סכין לשטח

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
raz
חדש בפורום
סכין לשטח

הודעה על ידי raz » 15:16 ,22 יוני 2014, א'

אהלן חבר'ה אני חדש לגמריי בקטע של הסכינים,וכן אני יודע שכבר חפרו הרבה על הנושא של סכינים בשטח אבל בכל זאת:

האם סכין המורה Bushcraft Survival הכתומה תתאים לי לשטח? גם ראיתי שיש מורה SAS לא הבנתי אם זאת אותה סכין או סכין שונה.

Nik88

Re: סכין לשטח

הודעה על ידי Nik88 » 16:41 ,22 יוני 2014, א'

היי רז, הנושא נטחן ונלעס, תקרא קצת בפורום.

חוצמזה, אם אתה מתחיל- אתה לא צריך משהו מעבר למורה 511 או 546.
עזוב אותך סאס ובושקראפט, קנה סכין פשוטה, תתנסה בעבודה ואז תחליט.
ובשום פנים ואופן אל תקנה קונדור. חבל על הכסף.

איתי
אביר האפל

הודעה על ידי איתי » 16:45 ,22 יוני 2014, א'

raz כתב:אהלן חבר'ה אני חדש לגמריי בקטע של הסכינים,וכן אני יודע שכבר חפרו הרבה על הנושא של סכינים בשטח אבל בכל זאת:

האם סכין המורה Bushcraft Survival הכתומה תתאים לי לשטח? גם ראיתי שיש מורה SAS לא הבנתי אם זאת אותה סכין או סכין שונה.
תלוי מה אתה עושה בשטח,בגדול ממולץ לקחת מורה 546 (שאפשר לקנות כאן באתר) או 511 (שאפשר לקנות אצל http://www.hisardut4all.co.il) כדי שתבין איך עובדים אם סכין ותקבל קצת מה אתה צריך שהסכין שלך ואז תביא לנו את המסקנות בשביל שנוכל לתת לך סכין שיותר ממוקדת על צרכייך בשטח.
בחיים תעשה חיים, כי בחיים לא תצא מהחיים בחיים!!!

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 17:03 ,22 יוני 2014, א'

raz כתב:אהלן חבר'ה אני חדש לגמריי בקטע של הסכינים,וכן אני יודע שכבר חפרו הרבה על הנושא של סכינים בשטח אבל בכל זאת:

מורה בושקרפט סכין מעולה (יש מספר צבעים - הצבע לא ממש משנה, תלוי מה יש במלאי)
לדעתי מורה 511,546 קטנות לגבר לשימוש בשטח, מדובר על סכין קטנה ביותר
לבושקרפט יש ניצב מונע החלקה (בניגוד לניצב פשוט ב-סדרת ה-5) ולהב רחב וארוך יותר
מורה SAS זו אותה סכין, אבל לנרתיק יש אבן אש של מורה שבו אבן אש איכותית ומשחיז יהלום
אלה לא מצורפים למורה בושקרפט ורכישתם בנפרד לא כדאית
לכן לדעתי אתה בוחר היטב מבחינת השימוש והגודל, הסכין גם תשמש אותך היטב בסביבה רטובה.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 21:30 ,22 יוני 2014, א'

עומר, הרשה לי לחלוק עליך.
511/546 ממש לא קטנות לגבר בשימוש בשטח. אני מסתדר איתן מצויין, וכף היד שלי יחסית גדולה. כל עוד לא מדובר בהרמת מכסי ביוב עם הסכין- אין שום דבר בצרכים של המטייל הישראלי הממוצע, שהסכינים האלה לא יוכלו לתת עליו מענה.

רז, לפני שאתה שופך כסף על סכינים יקרות שאתה לא יודע להשתמש בהן- תקנה מורה 511 או 546, תעבוד איתה, תעשה איתה את כל מה שאתה עושה בדרך כלל בשטח, תסיק מסקנות, אל תתבייש אפילו לרשום על דף את היתרונות והחסרונות. אני בטוח שאם תעבוד נכון- תראה שבשביל התחלה, ולפעמים אפילו להמשך- זאת סכין מצויינת שעונה להרבה מאוד צרכים.

ואני עוד לא דיברתי על אופינלים, שזה נושא אחר לגמרי.

בקיצור תחסוך את הכסף לדברים אחרים, אל תתפתה לשלם על שמות מפוצצים שעושים כמעט את אותה העבודה.

sagiBialik

הודעה על ידי sagiBialik » 7:02 ,23 יוני 2014, ב'

בראש ובראשונה,
לא קיים למורה דגם שנקרא SAS, זאת המצאה ישראלית.
אני בקשר עם כמה חברה של SAS בפייסבוק, והם לא משתמשים בכלל במורה. כל אחד שם מביא איזו סכין שנוחה לו.
הדגם שבישראל נקרא SAS הוא ה BUSHCRAFT, וזאת סכין לא רעה בכלל, שמגיעה עם נרתיק קיידקס רציני, מוט פרצריום ואבן משחזת.

לגבי הנושא של במה לבחור. אלף אנשים = אלף דעות. תבחר את מה שנוח לך להחזיק ושאתה יכול להרשות לעצמך לשלם עליו.

אני הזמנתי מניק מורה חצי קאסטום ואני מבסוט ממנה לחלוטין.
כל מורה שתבחר תענה על צרכיך כמטייל מתחיל.

יש הרבה סכינים נחמדות בתג מחיר לא גבוה.
אני תומך בהצעה של ניק. אל תשפוך סתם כסף. תתחיל בקטן ותתקדם משם.

raz
חדש בפורום

הודעה על ידי raz » 10:17 ,23 יוני 2014, ב'

קודם כל תודה לכל המגיבים עזרתם לי מאוד! הבנתי שאני צריך להתחיל ממשהו פשוט.חקרתי קצת וראיתי גם את הfiskars k40

קצת יותר יקרה אבל בביקורת נשמע שהיא טובה.כדאי לי לקנות אותה בתור סכין ראשונה?

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 10:34 ,23 יוני 2014, ב'

בפירוש לא. מורה הרבה יותר חזקה.

raz
חדש בפורום

הודעה על ידי raz » 11:28 ,23 יוני 2014, ב'

הבנתי,אני ילך על המורה 546.אני רואה שיש באתר מורהCraftline 546.ובאותו מחיר מורה - Craftline Q 546.

אני לא רואה הבדל מפרט שלהם, מה לקחת?

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 14:12 ,23 יוני 2014, ב'

raz כתב:קודם כל תודה לכל המגיבים עזרתם לי מאוד! הבנתי שאני צריך להתחיל ממשהו פשוט.חקרתי קצת וראיתי גם את הfiskars k40

קצת יותר יקרה אבל בביקורת נשמע שהיא טובה.כדאי לי לקנות אותה בתור סכין ראשונה?
ה K40 Fiskars היא לא Full Tang ויש לה ידית פלסטיק חלולה, ולמרות שלידית חלולה עם פקק יש כמה שימושי שטח, הדגם הזה לא נראה לי חזק מספיק כדי לשמש לסכין-שטח

תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא

תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 20:09 ,23 יוני 2014, ב'

raz כתב:הבנתי,אני ילך על המורה 546.אני רואה שיש באתר מורהCraftline 546.ובאותו מחיר מורה - Craftline Q 546.

אני לא רואה הבדל מפרט שלהם, מה לקחת?
עניין של העדפה
ה-511 היא להב קרבון חסרונות מחליד (פתיר ביצירת פטינה על הלהב - חפש בפורום הסברים)- יתרונות קל להשחיז ומחזיק חוד היטב
ה-546 היא להב אל חלד, יתרונוות - לא מחליק, חסרונות - טיפה פחות מחזיק חוד
שתי הסכינים מחוסמות היטב ויעשו כל מה שתצטרך, ותהנה מהם לאורך זמן בעלות תועלת רבה.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

raz
חדש בפורום

הודעה על ידי raz » 20:50 ,23 יוני 2014, ב'

תודה על ההסבר, מה שהתכוונתי זה שבאתר יש מורה 546 ומורה 546Q.בניהם אני שואל מה ההבדל, כי שניהם אל חלד

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 22:35 ,23 יוני 2014, ב'

raz כתב:תודה על ההסבר, מה שהתכוונתי זה שבאתר יש מורה 546 ומורה 546Q.בניהם אני שואל מה ההבדל, כי שניהם אל חלד
שלח לינק למייל שלי omer@knife.co.il
לא מכיר את המספר שציינת
אולי טעות, אולי לא הבנת
עומר יעבץ
מנהל האתר

amir.frenkel
חדש בפורום

הודעה על ידי amir.frenkel » 10:35 ,24 יוני 2014, ג'

עומר, אתה עושה צחוק או מה ?
http://www.knife.co.il/index.php/%D7%97 ... 7%A8%D7%94

בחנות פה :?

ראה מוצר ראשון וראה מוצר שני.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 12:58 ,24 יוני 2014, ג'

amir.frenkel כתב:עומר, אתה עושה צחוק או מה ?
http://www.knife.co.il/index.php/%D7%97 ... 7%A8%D7%94

בחנות פה :?

ראה מוצר ראשון וראה מוצר שני.
טעות של מנהלת התוכן (שתוקנה)
:lol:
עומר יעבץ
מנהל האתר

raz
חדש בפורום

הודעה על ידי raz » 14:58 ,24 יוני 2014, ג'

לא נורא,תודה על עזרה חברה.;)

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד