.

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
din_hirsbarg
חדש בפורום
.

הודעה על ידי din_hirsbarg » 21:36 ,26 מרץ 2011, ש'

.
נערך לאחרונה על ידי din_hirsbarg ב 22:44 ,1 מאי 2011, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

רעי
בלייד ראנר

Re: אולר ויקטורינוקס פשוט

הודעה על ידי רעי » 8:22 ,27 מרץ 2011, א'

דין שלום,

אף פעם לא הבנתי את עניין האחריות בנוגע להשחזה.
אם קנית נעליים- אתה מצפה לאחריות על השרוכים או על בליית הסוליה?
למיטב הבנתי אולרים וסכינים קונים על מנת להשתמש, ועם השימוש הלהב הולך וקהה.
אני אשמח לתת לך שיעור קצר בהשחזות, או להפנות אותך לספרות המתאימה.
יש סיכוי מסוים שאחרי שתשחיז את השוויצרי בעצמך (עם ההדרכה הנכונה) תהיה מרוצה מהתוצאה יותר ממה שהיית מההשחזה המקורית. אני אישית לא אוהב את הזוויות המקוריות שלהם- מעט קהות עבורי מהתחלה, ונגמרות מהר.

din_hirsbarg
חדש בפורום

הודעה על ידי din_hirsbarg » 18:36 ,27 מרץ 2011, א'

בדרך כלל אני משחיז עם אבן פשוטה, ואשמח אם תתן לי שיעור בהשחזה עם הדרכה נכונה. בכל מקרה שאני משחיז זה די חד, אבל לא חד מספיק.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 18:51 ,27 מרץ 2011, א'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:41 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

din_hirsbarg
חדש בפורום

.

הודעה על ידי din_hirsbarg » 21:43 ,27 מרץ 2011, א'

.
נערך לאחרונה על ידי din_hirsbarg ב 22:45 ,1 מאי 2011, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 22:16 ,27 מרץ 2011, א'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:40 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 14:19 ,28 מרץ 2011, ב'

האבן שהוצעה לך אבן שתעשה את העבודה כראוי להשחזת האולר, אבן שתעלה לך אולי 20 ש"ח בחנות טמבור ותעשה את העבודה גם בהשחזה גסה וגם בגימור עדין יותר ( ניתן להבין שהאבן בעלת שני צדדים גס ועדין),
כמובן שתוכל להעזר במשהו פלצני יותר חלק מה"מבינים" פה כמו מתקני השחזה ואבנים יקרות במיוחד שיעשו את אותה העבודה.
אני אישית משתמש באבן דומה שעלתה לי 30 ש"ח מעט יותר גדולה ורחבה ובשביל גימור ממש עדין, זה אולי ישמע מצחיק, חרסינה.

לגבי מימוש האחריות, אתה יכול ליצור קשר עם היבואנים בארץ, מספיק להכנס לחנות האפי טיי או למטייל כדי לקבל את הטלפון של היבואן.
אבל שוב כפי שנאמר פה, אני בספק רב אם האחריות חלה גם על השחזה לא מספקת ואולי כדאי לחסוך כסף וזמן ולתרגל שיטות השחזה ...

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 17:58 ,28 מרץ 2011, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:40 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 12:32 ,30 מרץ 2011, ד'

לפי המשוואה הנ"ל כולנו צריכיםלחרוץ לקנות רק דברים יקרים ... הרי יקר יותר = איכותי יותר
לא, בינתיים האבן של טמבור מחזיקה מעמד טוב יותר ממתקן הספיידרקו שהיה לי או מאבן ההשחזה ה"מיוחדת" של באק, שניהם מוצרים יקרים ועושים את העבודה כמו האבן, אבל כל אחד וטעמו

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 13:07 ,30 מרץ 2011, ד'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:39 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 14:33 ,30 מרץ 2011, ד'

TC, אם-כן אפשר להבין מדבריך: אבן=אבן=אבן

תמונה

האדם הקדמון (גם הניאנדרטלי וגם הקרו-מניון) הסתדר יפה מאד עם להבים עשויים מאבן - עובדה, שבזכותו (העקיפה אמנם אבל הבלתי מוכחשת), האדם המודרני הצליח לשלוח רכב צילום למאדים...

תמונה
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 17:24 ,30 מרץ 2011, ד'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:38 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 18:46 ,30 מרץ 2011, ד'

חבר'ה- די עם זה...

נדמה לי שאי אפשר להאשים אותי בפזרנות בכל הנוגע ל... הכל.
במהלך חיי התעסקתי בהשחזות לא מעט- מהשחזת מזמרת הגיזום של אבי על אבן של "גמל" בכיתה ד', דרך השחזת סכיני מטבח ברמות שונות של גמלוניות, ובמהלך השנים השתכללתי.
עד כיתה י"א השתמשתי רק באבן ההיא, הדו-צדדית, זו שקונים בטמבוריה. ואז מישהו סיפר לי על אחד, לובלינסקי, בת"א. ביקרתי שם ובחמישים שקל קניתי אבן אפורה דחוסה אבל הרבה יותר עדינה. היא הצטרפה לאחותה הגסה בתוך סמרטוט בתוך נרתיק מרוט של משקפי אבק צבאיים. הסמרטוט היה נחוץ כי בשתיהן השתמשתי עם שמן- משמן חמניות ועד לשמן תינוקות.
הצמד הזה שימש אותי יותר מ-10 שנים. ואיתו הלכתי והשתכללתי- המושגים שלי על "חד" הלכו והתחדדו- הדיוק והאחידות בזווית, שמירה על גרד שווה לאורך הלהב בהשחזה, ליטוש והשפעותיו על החיתוך ועל אורך חיי הלהב ועוד. השחזתי כלים, סכיני מטבח, אולרים, לדרמנים... השחזתי בשביל עצמי, ובשביל חברים, ובשביל החבר'ה במילואים, ובשביל הסבתות והדודים שלי.
ואז- לפני כמה שנים אבד לי הסט הזה, וכמה חודשים לא השחזתי. רכשתי לי אבן טמבוריה חדשה, ובמקביל למדתי מהרשת וגם מכמה חבר'ה שמבינים עוד על הנושא. כבר ידעתי הרבה יותר על פלדות ועל קרמיקות ושחיקה -5 שנים בפקולטה להנדסת חומרים בטכניון. את הרמות העדינות יותר של ההשחזה השגתי עכשיו על ניירות לטש (כי לא מצאתי את האבן העדינה ההיא של לובלינסקי) ולפני כשנתיים הוספתי אבן מים יפנית 1000/6000 לסט. ראיתי סרטוני השחזות ביוטיוב, ורכשתי לי קערת פלסטיק זולה, בסיס לעמדת השחזה. מקרש שהיה זרוק בבית הכנתי "גשר" שעליו אני מניח את האבנים בעת ההשחזה.
גם מצאי הסכינים בביתי הלך וגדל- וכיום יש לי מעל 10 סכיני מטבח, רובן סכיני שף כאלה ואחרות, והשאר לבשר, לפירוק, לקילוף, קופיץ לעצמות וקופיץ לירקות. את כולן אני משחיז והתוצאות נהדרות. מפעם לפעם אני לומד ומשתפר. לאחרונה הוספתי סטרופים לערכה- רצועת עור תלויה ורצועת עור מודבקת על קרש עבה, עם פסטה ירוקה על שתיהן.
אני לא מפסיק ללמוד, ואני יכול להגיד בבטחון כיום את הדברים הבאים:
1. האבן הגסה הדו-צדדית היא כלי שימושי לכל משחיז. בעזרתה ניתן לבנות חודים שנשברו ולחדש זוויות של כלים (לא רק סכינים ) שקהו מאוד. עם האבן הזו מגיעים לגרד אחיד לכל אורך הלהב, שלב שמאפשר עליה לאבנים העדינות יותר.
2. למעט לשימושים גסים במיוחד, למשל- החרמש שאני קוצר איתו את העשבים בחצר או המצ'טה שאיתה אני מכסח את המטפסים- אינני מסיים השחזה על האבן הגסה. סכין מטבח, סכין "שטח" או אולר יושחזו לפחות על גריט 1000, ורובם יזכו גם לגימור עדין יותר.
3. את עבודת הגימור העדינה יותר הכי נוח לעשות על אבנים. יש אבנים כאלו במחירים לגמרי סבירים- אבן גסה של גמל עולה נניח 50 ש"ח, אבן מים עדינה דו-צדדית (1000/6000 או 800/8000) תעלה בערך פי 4 ותחזיק אצל החובבן עד שיחלה בפרקינסון, אלצהיימר או בריחת סידן. אפשר גם יותר בזול- מרה"ב או באי-ביי מיפן (ראיתי בסביבות 30-40$, טרם הזמנתי).
4. אף פעם לא מפסיקים ללמוד. בכל הזדמנות שיש לי אני בודק אבנים חדשות, שיטות חדשות ורעיונות חדשים. בביקוריי אצל TC יצא לי להשחיז על אבנים שחורגות בהרבה ממה שאני יכול להרשות לעצמי תקציבית. את חלקן אהבתי, את חלקן פחות. לא מצאתי קשר בין מחירי האבנים לנוחות השימוש או לתוצאה המושגת. מוצר אחד שמאוד מצא חן בעיני, ואני יכול רק להמליץ עליו הוא האבנים הסינתטיות היפניות של naniwa. יש להן רכות ומין "קונטרה" שהן נותנות בעת ההשחזה. אפשר לקרוא לזה פלצנות- אבל תאמינו לי שכמו שמי ששותה שני בקבוקי יין ביום מתחיל לפתח בזה הבנה, מי שמשחיז סכינים על אבנים למעלה מ- 20 שנה מפתח טעם באבנים.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 17:10 ,31 מרץ 2011, ה'

TC , הבנת הנקרא, רשמת שם משפט אחד בסך הכל אני בטוח שתוכל להסתדר בהבנתו...
אך מכיוון שההודעה הראשונה שלי לא היתה מכוונת אליך או לכל אדם מסוים אחר פה ובכל זאת החלטת לקפוץ בראש נמשיך עם זה.

חרסינה כן, אמנם אינני מזוהה פה כנפח או מומחה, אני אאתגר אותך במשהו, קח סכין שלדעתך מושחזת בצורה טובה, ותר על צלחת חרסינה בבית ושבור אותה, קח חתיכה גדולה מספיק והשחז את הלהב על קצת הצלחת השבורה... נסה אולי יהיה לך טריק חדש לכתוב עליו מאמר פה.

אגב גריט הוא לא הגורם היחיד או לצורך השיחה העיקרי המבדיל בין צורות ההשחזה, אתה אמור לדעת את זה, לא ?!

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 17:34 ,31 מרץ 2011, ה'

...

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד