מומלץ בחום Spyderco Salt1

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
iv
נושא - כלים
מומלץ בחום Spyderco Salt1

הודעה על ידי iv » 8:27 ,25 אוגוסט 2007, ש'

כאשר יצאה הסכין לשוק לפני 3 שנים, היא פורסמה כסכין שלא תחליד לעולם. כמובן שהייתי חייב לנסות אז מייד קניתי.
הסכין בנויה על אותה ידית כמו ה Delica המפורסמת ועשומה מ FRN (ניילון מחוזק בפייברגלאס) - קל מאוד וחזק וזמין בשני צבעים, צהוב ושחור. הנעילה היא lockback.
הלהב באורך 76 מ"מ ועשוי מפלדת H1 המאוד מעניינת. בקצרה, הפלדה מכילה אחוז נמוך מאוד של פחמן, אחוז גבוה מאוד של ניקל ומשתמשת בחנקן במקום פחמן בתוספת עוד אלמנטים מעניינים. התוצאה היא להב שאכן לא מחליד ואינו צריך לעבור חיסום תרמי. הפלדה נהיית קשה ע"י עבודה - גלגול, קיפול והשחזה.
אפשר להשיג כלהב משונן או חלק, בגלל אופי הפלדה, הלהב החלק שומר על חדות בצורה סבירה, אני שמעתי משהו כמו בין AUS6 ל AUS8, אני קניתי את המשונן שדווח להיות טוב בהרבה ואכן כך, אני לא מרגיש הבדל בשמירה על החדות בינו לבין להב מVG10.

כבר 3 שנים שסכין אכן לא החלידה, שומרת על חדות ברמה גבוהה ולמעשה לא דורשת כל טיפול שהוא למעט השחזה מדי פעם, אני באופן קבוע לוקח אותה לטיולים ולאחרונה התחלתי גם למילואים. כיף מאוד שאין דאגות לגבי קורוזיה, במיוחד בסביבה מימית או כאשר חותכים אוכל בשטח.
בקיצור, מומלץ, אני מאוד מרוצה.

Guest

הודעה על ידי Guest » 21:07 ,31 אוגוסט 2007, ו'

מצטרף להמלצה.

אני נושא באופן קבוע את ספיידרקו H1 עם להב חלק, היא מחזיקה חוד מצויין ואכן אינה מחלידה כלל, הנה תמונה של הדגם המשונן:

תמונה

אני אוהב את הדגם הזה כי הוא אינו נראה טקטי או סכין לתקיפה ולהב אוד שימושי.

הקרדיט לקרמיט שחיבר אותי אליה, גם לו יש כזו.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 19:08 ,10 ינואר 2008, ה'

החור משמש לפתיחה מהירה באמצעות האגודל ביד אחת אם אני לא טועה ספיידרקו הם הראשונים שהעלו את הרעיון של השימוש בחור

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 17:11 ,12 ינואר 2008, ש'

ביום שני אני מקבל את הטאסמן סולט שלי מאמריקה- מבטיח לדווח
אגב- הסכין שבתמונה היא האטלנטיק סולט- הסולט היא פשוט delica מ- h1. האטלנטיק סולט היא rescue מ- h1.
לכבוד הצטרפותי לשבט חותרי הקאיאקים בים- אני מאמין שנכונו לטאסמן הרבה טבילות נסיון...

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים