בי"ס לקטאנה

פורום זה הינו הפורום הראשי של האתר.
במקביל לפורום זה יפתחו פורומים נוספים לפי הצורך...
פרסם תגובה
rambo
חדש בפורום
בי"ס לקטאנה

הודעה על ידי rambo » 17:43 ,15 מאי 2010, ש'

שלום חברים, הייתי רוצה לשאול אם קיים בארץ בית ספר לאומנויות לחימה בנשק קר, וקטאנה ספציפי. עדיף באזור הצפון, אך אפשר גם במרכז. תודה רבה.

סער
הגורו הגדול

Re: בי"ס לקטאנה

הודעה על ידי סער » 20:27 ,15 מאי 2010, ש'

יש מספר בתי ספר, כל אחד והגישה שלו.
קודם כל קיים בארץ קנדו מסורתי בכמה קבוצות - הקנדו יותר נפוץ אבל יותר ספורטיבי באופיו, השימוש הוא בשינאי וכפוף לחוקים נוקשים.

קיימת אסכולת קאזה-אראשי-ריו בה מלמדים עד כמה שאני יודע שיטת לחימה בכלי נשק בצורה הקרובה ביותר לשיטה שנלמדה ביפן הפיאודלית. זה בי"ס קטן בניהולו של סנסאי שמעון מילורד. מבחינה היסטורית הוא שנוי במחלוקת, מבחינה מקצועית הוא מצוין.

שני האיגודים הגדולים של הנינג'וטסו כמובן מלמדים שימוש בקטאנה, בוג'ין-קאן ואקב"ן, לשניהם סניפים רבים ואפשר לחפש אותם ברשת. בוג'ין-קאן יותר מסורתי (כפופים ישירות לד"ר האצומי מסאאקי ביפן, ראש השיטה העולמי) ואקב"ן נוטה יותר ללחימה מודרנית (בניהולו של יוסי שריף).

לבסוף יש את ACT שעוסקים בלחימת נשק קר היסטורי באופן בלעדי, הקטאנה היא חלק מהדיסציפלינה הנלמדת. תלמיד מתקדם יכול להתמקד בנשק החביב עליו. זו שיטה מאד אגרסיבית ולא מסורתית, מערבבים טכניקות מרחבי העולם והרעיון הוא ללמוד שימוש בכלי נטו.
יש כמה קבוצות בארץ כולל בחיפה וחוף הכרמל. גילוי נאות - אני מתאמן ב ACT.

מעבר לקטאנה קיימים בארץ בי"ס שעוסקים בא"ל סיניות למיניהן ובהם מלמדים שימוש בדאו ובז'יאן וכמובן שני בי"ס שונים ללימוד א"ל פיליפיניות, בעיקר מקלות אסקרימה וסכינים שונות.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

saya
תושב קבע בפורום

Re: בי"ס לקטאנה

הודעה על ידי saya » 11:27 ,16 מאי 2010, א'

יש גם את בי"ס בונבוקאן שמלמד אייאידו, קנדו וג'ודו. מקום מצוין, מקצועי מאוד וברמה גבוהה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד