בחירת אולר לשירות צבאי

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
Antigo
חדש בפורום
בחירת אולר לשירות צבאי

הודעה על ידי Antigo » 13:43 ,14 מרץ 2008, ו'

שלום לכולם,
אני חדש בפורום ודי התלבטתי אם לפתוח את האשכול כי הסכומים שאתם מוצאים על הסכינים הם עצומים ואני מצידי צריך משהו פשוט :) ...
הבעיה העיקרית שלי שאף פעם לא התעניינתי באולרים ואין לי מושג על מה אני צריך לשים לב - כעיקרון אני מחפש סכין, פותחן שימורים ועכשיו כשעברתי לשיריון גם משום מה קיבלתי מברג (מה שלא היה בציוד של ג'ובניקים) ואני חושב אלה הדברים העיקריים. לגבי המחיר - כמה שיותר נמוך - יותר טוב אבל מצד שני שגם יהיה באיכות סבירה.

תודה מראש על ההמלצות :)

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:23 ,14 מרץ 2008, ו'

אוף, התקלת אותנו... :lol:
היינו בסרט הזה כבר כמה פעמים, אתה מוזמן לבצע חיפוש, בתור דבר ראשון.
דבר שני, יש 4 פירמות עיקריות בארץ:
לדרמן-האהובה עליי באופן אישי, SOG, גרבר וסוויסטול של החברה שמייצרת את האולרים השוויצרים.
לגבי לדרמן, אני יודע שיש להם גם דגמים בין 200 ל-300 ש"ח, שיכולים להתאים לך.
שאר החברות אני לא ממש מכיר לעומק מבחינת המחירים.
בכל מקרה, אני לא משוכנע שאתה אכן צריך להשקיע הון תועפות על אולר משוכלל שמכיל הכל, גם כי זה גניב.
אני מצרף לך לינק לאתר הבית של לדרמן, שם תוכל להתעניין בדגמים השונים שלהם ולהחליט מה טוב לך.
כמובן,אני ממליץ בחום שתשמע מה יש לשאר חברי הפורום להגיד לפני שתבחר!
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 17:19 ,14 מרץ 2008, ו'

SOG זה קצת קשה למצוא בארץ וגם המחיר די גבוהה.
SwissTool שוב המחיר מתחיל בסביבות ה 450 ש"ח +.

לכן זה משאיר לך Leatherman ו Gerber
שאת שניהם ניתן למצוא בדי הרבה חנויות.

אם אתה מחפש משהו זול הייתי בודק את:
Gerber Suspension - הוא לא רע ונמכר באינטרנט בסביבות ה 350 ש"ח.
קטן יחסית ל Wave בכסנטימטר וחצי . כל הכלים נפתחים חיצונית - ללא צורך לפתוח את הפלאייר. ויש אפשרות לפתוח את הלהב ביד אחת.
http://www.gerbergear.com/product.php?model=1471
היה לי כזה אבל אחותי הלכה לקורס קצינים איתו והוא נגנב...

ואם הכל עניין של מחיר:
Leatherman Kick - ממש זול.

אבל שווה לבדוק באתרי מחירות יד שנייה לפעמים תוכל למצוא במחירים מצחיקים (במיוחד Leatherman שמאוד פופולרי כמתנת גיוס).

Antigo
חדש בפורום

הודעה על ידי Antigo » 18:09 ,14 מרץ 2008, ו'

יש לי שאלה לגבי Gerber Suspension - לפני שהתגייסתי למדתי הנדסת מכונות בטכניון (עתודאי) והיה לנו מקצוע מקצוע שנקרא מבוא להנדסת חומרים - בקיצר אחת המסכנות הכי חשובות מהקורסי היא שחורים מקטינים את החוזק של החלק בצורה מאוד משמעות - ופה אני רואה של - Leatherman Kick יש ידית מלאה ואילו ל- Gerber Suspension שהוא יותר יקר יש חורים בידית - למה הם עושים את זה וזה הרי אמור להשפיע על החוזק...?

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 18:31 ,14 מרץ 2008, ו'

אני לא בדיוק מהנדס (לומד הנדסה אבל תוכנה ) אבל יש משהו בדבריך.

הם עושים את זה על מנת להקטין את המשקל.
אל תשכח כמה כבר כוח אתה הולך להפעיל על הפלאייר המסכן הזה ?
זה כמו שב SOG יש מכפיל כוח אבל בסופו של דבר הראש פלאייר אינו יכול להתמודד בלחץ שיוצר המכפיל כוח - אם כוח עצום אז השיניים של חותכי החוטים מקבלים עיוותים ולכן אתה יכול לחתוך אותו חומר בפלאייר אחר בעל ראש מאותו חומר (אולי אתה צריך להשקיע קצת יותר כוח ללא המכפיל אבל התוצאה זהה)
אז פה בדיוק הפוך - אתה לא מפעיל מספיק כוח בשביל להגיע למצב שהחומר לא יעמוד בזה (יכול להיות שאני טועה) ולכן זה לא משנה.

חוץ מזה הידיות די עבות ככה שלא מדובר בחתיכת ברזל דקה שחוררו אותה ולא נראה לי שזהחירור הזה יגרום לבעיה. ( ואם כן יש אחריות :twisted: )

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 18:40 ,14 מרץ 2008, ו'

האמת היא שהם עשו את זה כי הכלי הזה הוא אחד הגדולים והכבדים שיש :)
יש בו הכל אבל למרות החורים הוא עדיין כבד מדי לטעמי.

בשביל למצוא את הכלי המתאים עבורך צריך לחשוב אילו כלים אתה צריך - מכיוון שכבר עשית את זה העבודה מכאן קלה.

על פי מה שביקשת אני הייתי ממליץ על Victorinox Pioneer
http://www.aceros-de-hispania.com/image ... ioneer.jpg

אחלה כלי, חזק קל ואיכותי. אני מציע אותו כי לא מנית פלייר ברשימת הדרישות שלך.
אם אתה רוצה גם פלייר הייתי הולך על Leatherman Kick או Leatherman Fuse . בשביל קצת יותר כלים אבל עדיין משקל נמוך ונוחות אפשר גם Victorinox Spirit (שהוא אישית האהוב עלי - אבל מכיל הרבה יותר כלים ממה שציינת שנחוץ לך).

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 18:59 ,14 מרץ 2008, ו'

הבחור רוצה אולר זול ואתם מציעים לו טולים? 8O

הכלי המינימליסטי שאני ממליץ זה ויקטורינוקס רקרוט (או הפיוניר) - שני להבים, פותחן קופסאות ובקבוקים, שני מברגים וטבעת איבטוח. קשור במיתר לחגורה ובכיס הדגמ"ח - וזהו. כולה 60 ש"ח.

תמונה

SAAM007
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SAAM007 » 21:59 ,14 מרץ 2008, ו'

אני לא מאמין שלא חשבתי על Victorinox. (כנראה המולטיטול נתקע לי בראש).

הכן Pioneer בחירה מעולה (אבל ה Farmer הוא חמוד יותר בגלל המסור).
(שים ל ש Soldier הוא בעל אותם כלים אבל ללא טבעת ולכן לא ניתן לעגן אותו).

זה מזכיר לי בדיוק את הכתבה (ישנה) שקראתי על הסכין חיילים - Soldier הישן והטוב שאינו מספק יותר מאחר שהלהב שלא לא ננעל ואין לו מסור אז ככל הנראה יעברו לשימוש ב OHT או דגם דומה כמו שהצבא הגרמני משתמש.

תמונה
iv כתב:האמת היא שהם עשו את זה כי הכלי הזה הוא אחד הגדולים והכבדים שיש :)
יש בו הכל אבל למרות החורים הוא עדיין כבד מדי לטעמי.
הוא שוקל כמו Wave.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 10:41 ,2 מאי 2008, ו'

אני קניתצי של החברה השוויצרית
היא לא יקרה ויש לה מכירים סבירים.
אני מעדיף אתם על כל שאר החברות גם בגלל האיכות וגם בגלל השירות.
המולטיטול הגדול שלהם עולה בריקושט תחנה מרכזית ת"א 470 שקלים ולפי דעתי הוא שווה את זה.
מניסיון שלי הוא היה עד היום הכי עמיד וענה על כל הצרכים.
לגבי לדרמן סוג המתכת לאחר בדיקה פחות טוב.

SOG לא להתקרב אליהם אין יותר אחריות והשירות על הפנים.

גרבר לא אהבתי את הכלים חסרים בהם כלים כמו פותחן שימורים בדגם הדגל שלהם שזה אחד הכלים
השימושיים ביותר לחיילים.

בהתחלה היה לי אולר מדגם Mountaineer אתה לא תאמין כמה הוא עזר לי
קומפקטי נוח ועוזר בלי סוף
יש עוד דגמים הנה עמוד האולרים של ויקטורינוקס
http://www.victorinox.ch/index.cfm?site ... e=1&lang=E

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 17:40 ,2 מאי 2008, ו'

בתור שריונר אני מצטרף להמלצה על אולר שוויצרי פשוט:
1. זה קטן, נכנס לכיס, עם חוט קצר ולולאה אפשר לאבטח אותו, וגם אם הלהב לא ננעל זו לא בעיה כזו גדולה, אתה אמור להרוג את האויב בכבדה או במקביל, לא עם אולר...
2. למרות שמדובר במוצר איכותי ובדוק, המחיר שווה לכל נפש, ואם ייגנב או יצטודד ברצפת צריח לא תתאבל עליו- פשוט תקנה חדש ויישאר לך עדיין כסף לוופלה בשק"ם הפלוגתי.
3. עמידות לחלודה טובה יותר משל חלק מהפלאיירים.
4. להב חלק קל להשחזה.

לגבי דגם- אני הייתי נכנס לחנות, ובודק כמה אפשרויות. הפשוטים ביותר (שני להבים, פותחן בירות ופותחן קופסאות) קצת דקים לי אישית ביד. הדגמים עם המשור בהחלט שימושיים במצבים מסוימים, ואם יש מברג פיליפס אז אפשר לפרק אפילו תיבת ארטישוק בלי לפתוח תיק כלים...

בסביבות 100 שקל יבואו על סיפוקן כל הדרישות.

tommyboy
נושא - כלים

הודעה על ידי tommyboy » 19:08 ,3 מאי 2008, ש'

כמה הבהרות לנושאים שראיתי שנגעתם בהם:
מולטי טולס של סוג חוזרים בימים אלו לחנויות לאחר שהייבואן הקודם הפסיק לייבא אותם וכיום הם מיובאים על ידי ר.ד.ע תמרי בע"מ אותה חברה שמייבאת ומשווקת את גרבר בארץ.
עד היום באמת שלא היה שירות לסוג או לפחות גבו כסף על תיקונים.
כיום האחריות על סוג בארץ היא מלאה, כוללת הכל, ואינה כרוכה בתשלום. בכלל. ניתן לשלוח לתיקון כמעט בכל חנות ריקושט או מתנות לגבר. רוי כזאת שגם מחזיקה את הכלים.
המחירים של הכלים ושל האולרים והסכינים נמוכים יותר במעט ממה שהיו בעבר. הטלים נמכרים בין 390 ל700 להכי יקר. האולרים מתחילים מ360 שקל לצרכן. סכינים החל מ400-500 וכלה באלפי שקלים לדגמים המיוחדים.

גרבר סספנשין- החורים בידית מיועדים להקלה על משקל, אבל הסיבה האמיתית לחורים היא שהגרבר מעוצב בהשראת הגשר של פורטלנד אורגון איפה שגרבר יושבים. הכלי מיועד לחיילים ולמטיילים והוא בעל כלים קטנים יחסית שלהם סיכוי קטן יותר להשבר. החורים לא מחלישים את הידית מכיוון שהידית היא לא נקודת השבירה של הכלי בכל מקרה. לא ידוע לי על מקרה אחד בהסטוריה שאיזהשהו טול נשבר באזור הידית.

בנוגע לטענה שחסר פותחן בקבוקים בגרבר הדגל - לגרבר אין כלי דגל. הם עובדים אחרת מלדרמן. בלדרמן ככל שמוציאים יותר כסף מקבלים כלי טוב יותר. בגרבר המחשבה היא אחרת וכל כלי מתאים לסוג מסוים של אוכלוסיה. "כלי הדגל" כמו שקראו לו כאן באתר הוא הגרבר לגנד 800. הכלי מיועד לאנשי עבודה ופחות למטיילים או לחיילים. להם יש דגמים זולים בהרבה עם כמות כלים גדולה ומתאימה יותר (למשל הסספנשין המדובר).

במידה ו350-450 שח זה באמת מעל התקציב, לא הייתי מתפשר על הלדרמן KICK מכיוון שהוא עולה בין 250-300 ש"ח והכלים שלא לא ננעלים. במחיר הזה אפשר לקנות אולר שוויצרי עם הרבה יותר פונקציות ממנו או לפחות אד שהלהב בו כן ננעל.

אופציה נוספת שאני לא מאמין שאני כותב עליה היא לקנות חיקוי של לדרמן בחנויות המתנות לגבר. לא החיקויים שמוכרים בהוםסנטר אלא חיקוי סיני ברמה לא רעה בכלל יחסית למה שמשלמים כמובן. היקר ביותר עולה 100-119 ש"ח והם בהחלט מצדיקים את המחיר. גם במקרה של גניבה (סיכוי קטן יותר לאור העובדה שמדובר בחיקוי) הנזק אינו נורא כל כך.

נקודה נוספת שמתייחסת לגניבה - אופציה שרבים אינם מודעים אליה:
במקרה ונגנב משהו בצבא, לא משנה מה ניתן לקבל החזר בעזרת המשקית ת"ש והגשת תלונה במשטרה צבאית. הליך משרדי פשוט. אני קיבלתי החזר של 800 שקל על זוג נעלי ניו בלנס ישנות עם מדרסים מרופטים שהיו בתוכם. מבקשים ממכם הביא הצעת מחיר חדשה, וטופש פתיחת תלונה ואז זה עובר לועדה. לעיתים קרובות משלמים כ 75 אחוזים מהתביעה. לכן כדאי להביא הצעת מחיר יקרה יחסית.

לשאלות נוספות בנוגע לגרבר וSOG מוזמנים לפנות אלי בכיייף מכיוון שזה התחום שלי.
תומר מור,
סוכן ר.ד.ע תמרי,
אספן גרזנים,
ידידותי לסביבה.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 13:07 ,19 מאי 2008, ב'

10 ס"מ לאו דווקא 3 אצבעות ( תלוי של מי האצבעות :wink: )

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד