סכין או מולטיטול??

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
babagas
חדש בפורום
סכין או מולטיטול??

הודעה על ידי babagas » 20:27 ,28 יוני 2012, ה'

אהלן כאן אביעד ואני חדש בפורום:-)
חשבתי לאחרונה לקנות כלי חדש שישמש אותי לחיים ואני מתלבט אם לקחת סכין או מולטיטול.
בעבר היה לי לדרמן מסוג ווייב וממש אהבתי אותו , עד שנגנב... הקטע הוא שלא ממש הייתי משתמש בכלום חוץ מהסכין, הסכין המשוננת, פותחן הפחיות ואולי גם הפלאייר מדי פעם. חשבתי הפעם אולי לקנות סכין בלבד משתי סיבות: מחיר ונוחות של הסכין, מה שמשפיע על השימוש בה.

מה אתם אומרים על הסכין הזאת?
http://www.leatherman.com/product/h502/h503
סכין 7.9 ס''מ חצי משוננת, בעלת פותחן פחיות.

האם למישהו יצא לעבוד עם כזאת?
אניצריך משהובסיסישיתאים לצרכים צבאיים-יומיומיים, מחנאות, גילוף, טיולים וטראקים (לא אידיאלי להשרדות אבל גם טוב). מה שאני אוהב בזאת שיש לה גם פותחן פחיות, שהוא שלא ראיתי בהרבהסכינים.
האם כדאי לי ללקנותסכין כזאת? היא תתאים לי? או שמא אקנה לדרמן ווייב נוסף?
כמו כן רציתי לשאול את דעתכם לגבי הלהב החצי משונן? מה חסרונותיו? האם נוח לגלף איתו? (אני אוהב להכין מלכודות לשועלים וזה מצריך גילוף ^^).

בכל מקרה תודה רבה רבה מראש!!

Pesel

Re: סכין או מולטיטול??

הודעה על ידי Pesel » 20:46 ,28 יוני 2012, ה'

victorinox!!!!!
חוץ מפלייר יש בו כל מה שתיארת.

big_k
מכור לסכינים

הודעה על ידי big_k » 20:47 ,28 יוני 2012, ה'

ותוותר על המלכודות לשעלים בבקשה !!

חיימון
אביר האפל

הודעה על ידי חיימון » 21:05 ,28 יוני 2012, ה'

יש ללדרמן מכשיר פיצוץ שנקרא Crunch. הוא מאד קטן ויש בו סכין פלייר פטנט ודרייבר של ביטים.
הוא כל כך קטן שהרבה פעמים הכנסתי אותו (מקופל) לקופסת סיגריות, ועוד נשאר מקום לכמה סיגריות...
http://www.amazon.com/Leatherman-680101 ... B0007UQ1EC
אבל כמה הוא קטן ככה הוא חזק. רק מה - הוא מעורר קנאה חזק אז צריך לשמור עליו טוב-טוב
המציאות היא הזיה שנגרמת בגלל חוסר של אלכוהול בדם

babagas
חדש בפורום

הודעה על ידי babagas » 21:26 ,28 יוני 2012, ה'

וואו תגובותמהירות משציפיתי O_Q
תודה רבה אחים יקרים אבל אנחנו לא כלכך באותו ראש (בעיקר ההוא שנגד מלכודות, אל תדאג אני משחרר אותם :-) )
אני מחפש בעיקר סכין טובה, הפלאייר זה רק תוספת שיכולה לעזור פה ושם אבל זה לא מה שאני מחפש..
ולגבי הויקטורינוקס, אני פשוט לא אוהב את הכלים שלהם ._. לא יושב טוב ביד... וגם אין שליפה נוחה עם האגודל.. =/
תודה בכל מקרה.. עוד מישהו??

yontam
אגדת הפורום

הודעה על ידי yontam » 21:50 ,28 יוני 2012, ה'

אני עצמי לא מעריץ גדול של מולטיטולים אז אני הייתי בוחר בסכין בלבד או בספיידרקו אנדורה
או אם בא לך לפרגן לעצמך במשהו ממש טוב אז ספיידרקו מיליטרי שמעתי רק ביקורות טובות על שתיהן
אם אתה ממש צריך פותחן קופסאות קח פותחן קופסאות רגיל
כזה תלחץ כדי לראות תמונה בגודל מלא
שוקל כמעט כלום ועושה עבודה הרבה יותר יעילה מכול פותחן שניתקלתי בו על כל מולטיטול
כדאי לאבטח אותו למשהו עם חוט שלא ילך לאיבוד
סכין משוננת חלקית-לא להיט מבחינתי. לשינון יש מקום אבל בסכין משולבת אין מספיק לא מזה ולא מזה ובשטח יותר קשה להשחיז(עם אבן השחזה רגילה או מאולתרת) מאשר סכין עם להב חלק
לגבי וויקטורינוקס :
יש גם כלים עם פלאייר ויש להם גם כלים עם סכין עם חור לאגודל
תבדוק פה http://www.victorinox.com/ch/category/C ... 1106&m=add&
למשל הsentinel
יש לי כזאת היא חמודה לא מדהימה אבל סכין חביבה ולא מאוד יקרה
מקווה שעזרתי

ni807
תושב קבע בפורום

..

הודעה על ידי ni807 » 21:56 ,28 יוני 2012, ה'

..
נערך לאחרונה על ידי ni807 ב 14:26 ,23 יולי 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.
who dare win

babagas
חדש בפורום

הודעה על ידי babagas » 22:20 ,28 יוני 2012, ה'

שובתודה לשניכם אבל ספיידרקו אני לא אקנה כי זה יקר פצצות רק לסכין נשלפת אחת (אומנם טובה, אבל אם כבר להשקיע אז כמו שצריך, אחרי צבא לקנות איזו סכין עם להב קבוע). חבל לי שאין סכין משוננת... אני מעדיף שיהיה גם וגם =/
ולגבי הסיידקיק אחלה מחיר! להב קטן מדי.. אם אני אמצא ווייב בכזה מחיר יש מצב טוב שאני אביא אחד :-O
כרגע ההתלבטות בין ווייב לk503 רק נהיית יותר קשה =/

ni807
תושב קבע בפורום

..

הודעה על ידי ni807 » 22:47 ,28 יוני 2012, ה'

..
נערך לאחרונה על ידי ni807 ב 14:27 ,23 יולי 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.
who dare win

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 23:07 ,28 יוני 2012, ה'

היי אביעד ברוך הבא לפורום
קודם כל חשוב לי לציין משהו לא כל כך קשור לסכין, שועל בארץ הוא חיה מוגנת והציד שלו הוא בעייתי ( חוק הגנת חיות הבר, סעיף חיות בסכנת הכחדה.) כמו כן אני מקווה שאתה לא משתמש בציד יתדות/חצים. כי זה אסור בארץ וקשה להגיד אבל יסולח לך יחסית על ציד רק ע"י מלכודת לולאה ( רגל גוף מלא, לא חנק ולא תיל).

לאחר ההקדמה המפחידה שאני מתנצל עליה, הסכין
לשימוש יום יומי בצבא, הלדרמן יעשה את העבודה יופי, חתמתי בצבא על אחד, שימש אותי לא רע לחלקים הטכניים.
לטראקים, לדעתי צריך משהו טיפ טיפה יותר גדול, אולי אפילו להב קבוע, במיוחד בציד, תחשוב לכיוון סקינר, אולי אפילו קאסטום אצל נפח מקומי, יש לך את דימה (PESEL) שעושה עבודות טובות (וזולות) ואולי ככה תוכל להמנע מהמצב של כן משוננת לא משוננת, אישית לא נתקלתי בבעיה של שילוב, יש לי סכין עם חצי להב משונן קדמי וחצי להב חלק והיא כמובן מפלצת יחסית באורך 30 ס"מ אבל עושה עבודה מדהימה בניקוי דגים לדוגמא, ומצד שני ניסור ענפים בינונים וקטנים.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:45 ,29 יוני 2012, ו'

אמיר_לב כתב:היי אביעד ברוך הבא לפורום
קודם כל חשוב לי לציין משהו לא כל כך קשור לסכין, שועל בארץ הוא חיה מוגנת והציד שלו הוא בעייתי ( חוק הגנת חיות הבר, סעיף חיות בסכנת הכחדה.) כמו כן אני מקווה שאתה לא משתמש בציד יתדות/חצים. כי זה אסור בארץ וקשה להגיד אבל יסולח לך יחסית על ציד רק ע"י מלכודת לולאה ( רגל גוף מלא, לא חנק ולא תיל).
.

מסכים עם אמיר בהחלט, אם יש משהו שיכול להרגיז אותי בחיים זה צייד לא חוקי. בקשר לשאלתך לגבי סכין, אם היה לך נוח עם הווייב, תרכוש אחד, דווקא בגלל ההתלבטות שלך הייתי אומר תחזור למשהו שמוכר לך ונוח לך איתו, מצד שני תמיד שווה לבדוק משהו חדש, ואני הייתי הולך על להב חלק ולא משונן, לך על אופינל, לא יקר, נוח לעבודה וסכין שאם יקרה לו משהו לא תתבאס כי הוא לא יקר.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

IP
בלייד ראנר

הודעה על ידי IP » 13:41 ,30 יוני 2012, ש'

אני בעניין של מולטיטול לגמרי, מגיל צעיר עם שוויצרי בכיס, וכשבגרתי ויכולתי להרשות לעצמי, לדרמן.
תמיד עלי או בתיק, אין ספור סיפורי תושייה שסכין לבד לא הייתה מתאימה, גם במשרד, גם באוטו ובטח שבשטח.
נכון שעיקר השימוש הוא בלהבים, אבל גם המברגים השופין והמשור עובדים ואין לא הפלייר / קאטר.
קרה שנשבר לי הלהב, הוחלף בלי בעיה ללא עלות.

אם אתה לא נוהג לאבד כלים, כמו חלק מהילדים שלי (איבדה השבוע צ'ארג TTI ברמת הגולן),
אל תפחד מכלי יקר עם אחריות,
אם אתה מהמפוזרים שמאבדים, שקול כלי פשוט יותר.
"החיים הם כמו אבן משחזת. אתה לבדך קובע אם הם ישפשפו אותך או ילטשו אותך."

Brool
אביר האפל

הודעה על ידי Brool » 9:10 ,1 יולי 2012, א'

אביעד ברוך הבא
1. מצטרף לכל המגיבים בנושא צייד
2. מולטיטול לא יחליף סכין טובה לטעמי כממש צריך אחת
3. אבל כמו כולם - גם אני מחזיק אחד ולטעמי הכי טוב שיש. יש לי אותו כבר 10 שנים. הוא אמנם לא רואה שימוש מאוד מאוד אינטנסיבי אבל בהחלט רואה שימוש:

גרבר 600 - איו לי מושג עם עוד מייצרים אותו ואם כן - ממליץ בחום:

תמונה
If you can't see the bright side of life, polish the dull side

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד