מה דעתכם?

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
ExpLos1vE
חדש בפורום
מה דעתכם?

הודעה על ידי ExpLos1vE » 21:05 ,5 מרץ 2014, ד'

אהלן חברים, ערב טוב.
מה דעתכם על הסכינים של cold steel בכלל, והסכינים האלו בפרט.
פרפרית: http://www.coldsteel.com/Product/PARADO ... ERIES.aspx
מתקפלת: http://www.coldsteel.com/Product/TI-LIT ... ERIES.aspx

תודה רבה! ערב טוב.
זיו :D

Nik88

Re: מה דעתכם?

הודעה על ידי Nik88 » 23:32 ,5 מרץ 2014, ד'

ברשותך אצרף לכאן את התמונות:

תמונה

תמונה

הרבה נאמר על קולד סטיל, לכן לא ארחיב.

דעתי האישית על סכינים מהסוג הזה היא שהן לא מיועדות לחיתוך, אלא יותר לפתיחה.

פתיחה של תיק במשטרה.

אני לא מצליח למצוא שום שימוש "כשר" לסכין פרפר ולדוקרן, מצטער.
בכל הרצינות, אשמח אם תוכיח אותי על טעותי ותפתח את עיניי למשהו שפספסתי, אבל נכון לעכשיו זאת דעתי. אנא התייחס בהבנה.

תודה!

ניק.

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 11:33 ,6 מרץ 2014, ה'

ExpLos1vE כתב:אהלן חברים, ערב טוב.
מה דעתכם על הסכינים של cold steel בכלל, והסכינים האלו בפרט.
פרפרית: http://www.coldsteel.com/Product/PARADO ... ERIES.aspx
מתקפלת: http://www.coldsteel.com/Product/TI-LIT ... ERIES.aspx

תודה רבה! ערב טוב.
זיו :D

מממ...

אני לא מת על הסגנון, אבל על טעם ועל ריח... :)

זה לאוסף/יופי? או ככה לעבודות קלות?

agabay
חדש בפורום

הודעה על ידי agabay » 14:42 ,6 מרץ 2014, ה'

אני אישית לא מבין מה ההסתייגות מסכינים מסוג כזה
אנשים כאן בפורום קונים חרבות יפניות (לחיתוך סלט) וסכינים של BOSSE בעובי מטורף (לנקות את השחור מתחת לציפורניים)
אבל מסכין פרפרית מתרגשים - כי איזה מחוקק ראה סרט בקולנוע בשנת 1956 והבין שסכין פרפרית שקולה לנשק גרעיני לפחות?
תכלס - סכין יפה של חברה טובה, כמו כל סכין אחרת שהיא לא לדרמן או אולר שוויצרי - להחזיק רק בבית

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 14:45 ,6 מרץ 2014, ה'

סכין פרפרית או כל פולדר היא בעלת פוטנציאל הסתרה ונוח לשאת אותה, אבל זה לא האישו.
:mrgreen: It's not my cup of tea but busse is

sagiBialik

הודעה על ידי sagiBialik » 14:53 ,6 מרץ 2014, ה'

תרשו לי רק לעשות תיקון קטן...
קולדסטיל היא לא יצרנית סכינים.
זאת לא חברה שמייצרת סכינים לבד
( לעומת בוסי, אונטריו, בר אופס, מנטיס וכדומה ),
החברה מזמינה סכינים ממפעלים תחת המותג קולדסטיל.

לגבי האיכות: תלוי היכן מייצרים, תלוי בשנה וכדומה.
סכינים בינוניות עד טובות, כשמידי פעם יש להם יציאות
טובות ומידי פעם נפילות.
מה שכן, השיווק והמיתוג שלהם בדעת הצרכנים מעולה.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 16:02 ,6 מרץ 2014, ה'

אודה ואתוודה שיש לי את הטילייט הקטנה יותר, לא מושחמת. ולחבר טוב יש את הטילייט הגדולה, לא משוחמת.
סה"כ סכין חמוד, תלוי למה אתה צריך אותו. אני אוהב את המראה שלו ואת מנגנון הפתיחה הקל ומהגניב. עיקר השימוש שלי בה הוא לפתוח ולסגור אותה. כחייל הייתי סוחב אותה לפה ולשם ועושה איתה קצת edc, אבל אין סיבה לקחת דווקא אותה. היא מעולה אם תרצה לשלוף אותה במהירות ולדקור מישהו, ואז תקבל תיק במשטרה. כיף כיף כיף. מאז שקיבלתי ספיידרקו טיניישס הטילייט שוכבת במגירה.
הפלדה (aus8) סבירה, קלה להשחזה אבל לטעמי לא מחזיקה חוד מדהים.
מנגנון הפתיחה המהירה באמצעות הזיז שנתפס על הכיס עובד מעולה.
גפ פתיחה ביד אחת קלה מאוד, אפילו או לא משתמשים בזיז ההוא.
יכול לשמש כקובוטן (יאווארה) כשהוא סגור בגלל אותו הזיז - מעצים כוח (אם אתה בעניין).
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

ExpLos1vE
חדש בפורום

הודעה על ידי ExpLos1vE » 17:43 ,6 מרץ 2014, ה'

ערב טוב חברים, ראשית, תודה על התגובות.
אני לא מצליח למצוא שום שימוש "כשר" לסכין פרפר ולדוקרן, מצטער. - תודה על התגובה, אני מעריך את דבריך, אני סבור שלא אדקור מישהו בזמן הקרוב, ולכן אין מה לחשוש. :wink:
זה לאוסף/יופי? או ככה לעבודות קלות? - עבודות קלות :D
היא מעולה אם תרצה לשלוף אותה במהירות ולדקור מישהו, ואז תקבל תיק במשטרה. כיף כיף כיף. - תודה על הדאגה, אני מעריך שגם עיפרון קל לשליפה, ויכול לסכן חיי אדם, לכן בזמן הקרוב אחזיק עליי רק עטים.
תודה רבה! :D

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 19:37 ,6 מרץ 2014, ה'

מר אקספלוזיב, לא על דקירות דיברתי, אז אני חושב שלא הבנת את דבריי. הכוונה ב״שימוש כשר״ היא שימוש שהסכין הזאת מיועדת לו.
דוקרן, כשמו כן הוא נועד, ובכן, לדקירה. אי לכך, יהיה קשה עד בלתי אפשרי להסביר ולהוכיח שאתה צריך אותה ל״קילוף תפוזים״, וכדומה. אין כל רע להחזיק אוסף סכינים מהסוג הזה, ההיפך, כל אתה נהנה מזה- מה טוב. אגדיל ואנסה לדמות את הסכין הזאת לאוסף כידונים, שמיסודם נוצרו ככלי נשק, וישנם אוספים רבים שלהם, אך למיטב ידיעתי- אף אחד לא באמת מסתובב עם כידון למטרות נשיאה תמימה ויומיומית.

בסופו של דבר אני אישית לא מוצא לסכין כזאת שימוש אצלי, מעבר לאספנות.

עם הבאליסונג הסיפור דומה, אך פה יש מרווח תמרון, עקב ענף ״ספורט״ שלם שהתפתח סביב הנושא. אבל שוב, אם אתה לא חובב טריקים של באליסונג- השימוש היחיד שאני רואה לסכין הזאת הוא אספנות וקצת דאווין לחבר׳ה (בואו נודה, כולנו עושים את זה לפעמים).

מדגיש שוב, כל הנאמר משקף את דעתי בלבד. אם אני מפספס משהו- אשמח אם תסביר את דעתך.

תודה!

ExpLos1vE
חדש בפורום

הודעה על ידי ExpLos1vE » 20:01 ,6 מרץ 2014, ה'

Nik88 כתב:מר אקספלוזיב, לא על דקירות דיברתי, אז אני חושב שלא הבנת את דבריי. הכוונה ב״שימוש כשר״ היא שימוש שהסכין הזאת מיועדת לו.
דוקרן, כשמו כן הוא נועד, ובכן, לדקירה. אי לכך, יהיה קשה עד בלתי אפשרי להסביר ולהוכיח שאתה צריך אותה ל״קילוף תפוזים״, וכדומה. אין כל רע להחזיק אוסף סכינים מהסוג הזה, ההיפך, כל אתה נהנה מזה- מה טוב. אגדיל ואנסה לדמות את הסכין הזאת לאוסף כידונים, שמיסודם נוצרו ככלי נשק, וישנם אוספים רבים שלהם, אך למיטב ידיעתי- אף אחד לא באמת מסתובב עם כידון למטרות נשיאה תמימה ויומיומית.

עם הבאליסונג הסיפור דומה, אך פה יש מרווח תמרון, עקב ענף ״ספורט״ שלם שהתפתח סביב הנושא. אבל שוב, אם אתה לא חובב טריקים של באליסונג- השימוש היחיד שאני רואה לסכין הזאת הוא אספנות וקצת דאווין לחבר׳ה (בואו נודה, כולנו עושים את זה לפעמים).

מדגיש שוב, כל הנאמר משקף את דעתי בלבד. אם אני מפספס משהו- אשמח אם תסביר את דעתך.

תודה!
אהלן ניק, לכתחילה התעניינתי בעיקר בבאליסונג, ולאחר חילופי דברים בפורום, ירדתי מהדוקרן לגמרי.
וכן, אני אכן "חובב טריקים " :wink: .
מדגיש שוב, כל הנאמר משקף את דעתי בלבד. אם אני מפספס משהו- אשמח אם תסביר את דעתך. - אני מעריך אותך כיוצר, וכאדם, והדעה שלך אחת מהדעות שהתייחסתי אליהן יותר ברצינות בשרשור הזה. :D

ערב טוב! :wink:
נערך לאחרונה על ידי ExpLos1vE ב 20:54 ,10 מרץ 2014, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
EitamSil
מכור לסכינים

הודעה על ידי EitamSil » 20:29 ,7 מרץ 2014, ו'

Nik88 כתב:מר אקספלוזיב, לא על דקירות דיברתי, אז אני חושב שלא הבנת את דבריי. הכוונה ב״שימוש כשר״ היא שימוש שהסכין הזאת מיועדת לו.

תודה!
לא יודע אם אתם מכירים את הדגם הנ"ל של קולד סטיל - זה לא פרפרית רגילה ...
היא לא מיועדת לפליפינג אלא היא כמו סליפ ג'וינט אבל יותר בטוחה כי כל עוד אתה לוחץ את הידיות יחד , ככה יותר קשה לה להסגר עלייך ...
היא חמודה לשימוש אבל יש יותר אידיאליות לדעתי [בהרבה ]

rgrifat
אביר האפל

הודעה על ידי rgrifat » 10:04 ,10 מרץ 2014, ב'

תענוג לקרוא את השרשור. צריך להפנות לפה כמה כותבים שילמדו דבר או שניים על דיון פורה. :!:

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 4:17 ,11 מרץ 2014, ג'

EitamSil כתב:

תודה!
לא יודע אם אתם מכירים את הדגם הנ"ל של קולד סטיל - זה לא פרפרית רגילה ...
היא לא מיועדת לפליפינג אלא היא כמו סליפ ג'וינט אבל יותר בטוחה כי כל עוד אתה לוחץ את הידיות יחד , ככה יותר קשה לה להסגר עלייך ...
היא חמודה לשימוש אבל יש יותר אידיאליות לדעתי [בהרבה ]
ראיתי בעצמי את הסירטון, והם מדגישים שם כמה פעמים, שזה לא פרפר אלא רק נראה כמו פרפר, ואין ברירה, הוא בנוי כך שצריך שתי ידיים כדי לפתוח אותו, בשלושה שלבים עם התנגדות של קפיץ חזק.

בקרב סכינים, יותר מהר לפתור קוביה הונגרית, מאשר לפתוח את הסכין הזאת...
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד