שווצרים).
השמח אם תעלו קצת תמונות של אולרים שווצרים שיש לכם (גם אם זה לא תחום האיסוף שלכם).

הינה כמה תמונות מהאוסף שלי:
תמונה
תמונה
לעוד תמונות מהאוסף שלי:
http://s411.photobucket.com/albums/pp19 ... ollection/

ותמונה מבניית הסוכה בסוכות האחרון:
תמונה
נערך לאחרונה על ידי SAAM007 ב 1:01 ,14 נובמבר 2008, ו', נערך 6 פעמים בסך הכל.
[url=http://victorinox.saam007.com/gallery.php]תמונות מאוסף ה Victorinox שלי[/url]

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 18:58 ,28 אוקטובר 2008, ג'

אני לא בדיוק אוסף אולרים שווצריים אבל יש כמה :lol:
http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... 1225212684

http://i291.photobucket.com/albums/ll31 ... 1225212800

אני ישמח לדעת את הדגמים שלהם

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 19:09 ,28 אוקטובר 2008, ג'

האולרים של שלומי:
שמואל למעלה - 91mm אדום - Climber
שמואל באמצע - 111mm אדום - Sentinel עם פיליפס
באמצע למטה - 111mm שחור - OHT - One Hand Trekker
ימין - 91mm אלומיניום - Pioneer

מקווה שעזרתי

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 19:43 ,28 אוקטובר 2008, ג'

עזרת גם עזרת :D
תודה

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:59 ,28 אוקטובר 2008, ג'

נחמד.
אישית התלהבותי ירדה מהאולרים אחרי שהייתי צריך משהוא קצת יותר מאסיבי והגעתי ללדרמן, אבל היו לי כמה וכמה דגמים, 2 מהם בשימוש עד היום.
הדגם של מקגייוור, הקלאסי, היה לי בגיל 7 בערך, מתנה מאבא. הוא עבר גהינום אצלי...הוא שמור אצלי בארגז כלים עד היום.
אותו דגם, רק גם עם פינצטה וקיסם שיניים, בתקופת התיכון.
אולר שמנמן במיוחד שקניתי בת"א- דומה לזה רק גם עם מגדלת.
וזוג "SWISSCARDS"
אחד זהה לזה בתמונה והשני אטום ושונה קצת בתכולה.

אה,
והייתי רוצה את הדגם הזה[\url].
מאד.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:26 ,28 אוקטובר 2008, ג'

לי היה בעבר כמה דגמים , כמו של ברווז דגם המקגיוור :lol: ואת הקטנים הSD , הם לא שרדו התעללות כמובן גם שלא נועדו לזה, המקגיוור אבד מזמן, קיבלתי במתנה אחד ממוטי , להב אחד ופותחן קופסאות עם ראש מברג, מאד חביב עלי ותמיד בכיס או בתיק, יש עוד דגם שהיה לי ואני אמצא אותו קבור היכן שהוא אצלי בין החפצים לחיים ממתכת בצבע אדום עם שני להבים אחד קטן ואחד גדול, זה היה הדגם החביב עלי עד כה ופשוט נקבר בין חפצי, אולי אחותי לקחה אותו , גם אפשרות, אני אבדוק אצלה.

תמיד אהבתי את הויקטורינוקס אבל תמיד העדפתי אולרים מסיביים כמו באק 110 וכד'

אהבתי את תמונות האוסף שלך SAAM .
נערך לאחרונה על ידי tutisdog ב 0:09 ,29 אוקטובר 2008, ד', נערך פעם 1 בסך הכל.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 21:43 ,28 אוקטובר 2008, ג'

תמונה

וויקטורינוקס ממש עתיק- לא שלי ואין לי מושג כמה עתיק.

שיהיה.

אני אישית הולך עך עם וונגר

דוד

קרמיט
אביר האפל

אולרים שוומרים

הודעה על ידי קרמיט » 22:34 ,28 אוקטובר 2008, ג'

שלום SAAM007,

יש לי דגמים מאוד מעניינים ששל האולר השוויצרי (כולל האולר הראשון שנעשה ע"י קרל אלסנר בשנת 1891).
אני לא יודע איך להעלות תמונות, אם אתה מוכן, תשלח לי את המייל שלך אשלח לך תמונות ותעלה אותם לאתר.

רם (קרמיט)

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 1:08 ,29 אוקטובר 2008, ד'

מספר תמונות מהאוסף המדהים של רם:
תמונה
הדגם הראשון של ה Soldier על ידי Karl Elsener משנת 1891

תמונה
Soldier משנת 1941 (ניתן לראות שידיות העץ הוזנחו)

תמונה
Victorinox SwissChamp XXLT

תמונה
Wenger Gaint - האולר השווצרי הגדול בעולם

לתמונות נוספות (ויש מה לראות) :
http://s411.photobucket.com/albums/pp19 ... ollection/
נערך לאחרונה על ידי SAAM007 ב 12:09 ,13 נובמבר 2008, ה', נערך 3 פעמים בסך הכל.
[url=http://victorinox.saam007.com/gallery.php]תמונות מאוסף ה Victorinox שלי[/url]

מוטי לזר
אביר האפל

סוויס צ'אמפ

הודעה על ידי מוטי לזר » 17:58 ,29 אוקטובר 2008, ד'

בבדיקות שגרתיות ע עמית הסתבר שייש לי את הדגם מהסוג הראשון של הסוויס צ'אמפ, עם ידיות פלייר דקות יותר וישרות, זאת במסגרת ששת שאר הצאמפים שייש אצלי.

SAAM007
תושב קבע בפורום

Re: סוויס צ'אמפ

הודעה על ידי SAAM007 » 19:26 ,29 אוקטובר 2008, ד'

מוטי לזר כתב:בבדיקות שגרתיות ע עמית הסתבר שייש לי את הדגם מהסוג הראשון של הסוויס צ'אמפ, עם ידיות פלייר דקות יותר וישרות, זאת במסגרת ששת שאר הצאמפים שייש אצלי.
הינה התמונה ששלחת לי עם תוספות:
תמונה
1 - זה הדגם הראשון
2 - הדגמים החדשים יותר
נערך לאחרונה על ידי SAAM007 ב 12:09 ,13 נובמבר 2008, ה', נערך 2 פעמים בסך הכל.

Guest

הודעה על ידי Guest » 21:16 ,29 אוקטובר 2008, ד'

אני מאוד אוהב אולים שווצריים (אולי בגלל מגייוור 8O )

בכל מקרה יש לי 6 אולרים מדגמים שונים, חלק רכשתי מרם וחלק החלפתי עם מוטי (שיכול למכור לויקטורינוקס אם יחסר להם במלאי :lol: ).

תמונות יפות וגם נהנתי מהמצגת של רם בעמוותה, אשמח אם יעביר לנו העתק להעלאה לאתר לטובת החברים.

וסרמן
תושב קבע בפורום

איסוף אולרים

הודעה על ידי וסרמן » 9:53 ,30 אוקטובר 2008, ה'

שלום
אין לי שום כוונה לפגוע ואני מכבד כל אספן באשר הוא ובטח של כלי נשק חדים
אך תרשה לי לשאול, למה לאסוף תחת הגדרה של אולרי ויקטורינוקס ?
אני יכול להבין אם אתה אוסף את הדגמים המיוחדים, או ישנים שלא קיימים הרבה וכד'
פשוט לאסוף אולרי ויקטורינוקס נראה לי כמו להגיד שאתה אוהב סובארו ובגלל זה קנית סובארו בכל מיני צבעים.
הייתי נוכח בהרצאה של רם על ויקטורינוקס ובאמת הוצגו שם דגמים ייחודיים בעלי ערך אספני, אך מרבית האולרים שלהם הנם כלים פשוטים למטרה פרקטית ובעולם אספנות הנשק הקר רובם נחשבים לחסרי ערך אספני.
שוב, אין לי מטרה לפגוע בך או באוסף, אני באמת מנסה להבין מה המשיכה לפריטים אלה ?,
ואולי אתה אוסף אותם בגלל המחיר הזול יחסית של מרבית הסכינים (כמובן איני מכליל דגמים ישנים או מיוחדים), אך שאלת מיליון הדולר היא, אם היו לך מליון דולר לבזבז על אוסף הסכינים היית מסתובב בעולם וקונה את כל הצבעים את כל המינים ואת כל שנות הייצור של ויקטורינוקס או שהיית מוסיף גם דברים נוספים ?

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 12:04 ,30 אוקטובר 2008, ה'

למה אני אוסף תחת הגדרת ויקטורינוקס פשוט כי זה מה שאני אוהב ומה שאני מתחבר אליו.
אני יכול להגדיר את האוסף כאולרים שווצרים אבל יש לי הסתייגות מוונגר, אני פשוט לא מתחבר לכלים שלהם. אפילו תיקח את ה Soldier ששני החברות מיצרות
הגימור של ה Victorinox הרבה יותר מעודן, הכלי הרבה יותר "זורם" מה Wenger (זאת דעתי למרות שיש הרבה שדווקא מעדיפים את ה Wenger בגלל זה).
(למרות שהיום יש שיפור - אחרי ש Victorinox קנו את Wenger. אפילו את הקפיצים של Wenger שופרו).
אז אין לי טעם לתייג את האוסף שלי תחת אולרים שווצרים (או אפילו אולרים) שבעצם אני אוסף רק ויקטורינוקס.

זה לא רע לאסוף סובארו בכל מני צבעים אולי טיפשי (לדעת אנשים מסויימים) אבל אין בזה כל רע.
במקרה שלי דווקא צבע הידיות ממש לא משנה לי ואני דווקא נמשך לידיות אדומות שזה הצבע הנפוץ יותר. אם יש אולר שאני רוצה והוא מגיע בכמה צבעים אני יעדיף אדום מאשר שאר הצבעים.
תראה אני לא יודע איך להסביר את זה אבל שאתה לוקח 2 אולרים שנראים זהים ואז מסתכל על הפרטים הקטנים והשינויים הקטנים בכלים ורואה את ההבדלים זה מעניין אותי. לקחת אולר ולתחום את השנים בו הוא יוצר על פי הכלים שבו זה מעניין אותי. אז יכול להיות שמבחינת אנשים זה אותו כלי והם לא מתייחסים לזה אבל אני כן.
תראה מאוד יכול להיות שבעתיד זה ימאס עלי ואני ימשיך הלאה (לאוסף אחר או בכלל ללא אוסף) כמו שהרבה אנשים ממצים תחום מסויים וזונחים אותו. כרגע גם לאחר שנים של איסוף ולמידה יש עוד כל כך הרבה דברים שאני לא יודע וכל כך הרבה דברים שמרתקים אותי בתחום (המצומצם הזה).

אם היה לי מליון דולר... אז לא, לא הייתי מסתובב בכל החניות בעולם ומתחיל להוריד מהמדפים כל אולר של ויקטורינוקס שאני רואה.
יש לי כרגע איזה שהיא WishList שאני כל הזמן מעדכן/משפר/מוסיף וכנראה הייתי רוכש את הפריטים שאני מעוניין בהם ואז רואה הלאה - שכנראה הסכום הכולל של כל האולרים האלו לא היה עובר את ה 50,000$ (בהגזמה פראית).
לדוגמא:
3 אולרים 108mm לסיים את הסידרה (שוב לא מעניין אותי שיש דגמים כמו שיש לי כבר עם ידיות אחרות).
2 אולרים 91mm עם לוגו 1884-1984 בשביל לסיים את הסידרה.
3 SwissCards שחסרים לי (כן כלי הפשוט הזה יש גרסאות ושינויים כלים גם מאותו דגם).
עוד כל מני דגמים מיוחדים :
SwissChamp XXLT, SwissChamp XL, Hiker, Scientist ועוד כמה חדשים וישנים.
כנראה שהייתי רוכש כמה 111mm וכמה 93mm שאין לי בכלל בגלל שהם פחות מושכים אותי. ובטח עוד איזה SwissTool או שתיים.

אני לא שולל שהייתי מרחיב את האוסף לתחום אחר אבל כרגע לא נראה לי. כי היו לי סכינים / אולרים / ביונטים / חרבות יפניות (ועדיין יש לי כמה) ואני באמת מעדיף אולרים של ויקטורינוקס עליהם.

מקווה שהבהרתי את עצמי טוב. אני פשוט מעדיף לעשות/לאסוף מה שאני אוהב וגם אם ימכרו בשקל כל פריט אני עדיין מאמין שזה מה שאני יאסוף ואם יהיה לי 100 שקל אני לא ירוץ ויקנה 100 אולרים ישר אלא יחשוב קצת ויחפש דגמים מסויימים שאני אוהב יותר ומיוחדים יותר.

מוטי לזר
אביר האפל

תשובה לשחר (וסרמן)

הודעה על ידי מוטי לזר » 18:36 ,30 אוקטובר 2008, ה'

אהבתי את תשובתו של עמית , פחות את שאלתך,הרי כל אחד אוהב משהו ולגיטימי שיאסוף ממנו פריטים ודגמים .(מה שלא כל כך מומלץ לגבי אהבה לנשים- במקרה של מישהוא שכבר נשוי..)
לי בין שאר האוספים יש גם די הרבה אולרי ויקטורינוקס, וגם וונגר.ש"התגלגלו לרשותי" .
רק אחרי שנתקלתי בעמית שהציג לי ניואנסים בתתי דגמים הבנתי כמה נרחב הנושא, וזאת להזכירך שאני לא כל כך חדש בתחום, וגם קראתי וראיתי את הספר של ויקטורינוקס על האולרים והחברה .(התגלגל אלי מרם).וראיתי גם אולרים של רם ,
והבנתי שכמו בכל דבר אם אתה מעמיק אתה מגלה עולמות עלומים.

הרי ניתן לומר גם על ביונטים שמיוצרים באלפים או במליונים שהם לא מעניינים , ויש כאלה שאוספים אותם (כולל אני -כשהיום אוסף זה פחות פעיל), או על כל פריט אחר,המיוצר ביצור סידרתי,
רק אחרי שעמית שאל אותי כמה שאלות על דגם שברשותי ובחנתי את הפרט בכמה אולרים הבנתי שאכן יש התפתחות כל הזמן, והרי חברת ויקטורינוקס קיימת מעל 100 שנים.

אגב גם אני מעדיף את ויקוטרינוקס על וונגר, ולהבי וכליה נראים לי יותר פרקטיים נוחים ומתוכננים בצורה יותר מתאימה לעבודה (שוב לטעמי, ומניסיוני למרות שלעיתים ההבדלים ממש קטנים).
ולגבי סוברו- אם היו עושים סכינים היתי גם חושב עליהם..

Guest

הודעה על ידי Guest » 20:25 ,30 אוקטובר 2008, ה'

מצטרף למוטי. תשובתו של עמית מייצגת את מהות האספנות. כל אחד ו"ג'וק" שלו וכל ג'וק הוא עולם ומלואו. מייק

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 1:16 ,31 אוקטובר 2008, ו'

השאלה הנ"ל...
שמע, כל אחד ותחום המשיכה שלו.
אני אישית לא מצליח להבין למה לעזאזל אנשים אוספים בולים. פשוט לא ברור לי.
אני אוסף בעיקר פריטים סדרתיים (בינתיים), מכיוון שאני משתמש בהם להנאתי ולתועלתי. אלו כלים שנועדו לעבודה ולשימוש, ואני מעריך את זה ואת הניואנסים הקטנים האלה, שיש לסכין\כלי ייעודי שאין לדברים אחרים.
אני בהחלט יכול להבין את קו המחשבה של איסוף אולרים שוויצרים, כמו שאני יכול להבין איסוף "סתם" חרבות, או את אוסף המכוניות של ג'יי לנו...
אם זה עושה לבחור טוב, דיינו.
SAAM, אכן תשובה יפה ואפילו מנומקת היטב 8)
אחד הדברים שמרתקים אותי באיסוף באופן כללי זה הידע שבא עם העניין והקניות.

התמונה עם השוני בפלאייר- אני בחיים לא הייתי רואה את זה... :oops: זו מומחיות.
אני לא ממש יודע איך נקראים הדגמים שברשותי, לא טרחתי לברר אי פעם- הם שימשו אותי ככלים שנבחרו לאחר בחינה של היכולת שלהם לשרת אותי, לא לפי שם.
גם לא הייתי אז ממש בתחום, אלא רק עם אולר כללי, בתור נער צעיר\ילד, את הבום של האיסוף עברתי רק בצבא. מאז נטשתי את השוויצרים לגמרי, הייתי זקוק למשהוא יותר מאסיבי, והתמכרתי לפירמה מסויימת.
הייתה תקופה שהייתי "תותח" בנושא הסידרתיות- כמעט כל נתון מהדגמים שאהבתי הייתי זוכר בעל פה, וגם הרבה נתונים על דגמים שלא ממש משכו אותי. הייתי קורא בלי סוף ומשוטט בגוגל שעות על שעות, רק בשביל לראות עוד משהוא, משהוא חדש, משהוא מעניין.
מאז "הזנחתי את עצמי" כמו שאומרים, ואני כבר לא "אוטוריטה" בנושא, אבל אני משתדל להקשיב לחידושים האחרונים בתחום ולהישאר מעודכן.
אני מקווה שמתישהוא ישוב אליי מעט זמן פנוי לחיפושים נרחבים יותר.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 2:54 ,31 אוקטובר 2008, ו'

לא צריך לקחת קשה את השאלה שנשאלה , סה"כ השאלה היא שהובילה להבנה למה עמית בחר בזה או במשהו אחר למקד את האוסף או את אהבתו לכיוון זה דווקא, זה תמיד מעניין לדעת למה אספן בוחר בסוג מסויים של אוסף או בפריטים מסויימים ולאו דווקא נדירים או לא. פשוט מעניין הבחירה ללא זלזול, לפחות לא ממני.

לי יש אבא שהיה אוסף כל מה שקשור לאוניות וספנות החל מבולים מטבעות מעטפות תכשיטים ופריטים הרבה יותר גדולים: צלחות כוסות ופריטי אוניות ישנים כמו הגאים ועוגנים וכד' כל מה שיש עליו אוניה , הייתה תקופה כשהוא עוד היה בתחום היה לו את אחד המשרדים הכי מדהימים בארץ , ממש מיני מוזיאון.
אני לעומתו עם כל אהבתי לים וספנות בחרתי בסכינים. :wink: והוא לעולם לא יבין זאת ותמיד יראה אותי כעוף מוזר במשפחה בקטע הזה, אבל תמיד יכבד את החלטתי ויחפש עבורי פריטים שמעניינים אותי. :lol:

סה"כ כל בחירה של אספן היא טובה מעניינת ולגיטימית בהחלט. זה כל היופי באספנות וכל ההנאה בזה.

מאד נהניתי לראות את האוסף המדהים של מוטי וכמו כן אשמח לראות אוספים מעניינים אחרים אם ייצא לי. גם אם לא הייתי בוחר בהם אישית . אבל יש לי הערכה רבה לאלה שבוחרים ללכת עם ליבם כמו שאומרים. וכמו שאמרתי מקודם אני חושב אולרי ויקטורינוקס מענינים מאד למרות שאותי הם פחות, אבל כיף לראת אוסף משקע בצורה כזו או אחרת תמיד. והאוסף של עמית בהחלט מעניין ומוסיף עניין לפורום וכן תאווה לעיניים :lol:
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

קרמיט
אביר האפל

תמונות

הודעה על ידי קרמיט » 8:14 ,31 אוקטובר 2008, ו'

למי שמעוניין לראות
שלחתי לעמית תמונות מהאוסף שלי.
מישום מה התמונות התווספו לאמצע השירשור ולא לסוף השרשור.
מי שמחפץ לראות התמונות נמצאות באמצע השרשור (תגובה תשיעית לשרשור)

רם (קרמיט)

SiDi
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SiDi » 16:30 ,31 אוקטובר 2008, ו'

אני אישית אוהב מאוד אולרי ויקטורינוקס ויש לי כמה ( Spartan,One Handed Trailmasterישן ועוד) לא מיוחדים כמו של רם שבאמת יש לו אוסף מרשים מאוד :D .
אני פשוט לא מצליח להעלות את תמונות.

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 16:04 ,1 נובמבר 2008, ש'

תמונה של חלק מהאולרים של SiDi
תמונה
נערך לאחרונה על ידי SAAM007 ב 12:09 ,13 נובמבר 2008, ה', נערך 2 פעמים בסך הכל.

SiDi
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SiDi » 16:29 ,1 נובמבר 2008, ש'

תודה רבה על העזרה SAAM :D

וסרמן
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי וסרמן » 18:09 ,1 נובמבר 2008, ש'

תודה על התשובה
אין אלא לומר כי התשובה אכן מעניינת ומספקת.

השאלה נשאלה כדי להבין מה גורם לאדם להיות אספן, מה מניע אותו, ומה גורם לו סיפוק.

אני שואל שאלה זו רבים מהאספנים מתוך עניין אישי, הרי שלא קיים חצי אספן , או שאתה שקוע כל כולך בתחום שמעניין אותך או שהתחום לא מעניין אותך כלל, כפי שאמרתי - אי אפשר להיות חצי אספן.

תודה על התשובה

ולמר מוטי לזר שלא אהב את שאלתי, ובכן, אין היא הייתה מיועדת אליו כך שחוסר אהבתו לשאלתי אינו רלוונטי

ל SAAM007 אשים עיין לפריטים מה wishlist שלך, אצור קשר במידה ואמצא

קרמיט
אביר האפל

רלוונטי / לא רלוונטי

הודעה על ידי קרמיט » 20:49 ,1 נובמבר 2008, ש'

שחר ידידי,
נימנעתי מלהתייחס לשאלתך עד כה. אולם על רקע הערתך למוטי אתן תגובה קצרה (ומעבר לכך לא אוסיף מכוון שאנני רוצה להרוס שירשור נפלא).

שאלתך הייתה לגיטימית ותמימה אילולה הוספתה גוון שופט לערכיות תחום איסוף כזה או אחר. ישנם אספנים אשר עפ"י דעתם איסוף ביונטים כמוהו כאיסוף ברזל.

אז במקום להתלהם ולנסות לעקוץ את מוטי פשוט תרד מהעץ שעליו טיפסת (בטעות או שלא בטעות).

רם (קרמיט)
נערך לאחרונה על ידי קרמיט ב 23:52 ,6 נובמבר 2008, ה', נערך פעם 1 בסך הכל.

מוטי לזר
אביר האפל

שחר ידידי

הודעה על ידי מוטי לזר » 22:44 ,1 נובמבר 2008, ש'

שחר ידידי
כמו שכתבתי," אהבתי את התשובה, אבל את השאלה פחות"
כלומר, זה לא שבאתי אליך בטענות , אך "אהבתי פחות"- לגיטימי לחלוטין !!!,
והסיבה היתה אכן אלמנט השיפוטיות שלדעתי -ושוב לדעתי ,ולכן הערתי, יש לתת לו פחות ביטוי, כי לעיתים יש כאלה שעלולים להפגע ממנו,ושוב -לא לצאת מהפרופורציות של ההערה.

מאחר ואני מכיר אותך מספיק זמן, ומכיר גם את עמית (קצת פחות) , הרשתי לעצמי לכתוב את מה שכתבתי,

וכמו שאמר רם כדאי שתרד מהעץ
אחרת במפגש הבא ישלפו סכינים (למרות שלצערי היתרון יהיה לטובתך, כי החרבות שלך ארוכות מסכינים שלי..,אבל כאמור בביטוי- מדובר בסכינים - אז אין מקום לחרבות- כך שחבל שתביא.והיתרון חוזר אלי ) : :)
.
סך הכל נוצר שירשור מעניין, שחשף והציג פן נוסף,יפה ופחות מדובר פה,
ושאולי בהזדמנות יגרום לך לאסוף משהוא יותר רציני: חדשני, צבעוני, ומפלדת אל-חלד טובה בד"כ , מאשר סתם הפלחים הישנים,המושחזים לעיתים ,עם עיטורים ישנים שחלף זמנם,ועם ידיות מסורבלות, העשויים ביצור סידרתי,אמנם מפלדה אך בד"כ פלדת פחמן מחלידה,ושאתה עוד מתאמץ לנסוע עבורם בכל רחבי הגלובוס, :lol:

ובא לציון גואל.

וסרמן
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי וסרמן » 18:10 ,6 נובמבר 2008, ה'

אין מה להוסיף
אכן, מוטי , אתה צודק
העברתי את תגובתך לכמה עשרות מוזיאונים לנשק ברחבי העולם, אני מאמין שהשוק העולמי עומד להיות מוצף בפלחים ישנים ואני צופה מחסור חמור בפלסטיק אדום בזמן החלפת התצוגות במוזיאונים.

אני כמובן, הנחתי את פלחי הברזל הישנים שלי בעמדת איסוף הברזל העירונית, אני מקווה שלא אכביד על מחמוד וטנדר איסוף המתכות שלו, ופצחתי בפרנזיה מטורפת של רכישת חתיכות פלדה קטנות מחוברות לגוש של פולימר טרמוסטי בצבע אדום.
בנוסף, מכיוון שקצה נפשי מפלדת פחמן מחלידה, התחלתי לאסוף סירי מרק של סולתם (חיממתי מיים עם מלח בסיר והוא לא החליד ---- מדהים), ואפילו צץ לי רעיון, אולי להשתמש בפלדה של סירי המרק והפסטה על מנת להכין סכינים שלא יחלידו, אני יכול להיות מליונר, אבל אז נזכרתי שמישהו כבר חשב על הרעיון לפני, אולי אתם מכירים אותם, חברה קטנה וצנועה בשם Victorinox

SAAM007 - אנא המשך לאסוף כראות עיניך, וכאוות נפשך, ובבקשה אל תנסה לפרש עמדה או העדפה כל שהיא, ממני או משאר המגיבים ובטח אל תנסה לחשוב שאנחנו חבורת גננים (מסתבר שהשרשור הפך לדיון על עצים וסוגיהם)

שוב, נהניתי מתשובתך, ואכן אשים עיין לגבי הפריטים שציינת

apollo
חדש בפורום

הודעה על ידי apollo » 20:52 ,6 נובמבר 2008, ה'

וסרמן כתב
אני כמובן, הנחתי את פלחי הברזל הישנים שלי בעמדת איסוף הברזל העירונית, אני מקווה שלא אכביד על מחמוד וטנדר איסוף המתכות שלו, ופצחתי בפרנזיה מטורפת של רכישת חתיכות פלדה קטנות מחוברות לגוש של פולימר טרמוסטי בצבע אדום.
בנוסף, מכיוון שקצה נפשי מפלדת פחמן מחלידה, התחלתי לאסוף סירי מרק של סולתם (חיממתי מיים עם מלח בסיר והוא לא החליד ---- מדהים), ואפילו צץ לי רעיון, אולי להשתמש בפלדה של סירי המרק והפסטה על מנת להכין סכינים שלא יחלידו, אני יכול להיות מליונר, אבל אז נזכרתי שמישהו כבר חשב על הרעיון לפני, אולי אתם מכירים אותם, חברה קטנה וצנועה בשם Victorinox
:lol: :lol:
greetings comerade

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 21:58 ,6 נובמבר 2008, ה'

בשביל להחזיר את הנושא לכיוון המקורי מצורף תמונה של האולר של dorhorvitz.
מדובר באולר ישן (חותמת של Elinox) בעל ערך סנטימנטלי אך בעל שבר קטן בקצה הלהב.
בשביל לא לשלוח את האולר לתיקון בחברה שיתכן מאוד שיגרום להחלפת הלהב או האולר כולו dorhorvitz תיקן אותו על ידי השחזת השפיץ מחדש.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

Re: אספני אולרים שווצרים

הודעה על ידי omery » 9:54 ,26 אוקטובר 2018, ו'

תראו את כול המוצרים אולרי ויקטורינוקס
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

מוטי לזר
אביר האפל

Re: אספני אולרים שווצרים

הודעה על ידי מוטי לזר » 13:05 ,26 אוקטובר 2018, ו'

הי
כן יש עוד חברים, ויש לי פרטים שלהם.
הטלפון שלך ןהפרטים נעלמו לי,
אז צור איתי שוב קשר במייל la.moti@gmail.com
או לטלפון 0506235071
מוטי

פרסם תגובה

מי מחובר