ביקורת- M16 14LE של קולומבייה ריבר.

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
ביקורת- M16 14LE של קולומבייה ריבר.

הודעה על ידי ברווז » 21:07 ,17 מרץ 2008, ב'

הסכין הזו נמצאת אצלי זמן מה, אבל לא עשיתי איתה כמעט כלום מאז, בעיקר בגלל שהיא גדולה עד גדולה מאד, וזה לא ממש נחמד להיעצר עם כזה כלי אימתני בכיס.
היום החלטתי לגוון קצת, אז לקחתי אותה לעבודה במקום את האמרסון טרוולר שלי.
הרשמים לפניכם:

1)נתחיל בעובדה שזו סכין גדולה וכבדה, וממש לא נוחה בכיס. כלי מגושם שחסרה לו עדינות לביצוע מטלות מדוייקות יותר כשהוא כבר נישלף.
החורים בידית האלומיניום שלו לא ממש עזרו להקטנת המשקל- מדובר על תיפלץ מאסיבי למדיי.
השליפה שלו גם היא מסורבלת ולא נוחה עקב הגודל שלו, ולקליפ לא ניתן להפוך כיוון או צד.הקליפ עצמו נראה דקיק ומצחיק לעומת בלוק-המתכת-הענקי-עם-הלהב הזה, ואולי עובדה זו תורמת עוד יותר לאי הנוחות בשליפה והחזרה לכיס.
מצד שני, האחיזה ביד נוחה וחזקה מאד, כולל ביד הגדולה שלי.

2)כמה שהכלי הזה מאסיבי, כך גם הפתיחה שלו אגרסיבית. הסכין הזו מכאנית לחלוטין-ללא קפיץ עזר- אך נפתחת בקלות ע"י זיז מיוחד שלמדנו להכיר מדגמים חצי קפיציים(כמו זה שקוננתי עליו כשהחלפתי את ה-LEEK) וננעלת במקומה בעצמה רבה. בנוסף הסכין כוללת מנגנון ניצרה מיוחד- הם קוראים לו "LAWKS"- שמונע כשל בליינר. חשוב ויעיל.
בינינו- תענוג לשחק איתה ביד...תנועה חלקה ונעילה עצבנית.

3)ההשחזה שלה, זה כבר בעייתי. השחזה עם פאזה רק בצד אחד של הלהב.כלומר, מי שלא יודע להשחיז כמו שצריך, וגם כאלה שיודעים לטפל בהשחזות סטאנדארטיות יותר, יתקשו להעניק לה טיפול תקופתי נדרש. מאחר והיא עשוייה מ-AUS8 זה חיסרון רציני, הפלדה הזו יחסית קצת רכה לדעתי האישית וסכינים אחרות מפלדה זו עברו טיפולים לעיתים קרובות עקב כך.
לא סכין למתחילים,בקיצור...

סיכום כללי: אם אתם לא עובדים בצבא\משטרה, אין לכם צורך בה. אולי אחותה הקטנה יותר (M-16 12 LE)תהיה טובה ממנה. אני לא יודע, לא ניסיתי. כלי מגושם למדיי, לא נוח לרוב המטלות הרגילות שיש לסכין, בהחלט לא למטלות עדינות במיוחד. חיתוך קרטונים וחבלי טיפוס עבים לעומת זאת די ישמח אותה.... :wink:
ככלי עבודה אני נותן לה ציון של 5. לא השקיעו בה במקומות הנכונים.
כסכין, אני נותן לה ציון של 7. מאד כיפית ביד, ולדברים שלא מצריכים עדינות או דיוק, היא אחלה- למשל לטבע. אבל גם אז, רק כשהיא בתוך נרתיק ייעודי, ולא בכיס.אחיזה מעולה, מנגנון אל-כשל לנעילה,פתיחה קלה וחלקה,אסטתיקה-יש בסיס נחמד, אם כי לוקה קצת בחסר בסיכום הכללי.

ציון כללי:6.
לינק. הסכין בתחתית העמוד.
כמו תמיד-אם יש שאלות, בעיות, טענות, מענות- אשמח לענות.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

קורא_בהרים
חדש בפורום

הודעה על ידי קורא_בהרים » 23:05 ,13 אפריל 2008, א'

סכין לחימה מצויינת לעניות דעתי.

משקל ואיזון מאד נוחים לעבודה "טכנית"
אחיזה מאד נוחה - מתלבשת על היד
הלהב גדול ונראה חזק - גדול מספיק וחזק מספיק לטכניקות "הגנתיות"
פתיחה מהירה מאד
נעילה עם ניצרה.
החורים בידית מאפשרים מעבר מאחיזה אחורית לקדמית בקלות ובזרימה

אני מאד אוהב אותה - כבר יש לי שתיים בבית 8)

איגור
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי איגור » 7:28 ,15 אפריל 2008, ג'

שתיים לא מספיק :lol:
שלי. פחות אחת :wink: כי הבנתי שאני מגזים.
תמונה

בודו
נושא - כלים

הודעה על ידי בודו » 16:09 ,28 אפריל 2009, ג'

זה אני או שהגימור של הטנטו האמצעית שונה משל השאר?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 16:33 ,28 אפריל 2009, ג'

בודו כתב:זה אני או שהגימור של הטנטו האמצעית שונה משל השאר?
אתה לא טועה. זה דגם מיוחד ומוגבל ל 500 יחידות, עשוי מחומרים משובחים בדרגה גבוהה יותר (ידית מסיבי פחמן). לקרמיט יש כזה למכירה, חדש בקופסה במחיר שאולי יתאים לך.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד