להשתמש בלהב ישן ולעשות סכין אחרת

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
סמל אישי של המשתמש
Captain joe
חדש בפורום
להשתמש בלהב ישן ולעשות סכין אחרת

הודעה על ידי Captain joe » 22:15 ,4 פברואר 2013, ב'

יש לי שאלה עקרונית.היות ואיני בקי ביצור להב של סכין חשבתי להשתמש בלהב איכותי ישן של סכין קיים משהוא טוב כמו ארקוסטיל מפלדה טובה וכו,לחתוך בדיסק למידה וכו...האם יש בעיה מבחינת חוזק או אולי צריך חיסום נוסף????אני מחפש מידע עניני מקצועי ולא תגובות על כמה כיף ליצר סכין מההתחלה(ברור לי שזה עדיף) תודה מראש לכל המגיבים.
Home is were the boat is

DKOSTADINOV7
חדש בפורום

Re: להשתמש בלהב ישן ולעשות סכין אחרת

הודעה על ידי DKOSTADINOV7 » 22:40 ,4 פברואר 2013, ב'

אני ממש לא מומחה אבל לפי מה שידוע לי כל עוד הסכין מפלדה איכותית (וסוג אחד) בכל הלהב (ללא גב מפלדה רכה יותר )אם לא תחמם אותה יותר מידי כשאתה חותך(תקרר כל כמה שניות) אין צורך בחיסום מחדש ,
למרות זאת היה לך יותר קל לעבוד איתה אם תרפה אותה לפני שתתחיל לעבוד איתה ותחסם בחזרה בסוף התהליך

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 0:13 ,5 פברואר 2013, ג'

אפשרי, אבל בשביל מה?
אתה בהחלט יכול לקחת סכין טובה, להוריד את הידית ולעשות אחת טובה יותר. להתחיל לשנות להב (ובהנחה שזאת סכין טובה- היא תהיה מחוסמת היטב)- זה כאב ראש מיותר. חימום יתר זה לא בעיה שאי אפשר להמנע ממנה.
כמובן שזאת דעתי האישית, וזאת לא תגובת ״ליצור סכין מחדש״, אבל זה פשוט מיותר. לכל מפעל יש את התהליכים שלו, ואין סיכוי שתשחזר אותם בבית.אם בכל זאת אתה מתעקש- אני מאחל לך המון הצלחה. אבל זאת תהיה דרך נוראית ללמוד להכין להבים.
בשורה תחתונה, זה עיסוק מיותר ולא פרקטי. סביר להניח שסתם תהרוס סכין טובה.
אבל שיהיה בהצלחה!

IP
בלייד ראנר

הודעה על ידי IP » 11:40 ,5 פברואר 2013, ג'

אני מאוד אוהב מודיפיקציות של המקור,
ניק עשה לא מזמן את זה לאופינל בצורה מעוררת קנאה. http://www.knife.co.il/phpbb3/viewtopic.php?f=6&t=3468

פסל, טיפל בסכין מטבח מורה לפני יותר משנה - שינויים קטנים בלהב וידית חדשה התוצאה הייתה מקסימה לדעתי. http://www.knife.co.il/phpbb3/viewtopic ... 386#p19386

עוד אופינל עם טוויסט: http://www.knife.co.il/phpbb3/viewtopic ... %94#p25225

אני לא מתלהב מהשימוש בפלדה של סכין מטבח לסכין אחרת, דורש הרבה הבנה במה עושים, ועם עובדים עם SS לרובנו אין את הכלים ו/או הידע לטפל בפלדה כמו שצריך. אולי יראה טוב אבל סביר להניח שנפגום ביכולות המקוריות של הלהב.

אבל זה אפשרי, ולדעתי גם ראיתי כאן בפורום משהו שעשה זאת.
"החיים הם כמו אבן משחזת. אתה לבדך קובע אם הם ישפשפו אותך או ילטשו אותך."

סמל אישי של המשתמש
Captain joe
חדש בפורום

הודעה על ידי Captain joe » 19:35 ,5 פברואר 2013, ג'

האמת שהשאלה נשמעת באמת קצת תמוה אבל אני אבהיר את הכוונה.אני רוצה סכין קטנה שתתאים לנשיאה על הצוואר.משהוא באורך כללי של 12 סנטימטר.אין באפשרותי לחסם בכלל אבל יש לי דיסק,וגישה ללהבים ישנים של אולרים וסכינים.עשיתי מספר סכינים מלהבי אל חלד .עדין לא הגעתי לצורה והמשקל שאני מחפש.השאלה שוב היא:האם להב שנחתך בדיסק מסכין ישנה שכנראה חוסנה בעבר? יהיה חזק? יחזיק חוד וכו?
Home is were the boat is

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 20:35 ,5 פברואר 2013, ג'

אם זה להב של אולר- אתה לא צריך דיסק, אפשר להסתפק באבן משחזת, ולטבול את הלהב כל הזמן במים. שים תמונה של הלהבים וסקיצה של מה אתה רוצה לעשות, יהיה יותר ברור.

שילה
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי שילה » 22:06 ,5 פברואר 2013, ג'

קנה דיסק שיוף
שים לב לשינויים בגוון של הפלדה המתחממת - מטרתך שלא יהיו שינויים. שבעבודה זה לא יאדים ואח"כ לא יהיה זהוב ובטח שלא כחול.
אתה דואג לזה ע"י שני אמצעים - עבודה לא בנקודה אחת אלא כל הזמן לשנות מקום וקרור הלהב במים כל כמה שניות.
אם בכל זאת קיבלת גוון כחול - תשייף אותו או שתבצע חיסום מחדש.
אין לך מה להפסיד (אם תעבוד עם משקפי מגן...)

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים