סכין פילוט אירופאי

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
TC
אביר האפל
סכין פילוט אירופאי

הודעה על ידי TC » 18:52 ,10 אפריל 2011, א'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:36 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

רעי
בלייד ראנר

Re: סכין פילוט אירופאי

הודעה על ידי רעי » 10:34 ,14 אפריל 2011, ה'

היי,

האם בעובי הזה הגמישות מספקת?
סה"כ- קימורים נאים!

רעי

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:06 ,14 אפריל 2011, ה'

רעי - לאור שאלתך העלת גם לי שאלה, איזה רוקוול צריך להיות על מנת לשמור על חוד ועדיין שיהיה גמישות בלהב מפלדה זו ?
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 17:46 ,14 אפריל 2011, ה'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 13:35 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 16:40 ,15 אפריל 2011, ו'

תודה על התשובה :) זה סוג העבודות שעושות חשק לפלט דג :)

אני רואה בזמן האחרון שאתה עושה המון נדנים מעץ לסכינים שלך, זה דבר נחמד ביותר נדן מעץ, האם יש יתרון יותר גדול לנדן עץ על נדן מעור בנושא סכינים שמגיעים לשימוש מטבח או שזה רק מרכיב היופי והשוני שמשפיע על בחירתך זו? כי לדעתי זה רעיון יפה ביותר ויוצר ייחודיות גדולה.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

ataleph
אביר האפל

הודעה על ידי ataleph » 23:04 ,15 אפריל 2011, ו'

פחות מתחבר לצורה של סכין(כנראה כי סכיני מטבח מושכים אותי פחות בכלליות), אבל אהבתי את הביצוע, אם אפשר להוסיף תמונות מכל מיני זוויות, יהיה נחמד.
יש לי כמה שאלות:
1) mosaic pin חודר את ה-tang או דקורטיבי בלבד? האם עשוי על-ידך או קנוי? אפשר תמונה מקרוב?
2) מה הגימור שאתה עושה לידית ולנדן כדי שיוכלו לעבוד במטבח - עמידות ברטיבות וחומרים לא רעילים?

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 8:40 ,16 אפריל 2011, ש'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 14:27 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

ataleph
אביר האפל

הודעה על ידי ataleph » 23:40 ,16 אפריל 2011, ש'

עד כמה שאני יודע (תקן אותי אם אני טועה), שום לקה ושום ציפוי כגון danish oil או שעוות קרנאובה לא יכולים להחזיק הרבה זמן בתנאי מטבח(חוץ מאוליי דבק מהיר) - שטיפות מרובות, במיוחד במכונה. השאלה מה עושים כדי לשמור על חוזק ומראה של עץ הידית - מחדשים כל פעם את הציפוי או שבנוסף מספיגים (לפני הלקה) את הידית בשמנים - פשתן, טיק וכו". מהם השמנים הלא רעילים לשימוש במטבח?

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 0:19 ,17 אפריל 2011, א'

יש סוגי לכה שהם עמידים לתקיפה כימית, והם על בסיס יוריתן שקוף (צלול). משתמשים בהן להגן על עץ מפגעי גשם, מלח וקרינה (שמש) - ביאכטות בעיקר.

http://www.finewoodworking.com/pages/w00060.asp

תמונה
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 5:55 ,17 אפריל 2011, א'

מהיכרותי עם צליל, זוגתו ופועלו- יאכט וארניש זה לא בדיוק החומר שיעלה על הפריטים שלו...
יש להם איזו לכה מעניינת על בסיס מים (כך נדמה לי), ובכל מקרה- מי שקונה סכין מפלדה מחלידה במאות דולרים לא מכניס אותה למדיח כלים...
חובבנים מקצועיים ומקצוענים שקדנים שוטפים את סכיניהם בעדינות ומנגבים במטלית יבשה לפני האחסנה.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 8:57 ,17 אפריל 2011, א'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 14:26 ,28 ינואר 2012, ש', נערך 2 פעמים בסך הכל.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 14:47 ,17 אפריל 2011, א'

TC כתב:רעיון רע מאד לספוג עץ בשמן אם הולכים לצפות אותו לאחר מכן בלקה. משטח לציפוי בלקה טוב לו שיהיה נקי ברמות אובססיביות לחלוטין אחרת מתחיל להיות "שמח"...
אני זוכר מקורס פיסול בהולנד, שהכריחו אותנו לשפשף את פני העץ במטלית כותנה עם אציטון (כדי להמיס כל שרף קודם מפני השטח), ואז לייבש אותו עם שפשוף נוסף של בנזין לבן. כאשר פני-השטח של העץ "מחוירים" מיובש, אפשר להוסיף לכה פולימרית, עם או בלי תיווך של בונדר לפני הלכה (בונדר תלוי דווקא בסוג הלכה, ואיך היא נקשרת לעץ).

בנוסף אני זוכר שיש הבדל בין לכה "גלוס" ולכה "מט". לכה "גלוס" אטומה יותר הרמטית, ולכה "מט" נושמת, כלומר מתירה איזו דרגה של דיפוזיה (חילחול של ווזלים או גאזים - מהסביבה החיצונית)

עברו איזה עשרים שנה מאז, כך שאולי היום יש כבר פרוצדורות וחומרים אחרים, אבל כמו שאמר TC חייבים לייבש את העץ "עד העצם" לפני שעושים אפליקציה של ציפוי

ataleph
אביר האפל

הודעה על ידי ataleph » 0:23 ,18 אפריל 2011, ב'

תודה על התשובות.
בעתיד הלא כל כך רחוק אני רוצה לנסות להכין סכין מטבח שילך למתנה. אני אשאל עוד פעם יותר מכוון - איזה מהחומרים הבאים (שהם חומרים קונבנציונליים לגימור ידיות עץ על-ידי הרבה חברה שבונים סכינים) מתאימים לעבודה במטבח גם מבחינת עמידות ברטיבות\חומציות (כולל מדיח כלים) וגם מבחינת אי-רעילות שלהם:
1) שמנים - פשתן, טיק, דאניש,פוליטורה צרפתית, ועוד שמן מיוחד(לא יודע מה שמו) שלא עובר פולימריזציה ומשמש לספיגת מדפים בסאונות.
2) שעוות\ווקסים - דבורים, קרנאובה, רנסנס, אנטיק
3) דבק מהיר Cyanoacrylate glue
4) לאקות\וארנישים למיניהם

האם מיקרטה בד על בסיס פוליאסטר זו בחירה טובה לסכין מטבח כאלטרנטיבה לעץ? האם עצים עצמם יכולים להיות רעילים(עץ טהור עוד לפני ה- impregnation) ?

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 7:23 ,18 אפריל 2011, ב'

המקצוענים ישחררו תשובות בטח, אני יכול לתרום את התובנות שלי:
1. עצים יכולים להיות רעילים. למשל- איפאה ושאר עצים טרופיים מכילים רעלנים השומרים על העץ ממזיקים. גם כשעובדים עם העץ כדאי לשים מסכה להגנה מנשימת אבק העץ.
2. אני חושב שמיקרטה על בסיס פוליאסטר יכולה להיות חומר מצוין לידית של סכין מטבח, רק כדאי למצוא גימור שיהיה פשרה בין מראה נקי ומבהיק לנוחות אחיזה (שלא יהיה חלק מדי).
3. כמו שכתבתי קודם- סכינים מושקעות ויקרות ללבי אני שוטף בעדינות, מנגב ומצמיד למגנט במטבח מיד לאחר השימוש, לא זורק למדיח ולא משאיר בכיור. את ידית הבוק של היאנאגי שלי ליטשתי והספגתי בשמן טיק- הספגות חוזרות ונשנות עד שהעץ הפסיק לשתות. אין לי נסיון עם לכות ווקסים, אבל אני מניח שבשימוש שוטף כל מה שנמצא על פני השטח משתפשף ונעלם, ומה שספוג לעומק העץ יכול להחזיק מעמד. ככלל- ידיות עץ דורשות תחזוקה, וחשיפות חוזרות ונשנות למים וסבונים לא מיטיבות איתן.
בהצלחה

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 10:43 ,18 אפריל 2011, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 14:26 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

ataleph
אביר האפל

הודעה על ידי ataleph » 21:27 ,18 אפריל 2011, ב'

נ TC, מאוד אשמח לקבל תשובתך לשאלות שלי בפוסט הקודם(בנוסף לתשובה לגבי עצים רעילים). תודה על הטבלה שצירפת!
מהטבלה הבנתי שכמעט תמיד הבעייה היא אבק\רסס מהעץ בזמן העיבוד. האם זה אומר שמוצר מוכן מעץ כלשהו יכול בלי בעייה לשמש במטבח ולא להגיב בצורה רעילה עם מזון?
רעי, אותו דבר הייתי רוצה לדעת על מיקרטה על בסיס פוליאסטר(במקרה שלי 555).

לגבי נושא הבטיחות - אני כמעט תמיד שם משקפי מגן, אבל עם מסיכה יש לי בילבול באיזו מסיכה\פלטר להשתשמש. שני החומרים העיקריים שאני עובד איתם נכון לעכשיו זה מיקרטה ועץ. האם מישהו יכול להמליץ על מסיכה טובה מדגם\חנות קונקרטי?

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 9:41 ,20 אפריל 2011, ד'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 14:23 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 20:25 ,20 אפריל 2011, ד'

TC כתב: 3) דבק מהיר Cyanoacrylate glue
לא מתאים לציפוי
לציפוי אולי לא, אבל מנסיון מעשי אני יכול להעיד, שציאנוקרילט ("סופר-גלו") הוא אחד הדבקים החזקים והיציבים ביותר להדבקת עץ שבור, בתנאי שיש התאמה מלאה בין שני השברים, והם יכולים לשבת יחד באופן מדוייק. החומר הזה ממיס את החלבון שמחזיק יחד את סיבי העץ ומחליף אותו בצורה חזקה מאד לכל עומק ההמסה. ההדבקה הזו מוכיחה את עצמה מבחינת חוזק מכאני (עד לגבול החוזק של סוג העץ) ועמידות בחום, רטיבות ממושכת וכדומה. בנוסף, ההדבקה מאד אסתטית, וקשה מאד להבחין בה, אם השבר מאוחה בצורה מדוייקת ועודף החומר מנוגב מיד עם האפליקציה.

כמובן שהדבקה של שבר לאורך הסיבים חזקה הרבה יותר מהדבקה של שבר לרוחב הסיבים.

חובה להדק את חלקי השבר במלחציים למשך זמן האיחוי (ראשוני - כדקה-שתיים בערך, ואז להרפות מעט את הלחיצה עד לאיחוי סופי כ- 72 שעות)

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 22:34 ,20 אפריל 2011, ד'

...

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד