שאלה לגבי מכונת שיוף באבן ולא שלייף

פורום זה הינו עבורכם- היוצרים הישראליים.
פרסם תגובה
roeecohen
חדש בפורום
שאלה לגבי מכונת שיוף באבן ולא שלייף

הודעה על ידי roeecohen » 11:03 ,26 יולי 2009, א'

יש לי בעבודה מכונת שיוף שבצד אחד יש לה אבן משחזת ובצד שני יש לה מעיין סיבי ברזלגסים, משהו כמו מסרק כזה שבנות עושות איתו עיגולים לשיער...
רציתי לדעת עד כמה זה פרקטי להשתמש בו כשאני עובד על הלהב כי השיוף שלו מאוד גס

תמונה:

תמונה
נערך לאחרונה על ידי roeecohen ב 13:31 ,26 יולי 2009, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

סמוראי-קה
חדש בפורום

הודעה על ידי סמוראי-קה » 12:49 ,26 יולי 2009, א'

הכי פרקטי זה שלייף.מכשרים אחרים זה לא כלכך מיקצועי.אם יש רצון אפשר לעשות ידני עם ניירות. זאת התשובה של רודי.

drorhermesh
נושא - כלים

השאלה היא מה אתה רוצה לעשות

הודעה על ידי drorhermesh » 22:19 ,26 יולי 2009, א'

אם המטרה היא להפוך גוש מתכת גס לסכין, המכשיר הזה יכול להוות התחלה (ויתקנוני היוצרים). כדי להשחיז סכין או אפילו לבנות להב חדש לסכין שכהה לגמרי, זה כלי גס מדי. סיכוי טוב להוריד כמות מתכת גדולה יותר מהנדרש. אני משתמש בו כדי "להוציא" את הצורה מלהב המסורית, אבל ההשחזה דורשת אבן, נייר שיוף, וזמן.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:14 ,26 יולי 2009, א'

דעתי האישית , אם יש לך גישה לשלייף (מלטשת סרט) זה באמת עדיף על משחזת גלגל , במיוחד אם תעבוד על להב שהוא כבר מחוסם, שלייף לרוב הוא יותר איטי במהירות ורוב הסיכוי שעם המשחזת גלגל אתה תהרוס אותו. אם אתה מתכוון לתת רק את הצורה הכללית ואח"כ את החיסום אז זה יכול להיות התחלה עד שתהיה לך גישה לשלייף ותמיד את הגימור והצורה הסופית אתה יכול לעשות עם פצירות ידני, וכמובן את כל שאר הפיניש עם ניירות .

הריבצן
תושב קבע בפורום

אני בתור ברברי..

הודעה על ידי הריבצן » 0:25 ,27 יולי 2009, ב'

נותן את הצורה הראשונית עם דיסק - להב לחיתוך מתכת.
שיפורים על משחזת גלגל, אבל לא על הגלגל המיועד להסיר לכלוך גס -עם שערות הפלדה, אלה על אבן.
יש אבנים שונות לחומרים ומטרות שונות, כדאי לך לשאול בחנות מקצועית [יש באיזור התעשיה חולון חנות אחת לפחות שמתמחה באביזרי השחזה וכרסום] וכדאי להשתמש לכל מטרה באבן ייעודית.
כך גם לגבי השלייף - אני מוריד ומרכיב רצועות על השלייף בהתאם לחומר ולשלב בעבודה בו אני נמצא במקרה שלי, רוב העבודה מתבצע על אבן משחזת שצד אחד שלה הוא אבן עגולה והצד השני שלייף ברוחב 5 ס"מ.
המכשיר נקנה בזול באתר יד 2 מאדם שלא עשה בו שימוש, והבעייה הגדולה ביותר היתה להשיג רצועות לשלייף עד שמצאתי את החברה באזור שמכינה רצועות לפי הזמנה ובזול לפי גודל המכשיר שלך ורמת הגירעון הרצויה.
בסוף - פינישים - עבודה ידנית עם נייר זכוכית עדין וכלים ידניים.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 6:18 ,27 יולי 2009, ב'

"משחזת עמוד" היא כלי שנועד במסגריה להורדת גרדים מברזל אחרי חיתוך והשחזת מקדחים.

בעזרת ג'יג ואבן מתאימים אפשר לתת ללהב את ההשחזה הראשונית לפני החידוד הסופי.

זה בהחלט לא כלי לפיסול!!

המברשת שבצד השני נועדה להוריד חלודה מברזל, שיירי טפלון מהברגות של צנרת ועוד ג'ובים דומים.

אסור בתחליט האיסור לנקות חלודה משרשרת של מסור עם המברשת הזאת!!!! כמה חכמים ניסו ואיבדו אצבעות

דוד

roeecohen
חדש בפורום

הודעה על ידי roeecohen » 20:04 ,27 יולי 2009, ב'

תודה רבה על העצות חברה אני יישם
התחלתי בינתיים לעבוד גם על הסכין עצמה וגם על הידית לא מתקדם כזה מהר אבל אין גם למה למהר חחח

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד