Danish oil ? שו האדא?

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
מיכה
נושא - כלים
Danish oil ? שו האדא?

הודעה על ידי מיכה » 6:32 ,23 יולי 2010, ו'

ברצוני לדעת איזה גימור והגנה עלי ליישם לגבי ידית עץ? האם ניתן להכין לבד את ה- Danish oil הזה? ממה הוא מורכב? או שניתן רק לרכוש את המוצר המוגמר? אם כן - היכן מומלץ לרכוש?
כרגע יש לי בבית שמן פשתן ואיזה שהוא צבע/לכה לעץ (רשום עליו שהוא מיועד לרצפות דֵק וליאכטות...).
אגב, מה שקרוי "שמן פשתן" נמצא בתוך בקבוק פלסטי זול וצבע הנוזל חום כהה על סף שחור, וגם מסריח באופן קיצוני. לא כך אני זוכר שמן פשתן שאמא שלי הייתה נוהגת לבשל עימו... מהו הנוזל הזה?
תודה מראש.

ROMA
מכור לסכינים

Re: Danish oil ? שו האדא?

הודעה על ידי ROMA » 10:52 ,23 יולי 2010, ו'

לפי השאלה שלך אני מבין שאתה בתהליכי סיום של סכין חדשה שאני מקווה שתוצג באתר אחרי הסיום :D
להגנה על הידית יש כמה שיטות:
- אם אתה רוצה שהצבע של העץ ישאר כמו שהוא ולא יתכהה, תטבול את הידית של הסכין בשמן טיק (שאתה יכול למצא הכל טמבוריה שכונתית, רבע ליטר עולה 35 ש'ח) תשאיר אותה בשמן יום שלם כדי שהשמן יחדור כמה שיותר עמוק לתוך העץ,
תוציא, ותן לה להיתיבש בשמש כמה ימים כדי שלא רק החלק החיצוני יתייבש, אלא גם החלק הפנימי.

- יש גם את השיטה של PESEL תבשל שמן פישתן עם שעוות דבורים, ותטבול את הידית בתוך הנוזל תן לו לחדור לתוך הידית ותן לו להיתיבש.
עד כמה שידוע לי השיטה הזאת מכהה את העץ.

השמן פישתן שיש לך זה שמן פישתן סינטטי, וכמו שרשום עלו הוא מיועד לרצפות דק יכטות ספסלים וכו' ואני לא חושב שאמא שלך היתה מבשלת איתו :lol:

אני לא הייתי משתמש בשמן שיש לך, אני לא יודע למה אבל פשוט לא,אבל גם יכול להיות שאני טועה ואפשר להישתמש בו.
ואל תשכח להציג את הסכין כשתסיים איתה :D

ומה יצא הסוף עם התנור לחיסום - בנית ?
אם אסור אבל מאוד רוצים אז מותר.

מיכה
נושא - כלים

הודעה על ידי מיכה » 11:08 ,23 יולי 2010, ו'

הלוואי והייתי בשלבי סיום. אני פשוט עורך שיעורי בית לפני עבודה. כאשר יהיה לי כל הציוד והידע הבסיסי - אתחיל. כזה אני בעוונותיי - יקֵה. יש לזה יתרונות אבל יש לזה גם הרבה חסרונות...
התנור יעבור לשכון בתוך מיכל אוויר של משאית וולבו ישנה שקבלתי מאיזה מוסך. שוב, עידכונים יבואו בהמשך.
תודה לך עבור תשובתך.

ataleph
אביר האפל

הודעה על ידי ataleph » 18:19 ,25 יולי 2010, א'

שמן דני תוכל לקנות אצל ישעיה (קריית מוצקין) 052-6706085 במחיר של כ-85.
יש לו גם שעות דבורים ושעוות קרבאובה. אתה יכול לשאול אותו על חומרים נוספים לגימור עץ.
בהצלחה.

ROMA
מכור לסכינים

הודעה על ידי ROMA » 18:26 ,25 יולי 2010, א'

ataleph כתב:שמן דני תוכל לקנות אצל ישעיה (קריית מוצקין) 052-6706085 במחיר של כ-85.
יש לו גם שעות דבורים ושעוות קרבאובה. אתה יכול לשאול אותו על חומרים נוספים לגימור עץ.
בהצלחה.
זה חנות או בן אדם פרטי?
אם אסור אבל מאוד רוצים אז מותר.

ataleph
אביר האפל

הודעה על ידי ataleph » 13:08 ,26 יולי 2010, ב'

זה חנות או בן אדם פרטי?
הוא פרטי ויש לו נגריה. כשקניתי ממנו נפגשנו בנגריה בקריית מוצקין.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים