חדש באתר +סכין שהתחלתי לעשות+כמה (המון) שאלות...

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
Big_White
חדש בפורום
חדש באתר +סכין שהתחלתי לעשות+כמה (המון) שאלות...

הודעה על ידי Big_White » 19:49 ,7 ינואר 2010, ה'

תמונה

תמונה

החומר זה נירוסטה לא זוכר איזה מספר אבל לא מהפשוטים

עובי 5 מילימטר.

בכל מקרה אני מבקש לא להוסיף תגובות בסגנון "החומר על הפנים ולא שווה בכלל לבזבז זמן על להמשיך את הסכין"
זאת הסכין הראשונה שלי ( למרות שיש לי גם חומר גלם לסכיני הטלה קטנים אבל אין לי עם מה לחתוך אותם כאלה קטנים)

שאלות:

ראיתי באינטרנט שיש חומר כזה שנקרא KYDEX בשביל נרתיקים קשיחים
האם יש את החומר הזה למכירה בארץ או אפשר אולי אתר שעושה משלוחים לארץ?

האם קצה הלהב שעשיתי הוא עיצוב טוב? :roll: או שלעגל יותר את החלק העגול בצד החותך?

כמה מעלות צריך לעשות את החוד הראשוני (ההשחזה הראשונית) אני יעביר את זה לאבא של חבר שישייף במפעל של מולטילוק.

חיסום...

האם לנירוסתה בעובי כזה עושים חיסום?

חיסום בעיניי זה חימום עם טורצ' פרופאן וקירור וככה הרבה פעמים... ( האם יש מדריך לזה בעברית?) תודה.

האם את החיסום עושים לפני שעושים את ההשחזה הסופית או לפני? (אני חושב שלפני)

מישהו יכול לתת חנות זולה טובה ואמינה לכל מיני חומרים לבניית סכינים?
חומרים לידית ברגים וכו...

אני רוצה להוסיף לסכין חותך חוטים או רצועות איפה הכי כדאי להוסיף אותו על גוף הסכין ומה צריך ליהיות המבנה שלו?

תודה מראש וסליחה על החפירה.

מבקש רק תגובות נורמאליות בלי ספאם וכו... מקווה שהגעתי למקום רציני.

[/img]

Big_White
חדש בפורום

הודעה על ידי Big_White » 2:19 ,8 ינואר 2010, ו'

30 צפיות ואפילו לא תגובה אחת?:(

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 10:14 ,8 ינואר 2010, ו'

לגבי החיסום, אם אינך יודע את סוג המתכת , קשה לומר לך או למצוא בשבילך הסבר לגבי החיסום, כל פלדה צורת חיסום אחרת.

לגבי חותך רצועות, בד"כ עשוי בצורה של V בגב הלהב, באלכסון לכיוון הידית על מנת שבמשיכת הלהב הוא יחתוך את הרצועה.

לגבי חנויות לחומרים, יש כמה אתרים בחו"ל שאתה יכול למצוא חומרי גלם, https://www.brisa.fi/portal/index.php?o ... anguage=en
בארץ לי אישית אין מושג, אתה יכול לבדוק בכל מיני חנויות לאספקה טכנית ולהשוות מחירים..

לגבי קיידקס,, תריץ חיפוש בגוגל ישראל, חפש לפי אתרים בארץ , אולי תצליח למצוא כאן, אני אישית עוד לא נתקלתי.

לגבי עיצוב הלהב, הכל תלוי לאיזה מטרה אתה מתכוון להשתמש, אני בכל מקרה הייתי מעגל יותר את הקצה כלפי מעלה לפחות למצב שבו השפיץ הוא במרכז הלהב או קצת יותר גבוה. (אבל זאת העדפה אישית שלי). בסגנון של קליפ פוינט.

יש המון מידע כאן באתרים האלה:
http://www.jayfisher.com/index.htm
http://www.aescustomknives.com/index.htm
http://www.allaboutpocketknives.com/res ... shapes.php
http://www.knife-making-supplies.net/st ... ethod.html

http://forums.egullet.org/index.php?/to ... harpening/

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 11:30 ,8 ינואר 2010, ו'

אינני נפח, אבל זה מה שהצלחתי להבין, אחרי שהסבירו לי:

בכל מקרה לפני החיסום, תחורר חורים אם אתה מתכוון להוסיף מסמרות לחיזוק הידית, כי אחרי החיסום יהיה קשה מאד לחורר את המתכת.

את ההשחזה, רצוי לעשות אחרי החיסום כדי לא לשרוף או לעוות את המתכת, במקומות דקים.

מחממים את המתכת לפי הצבע שלה כשהיא מתחממת, כי לכל סגסוגת בייצור מסחרי יש טמפרטורת חיסום אחרת, לפי טבלאות מדוייקות ובקרת-ייצור מסובכת שאין לנפח ביתי.

החיסום: בכללי, חמם את המתכת עד שהיא בצבע כתום-בהיר, ואז תקרר אותה באגן גדול יסית (10 - 20 ליטר) בשמן מכונות, או שמן ברקס, או אפילו במים, אם לא איכפת לך שהיא תקבל מזה צבע אנודייז.

חכה יום-יומיים לאחר החיסום, כדי לתת למתכת שהות להסתדר מחדש, ואז תבצע הרפיה: חמם את המתכת לכתום קצת פחות בהיר (קצת יותר כהה), ואז תניח לה להתקרר לבד, שוב במשך יום יומים. בזמן ההתקררות הטבעית של ההרפיה, רצוי לתלות את הלהב על הידית (בעזרת חוט ברזר או משהו כזה - כדי שהאויר יעטוף את הלהב מכל הצדדים, וכדי שלא תהיה בריחת חום נקודתית, במקום על הלהב שנוגע במשהו אחר.

לא מומלץ לעשות הרפיה בחורף כי הקירור הטבעי הוא מהיר מדי -אבל אפשר לעשות את הקירור של ההרפיה בחדר מחומם.

החיסום - בקירור מהיר, מלאכותי

ההרפיה - בקירור טבעי, איטי

בחיסום דיפרנציאלי, טובלים לקירור, רק את איזור הלהב שמתכוננים אחר-כך להשחיז. את זה עושים כדי לתת לסכין חוד עמיד יותר ולגב הסכין גמישות רבה יותר.

Big_White
חדש בפורום

הודעה על ידי Big_White » 12:56 ,8 ינואר 2010, ו'

היום המשכתי את הידית וזה מה שיצא...

תמונה

צריך עוד לעגל פינות לקדוח חורים ו... עוד הרבה עבודה.
את החוט ליפפתי על מנת לראות איך הידית

בקשר לפלדה זה או 306 או 316 במדוייק איזה אני לא יכול להגיד,כי זה חבר שמביא לי חתיכות כאלה מהמפעל שבו הוא עובד... :D

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 15:10 ,8 ינואר 2010, ו'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 15:50 ,6 פברואר 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

Big_White
חדש בפורום

הודעה על ידי Big_White » 16:40 ,8 ינואר 2010, ו'

לקצר כבר לא עכשיו סכין הבאה שאנייעשה אני יעשה קצת יותר טובה.

חוץ מזה שאני אוהב אותה כמו שהיא עכשיו, לא ניראה לי שהייתי אוהב אותה עם היה לה צורה אחרת ח

חוץ מזה הסכין הזאת כימעטת מאוזנת( לשין משקולת קטנה בידית או ידית מעץ) ואפשר יהיה גם לזרוק אותו:)

מישהו יודע לגבי השאלות ששאלתי?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 18:36 ,8 ינואר 2010, ו'

אנסה לענות לפי הסדר:
-ראיתי באינטרנט שיש חומר כזה שנקרא KYDEX בשביל נרתיקים קשיחים
האם יש את החומר הזה למכירה בארץ או אפשר אולי אתר שעושה משלוחים לארץ?
בארץ לא נתקלתי בקיידקס, ,תעשה חיפוש לפי מילה קידקס אני בטוח שתמצא חנות או שניים ששולחת לארץ.

-האם קצה הלהב שעשיתי הוא עיצוב טוב? עושה עיניים או שלעגל יותר את החלק העגול בצד החותך?
אם אתה אוהב את האיצוב אז אל תשנה כלום. אני לא התחברתי.

-האם לנירוסתה בעובי כזה עושים חיסום?
פלב"ם מסדרה 300 לא ניתן לחיסום.

-מישהו יכול לתת חנות זולה טובה ואמינה לכל מיני חומרים לבניית סכינים?
בארץ אין חנות כזאת. https://www.brisa.fi בריזה היא חנות טובה ולא מאוד יקרה.

-אני רוצה להוסיף לסכין חותך חוטים או רצועות איפה הכי כדאי להוסיף אותו על גוף הסכין ומה צריך ליהיות המבנה שלו?
כבר ענו :)

לפי דעתי בשביל הפרויקט הראשון כוונת גבוה מדי.
בכל מקרה ברוך הבא ובהצלחה.

Big_White
חדש בפורום

הודעה על ידי Big_White » 19:10 ,8 ינואר 2010, ו'

הממ תודה,

האתר זה עושה משלוחים לארץ? במקרה?
http://www.knifekits.com

כי אני רוצה קיידקס ורוד :oops:

למה אי אפשר לעשות לפלדה הזאת חיסום?

אני יתן אותה לנפח שיעשה את זה בתנור וכו... לא יעזור? :(

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 20:03 ,8 ינואר 2010, ו'

Big_White כתב:הממ תודה,

האתר זה עושה משלוחים לארץ? במקרה?
http://www.knifekits.com

כי אני רוצה קיידקס ורוד :oops:

למה אי אפשר לעשות לפלדה הזאת חיסום?

אני יתן אותה לנפח שיעשה את זה בתנור וכו... לא יעזור? :(
כן, הם שולחים לישראל.
# Question: Do you ship internationally?
Answer: Yes, we ship all over the world. (To estimate your shipping charges, add the items that you wish to order to your shopping cart. When you have them added, click the "Shipping Estimator" button below the shopping cart and select your city for the rates and options available to your location. (If you're logged in, your location will be the default used by our estimator.) This is a "real-time" estimator and will disply an accurate cost and delivery time estimate to your address.

זה לא משנה, הפלדות אל חלד מסדרת 300, לא ניתנות לחיסום.
Austenitic, or 300 series, stainless steels contain a maximum of 0.15% carbon, a minimum of 16% chromium and sufficient nickel and/or manganese to retain an austenitic structure at all temperatures from the cryogenic region to the melting point of the alloy.

Big_White
חדש בפורום

הודעה על ידי Big_White » 20:16 ,8 ינואר 2010, ו'

ניראה לי בלי חיסום הסכין תצא די רכה ותתעקם די מהר לא?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 22:34 ,8 ינואר 2010, ו'

5מ"מ פלדה לא יתעקמו כל כך מהר, פשוט לא תצליח להשחיז אותה.

Big_White
חדש בפורום

הודעה על ידי Big_White » 0:45 ,9 ינואר 2010, ש'

הממ למה לא? אתה מתכוון להשחזה בהשחזה הראשונה או ההשחזות הבאות?

אם זה בהשחזה הראשונה אז ישחיזו את זה במפעל בציוד תעשייתי (לייזר/CNC וכל מה שעומד לרשות הבחור שעושה לי את זה)

איזה בעוית יכולות להיווצר?

מה יהיו השלכות החיסום במידהואני יעשה אותו בכל זאת?

ד''א זאת נחשבת פלדה טובה לסכינים? כי את שאר הסכינים שבתכנון שלי לבנות זה מאותו חומר

(כי הוא חינם ואפשר להשיג כימעט כל מידה)

הכוונה בהתעקמות זה בחלק החותך שלו שיהיה מן סתם דק יותר מ 5 מילימטר
5 מילימטר ברור שלא יתעקם חח :roll:

תודה.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 10:47 ,9 ינואר 2010, ש'

Big_White כתב:הממ למה לא? אתה מתכוון להשחזה בהשחזה הראשונה או ההשחזות הבאות? הלהב לא יישמור חדות כלל.

אם זה בהשחזה הראשונה אז ישחיזו את זה במפעל בציוד תעשייתי (לייזר/CNC וכל מה שעומד לרשות הבחור שעושה לי את זה) זה בכלל לא משנה.
איזה בעוית יכולות להיווצר? קצה הלהב יתעקם, החורפה "תימרח", להב שייתכופף ויישאר כך.מה יהיו השלכות החיסום במידהואני יעשה אותו בכל זאת? אתה מתעקש - תנסה. פסל כבר כתב והוא יודע על מה הוא מדבר - פלדת אל-חלד מסדרה 300 לא ניתנת לחיסום, בכלל.
ד''א זאת נחשבת פלדה טובה לסכינים? כי את שאר הסכינים שבתכנון שלי לבנות זה מאותו חומר

(כי הוא חינם ואפשר להשיג כימעט כל מידה) אמממ, בוא נחשוב רגע: חומר לא ניתן לחיסום - אתה יכול לעשות מזה מקסימום סכין שולחנית, למריחת ריבה. מה שכן, חומר מצויין להכנת גארדים ופומלים (חלקי ידית).
הכוונה בהתעקמות זה בחלק החותך שלו שיהיה מן סתם דק יותר מ 5 מילימטר
5 מילימטר ברור שלא יתעקם חח :roll:

תודה.

מסקנה: רצוי מאד לברר ולקרוא חומר מקצועי לפני. הערה כללית: גם פלב"ם מסדרות ברות-חיסום לא ניתן לחסם בתנאים ביתיים או בנפחיה מסורתית, רק במקום מקצועי מאחר שחובה לשמור על תנאים מבוקרים בסביבה אינרטית.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

Big_White
חדש בפורום

הודעה על ידי Big_White » 11:15 ,9 ינואר 2010, ש'

תודה...

איפה כן ניתן לקנות פלדה שמתאימה ל בניית סכינים סכינים?
פלדה פשוטה יחסית אך באותו הזמן גם טובה וגם במחיר לא גבוה ( מה לעשות שמשכורת של 350מגבילה אותי קצת)

תודה.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 15:04 ,9 ינואר 2010, ש'

לעשות סכין מסוג פלדה שיש לך, זה כמו לעשות אותה מאלומיניום או פליז, לא שימושי במיוחד.
מי שגר במרכז קונה אצל לובלנסקי. לא חושב שהוא ייקח יותר מ 50 ש"ח בשביל סרגל של O2.
הבנתי שיש לך נגישות לציוד מקצועי, אז תנסה מסורים ישנים לחיתוך שיש או מתכת, אפשר למצוא זרוקים בבתי מלאכה שונים. עשויים בדרך כלל מפלדת כלים משובחת(HSS), לא דורשים חיסום, ולא מאבדים קושיות בגלל החימום בזמן העיבוד. חסרון: קשה מאוד לעבודה עם כלי עבודה רגילים.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:31 ,9 ינואר 2010, ש'

אם אתה מגיע לת"א גש לר"ח הרצל 81 (אם אני זוכר טוב), סגלוביץ', תמצא שם סרגלי O1 , קל לחסם אותה וקל לעבוד איתה , יעלה לך בערך כ 90-80 שקלים לסרגל במידות של 500*50*3 מ"מ, מזה אתה בהחלט יכול ליצור לפחות שני סכינים, ואולי אפילו תוכל להגיע ל-4 להבים. תלוי בגודל של הסכינים שתרצה להכין.

עשה חיפוש בדפי זהב אחרי הטלפון של סגלוביץ' בהרצל ת"א, תתקשר אליו והוא יוכל לומר לך מחירים ובמידה ותרצה אם אין לו בחנות הוא יזמין עבורך מידה שאתה מחפש.

אני אישית ממליץ לך , לקחת סרגל אחד במידות של 500 אורך 60-65 רוחב ו3-4 עובי (מילימטרים כמובן), ככה תוכל להוציא לפחות 4 להבים עם ידית פול טאנג.
נערך לאחרונה על ידי tutisdog ב 17:37 ,9 ינואר 2010, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

Big_White
חדש בפורום

הודעה על ידי Big_White » 17:35 ,9 ינואר 2010, ש'

הגישה שלי לציוד מקוצועי ניראת ככה " שמע אני בונה איזה מאשו אני צריך שתתן לאבא שלך שיחתוך לי בלייזר/יכרסם בCNC איזה משהו"
לא ממש נעים לבקש יותר מדי פעמים
אבל הוא היחידי שיכול לעשות לי השחזה בזווית, כי אין לי (עדיין) משחזת סרט בבית

הממ יש כתובת ל לובלנסקי הזה?
אם זה סרגל בעורך של 40 סנטימטר רוחב 5-6 סנטימטר ועובי של 4-5 מילימטר אז זה מחיר שאני מוכן לשלם:)

רגע זה מה שאני צריך להגיד לבחור שאני צריך סרגל של O2 במידה ככה וככה? :lol:

לגבי מסורים תודה אני יבדוק:)

יש בעיה כל שהיא לחוך את הפלדה עם פלזמהה? (מבער חמצן/פרופאן) זה ישפיע על התכונות שלה? אני מתכוון ל O2.

איזה סוג מתאים יותר O1 או O2?

תודה רבה:)

david448
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי david448 » 19:54 ,10 ינואר 2010, א'

," ולא מאבדים קושיות בגלל החימום בזמן העיבוד."
למעשה מאבדים ודי הרבה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים