הסכין הראשון שלי (היה פעם פצירה)

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
מיכה
נושא - כלים
הסכין הראשון שלי (היה פעם פצירה)

הודעה על ידי מיכה » 10:32 ,30 יולי 2010, ו'

יובל
אגדת הפורום

Re: הסכין הראשון שלי (היה פעם פצירה)

הודעה על ידי יובל » 11:22 ,30 יולי 2010, ו'

לעניות דעתי - זו עבודה מקורית ויפה. זה גם גימיק וגם מעשי. רספקט.

החסרון היחידי שיכול לעלות לי בראש לגבי הסכין, הוא על חיכוך בין משטח הלהב לבין הנדן, אבל זה מתגמד מול הרעין והעיצוב.
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

ROMA
מכור לסכינים

הודעה על ידי ROMA » 16:27 ,30 יולי 2010, ו'

סופסוף אחרי אין ספור של בירורים ושאלות וקריאות בפורום סיימת את הסכין הראשונה שלך, מזל טוב :D :D :D
יפה מאוד, סכין יפה מאוד בשביל סכין ראשונה ובכלל כסכין.
את העיצוב של הלהב מאוד אהבתי, את הידית קצת פחות. אבל זה רק אני.
הייתי עושה את הידית קצת יותר גבוהה. שתהיה יותר מסיבית (הידית ).
אבל עכשיו אי איפשר לשנות כלום ,תהיה גאה בסכין הזאת.

ועכשיו נעבור לשאלות כי יצרני הסכינים צריכים ללמוד אחד מהשני:
- ממה עשית את הידית ?
כפי שאני רואה בתמונה שזה מיקרטה שחורה אדומה, איך קיפלת את הבדים שתצא כזאת דוגמא? איפה קנית כזאת כמות של אפוקסי?

- איך השחזת את החלק החותך של הסכין ? במשחזת סרט? איזו משחזת? כמה עולה ? איפו קונים ? תמונה? או השחזתה בדרך אחרת?
אשמח אם תענה לי על השאלות .

ושוב מזל טוב על הסכין הראשונה :D
אם אסור אבל מאוד רוצים אז מותר.

מיכה
נושא - כלים

הודעה על ידי מיכה » 22:13 ,30 יולי 2010, ו'

ROMA כתב:סופסוף אחרי אין ספור של בירורים ושאלות וקריאות בפורום סיימת את הסכין הראשונה שלך, מזל טוב :D :D :D
יפה מאוד, סכין יפה מאוד בשביל סכין ראשונה ובכלל כסכין. תודה רבה!
את העיצוב של הלהב מאוד אהבתי, את הידית קצת פחות. אבל זה רק אני.
הייתי עושה את הידית קצת יותר גבוהה. שתהיה יותר מסיבית (הידית ).
אבל עכשיו אי איפשר לשנות כלום ,תהיה גאה בסכין הזאת.

ועכשיו נעבור לשאלות כי יצרני הסכינים צריכים ללמוד אחד מהשני:
- ממה עשית את הידית ? מיקארטה תוצרת בית. אישתי תרמה לי מכנסיים משובצים אדום/שחור שהיו לה.
כפי שאני רואה בתמונה שזה מיקרטה שחורה אדומה, איך קיפלת את הבדים שתצא כזאת דוגמא? איפה קנית כזאת כמות של אפוקסי? גזרתי רצועות שוות באורך וברוחב, הנחתי בתוך ברזל פרופיל "ח" שכבות בד/דבק/בד וכו'. לחצתי עם קולבים. את דבק האפוקסי קניתי מחנות שמצאתי מאחורי בסט-ביי, ת"א. החנות מתמחה בכול הקשור לעבודות פיברגלאס ושאר ירקות לחובבים ומקצועיים (לא תחום הרכב). אם תירצה הכתובת - אברר לך כי אני לא זוכר את שם הרחוב. אנשים נחמדים.
- איך השחזת את החלק החותך של הסכין ? במשחזת סרט? איזו משחזת? כמה עולה ? איפו קונים ? תמונה? או השחזתה בדרך אחרת?
אשמח אם תענה לי על השאלות .
כל הסכין נעשתה בעבודת יד ללא מיכשור חשמלי, למעט מקדחה לקדיחת החורים הנחוצים, וכמובן תנור שעדיין נמצא בשלבי פיתוח ואדווח עליו (כולל תמונות כמובן) בהמשך. את הלהב והשיפועים שלו פצרתי בשופין יד המחובר למוט חתך עגול. המוט הזה נע סחב-דחף ע"ג הלהב כאשר בצד הנגדי הוא נשען על ברזל מגורז הנמצא בגובה הנכון ע"מ לקבל את השיפוע הרצוי. אני באמת צריך לצלם ולהעלות כאן את התמונות כדי להסביר. מדובר בכלי מאד פשוט...
הלהב בעובי 6.5 מ"מ ובאורך 135 מ"מ. 3 מחזורי חימום, כל פעם עד אדום שקוף. צינון בשמן פלאפל משומש שחומם מראש ל- 70 מעלות צלסיוס. הרפיה בתנור ביתי: שעה ראשונה 250 מעלות צלסיוס, שעה שניה 210 מעלות. צריבה לגוון השחום: 48 שעות בחומץ אוסם 5%... הידית באורך 120 מ"מ והפינים הם נירוסטה. סה"כ הסכין די קשוחה ומיועדת לבעלי כפות ידיים גדולות. נא שימו לב שיש קישור לאתר תמונות אשר בו יש הרבה תמונות ובאיכות טובה יותר מזו כאן. שוב תודה.

ושוב מזל טוב על הסכין הראשונה :D

ROMA
מכור לסכינים

הודעה על ידי ROMA » 23:18 ,30 יולי 2010, ו'

מיכה כתב:כל הסכין נעשתה בעבודת יד ללא מיכשור חשמלי
כיפליים כל הכבוד 8)
אם אסור אבל מאוד רוצים אז מותר.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד