סכין קצרה במיוחד - WIP

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
IP
בלייד ראנר
סכין קצרה במיוחד - WIP

הודעה על ידי IP » 15:54 ,7 מאי 2012, ב'

את הסכין הזו התחלתי די מזמן, מתקדם לי לאט מאוד, בתקווה להצליח לסיים בשבועיים הקרובים.

הסכין הזו לא היתה אמורה להיות קצרה, היא התחילה את חייה כמיסב,
בנפחות הכנתי את החלק הראשון של סכין נפחות חמודה.

אין לי צילום מהחלק הראשון, אבל התחלתי לצלם קצת אחרי ששברתי את הלהב, דווקא בנסיונות להרפות אותו, כי היה קשה מאוד לעבוד עליו עם שופין, ונראה שהפלדה הזו מתחסמת בקלות באויר. על החלק הקצר המשכתי לעשות נסיונות עד שהצלחתי להרפות אותו וגם לעשות גריינד.
זו תחילתה של סכין קטנה - סכינאים לא עושים טעויות רק סכינים קצרות יותר - אבל, זו סכין קצרה במיוחד.

תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא

ממש לפני החיסום עם
תמונה

התוכנית - איך זה הולך להראות.
תמונה

העבודה על הבולסטר, לקח לי זמן להבין שהצד הפנימי צריך להיות קוני.
תמונה

ריקוע הקצוות כדי להתאים את הבולסטר - עיצה נפלאה של רומה שחסכה לי הרבה כאב לב
תמונה

התאמה לא רעה - זה הצד היותר טוב
תמונה

איזה צבע יש לעץ הזה - Bloodwood
תמונה

פעם ראשונה לעשות חריץ מלבני לידית, התאמנתי קודם על חתיכת הבוק שמשמאל
קידוח שני חורים קרובים ושימוש במקדח עצמו להורדת המחיצה בין החורים, המפסלת עזרה ליישר בליטות פנימיות, שגרמו ללהב להיכנס בהטייה.
תמונה
תמונה

הדבקה עם אפוקסי
תמונה

להפסקת הצהריים - בולגרית עיזים שעשינו.
תמונה
"החיים הם כמו אבן משחזת. אתה לבדך קובע אם הם ישפשפו אותך או ילטשו אותך."

Nik88

Re: סכין קצרה במיוחד - WIP

הודעה על ידי Nik88 » 16:39 ,7 מאי 2012, ב'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 0:35 ,24 אוגוסט 2014, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

lerman
אגדת הפורום

הודעה על ידי lerman » 18:09 ,7 מאי 2012, ב'

אני מאוד אוהב את התמונות, ואת העיצוב ואת העץ וכמובן את הגבינה!
באמת נראה מבטיח, רק עצה ממש קטנה, העיצוב יפיפה בפשטותו לדעתי, ושילובי הצבעים מושלמים,כשתסיים אל תתפתה לקול הקטן בראש שאומר שצריך להוסיף עוד משהו, כי לדעתי במקרה הזה כל המוסיף גורע.

nati.amor
נושא - כלים

הודעה על ידי nati.amor » 19:19 ,7 מאי 2012, ב'

מגניב מגניב-
מחכה להמשך!

IP
בלייד ראנר

הודעה על ידי IP » 22:06 ,19 מאי 2012, ש'

השבוע הצלחתי להתקדם עוד קצת

אחרי הדבקה ראשונה וקצת שיוף
תמונה

עוד קצת שיוף צורה והכנה להדבקת החלק השני,
כאן למדתי שנחושת שמתחממת מאוד בשיוף בשלייף ממיסה את האפקסי, ניסיתי לעשות הלחמת כסף שזה עתה למדתי והבנתי שמוט הפליז נמס הרבה קודם, בסוף השתמשתי בבורג שהברגתי לשני הצדדים + דבק גורילה שנראה שעמד בחימום טוב יותר מהאפוקסי.
כאן רואים את ההכנה הראשונית להדבקת אפוקסי עם מוט פליז.
תמונה

הדבקת הצד השני, זו הדבקת אפוקסי, מההדבקה עם הגורילה והבורג אין לי תמונה.
תמונה

אחרי שיוף הצורה הכמעט סופית של הסכין, כבר אפשר להרגיש להפתעתי שידית צרה (דקה ברוחב) אבל בעובי מלא, מרגישה נפלא ביד.
עשיתי קצת תמונות "דוגמנות" אבל זה עדיין לא המוצר הסופי.
תמונה
תמונה
תמונה
תמונה

יש לי עדיין לעשות העבודה העדינה על הידית כמו ליטוש עדין יותר ומעט תיקוני צורה, החלטתי לעשות טבילה בשמן של הידית, אבל להתחיל עם חתיכת עץ שנשארה כדי לראות איך זה ישפיע על הגוון המיוחד של העץ הזה.
אשמח לעצות איך אחרי ההברקה של הנחושת לאפשר לה לשמור על ברק.
מעניין איזה נדן יכול להתאים לסכין הזו?

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 22:10 ,19 מאי 2012, ש'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 0:36 ,24 אוגוסט 2014, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

ataleph
אביר האפל

הודעה על ידי ataleph » 22:56 ,19 מאי 2012, ש'

בנתיים לא אגיד כלום על הסכין עצמה, אני אוהב יותר לבקר עבודה סופית.
אבל בכל זאת כמה דברים:
1) מה זה השכבה הזאת בין הבוסטר\הפומל לבין העץ ?
2) בקשה להבא - תצלם את הבוסטר\הפומל מקרוב. אחת - אלה מקומות חשובים שעל-פיהם מעריכים איכות העבודה, שתיים - אם יש תמונות מהתהליך אז מעניין מאוד לראות כל מיני פטנטים להרכבה של החלקים הללו.
3) האם תוכל לפרט על "אפוקסי עם מוט פליז", איך בדיוק הרכבת את הפומל (חור פשוט בעץ ובפומל, הברגה על המוט וכו)
4) אני לרוב משתמש בשמן טיק לצורכי הספגה ואפשר להגיד שהוא לא משנה את הגוון (אוליי טיפ-טיפה על עצים בהירים מאוד). בנוסף אם העץ צפוף מספיק אז אפשר ישר לעשות גימור, למשל עם שמן דני, לאט שכבה אחרי שכבה עם ייבוש טוב בין השכבות.
5) אחרי ההברקה של נחושת כדי לשמור עלייה לדעתי ווקס רנסנס יעשה את העבודה. עם חידוש מידי פעם כמובן. לא מכיר כאן פתרונות קסם.
6) לגבי הנדן - אוליי לעשות נדן קצר מעור (ככה שיכסה את הלהב, הבולסטר וחלק קטן מהידית) ללא אפשרות נשיאה על חגורה כאשר בצמוד לבולסטר יבוא תיק-תק שיקבע את הנדן

ataleph
אביר האפל

הודעה על ידי ataleph » 23:04 ,19 מאי 2012, ש'

אה ועוד משהו - נראה לי שהעץ הזה יכול לתת הרבה במובן של גילוי הסטרוקטורה, ככה שכדאי לנסות להגיע איתו לגריט גבוה בליטוש\פוליש - מינימום 1200.

דרור סטולרסקי
נושא - כלים

הודעה על ידי דרור סטולרסקי » 5:31 ,20 מאי 2012, א'

יפה מאד

IP
בלייד ראנר

הודעה על ידי IP » 10:26 ,20 מאי 2012, א'

תודה על התגובות,
עטלף מבטיח לענות כמיטב יכולתי אבל לא בבת אחת, יום עמוס לי היום.
ataleph כתב: 1) מה זה השכבה הזאת בין הבוסטר\הפומל לבין העץ ?
בין העץ והנחושת - יש ספייסר פייבר לבן, הוא קיבל שני פסים כהים מהצדדים לא ברור לי למה.
ataleph כתב: 2) בקשה להבא - תצלם את הבוסטר\הפומל מקרוב. אחת - אלה מקומות חשובים שעל-פיהם מעריכים איכות העבודה, שתיים - אם יש תמונות מהתהליך אז מעניין מאוד לראות כל מיני פטנטים להרכבה של החלקים הללו.
אני יודע על מה אתה מדבר, גם אני תמיד מחכה לצילומים הללו.
צילמתי מהטלפון, ניצלתי ת'תירוץ של איכות בינונית של התמונות ל"הסתיר" שריטות ופגמים, אחרי השלב הבא מבטיח צילומי תקריב הכי טובים שאוכל.
ataleph כתב:
3) האם תוכל לפרט על "אפוקסי עם מוט פליז", איך בדיוק הרכבת את הפומל (חור פשוט בעץ ובפומל, הברגה על המוט וכו)
עשיתי חור בנחושת, עשיתי חור בעץ, באמצע ספייסטר פייבר, הדבקתי עם אפוקסי.
כאשר התחלתי לתת צורה עם השלייף, האפוקסי התחמם ושיחרר אחיזה, הפומל התחיל להסתובב לי קצת,
כאשר הגעתי לעץ, החלטתי לפרק.

חשבתי לעשות ריתוך בין המוט והפומל מנחושת בצד אחד וריקוע ראש חץ בצד שני כדי למנוע סיבוב.
אבל. החימום התיך לי מייד את מוט הפליז. כאן רואים אותו, אחרי הפירוק ורגע קט לפני שמוט פליז נמס.
תמונה

שקלתי לשים עוד מוט, כדי שאם יהיו שניים לא תהייה יכולת להסתובב, אבל ויתרתי כדי לא להיות קרוב מידי לקצה.

לקחתי בורג נירוסטה, שנראה כמו בורג עץ, הורדתי לו את הראש, השחזתי מעט ובכח יצרתי הברזה לתוך הנחושת, אז הברגתי לתוך העץ, פתחתי שמתי את דבק הגורילה, סגרתי חזק בהברגה ושמתי גם במתקן לחיצה/יבוש לידיות. לצערי לא צילמתי.

עוד תשובות בהמשך היום.

IP
בלייד ראנר

הודעה על ידי IP » 17:07 ,26 מאי 2012, ש'

עדכון קצר, עוד צעד קדימה לקראת הסוף, כמעט הסוף.

החלטתי להוריד את סימני הנפחות מהלהב, בעיקר מכיוון שהם רק בצד אחד, אותם כתמים / שקעים שחורים בחלק העליון, עלה לי בשעה של ליטוש, אבל התוצאה משביעת רצון

טבילה בשמן טיק, המכיל פשתן של יעקובי, את הסכין השארתי שעה ארוכה בפריזר ואח"כ לשמן החם, הידית מאוד ארוכה אז עשיתי זאת בשני שלבים. יכולתי לראות במשך דקות ארוכות את בועיות האויר הקטנטנות לא מפסיקות לצאת מהעץ, כמעט החמצתי את זה כי לא ציפיתי לבועיות כלכך קטנות, ניסיתי לצלם, לא יצא.
תמונה

אחרי הטבילה בשמן, מתחילים לראות את צבע העץ מתכהה, השמן הזה גורם תמיד לעץ להתכהות.

הסכין המוכנה, אחרי יום בשמש ופוליש קל.
אורך כללי 205 מ"מ, אורך הלהב 60 מ"מ, רוחב של הלהב ושל הידית 20 מ"מ.
הסכין מרגישה נפלאה ביד

חלק אחורי, הפסים השחורים לא היו מתוכננים, יש כאן רק ספייסר לבן, קשור כנראה בדבק, הייתי שמח לרעיונות איך להימנע מזה.
עד שצילמתי, הסכין נפלה על הריצפה, גיליתי עד כמה הנחושת רכה ונפגעת בקלות (החיספוס בפינה).
תמונה

חיבור הבולסטר, ההתאמה טובה מאוד, אבל האפוקסי לא מתנקה לי כאן, אשמח לעצה טובה איך להוריד אותו.
רק בצילום מקרוב אני רואה את הפגמים בלהב, מקווה שהשחזה תשנה זו, כבר עכשיו הסכין מאוד מאוד חדה.
תמונה

אני מתכוון לעשות נרתיק לסכין הזו, ואם תהייה סבלנות גם קצת תיקונים והשחזה נוספת.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים