מחפש המלצה לסכין

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
שייט
חדש בפורום
מחפש המלצה לסכין

הודעה על ידי שייט » 9:58 ,21 דצמבר 2006, ה'

שלום, רציתי לקבל ממכם, המומחים כמה המלצות לסכין שתתמש אותי במהלך ה4 וחצי שנות צבא שהולכות להיות לי בעוד חצי שנה, עכשיו, כלוחם בסיירת, אני זקוק לסכין, אשר תהיה עמידה לכול תנאי השטח, ים, בוץ, וגם שתוכל לספוג מכות, ונפילות מבלי שתשבר, תקבל קורזיה, והכי חשוב שלא תנצנץ באמצע הלילה במארב.

הסכין תצטרך להתמודד עם חיתוך של חבלים\מיתרים וגם כנשק גיבוי אשר יוכל לשמש בעת מעצור.
ולכן היא צריכה להיות עם להב קבוע ולא נפתחת (אפילו לא קפיצית)
התקציב עד 2000,

ערכתי חיפוש משלי וקיבלתי קצת המלצות ממכרים,

הפנטגון של סוג
הסייל 2000 של סוג

עכשיו מצאתי גם תסכינים של חברתMission Knives
Mission Knives MPT-Ti Multi Purpose Tactical in Titanium
Mission Knives MPK10-Ti Multi Purpose Knife in Titanium

שעולים הון לעומת הסכינים של סוג, אבל התלהבתי מכך שהם בנוים מטיטניום ולכן, הם מבטיחים שהיה בלתי אפשרי לשבור את הסכין, וגם לא אצטרך להשחיז אותה לעיתים קרובות.

תודה על העזרה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 15:05 ,21 דצמבר 2006, ה'

אם תוכל לגרד את הסכום של סכיני MISSION לדעתי עדיף.
זו סכין שאמורה לישרוד התעללות קשה מאד בתנאים לא אנושיים. קח בחשבון רק שיהיה קצת קשה להשחיז אותה בבוא היום.

חברת סוג היא חברה לא רעה אבל אני לא יודע מה איכות הסכין SEAL שלה.
למען גילוי נאות אין לי אף אחת מהסכינים הנ"ל.

אני ממליץ לך גם לעיין בסכינים של כריס ריב באתר הזה:
http://www.chrisreeve.com/shadow.htm
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

שייט
חדש בפורום

הודעה על ידי שייט » 17:59 ,21 דצמבר 2006, ה'

תודה רבה, רק כמה וכמה שאלות, אני והשחזות או שימונים זה שני עולמות נפרדים, אין לי ידע בנושא, ובטח שלא נסיון, אני בונה על כך שסכין שאמורה לשרוד בתנאי שטח לא תזקק לטיפול שוטף ושעדיין לא תאבד את איכות הלהב, ועמידותה, האם זה נכון בנוגע לסכינים של mission ?

נ.ב, אם אפשר לשאול עוד דבר אחד, מדוע הסכינים של חברת ka bar יחסית זולים, לעומת חברות כמו סוג, מישוון, כרייס רייבן, קולד סטייל, באק ועוד ?

רעי
בלייד ראנר

כמו כל כלי עבודה

הודעה על ידי רעי » 18:29 ,21 דצמבר 2006, ה'

גם סכין צריך לתחזק.
בתור חייל (ובטח לוחם ללא חת...) יהיה לך לא רק זמן אלא גם מין הרגל כזה לתחזק כל מה שמשמש אותך- אפילו את הניילון של התחבושת האישית מחליפים לפעמים, וזה לפני פירוק מחסניות תקופתי וכביסה לאפוד/שכפו"ד. אני מאמין שאופי הפעילות דוקא יאפשר לך תחזוקה הולמת, וכל נושא החלודה (בטח בלהב קבוע) צריך להטריד אותך הרבה פחות.
בדיון שמתנהל כאן לאחרונה דובר על סכינים מפלדת H1, שמפגינה יכולות מדהימות בסביבה מימית ומלוחה. בטח יש משהו כזה עם להב קבוע.
אני מנסה לרדת לסוף דעתך באפיון הסכין שאתה רוצה- לחיתוך חבלים ומיתרים יש סכינים עם מין להב פנימי מוגן (נראה כמו וו שהחלק הפנימי שלו חד ביותר)- אפשר לחתוך בקלות מיתרים וחבלים עד לקוטר 14 מ"מ אם אני זוכר נכון . ראיתי פריטים כאלה המהווים חלק מציודם של מטפסי הרים מסוימים.
להב קבוע ל"גיבוי"- סכין לחימה- זה כבר משהו קצת אחר.
למרות כל מיני דעות שנשמעות כאן- אני עוד לא פגשתי סכין שלא צריך לשמן, לא צריך להשחיז, לא צריך לחשוש להפיל ואפשר גם לחפור איתה שוחות בעת הצורך... אולי תלך על משהו פשוט יחסית עם ניצב פלסטי, להב מפלדה איכותית עם גב משונן (לחיתוך חבלים) בשליש מהתקציב, ואם זה לא יהיה מספיק טוב אז עוד שנה-שנתיים תקנה בשני שליש הנותרים משהו יותר טוב?

רעי
בלייד ראנר

ובגלל שגירית את סקרנותי- יצאתי לבדוק:

הודעה על ידי רעי » 19:20 ,21 דצמבר 2006, ה'

1. הלהבים מטיטניום בעלי קשיות של 47RC, שזה, בוא נגיד, מעלה צורך דחוף ללמוד להשחיז...(עם הסתייגות- התחמוצת עמידה למדי בשחיקה) אם אתה צריך משהו לא מגנטי שתוכל לגרד איתו מוקשי עלוקה- אתה מוזמן לנסות. העמידות לקורוזיה של הטיטניום (בזכות שכבת התחמוצת האטומה שלו) תהיה מעולה, זה בטוח.
2. לכמה מהיצרנים היותר סטנדרטיים יש כמה דברים מעניינים- לקא-באר יש שני סכינים מ- D2 בגזרה נאה שיהיה מאוד קשה להשחיז, אבל אללה יודע מתי תצטרך לעשות את זה.. זו פלדה מחלידה, אבל יש ציפוי תחמוצת שחור, וקצת ניקוי ושימון זה משהו שבטח תוכל לעמוד בו, לא? לבאק יש איזה סכין מ- 420HC ה- short nighthawk, שתוכל אולי לעשות את העבודה, ואם לא- זרקת סכין ב- 65$, לא נורא, הה? הסוג נראים דווקא ממש לעניין, אם כי טיפה יותר יקרים מהאחרים.

בכל מקרה- בהצלחה!

שייט
חדש בפורום

הודעה על ידי שייט » 20:03 ,21 דצמבר 2006, ה'

תראה כעקרון, אני לא מבין בתחום השיוף וההשחזה, ובכלל תחזוק סכינים, ותחום זה נראה לי כאומנות, ומה לעשות אני ההפך מאומן, אני עוד מסוגל לגרום נזק ולכן אני מעדיף סכין שפעם בכמה שנים תצטרך תחזוקה, ואז ניתן אותה לבעל מקצוע שיטפל בה,

עכשיו, כבר בגיבוש שסחבתי חצי מהציוד וסה''כ ל4 ימים כבר אז הבנתי, שאני יצטרך כמה שיותר לקזז במשקל, ולכן אני מעדיף סכין אחת איכותית שתהווה ככלי נשק לגיבוי, וגם לעבודות היום יום, ולכן אני אפילו לא מעלה על הדעת לסחוב כמה סכינים, וגם דבר זה נראה די מגושם, סכין לגיבוי, סכין לשיפצורים, לכן אני מעדיף משהו שיכלול את שתיהם,

אמרתה שסכיני קרב הם משהו אחר ? מהי הכוונה ? לפי ההגיון סכין שמספיק ארוכה וחדה יכולה להוות סכין גיבוי מצוינת, במיוחד אם היא נמאצת על הירך ונשלפת בקלות, (כמובן שאני לא רוצה להגיע למצב בו חיי תלוים בגיבוי, אבל עדיין טוב לדעת שזה נמצא שם בעת הצורך)

בנוגע ללא מגנטיות, אני לא מהונדס, אז אין לי צורך בסכין לא מגנטית, כעקרון נדלקתי על הסכיני מיסון מכון שקראתי שצריך הרבה כשרון והרבה כוח על מנת לשבור אותם, ולכן נראה לי שהם מהוות אחלה פתרון.

תודה על העזרה

רעי
בלייד ראנר

כמה דברים

הודעה על ידי רעי » 21:53 ,21 דצמבר 2006, ה'

לפי מה שאתה מספר אתה מתחיל מסלול. למיטב זכרוני אתם לא הולכים להיות לבדכם שם בשלב הראשון, ואני לא צריך (או אולי כן?) להסביר לך כמה מבאס זה יכול להיות כשגונבים לך פריט כה נחשק ויקר. לי, למשל, העלימו כידון של קלאצ' אחרי 11 חודשים בקורס טיס... אולי בשלב ראשון שווה להסתפק במשהו שעלול אולי להידפק, אבל יכאב לך פחות אם ייגנב או יילך לאיבוד.
כל פריט ציוד ייעודי שבאמת תצטרך- תקבל.
לגבי השחזה- בדיוק בגלל זה הפניתי אותך לסכינים של קא-באר מ- D2. יש הבדל בין תחזוקה (לשטוף במים מתוקים, לנגב, לייבש ולשמן טיפה- מה שבכל מקרה תעשה להרבה מפריטי הציוד שלך) להשחזה. אם אתה כל כך מודאג שאתה גמלוני ובלתי מוכשר בעליל- קנה סכין בכמה עשרות דולרים פחות, ופעם בשנה תן אותה למומחה להשחזה.
אבל- וזה הפרט הכי חשוב- אם נדלקת על הסכינים של mission ושכנעת את עצמך שזה מה שאתה רוצה- לך על זה. בשביל הרבה חבר'ה כאן סכין היא הרבה יותר מסתם כלי עבודה!

שייט
חדש בפורום

הודעה על ידי שייט » 22:08 ,21 דצמבר 2006, ה'

כן אני מתחיל מסלול בעוד כמה חודשים, וענין הגנבות לא מציק לי מכון שאני לא מפוזר ואני לא שוכח, או משאיר ציוד ללא השגחה, לכן מי שירצה לגנוב לי משהו, יתיאש שיראה שאני לא משאיר תציוד לא נעול או לא עלי, הסכינים של mission, נלקחו כאופציה עדיין לא סגרתי עליהם, ו

בנתיים יש לי כמה אופציות (מתחת לכול סכין, רשמתי את סוג החומר ממנו היא בנויה)

SOG SEAL KNIFE 2000
AUS6

KaBar Next Generation
440A

Chris Reeve Green Beret 7" S30V Blade "The Yarborough
S30V

SOG Pentagon
AUS6

Mission Knives MPK10-Ti Multi Purpose Knife in Titanium
High Strength Titanium Alloy

עכשיו, מבחינת עמידות ? איזה חומר כן הכי עמיד ? אבל גם הכי קל לתחזוק ואינו דורש תחזוקה שוטפת ?

מחיר אינו מהווה פרמטר לבחירה.

כגיבוי ? האם כול הסכינים הנ''ל יכולים לשמש כנשק גיבוי ? או שיש סכינים שזה לא היעוד שלהם?

תודה

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 23:32 ,21 דצמבר 2006, ה'

הפלדה האהובה עליי ממה שציינת היא ה-S30V. זו הפלדה שהייתה צריכה הכי מעט טיפולים ותחזוקה מצידי במשך כחצי שנה.
ה-AUS 6 ו-8 הן נחותות קצת יותר לדעתי, איכות בינונית. ובתחתית הרשימה נמצאות 440 A ו-C.פלדות רכות מאד שציכות תחזוקה קבועה ולא מחזיקות חוד לאורך זמן.
טיטניום מעולם לא היה לי, כך שאין לי כרגע דעה המבוססת על ידע אלא רק על שמועות.

לפי איך שאני מבין אותך, המלצתי אליך היא ליקנות מולטיטול כמו לדרמן למשל בנוסף לסכין מיבצעית.אין פה אלמנט של סחיבת "עוד סכין", הנרתיק יושב בנוחות בחגורה וישמש אותך לדברים שאתה לא תאמין ולא תבין מה עשית בלעדיו עד היום.
http://www.leatherman.com/
אני מכור כבד שלהם עוד מימי הצבא שלי...
וסכין מבצעית-כל מה שרשמת נועד לסכין מבצעית \ לחימה. האיזון והיכולות שלהם משקפים את זה.כולן יושבות היטב באחיזה איתנה ביד וכולן "זריזות" כראוי לסכין קרב.
מבחינת כמה שפחות תחזוקה, לך על הגרין בארט או על מיסיון.
מבחינת הכי קל לתחזוקה, לך על הקא-בר.החיסרון שלה יהיה צורך בתחזוקה שוטפת אחרי חודשיים של שימוש רציני יומי.
הפנטגון נחמד אבל לא ממליץ לך עליו כסכין גיבוי.בנוסף, אפילו לי קשה להשחיז שינון(לפחות אני צנוע.)....... :lol:

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 0:18 ,22 דצמבר 2006, ו'

ברווז, פלדות 440 אינן כ"כ רעות ויש להן ייתרון גדול בעמידות מצויינת לקורוזיה. 440C פלדה קשה במיוחד אבל נדירה בייצור סדרתי. אני במקרה משתמש זה זמן די ארוך בקביעות באולר בנצ'מייד מ 440C. שומר על חוד מצויין וגם קל להשחזה (יחסית).

סוג פנטגון - לא מומלץ כלל למטרות שצויינו. סכין חסרת ניצב עם להב פגיון מבריק.

סכיני טיטניום - לא ולא. שמירת החוד שלהם מתחת לכל ביקורת והן מיועדות לעבודות ספציפיות בתנאים של אל-מגנטיות בהם מקריבים את הקשיות לטובת חוסר מגנטיות. מי שמממן אותן זה בד"כ המוסד, לא האדם הפרטי... מיותר.

מתוך הרשימה שצויינה הייתי ממליץ בעיקר על הסוג 2000 והקא-באר- עדיף באמת בגרסת D2.
היארבורו של כריס ריב מהונדסת לא טוב לטעמי ולא מתאימה לכל כף-יד. הפלדה מעולה (A2) אבל מצריכה השגחה. חסרון של השתיים - גדולות למדי.

מנסיון של חיל קרבי בסדיר והרבה שנות מילואים: אין כמו אולר שוויצרי או קומבינציה של מולטי-טול ואולר טאקטי טוב.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 1:42 ,22 דצמבר 2006, ו'

הקא בר יודע לפתוח קופסאות שימורים, לחפור שוחות,לחתוך חבלים בטח, לעזור בפירוק מיקלע, והכל בלי פוזות ובלי להתלונן: סכין קשוח ותפור לשירות.

גם לא מנצנץ במארב.

אם "אז" הייתי יודע שיש דבר כזה קא בר, לא הייתי חושב פעמיים אבל הה HELLE העתיק עשה עבודה טובה גם

דוד

שייט
חדש בפורום

תוזדה

הודעה על ידי שייט » 9:12 ,22 דצמבר 2006, ו'

אוקי בסופו של דבר הלכתי על הקה באר ועל הכרטיס ריב, אין בעיה של תקציב, ואני ינסה עד שתיהם עד שאמצא תנוחה ביותר, והשנייה תלך לאוסף.

תודה רבה, בכול מקרה קיבלתי כבר פאור טול של סוג מאבא, אז מבחינת זה אני מסודר,
אבל, הרבה יותר קל לשלוף תסכין מהנדן ולחתוך חבל או להבריג משהו, מאשר להתחיל לפתוח תמוטי טול, למצוא את הכלי המבוקש, ואז לסגור, לבצע, ואז לסגור אותו.

רעי
בלייד ראנר

נו, לפחות קלעתי לדעת גדולים...

הודעה על ידי רעי » 9:17 ,22 דצמבר 2006, ו'

אגב- מישהו בכלל מכין סכינים מ- 440A ? למיטב זכרוני מדובר בפלדה רכה מדי, טובה אולי למזלגות... ה- 440C אמורה להיות בסדר גמור.

וכמו שטענו כאן החברים אני מצטרף למגמה- כדאי לך לרכוש אולר מתקפל טוב (אולר ימי של ספיידרקו למשל) או מולטיטול (לדרמן, סוג)- תמצא את עצמך משתמש הרבה יותר בכלי כזה, והוא גם נוח לנשיאה. אני השתמשתי בכמה אולרים במהלך השירות הסדיר, והיום במילואים אני לוקח איתי לדרמן או אולר עם להב יחיד (ואת אבני ההשחזה- הטבחים של הגדוד יודעים להתייצב אצלי להשחזה כבר בתחילת המילואים...)

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 9:23 ,22 דצמבר 2006, ו'

סכינים שאני הייתי ממליץ עליהם - PUUKKO פיני צבאי של חברה בשם FISKARS (צבא פינלנד משתמש בו די הרבה זמן) וסכין DU STAR תוצרת הארץ. להב הסכין הפינית מתאים בצורתו לשימוש כללי וגם כ"גיבוי", הוא עשוי מפלדת פחמן מחושלת בציפוי שחור למניעת נצנוץ וקורוזיה. הידית מאוד נוחה. חסרון אחד - אין לו שינון. ה-DU STAR הישראלי הוא מפלדה D2 המעולה וגם מצופה שחור למניעת חלודה ונצנוץ. הוא קצת יקר (סביב 900 ש"ח), אך זה שווה את זה. להשיג את ה-PUUKKO ניתן דרך מוטי לזר שהינו חבר בפורום הנוכחי, ובקשר ל-DU STAR, יש כאן בפורום אנשים שמכירים את היצרן.
אפשרות נוספת - סכינים צבאיות של חברה שוודית FALLKNIVEN, במיוחד ה - A1 שהוא גדול יותר. פלדה VG-10 היא פלדת אלחלד מעולה, וניתן לבחור להב מבריק או שחור. החסרון - שוב, ללא שינון.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

שייט
חדש בפורום

הודעה על ידי שייט » 9:25 ,22 דצמבר 2006, ו'

תודה רבה, מבחינת מולטי טול שחכתי לציין בתחילה כי כבר יש לי, ושעכשיו אני מחפש סכין "לחימה", וגם שתבצע את מה שהיא יכולה במקום המולטי טול, וגם תחסוך לי זמן, במקום להתחיל לפתוח תמולטי טול ולבצע, ואז לסגור, אני בשנייה מוציא תסכין מהנדן, מבצע, ומחזיר וזה לוקח הרבה פחות זמן. (מה לעשות שאני חולה על מהירות ואני לא יכול לראות דברים נעשים לאט),

עכשיו בנוגע לטיפול, באמת שחיפשתי הרבה פה בפורום והבנתי, שמתי שהלהב מאבד את החדות, משחיזים אותם עם אבני מינרלים? ומה בנוגע לשימון ? ראיתי שגם צריך לשמן ? צריך עוד משהו ?
יש לכם איזה שהוא מדריך המפרט? את כול הטיפולים שיש לבצע ?

תודה

רעי
בלייד ראנר

בעקרון כמו רובה

הודעה על ידי רעי » 9:53 ,22 דצמבר 2006, ו'

לשטוף (אם היה במי-מלח), לייבש, לשמן שימון דק. אם תקפיד על ניקוי ושימון- עשית הרבה. זה המקום להעיר ששימוש נכון משמעו לעשות עם סכין את מה שצריך לעשות עם סכין, שזה לחתוך, ולא לפתוח ברגים או מכסים או לדפוק מסמרים ופינות או להשתמש כמנוף להרמת ארגזים או לפתוח פחיות שימורים. סכין איכותית תעמוד בגבורה בהרבה התעללויות, אבל אם תשתמש בסכין לחיתוך בעיקר, יש סיכוי טוב שתאריך את חייה, ותוכל להימנע מהשחזות תכופות
השחזה זה כבר עסק אחר- אותי זה מאוד מעניין ואני מוכן להסביר (אני ועוד כמה הסברנו כאן בפתיל אחר). זה עניין של רצון, גישה ונסיון. לא תורה מסיני, אגב... משתמשים באבני השחזה- הזולות והזמינות עשויות מגרגירים שחורים או אפורים (סיליקון קרביד). יש גם אבנים טבעיות מיוחדות- לא חובה.

שייט
חדש בפורום

הודעה על ידי שייט » 9:59 ,22 דצמבר 2006, ו'

באיזה שמן משתמשים בשימון ?
ואייך עושים זאת ? שמים 2-3 טיפות שמן ועוברים עם סמרוטט על הכול הלהב, וגם על הסכין עצמה? ואז עוד פעם עוברים הפעם עם סמרטוט נקי ?

לא נשאר שמן דביק כזה על הסכין ?

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:02 ,22 דצמבר 2006, ו'

העליתי שירשור קצר עם טיפים להשחזה, אתה מוזמן להביט בו בעמוד הראשי.
רק תנסה להבין לעומק מה הכוונה שם, יש לי מספיק דוגמאות של סכינים ש"הישחזתי" בנעוריי עד לכמעט העלמותם... :roll: ללמוד להשחיז טוב זה תהליך של ניסיון וטעייה.הרבה ניסיון והמון טעייה. אבל בסוף זה מצליח.
שימון-תגיד לי, מה כל כך קשה בלשמן?!קח ספריי שמן רובים ומיברשת ניילון לניקוי נשק, רסס ומרח, ותחזיר לנדן.פעם בשנה גם תרסס מעט על הנדן מבחוץ(אם הוא מעור)וזהו.
בנוגע למהירות-אני מבין אותך לגמרי, בגלל זה אני הולך עם מתקפלת בכיס בנוסף ללדרמן-המיתקפלת מוכנה לשימוש בתוך כשנייה אחת וללדרמן לוקח 3-4 שניות.שיפור רציני.[/u][/b]

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 15:10 ,22 דצמבר 2006, ו'

מר בחור:

א' בצבא שלנו כבר לא נלחמים עם סכינים. בשביל זה יש רובים. אם וכאשר תגיע למצב שתצטרך לשלוף את "סכין הלחימה " שלך כדי להלחם פרופר, אז כנראה שלא השתמשמת ברובה כמו שצריך. בקיצור, אל תבנה על זה ולך על סכין לשימוש יומיומי ולא רק "ללחימה"

ב' סכין טוב הוא מפלדת פחמן. אל חלד משאירים לדייגים וימאים.אם לא תזניח את הסכין ותקפיד לנקות את הלהב ולשמור אותו יבש ובלי בוץ, אז הוא לא יחליד . אין צורך ב"שימון דק" לפני מסדר ההשכבה. פריסת לוף של מנות הקרב תשמן את הלהב כמו שצריך. רק נגב אותו ומנע ממושבות חיידקי צהבת ודיזנטריה לגדול עליו .

חידוד הלהב עושים בעזרת אבן מים עדינה. תתאמן תחילה על להב שלא איכפת לך ממנה. כשתהיה מומחה ( לא סיפור גדול בסופו של דבר) אז לך על "סולו" בלהב האמיתי.

ליומיום, הרבה יותר עדיף אולר שוויצרי עם כמה כלים, כמו מברג, מספריים, פותחנים למיניהם ומסור. זה ישמש אותך בטירונות כדי לנסר דיקטים לריבוע הפק"ל והתד"ל. תהיה המלך של הגבעה וחבריך יקחו דוגמא ממך ותראה שיחזרו מהחופשה הראשונה כולם עם אולרים שוויצרים.

השוויצרים לא טיפשים ויש להם צבא טוב ומסודר ולא סתם מנפיקים אולרים כאלה לחיילים שלהם. עובדה: מאז נפוליאון אף אחד לא העז ללכת נגד הצבא השוויצרו כנראה הייתה סיבה.

מצד שני, החיילים הפינים, כל אחד מביא את הסכין האישי שלו מהבית. סתם פוקו עם להב של 95 ממ לשימוש כללי, כמו טיפול במנות קרב בשטח, הכנת חבל לתליית כביסה ופתיחת הניילונים של הציוד מהאפסנאות. גם הם לא טיפשים- יכולים בקלות לבחור בסכין FANCY של פלקניבן או מי שלא יהיה. החברה האלה חיילים די קשוחים רגילים לתנאי שירות במקומות די קשים ולא יוצאים הביתה כל שבוע. ואם פוקו רגיל טוב בשבילם אז תאמין לי שהם יודעים מה עושים עם סכין.
וזה כולל שחיטת איילים בשטח כשהקומנדקר של הרס"פ תקוע בשלג ונגמר האוכל.
כשפלוגהXX הייתה צריכה לפתוח את החזירים שצדו אז ברמה , לא התביישו לקחת את הסכינים של המטבח, כי בשנת 74 אף אחד עוד לא שמע על פוקו פיני, אבל מאז, יש אפילו פורום של סכינים באינטרנט ואפשר לבחור בין פוקו של מרטיני לבין של איסקי או של קרסואנדו.
מזמינים עם המסטרקארד ותוך שבוע זב בדלת הכניסה של הבית

את הסכינים היקרים ואיכותיים , כמו של דניאל ווינקר או פול מאפי, למשל, הייתי שומר לספארי באפריקה. זה מצטלם יותר טוב מפוקו מרופט

המדינה מתפתחת :
שתהנה

דוד,

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 16:09 ,22 דצמבר 2006, ו'

לפי מה שאני מבין הבחור הולך להיות יותר מארבע שנים בסביבה ימית, כך שסכין אל-חלד היא חובה. לרבע תד"ל/פק"ל? :lol: :lol: :lol: אפילו בצבא שלי (שנות השמונים) כבר לא היה קיים. איפה שהוא יהיה הציוד האישי הוא משופרא דשופרא ומערכת הנשיאה של החימוש והציוד שונה בתכלית.
רעי, הרבה חברות מייצרות מ 440A. פלדה לא רכה בכלל, אין לי מושג איפה שמעת על זה. אמנם לא משהו במושגים של היום אבל בהחלט עושה את העבודה. טובה בהרבה מ 420 שמשמשת יצרנים דלוחים. 440B בשימוש שני יצרנים בלבד: AITOR ו- RANDALL להבדיל אלפי הבדלות. 440C פלדה מצויינת בשימוש מסחרי לא נרחב, בעיקר בייצור קאסטום. סכו"ם מייצרים מפלדת אלחלד מסדרת 300 שאיננה ניתנת לטיפול תרמי, רכה יחסית אבל בעלת עמידות מעולה לקורוזיה.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 18:02 ,22 דצמבר 2006, ו'

בסביבה ימית בנסיבות רגילות אין כל כך צורך ב"סכין לחימה", אלא אם ה"סביבה" טובעת בימים טרופים וצריך להתמודד עם כרישים

בסביבה "לא רגילה" אז לא כל אחד מחליט איזה סכין יקח איתו למשימה.יש תקנים גם בזה וכאן העניין מתחיל להיות רציני ומקצועי מידי כדי להרשות ל"כל טירון" איך יוצאים מצויידים

דוד

.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 19:32 ,22 דצמבר 2006, ו'

dBu24 כתב:בסביבה ימית בנסיבות רגילות אין כל כך צורך ב"סכין לחימה", אלא אם ה"סביבה" טובעת בימים טרופים וצריך להתמודד עם כרישים

בסביבה "לא רגילה" אז לא כל אחד מחליט איזה סכין יקח איתו למשימה.יש תקנים גם בזה וכאן העניין מתחיל להיות רציני ומקצועי מידי כדי להרשות ל"כל טירון" איך יוצאים מצויידים

דוד

.
יפה. אותו מקום מנפק סכינים משלו...
אם יגמור מסלול - יירצה - יצ'פר את עצמו. בינינו: סתם משקולת.

רעי
בלייד ראנר

זה מתחיל לגלוש לכיוון הדיון על פלדות...

הודעה על ידי רעי » 23:15 ,22 דצמבר 2006, ו'

סער- מה שקראתי ולמדתי הוא שמסדרה 440 (פלדות אלחלד מרטנזיטיות) המתאימה ביותר ללהבים היא 440C. אחוז הפחמן המעט נמוך יותר בשתים האחרות מגביל את הקשיות המירבית בחיסום ולכן זו עדיפה על השתים האחרות. כולי תקווה שבהזדמנות ייצא לי להשוות ממש.
לגבי המזלגות- סתם צחקתי... ברור לי שגם מבחינת כלכליות תהליך העיבוד עדיף לעבוד עם סדרה 300 או משהו אוסטניטי כזה או אחר.

Guest

הודעה על ידי Guest » 22:07 ,23 דצמבר 2006, ש'

שלום שייט וברוך הבא לפורום

קרא בעיון את ההודעה הזו:

http://www.sakin.co.il/modules.php?name ... ht=du+star

אני בעד סכינים תוצרת הארץ, אחריות לדעתי לכל החיים.

אמנם פלדה פחמנית ואולי 440C תשרוד יותר טוב, אבל ביננו, גם אם תחליד קצת לא יקרה כלום, תעבוד אותו דבר.

לסכין נדן איכותי והיא זכתה בפרסים והערכה בינלאומיים מהירחון "טקטיקל" ועוד.

פלדת D2 מעולה אם כי מעט קשה להשחזה.

אני אכן אוהב סכינים פיניות ושבדיות (חד כתער וקל להשחיז) - חיסרון - מבריקות ומחלידות, יש גם אלחלד מפלדות שבדיות איכותיות, אבל גם הן מבריקות.

עומר

שייט
חדש בפורום

הודעה על ידי שייט » 20:59 ,24 דצמבר 2006, א'

תודה, מהו המחיר של הדוסטאר ? והיכן ניתן לקנות אותה ?

MOSHON
חדש בפורום

הודעה על ידי MOSHON » 23:47 ,24 דצמבר 2006, א'

שלום שייט,
ניתן לירכוש אצלי בערך כ-900 ש"ח
תודה מראש,
מושון 050-5388938

שייט
חדש בפורום

אצור איתך קשר בהקדם.

הודעה על ידי שייט » 15:40 ,25 דצמבר 2006, ב'

תודה מושון, אני יצור איתך קשר.

KnifeCore
חדש בפורום

סכיני MISSION

הודעה על ידי KnifeCore » 13:48 ,3 פברואר 2007, ש'

סכינים MISSIONS הישנים עשויים מטיטניום המיועד לעבוות במים מלוחים, לכן הם מאד ספציפיים ולא לכל מטרה, לעומת זאת דגמים חדשים שעשויים מפלדות כמו A2 כן יכולים לשמש לכל מטרה, הם מחלידים אבל זה בסדר אם יודעים לטפל בה.

הבעיה היא שדגמים חדשים הללו עולים יקר מאד לעומת אלטרנטיבות וגם לא תמיד ניתן למצוא אותם, רוב הזמן לא במלאי.

אם אתה חובב סכיינים לא תוכל "לסבול" שיש לך 4 שנים רק סכין אחת, בטוח תרצה להחליפה בחדש. :)

בכל אופן אני לא הייתי ממליץ לחובבן חדש להחתיל את השימוש בסכין טוב מאד, לך על הפשוט כי פשוט לא תעריך נכון את האיכות של סכין טוב מאד.

SOG, COLD STEEL, TOPS ו ONTARIO צריכים להיות הבחירה הראשונה שלך. הם זולים יחסית וגם איכותיים. עדיץ שלא תשקיע יותר מ 100 דולר בקנייה ראשונה. אולי בכלל תתאכזב ולא תרצה להשתמש בו?!

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים