המלצה ראשונה: האודיסיי של באק.

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
המלצה ראשונה: האודיסיי של באק.

הודעה על ידי ברווז » 11:14 ,23 אוגוסט 2007, ה'

הסכין הזו נקנתה על ידי בסביבות 2004.כן היא קצת ישנה, אבל אחת מהטובות יותר שהיו לי.
הלהב הוא כ-8 ס"מ, אורך כולל 19 ס"מ.
פלדה ATS34.יש גם מפלדת 440 A או C אני לא זוכר.
הסכין עצמה כבדה קצת, ויושבת גבוה מדיי בכיס "בזכות" הקליפ שלה. זה טוב לגישה נוחה אבל זה חיסרון כי היא לא בדיוק מוצנעת.
הידית קצת ארוכה,וזה טוב בשבילי עקב כפות ידיים גדולות מהממוצע...
מה שכן היא גם דיי שמנמנה. קצת מרגישים אותה בכיס.יש כאלה שייסתייגו מזה, לי זה לא מפריע.
הלהב ניתן לפתיחה ע"י חור אליפטי או בהקפצה. הנעילה היא ליינר פשוט.
הלהב עצמו חצי משונן(ההעדפה האישית שלי) ובעל קימור בחלקו התחתון לאחיזה עם האצבע המורה מתחת ללהב לחיתוך מדוייק יותר.
תצורת הלהב היא משהוא בין דרופ פויינט לספיר-פויינט,עם דגש על הספיר-פויינט.לא הכי אידיאלי כסכין עבודה אבל סביר פלוס.
החוד שלה היה אחד מהעמידים יותר לשחיקה שיצא לי לראות, עברה כחצי שנה עד להשחזה הראשונה שלה.והיא עבדה קשה אצלי.
יום יום חיתוך ניילונים,בנדים וקרטון(3 אוייבים של חוד הלהב...הקרטון אגב הוא הגרוע מכולם).
אהבתי את הצורה שלה, הגודל והמשקל התאימו לי, והיא נוחה לי מאד, שלא לדבר על יעילה.
אבל היא לא מתאימה לכל אחד מאותם סיבות בדיוק: היא דיי גדולה ומגושמת.
נעבור לסולם ציונים:
1-דרעק, לא לגעת עם מקל.
10-מה, עוד לא קנית?...
נוחות:7 .לא מתאימה לכל אחד(גודל,משקל,נשיאה).
עמידות החוד:10 .הטובה ביותר שהייתה לי עד היום(נמדד באורך זמן פעילות עד להשחזה ראשונה).
פתיחה:8.קל מאד לפתיחה גם בהקפצה, אבל אין הרגשה של נעילה "עצבנית".
להב:10.הושקעה בו הרבה עבודה כדי שיהיה גם יפה וגם פונקציונאלי, כמו שצריך.
משקל:7.ברוב המקרים המשקל שלה הוא חיסרון.
ציון כללי(לא ממוצע הציונים):8.לא רע בכלל.

אם יש שאלות אשמח לענות עליהם.
דורון.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

vgal
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי vgal » 12:34 ,23 אוגוסט 2007, ה'

אשמח אם תצרף תמונה .

VGAL

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 12:58 ,23 אוגוסט 2007, ה'

תמונה:
תמונה

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 8:07 ,25 אוגוסט 2007, ש'

הסכין הזו הייתה הסכין המתקפלת הראשונה שאי פעם קניתי אבל הנעילה הייתה נכשלת. לצערי הסכין נגנבה לפני שהספקתי לשלוח אותה לתיקון.
באק עושים עבודה טובה מאוד עם ATS-34

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 11:57 ,25 אוגוסט 2007, ש'

אני דיי מופתע לשמוע שהייתה לך בעייה בנעילה של סכין חשובה יחסית כמו הבאק אודיסיי.זו אחת הסכינים שלהבנתי נוצרו כדי להוציא את באק מקיפאון מחשבתי, ולכן קשה לי להאמין שקנית סכין שלא נעשתה כמו שצריך.

האיכות של שאר הסכינים של באק היא איך לומר....לא נמצאת...
מייד אחרי האודיסיי, בגלל שהתלהבתי מהסכין הנהדרת הזו, החלטתי שהבאה גם היא תהיה באק.
באק RUSH כחולה, עם מנגנון חצי-קפיצי, להב 440C.
ההרגשה שלה היא של בנייה ממש זולה, גימור הלהב מעפן, הניצרה לא הכי נוחה בעולם,ולמרות שהידית הייתה בתצורת "שלד" היא עדיין דיי כבדה.ונוסף לכל הצרות היא ממש קצרה ו"נעלמה" לי ביד.
סכין קצרה עם ידית שנגמרת בצורה של אליפסה ביד כמו שלי זה יכול ממש להכאיב קצת בכף-היד.
נוסף על כל הצרות הייתי כבר צריך להשחיז אותה אחרי כחודש(!) בלבד.

סך הכל, סכין ממש מעפנה, ו"בזכותה" דיי ירדתי מבאק.
אני עדיין רוצה להשיג האנטר קלאסי שלהם, אבל זה כבר יחכה...

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 12:47 ,25 אוגוסט 2007, ש'

לצערי בעיות בנעילת ליינר הן לא מפתיעות בכלל ולא משנה מי מכין אותן.
נעילות ליינר הן מנגנון מאוד רגיש לשינויים - אם הזווית של בסיס הלהב וזווית הסגירה של הליינר לא מושלמות נוצר מצב שבו או לחץ מתון או מכה קלילה על גב הלהב מכשילים את הנעילה וגם אם הנעילה אכן בנויה טוב יש להן בלאי מאוד גבוה של הליינר כאשר הוא מתחכך עם בסיס הלהב. בגלל סיבה זו זווית הנעילה משתנה ואפילו סכין ליינר טובה מאוד סופה להיכשל אחרי שנים ספורות של שימוש (לעומת Lockbacks שידועים להחזיק מעמד יותר מחיי המשתמש).

לעומת זאת, ליינר הוא פשוט וזול להכנה.. CRKT הכניסו את מנגנון ה LAWKS על מנת לעשותו מעט יותר אמין וזה עובד. אבל לא בשבילי.

בשורה התחתונה, תמיד טוענים שנעילה ליינר היא מאוד חזקה, וזה נכון, ליינר שעשוי היטב הוא מאוד מאוד חזק, אבל לא אמין, ולדעתי נעילה אמינה זה דבר הרבה הרבה יותר חשוב מנעילה חזקה. אני מעדיף נעילה שתחזיק 50 קילו לחץ אבל תחזיק מאשר נעילה שיכולה להחזיק 100 קילו לחץ אבל יכולה להחליק בהפתעה בכל רגע נתון.

Guest

הודעה על ידי Guest » 21:25 ,31 אוגוסט 2007, ו'

לגבי האודיסי - אני הייתי בשנת 2000 בסאן דייגו במפעל של באק, ואת במסגרת הטור שהם נותנים, ראיתי את הקו יצור של האודיסיי.

האמת שזה די מאכזב לראות את הסכינים מפורקות, וערמות של להבי אודיסיי בארגזי פלסטיק מחכים להרכבה. מוריד קצת את ההערכה לסכינים, לראות אותן כערמה סדרתית של להבים.

תמונה

תמונה

הסיור עצמו היה מעניין ביותר, המפעל היה די ריק והיה אולי 10 עובדים מסביב.

תמונה

אבל סך הכל היה די מעניין, בסוף קניתי את דגם ה-110 הקלאסי.[/img]

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד