חיסום פלב"ם 440

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
tutisdog
הגורו הגדול
חיסום פלב"ם 440

הודעה על ידי tutisdog » 18:24 ,28 אוגוסט 2010, ש'

שלום לכולם,

אני מנסה להשתמש במנוע החיפוש של הפורום , וזה כל הזמן מחזיר אותי לדף הבית של הפורום במקום לתת תוצאות של חיפוש.

שאלתי היא , האם מישהו כאן יצא לו לחסם פלב"ם 440 ? יש לי חשק לנסות לעשות סכין מפלדה זו, אבל החיפוש לא מגיב ולפני שאני פונה לאתרים בגוגל, רציתי לשמוע דעה של מישהו מכאן אם הוא אכן ניסה לחסם פלדה זו.

תודה ושנה טובה לכולם 8)

סול
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

tutisdog
הגורו הגדול

Re: חיסום פלב"ם 440

הודעה על ידי tutisdog » 17:38 ,29 אוגוסט 2010, א'

עברתי על אתרים שמצאתי בגוגל, וחלק מהמקומות הם גם הלינקים שמופיעם בתגובה.

לא נראה לי שבצורה ביתית אוכל לחסם ולהרפות את הפלדה הזו. לפחות לא כמו שקל לבצע זאת עם פלדת O-1

david448
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי david448 » 20:42 ,31 אוגוסט 2010, ג'

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 13:03 ,5 ספטמבר 2010, א'

בייצור תעשייתי מקובל לחסם פלדות אלחלד כאלו בוואקום, למניעת התפתחות שכבת תחמוצת על פני השטח,
לכן גם ההפנייה לכרומת.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 20:11 ,5 ספטמבר 2010, א'

האמת היא ששאלתי לגבי חיסום של מתכת זו , בגלל שיש לי מכר שחיפש סכין עבודה מאוד מסוים , וכנראה כבר את מה שהוא מחפש כבר לא מייצרים, הצעתי להכין לו סכין בתצורה שהוא רוצה אבל מה, הוא צריך אותו מפלדת אל חלד. מכיוון שאין לי ניסיון גדול בכלל , ומכיוון שהנסיון שלי עם חיסום מסתכם בכ-20 להבים מפלדת O-1 , חשבתי לנסות את האופציה של אחת מהפלדות 440 למינהן.
לאחר שיטוט ברשת ולאחר שיטוט בקישורים שנתנו לי כאן בשרשור , גיליתי שזה הרבה יותר מורכב ממה שיש באפשרותי לעשות לבד. מבאס , אבל מה לעשות אני לא מפעל. ולקחת את זה לחיסום למפעל בשביל להב אחד או שניים אני לא חושב שזה יהיה שווה את "המחיר".

אם למישהו יש הצעה לפלדת אל חלד כלשהיא שהיא סבירה מבחינת "ביצועים" ושאכן אפשר לחסם אותה באופן עצמאי בדומה ל-O1 , אני אשמח לשמוע רעיונות. תמיד טוב לשמוע דיעות ורעיונות נוספים.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 20:37 ,5 ספטמבר 2010, א'

tutisdog כתב:אם למישהו יש הצעה לפלדת אל חלד כלשהיא שהיא סבירה מבחינת "ביצועים" ושאכן אפשר לחסם אותה באופן עצמאי בדומה ל-O1 , אני אשמח לשמוע רעיונות. תמיד טוב לשמוע דיעות ורעיונות נוספים.
האמת היא שאפשר להשיג "סרגלים" מחוסמים מכל מתכת-כלים כמעט, לרבות 440C וקרוביה. אמנם צריך להזמין אותם מחו"ל ובגלל המשקל, המשלוח יעלה יותר מהמוצר עצמו, אבל אין סיבה מדוע מישהו שמוכר בארץ סרגלים מחוסמים (לובלינסקי אולי) לא ימכור 440 כי זו מתכת מבוקשת בכל העולם.

חוץ מזה, הנה לינק, אחד מיני רבים שעלו בגוגל, שמוכרים בו להבים גולמיים מחוסמים, בסוף הגלילה למטה ניתן למצוא להבים ממשפחת 440

http://www.knivesaustralia.com.au/blanks.html

פשוט - אפשר לכתוב בגוגל משהו כמו "knife kits 440 forged" ומוצאים הרבה כתובות, אבל פשוט עוד יותר לשאול את מי שמוכר בארץ סרגלים מחוסמים או להבים גולמיים, אם יש לו כאלה מ 440
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 7:18 ,6 ספטמבר 2010, ב'

כמה דברים:
1. forged זה לא מחוסם- זה מחושל. יש הבדל ביניהם- פריט מחושל הוא פריט שעוצב בעיבוד פלסטי בחום, כמו בנפחות למשל. פריט מחוסם הוא פריט שעבר חימום לטמפ' האוסטניזציה, קירור מהיר ורצוי גם הרפייה למצב עבודה.

2. לעבד להב מפלדה מחוסמת לתצורה סופית יכול להיות סיוט רציני, ואני יודע על מה אני מדבר כי את סכין הסושי שלי הכנתי מלהב מסור מחוסם. בעוד שעל פלדה מורפה אפשר לעבוד עם פצירות וניירות לטש במהירות, על חומר מחוסם צריך לירוק דם על כל מ"מ. להבים מחוסמים היטב יכולים להתיש לפעמים אפילו בהשחזה תחזוקתית רגילה. לפיכך- אני הייתי דוחה את ההמלצה.

3. את החבר שרוצה כלי עבודה אפשר להפנות לאחד החבר'ה שמכינים סכינים ויודעים להתמודד עם חומרים אלו, או פשוט לדבר איתם ולראות איך עושים זאת. אני יודע שרודי מייצר להבים מ- D2, שגם היא פלדה שנהוג לחסם בוואקום. גם הוא שלוח לכרומת, ואם יש סבלנות אפשר פשוט לתפוס טרמפ על אירוע כזה. אגב- גם D2 היא פלדה שניתן להגדיר אלחלד מרוב הבחינות. אני הייתי מתייעץ עם רודי או עם מאיר עזיז (דוסטאר), ששולח גם הוא לחיסום ומבין דבר או שניים בתהליכים ופלדות בתעשייה.

הרבה הצלחה!

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 16:43 ,6 ספטמבר 2010, ב'

יובל - לגבי רכישת להב מוכן מחוסם או כל צורה אחרת של פלדה מחוסמת , אני מכיר את האופציה, ככה שהיא לא באה בחשבון כי כפי שרעי ציין לעבוד על סרגל מחוסם , זה באמת לירוק דם על כל מ"מ, מעבר לכך תמיד יש את הסיכוי הקטן שאני אהרוס את החיסום בחורפת הלהב, וזה אינני רוצה לקחת צ'אנס.
מעבר לכך שאותו מכר שלי מחפש להב בתצורה מאוד מסויימת שהיא מתאימה לצרכי העבודה שלו, זה לא להב בתצורה מהמוכרות לנו, אלא משהו שמתאים לו ספציפית ולכן יש לו בעיה למצוא כזה דבר, הוא עובד עם סכין שגילו בכרך 13 שנים ומאז הוא לא מצא אחד כזה נוסף. וגם הוא מחפש בחו"ל ובכל מיני נישות שונות ומשונות.

זה סכין כל כך פשוט ומשמש אותו לעבודתו בלבד כך שהוא אינו רוצה לעבור הוצאה של 50 ש"ח ליחידה והוא מוכן לרכוש לפחות 5 עד 10 פריטים כאלה. אני יכול להציע לו לנסות את אחד מהיצרנים המקומיים , אבל יש לי הרגשה שזה מחיר ליחידה שאולי לא ישתלם להם לייצר עבורו פריט אחד אפילו. בשביל אני הצעתי לנסות לעזור לו , ולא בשביל הכסף אלא יותר בשביל האתגר . אבל אני רואה שייצור מפלדת אל חלד יהיה קשה מעבר לציפיות שלי.

כפי שציינתי אם למישהו יש רעיון לסוג אחר של פלדת אל חלד ולא 440 שאותה אפשר לחסם אותה בתנאים "ביתיים" אני אשמח לרעיונות.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 19:02 ,6 ספטמבר 2010, ב'

אכן מבחינתי D2 זו מתכת סכינים אידאלית, אלא שלמיטב ידיעתי ניתן לעצב אותה רק בשחיקה, כלומר על אבן.

היא מחזיקה חוד זמן רב מאד - ביחס למתכות סכינים אחרות, וכמו שנכתב באחד השרשורים הקודמים (לפני חודשיים בערך) היא חסינה מאד לחלודה בגלל אחוז הכרום הגבוה יחסית שיש בה, למרות שאיננה מוגדרת כ"אלחלד".

אם אני זוכר נכון, ההמלצה של Pesel היתה למרק את הלהב לגימור-ראי, כדי למנוע את הצורך לתחזק את פני הלהב.

רעי אולי אתה יודע: שמתי לב שכמעט כל יצרן שבונה סכינים או אולרים מ D2 נמנע מלחורר או להשחיל פינים בלהבים האלה - מדוע ?
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:24 ,7 ספטמבר 2010, ג'

לא יודע. ראיתי אולרים עשויים D2 ובציר שלהם יש חור. גם הסכינים של מאיר עזיז מחוררים וברגים מהדקים את לחיי הידיות. אני לא חושב שזו אבחנה גורפת.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 18:44 ,7 ספטמבר 2010, ג'

לפי מה שראיתי מכמה שרשורים קודמים ושינים באתר , אולי D2 יכולה להתאים לצרכים שלי, היה שרשור שבו צויין שיש מצב לחסם ולהרפות D2 בצורה די דומה לO1 . מבחינת טמפרטורות חיסום וטמפ' הרפיה, מה שכן יש אפשרות לקרר באויר ולאו דווקא עם שמן , לפי מה שהבנתי.

אני אמשיך לחפור קצת על כך ברשת. מה שכן אם זה אכן נכון אני מקווה שאמצא D2 במקום כמו סגלוביץ'.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים