enzo Badger ושקשוקה (הרבה תמונות)

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
שלומי
בלייד ראנר
enzo Badger ושקשוקה (הרבה תמונות)

הודעה על ידי שלומי » 2:16 ,26 נובמבר 2011, ש'

היום החלטתי להכין שקשוקה בשטח לחניכים שלי בעבודה ותוך כדי לצלם כמה תמונות לenzo Badger
שרכשתי לפני יותר משנה ולא יצא לי להשתמש הרבה
מה שכן קצת ביאס אותי זה תוך כדי עבודה עם העץ למדורה נישברו חתיכות קטנות מהלהב האם זה בגלל שהd2
היא יותר שבירה או אולי בגלל צורת ההשחזה בכל מקרה מבאס אבל לא נורא עדיין עשתה אחלה עבודה :wink:

הנרתיק אני תפרתי לנשיאה במאוזן על החגורה תמונה
תמונה
קצת ירקות בצל וקבנוס 8)
תמונה
תמונה
מדורה טובה תמונה
ובתאבון :)
תמונה
שכמובן אחרי כמה דקות זה מה שנישאר 8O
תמונה
זה הלהב אחרי העבודהתמונה

Nik88

Re: enzo Badger ושקשוקה (הרבה תמונות)

הודעה על ידי Nik88 » 8:57 ,26 נובמבר 2011, ש'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 23:44 ,5 פברואר 2012, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 10:26 ,26 נובמבר 2011, ש'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:43 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 14:01 ,26 נובמבר 2011, ש'

Nik88 כתב:האם זאת הסכין שפסל עשה בזמנו?
כן זה אכן הסכין שפסל עשה והוא עשה אחלה עבודה :D

עכשיו אני שואל את tc מה אתה מגדיר שימוש אלים או לא סביר?
האם פיצול של קרשים מרפסודה זה נכלל בהגדרתך?

ואיר לדעתך אני יכול לסדר את הצ'נקים האילו?

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 14:16 ,26 נובמבר 2011, ש'

שלומי, לפי דעתי זה שימוש לא סביר, למשימות כאלה יש גרזן.
סכינים של ENZO לא בנויות למשימות כאלה משני סיבות עיקריות:D2 עם 60RC וגאומטריה מאוד דקה, זה להב לחיתוך ולא לגירזון.
אפשר לתקן: מורידים בשיוף את החלק המשונן.
שאלה: האם יש טעם לתקן?

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 19:02 ,26 נובמבר 2011, ש'

אוקי האמת לא ידעתי את זה אז אולי אני ינסה פשוט לשייף את הלהב ולישר את השבירות
ויכניס אותה למגירה
הייתי בטוח שהיא תעמוד בזה ואם הלהב היה o1 זה היה שונה ?
יש גם דגמים של אנזו שהם o1

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 19:42 ,26 נובמבר 2011, ש'

דימה, ליישר את איזור הצ'יפינג בלהב, יתן קו חדש עם איזור עבה יותר לחורפה, כך שההשחזה הפעם גם תהיה עמידה יותר.

הייתי כן ממליץ לעשות את זה, והפעם גם הסכין תהיה יותר עמידה לנזקים כאלה, כי איזור החורפה יהיה עבה יותר
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 20:25 ,26 נובמבר 2011, ש'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:42 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 20:40 ,26 נובמבר 2011, ש'

שלומי, למשימות של גירזון יש גרזן, סכין נועדה לחתוך.
הדבר מוכר לי, יותר מפעם אחד נאלצתי לתקן דברים דומים.
אני מבקש לשים לב להוראות היצרן מצורפות לסכין.
מבחינתי כל סכין עם עובי להב פחות מ 5ממ וקושיות מעל 55RC לא תשרוד התעללות מהסוג שהעברת את ENZO.
מצטער שהיא לא עמדה בציפיות.
תמונה

יובל.
במקרה של גאומטריה ישרה (משולש) הורדה של כמה מ"מ לא תשפיע על עמידות לשבר בצורה ניכרת.
אתה מוזמן לעשות חישוב של כיתה ו', איך יגדל עובי בקצה לפי סינוס הזווית.
תסתכל בתמונות של אחרי.
תמונה

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 20:51 ,26 נובמבר 2011, ש'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:41 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 21:02 ,26 נובמבר 2011, ש'

ההיתי רוצה להבהיר רק שפסל שלא תחשוב לשניה שבאתי בטענות אלייך
ואם הרגשת ככה אז אני מיצטער

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 21:12 ,26 נובמבר 2011, ש'

שלומי, אני לא חושב שבאת בטענות.
פשוט כואב הלב לראות את העבודה שלי במצב כזה.
ועוד יותר כואב לדעת, שמעכשיו סכין הזאת תהיה זרוקה במגירה.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 21:34 ,26 נובמבר 2011, ש'

שרשמתי מגירה כוונתי היתה פשוט לתצוגה
אני משתמש בה עדיין למטבח אחרי ההשחזה אני פשוט ישתמש בה לעבודות חיתוך
ולא כמו מקודם
תאמין לי אף אחת מהסכינים שלי לא זרוקה במגירה :wink:

dudi
חדש בפורום

הודעה על ידי dudi » 22:10 ,26 נובמבר 2011, ש'

פטנט מעולה לכירה! החכמתי.

אני לרוב נוהג לחפור שוחה קטנה צרה יותר מקוטר הווק/סיר, ובצד אחת פתח רחב כדי לעודד כניסת אוויר.
אני מבשל מעליה את כל מה שאני צריך.

יש לאשכול פוטנציאל להפוך לאשכול טיפים לבישול.. הייתי שמח לקרוא אחד כזה.

אגב, מקווה שתפסתם את כל החתיכות לפני הפה.. זה יכול להיות מאוד מסוכן.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 22:28 ,26 נובמבר 2011, ש'

dudi כתב:פטנט מעולה לכירה! החכמתי.

אני לרוב נוהג לחפור שוחה קטנה צרה יותר מקוטר הווק/סיר, ובצד אחת פתח רחב כדי לעודד כניסת אוויר.
אני מבשל מעליה את כל מה שאני צריך.

יש לאשכול פוטנציאל להפוך לאשכול טיפים לבישול.. הייתי שמח לקרוא אחד כזה.

אגב, מקווה שתפסתם את כל החתיכות לפני הפה.. זה יכול להיות מאוד מסוכן.
אחלה רעיון עניין הבור אני ינסה גם בפעם הבאה 8)

dudi
חדש בפורום

הודעה על ידי dudi » 22:33 ,26 נובמבר 2011, ש'

אני תוהה, אתה נוהג לבשל ישירות מעל הלהבה,
או שאתה מעדיף לחכות לגחלים קודם?

עדיין לא מצאתי את השיטה הטובה ביותר להרתיח מהר סיר מלא במים. אבל אתה יודע איך זה בתנועות נוער - ההנהלה מתעקשת על פסטה. אוך שיהיה.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 23:30 ,26 נובמבר 2011, ש'

פסטה ונקניקיות חחחח איזו תנועת נוער ?הצופים?

הסיר יתלכלך יותר אם תבשל עם להבות בשכבה של פחם
אבל בעיקרון להבות

אני גם משתמש הרבה בhobo stoveאבל זה יותר לבישולים אישיים
תמונה

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 4:48 ,27 נובמבר 2011, א'

Pesel כתב:במקרה של גאומטריה ישרה (משולש) הורדה של כמה מ"מ לא תשפיע על עמידות לשבר בצורה ניכרת.
אתה מוזמן לעשות חישוב של כיתה ו', איך יגדל עובי בקצה לפי סינוס הזווית.
תסתכל בתמונות של אחרי.
תמונה
דימה, אני אמנם לא הבעלים של הסכין, אבל זה לא נראה כמו סוף-העולם, ההשחזה החדשה נתנה קו יפה, ומעשי לחיתוך, או כך לפחות זה נראה בתמונה.

מסכים שהשינוי בעובי לא יהיה דרסטי ולא צריך טריגו כדי לדמיין את מידת השינוי, רק ציינתי שכל תוספת בעובי תחזק את עמידות השפה החותכת, בעיקר אם הזוית של ההשחזה תקהה במקצת.

אני מכיר סכינים עם שפה חותכת של 40-45 מעלות (כפול מהמקובל בסכין - מתאים יותר למאשטי או לגרזן) והם חותכים יפה מאד, אפילו דברים אלסטיים כמו בשר. אז אני לא מציע השחזה של עד 45 מעלות, אבל קצת יותר קהה מ 18-20 מעלות, גם זה לא סוף העולם.

ל TC: עובי-דופן גדול יותר, לא בהכרח מאלץ לשנות את ההשחזה לזוית קהה יותר.

פר אותה זוית, "עומק" החורפה יהיה גדול יותר, כלומר "כתפיים" ארוכות יותר.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:31 ,27 נובמבר 2011, א'

אני ממש מתפתה לפתוח שרשור חדש:

איך בוחרים כלים, או "גם וגם" זה "לא ולא"

ובכל זאת אני אגיב כאן-

לאחרונה גואה פה הגל של אנשים המבקשים סכין טיולים אחת שתעשה הכל, עם דגש על פעילות המכונה "פירוק עצים".
אז כמו שרוכב אופנועים אחד אמר לי פעם- אופנוע כבישטח זה אופנוע שלא נוח לנסוע איתו בשטח, ולא כיף לנסוע איתו על הכביש.
גם בסכינים- כל כלי מיועד לשימוש עיקרי אחד, ואז הוא אינו מתאים לשימושים אחרים, או שהוא מעוצב ככלי לשימוש כללי, ואז הוא לא ממש נוח לשום דבר.
ישנם כלים מתאימים לביקוע עצים- לחים או יבשים- והם נקראים גרזנים. גרזן טוב יעלה כמה עשרות שקלים, ישקול 300-400 גרם ויתחבא בתיק כל היום עד לרגע שתצטרכו אותו. הוא יפרק משטחים, יכרות סנדות, ויוריד שבבים להדלקת המדורה גם מהעצים הקשים ביותר. תוכלו להשחיז אותו בגסות יחסית על אבן מסתובבת במסגריה הקרובה, וגם אם הוא לא שיא החדות הוא יעשה את העבודה. אופציה נוספת היא מצ'טה קצרה (מפלדה קפיצית ולא מאוד קשה), וגם חלק מהקוקרים יעשו עבודה טובה בביקוע עצים, למרות שבעיני זה קצת מיותר וכבד.
שאר השימושים השכיחים לסכין בטיול- חיתוך מזון, חיתוך חבלים רצועות ובדים, גילוף אומנותי. לכל אלו יספיק אופינל פשוט, או אולר שוויצרי, או כל כלי קטן אחר, כולל הסכין היפה שפסל הכין.
כואב לי הלב לראות את השקעים האלו בכלי שאינו מיועד לכך.
כמו שבמטבח יש לי סכין שף, וקופיץ, וסכין קילוף- גם בשטח יש גרזן, אולר קטן בכיס, ולפעמים גם מולטיטול לתיקונים ושיפוצים.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 9:44 ,27 נובמבר 2011, א'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:41 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 10:25 ,27 נובמבר 2011, א'

TC- אני חושב שהוא התכוון לכך שניתן להשחיז באותה הזווית, אבל ה- grind יגיע עמוק יותר לכיוון גב הלהב.
זה כבר תלוי במבנה המקורי של הסכין, ובמקרה הספציפי הזה בו ה- grind מגיע עד לגב הלהב מראש, לשמור על הזווית המקורית משמעו להוריד בעובי עד גב הלהב.
יובל- במקרה זה לא רלוונטי.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 11:33 ,27 נובמבר 2011, א'

בוא נדבר תכלס (בשפה יותר מקצועית)
תמונה
בסכין הזאת מדובר ב FULL FLAT, ובהגדלה זה נראה כך
תמונה
הרמה של CUTTING EDGE ב 3 מ"מ תשנה את הזווית הכללית ב 3 מעלות לכל היותר.
SECONDARY V-GRIND במקרא הזה הוא לא רלוונטי, כי בהשחזות שלי הוא קבוע 30 או 40 מעלות תלוי בפלדה.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 12:51 ,27 נובמבר 2011, א'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:37 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

dudi
חדש בפורום

הודעה על ידי dudi » 20:05 ,27 נובמבר 2011, א'

שלומי כתב:פסטה ונקניקיות חחחח איזו תנועת נוער ?הצופים?

הסיר יתלכלך יותר אם תבשל עם להבות בשכבה של פחם
אבל בעיקרון להבות

אני גם משתמש הרבה בhobo stoveאבל זה יותר לבישולים אישיים
תמונה
השומר הצעיר :) לנו אין תקציב לנקניקיות... רק רגע.. עמדתי להגיד שקרח עולה יותר מדי כסף, אבל אז עלה בדעתי שקבנוסים למיניהם לא צריכים קרח לשימור... מה זה הביזיון הזה?? למה אנחנו לא מקבלים נקניקיות??! עכשיו (!) אני הולך לבדוק את העניין. זה לא יכול להמשך ככה.
אני הולך לזרוק פה לאוויר, למה שלא נפתח אשכול מאורגן יותר בנושא (ולהניח את הדיון שהתפתח במקום הראוי)? אני אתן לך את הכבוד :)
רעי כתב:אני ממש מתפתה לפתוח שרשור חדש:

איך בוחרים כלים, או "גם וגם" זה "לא ולא"

ובכל זאת אני אגיב כאן-

לאחרונה גואה פה הגל של אנשים המבקשים סכין טיולים אחת שתעשה הכל, עם דגש על פעילות המכונה "פירוק עצים".
אז כמו שרוכב אופנועים אחד אמר לי פעם- אופנוע כבישטח זה אופנוע שלא נוח לנסוע איתו בשטח, ולא כיף לנסוע איתו על הכביש.
גם בסכינים- כל כלי מיועד לשימוש עיקרי אחד, ואז הוא אינו מתאים לשימושים אחרים, או שהוא מעוצב ככלי לשימוש כללי, ואז הוא לא ממש נוח לשום דבר.
ישנם כלים מתאימים לביקוע עצים- לחים או יבשים- והם נקראים גרזנים. גרזן טוב יעלה כמה עשרות שקלים, ישקול 300-400 גרם ויתחבא בתיק כל היום עד לרגע שתצטרכו אותו. הוא יפרק משטחים, יכרות סנדות, ויוריד שבבים להדלקת המדורה גם מהעצים הקשים ביותר. תוכלו להשחיז אותו בגסות יחסית על אבן מסתובבת במסגריה הקרובה, וגם אם הוא לא שיא החדות הוא יעשה את העבודה. אופציה נוספת היא מצ'טה קצרה (מפלדה קפיצית ולא מאוד קשה), וגם חלק מהקוקרים יעשו עבודה טובה בביקוע עצים, למרות שבעיני זה קצת מיותר וכבד.
שאר השימושים השכיחים לסכין בטיול- חיתוך מזון, חיתוך חבלים רצועות ובדים, גילוף אומנותי. לכל אלו יספיק אופינל פשוט, או אולר שוויצרי, או כל כלי קטן אחר, כולל הסכין היפה שפסל הכין.
כואב לי הלב לראות את השקעים האלו בכלי שאינו מיועד לכך.
כמו שבמטבח יש לי סכין שף, וקופיץ, וסכין קילוף- גם בשטח יש גרזן, אולר קטן בכיס, ולפעמים גם מולטיטול לתיקונים ושיפוצים.
אני לא יודע בקשר למקום הראוי לתגובה הזאת, אני רק יודע שהיא ראויה, ופקחה את העיניים שלי במובן מסוים.
חשבתי גם להתייחס לתגובה שלך, פשוט מפני שהייתי הגל האחרון מהסוג הזה.
אני אוהב לבשל בשטח. זאת האהבה שלי. אני רוצה סכין שלמה כדי שיהיה לי נוח לבשל לצד המדורה (ומנסיונות קודמים, לקצוץ עם הוויב זה לא נוח, מאוד מלכלך ומקשה על הניקוי כאשר לכלוך מגיע לחללים הקטנים שבאולר) סכין אחת גדולה תקל עליי מאוד במובן הזה. השתעשעתי במשחקי גילוף עם האולר, ואף על פי שהאחיזה לא נוחה במיוחד אני מוצא לו שימוש לא מבוטל במחנאות. אני בכל זאת מאמין שאחת גדולה יותר תהיה יותר יעילה לצרכים הספציפיים שנקטתי בהם.
אבל כאן נכנס הקטע הנוסף - ההשפעה. גם אם תרצה לקנות מכשיר סלולארי חדש, אתה סביר להניח תסתכל על הדגמים החדשים (למרות שהצורך שלך הוא בסיסי - אסאמאסים ושיחות), וכנראה שתבחר אחד מהם (המקרה שלי היה קצת שונה אבל ניחא). כנ"ל לגבי הסכין. אני מעוניין בסכין כזאת, שתגלה עמידות רבה, ותוכל לתפקד מעל ומעבר למה שאני אצפה ממנה. זה מאוד נחמד שיש ציוד איכותי באמתחה.
תפתח שרשור, זה רעיון טוב. בכל מקרה, אשמח לתגובתך.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 20:19 ,27 נובמבר 2011, א'

רעי כתב:במקרה הספציפי הזה בו ה- grind מגיע עד לגב הלהב מראש, לשמור על הזווית המקורית משמעו להוריד בעובי עד גב הלהב. יובל- במקרה זה לא רלוונטי.
סכין שבה זוית ההשחזה היא זהה לזוית הגריינד לכל העומק עד גב הלהב - היא סכין שאפשר להשחיז אותה רק פעם אחת - בעת הייצור - וזהו זה.

אני לא מאמין שזה יכול להיות פרקטי.

בכל מקרה של זוית גריינד נתונה, זוית ההשחזה נאלצת להיות קהה יותר - אחרת אני לא מבין על איזו גיאומטריה אתם מדברים.

דימה מראה יפה מאד באילוסטרציה שלו על מה מדובר

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 21:28 ,27 נובמבר 2011, א'

דודי,

אם תראה אותי ונשוחח קצת תבין שגם אני אוהב מאוד לבשל בכלל וליד המדורה בפרט.
לפעמים, כשזה טיול עם רכב צמוד, אני לוקח סכין שף לשטח. פשוט עוטף אותה במגבת מטבח ודוחף לתיק. אין אין אין יותר נוח מסכין מטבח בגודל מלא לכל העניינים האלו. ובמקרה של טיול רגלי יש אופינל גדול (מס' 10 או 12 הם בעלי להב ארוך למדי), או סכין מורה במחיר סביר- אני רכשתי את הטריפלקס והוא הרגיש מאוד נוח ביד בבישולים. יש לי סכין שהחלפתי עם חבר- משהו מאוסטרליה עם ידית פלסטיק מוזרקת ולהב פחמני מעוקל לאחור שהשחזתי לרמה סופית והוא נהדר לחיתוך בשר וירקות לפויקה, ובכלל.
המסר הפשוט הוא- קח את הכלי שהכי נוח לך לבשל איתו לשטח. אין שום סיבה שבעולם להוציא יותר מ- 100 שקל על כלי לשימוש הזה.
ולמשימות הטיפול בעצים- אני ממליץ שוב בחום על גרזן.

ומבחינה סלולרית אני מסתובב עם נוקיה 3120 קלאסיק שמצליח בעיקר להוציא ולקבל שיחות, וקצת לשלוח SMS. לא מתפתה לטלפונים חכמים שעושים אותך טיפש שבסופו של יום יושב איתם בשירותים וצולף ציפורים בחזירים...

יובל-
סכין שה-flat grind שלה מגיע עד גב הלהב אפשר להשחיז עשרות פעמים בצורה טובה, במחיר פעוט אחד- ההשחזות החוזרות מורידות את עובי הגב עם הזמן. אני בטוח שראית סכיני פירוק כאלו אצל הקצב השכונתי.
בין ה- grind וה- bevel נשמר יחס זוויות קבוע, וגודל ה- bevel לא משתנה מכיוון שהעמקת ה- grind מפצה על כך. עם הזמן עובי הגב קטן, ורוחב הסכין פוחת.
אני חייב להמליץ לך ולכולם על סדרת הסרטונים באתר chefknivestogo. מאוד בסיסי פשוט ובהיר. הבחור מראה שם בסרטון הרביעי או החמישי איך הוא מדקק את הלהב מאחורי ה- bevel על מנת לשמור על עובי דק מספיק ולשמר את תחושת החיתוך. מקווה שהבנת למה אני מתכוון.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 22:26 ,27 נובמבר 2011, א'

סופו של עניין רכשתי סכין לעבודה ההיתי בטוח שהיא תתאים וטעיתי קורה :|

אבל בכל זאת לכל מי שטען שסכין היא לא כלי מתאים לפירוק עצים
אני תמיד משתמש בסכין לפירוק עצים גם רפסודות וגם בולי עץ ולא היתה שום בעיה
בין אם זה סכין של mora או כל חברה אחרת אבל זה אפשרי והסכין לא נישברת ולא נהרסת
עם האנזו טעיתי אבל בעיקרון סכינים באותו גודל עושות אחלה עבודה שגרזן היה עושה יותר מהר
פשוט :)

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 22:45 ,27 נובמבר 2011, א'

Pesel כתב: בפסיכולוגיה יש לזה שם מדויק, זה מתאים גם לאקדח גדולים, מכוניות גדולות וגם לסכינים מעל 15 ס"מ.
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

dudi
חדש בפורום

הודעה על ידי dudi » 22:53 ,27 נובמבר 2011, א'

רעי כתב:דודי,

אם תראה אותי ונשוחח קצת תבין שגם אני אוהב מאוד לבשל בכלל וליד המדורה בפרט.
לפעמים, כשזה טיול עם רכב צמוד, אני לוקח סכין שף לשטח. פשוט עוטף אותה במגבת מטבח ודוחף לתיק. אין אין אין יותר נוח מסכין מטבח בגודל מלא לכל העניינים האלו. ובמקרה של טיול רגלי יש אופינל גדול (מס' 10 או 12 הם בעלי להב ארוך למדי), או סכין מורה במחיר סביר- אני רכשתי את הטריפלקס והוא הרגיש מאוד נוח ביד בבישולים. יש לי סכין שהחלפתי עם חבר- משהו מאוסטרליה עם ידית פלסטיק מוזרקת ולהב פחמני מעוקל לאחור שהשחזתי לרמה סופית והוא נהדר לחיתוך בשר וירקות לפויקה, ובכלל.
המסר הפשוט הוא- קח את הכלי שהכי נוח לך לבשל איתו לשטח. אין שום סיבה שבעולם להוציא יותר מ- 100 שקל על כלי לשימוש הזה.
ולמשימות הטיפול בעצים- אני ממליץ שוב בחום על גרזן.

ומבחינה סלולרית אני מסתובב עם נוקיה 3120 קלאסיק שמצליח בעיקר להוציא ולקבל שיחות, וקצת לשלוח SMS. לא מתפתה לטלפונים חכמים שעושים אותך טיפש שבסופו של יום יושב איתם בשירותים וצולף ציפורים בחזירים...
אני יוצא לטיול של תנועת נוער, לא יהיה שם מקום לסכין שפים. עם זאת, אני אשמח לקבל ממך אלטרנטיבות - ואם זאת לא בקשה גדולה במיוחד, שמות מלאים בבקשה, רק בגלל שאני לא מבין מספיק בסכינים כדי לדעת מה זה "אופינל"..
לקחתי סיכון בנימוק של הסלולר, אבל הייתי צריך לנחש שעליך זה לא יעבוד. אתה טיפוס פחות חומרני וזה מעולה - אבל את הרעיון שניסיתי להעביר אני בטוח שהבנת.

תודה על נקודת המבט המרעננת :)

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 23:17 ,27 נובמבר 2011, א'

Melkor כתב: עקרונית אני מסכים איתך, אבל מעניין אותי- היכן אתה מכניס פה את הסכינים הגדולות, בעלות להב של 10 אינץ'? הרי יש סיבה שהם קיימות, אני מניח
[/quote]
בפסיכולוגיה יש לזה שם מדויק, זה מתאים גם לאקדח גדולים, מכוניות גדולות וגם לסכינים מעל 15 ס"מ. :D :D :D

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 23:30 ,27 נובמבר 2011, א'

נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 23:45 ,5 פברואר 2012, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 0:00 ,28 נובמבר 2011, ב'

Pesel כתב: בפסיכולוגיה יש לזה שם מדויק, זה מתאים גם לאקדח גדולים, מכוניות גדולות וגם לסכינים מעל 15 ס"מ.
אביזר לתצוגה פאלית * , למרות שהפאלוס בעצמו הוא האביזר המקורי שבשמו אנחנו קונים גי'פ "האמר" רק כדי לקחת את הילד לגן ב"סטייל", הרי שבפועל אנחנו מנסים להפגין שיש לנו כל-כך הרבה כסף שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לבזבז אותו בצורה לא רציונלית ועל דברים ללא צורך הכרחי.

* - גברים מודדים אחד לשני את הפאלוס כי נדמה להם שזה מה שהנקבות מעדיפות. - ובכן, מסתבר שנקבות לא מחפשות בהכרח את האורך אלא דווקא את הרוחב...

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 1:02 ,28 נובמבר 2011, ב'

נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 23:45 ,5 פברואר 2012, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 14:11 ,28 נובמבר 2011, ב'

הבולבולים- עבורי זה הרבה יותר דו-משמעי מאשר לרוב האוכלוסיה, עקב היותי צפר ומטבע ציפורים. חלק מהקטעים צולמו אצל חבר בקיבוץ משאבי שדה. משעשע!

שלומי- רפסודות או משטחים אני מפרק בלי שום כלי: בועטים קרש ראשון החוצה, ומשתמשים בו כמו לום לשחרור שאר הקרשים מהמסמרים. לפני כמה חודשים הראיתי לכמה ילדים מתלהבים בחוף בית ינאי איך שמנמן עצל כמוני מפרק משטח ב- 5 דקות במאמץ מינימלי. אולי אני אצלם ואעלה סרט כזה ליוטיוב לטובת הכלל.
דודי- מורה אלו סכינים שוודיות עם להב קבוע, נמכרות כאן בחנות האתר. בפעם האחרונה שבדקתי המחירים היו סבירים לגמרי. אפשר ללכת על הדגמים לעבודה craftline, שהם פחות סקסיים מדגמי השטח/קרב אבל נותנים את אותו המענה, או לאחד הדגמים הקלאסיים (עם ידית העץ האדומה). כולם מגיעים עם נרתיק פלסטיק נוח לשימוש.
אופינל הוא אולר צרפתי פשוט וזול עם ידית עץ ולהב מפלדה מצוינת, שנמכר פה בארץ ע"י עומר גרטי. אותו הדגם מגיע במגוון מידות- מאולר כיס קטן ועד למשהו די גדול שיכול לשמש כסכין מטבח, אבל גם מתקפל.
בחנויות לכלי בית תוכל למצוא סכיני מטבח בינוניים ברמה טובה ובמחיר סביר- לא בצורת סכין שף אלא סכין צרה יותר לשימוש כללי.

dudi
חדש בפורום

הודעה על ידי dudi » 21:16 ,28 נובמבר 2011, ב'

רעי כתב: שלומי- רפסודות או משטחים אני מפרק בלי שום כלי: בועטים קרש ראשון החוצה, ומשתמשים בו כמו לום לשחרור שאר הקרשים מהמסמרים. לפני כמה חודשים הראיתי לכמה ילדים מתלהבים בחוף בית ינאי איך שמנמן עצל כמוני מפרק משטח ב- 5 דקות במאמץ מינימלי. אולי אני אצלם ואעלה סרט כזה ליוטיוב לטובת הכלל.
דודי- מורה אלו סכינים שוודיות עם להב קבוע, נמכרות כאן בחנות האתר. בפעם האחרונה שבדקתי המחירים היו סבירים לגמרי. אפשר ללכת על הדגמים לעבודה craftline, שהם פחות סקסיים מדגמי השטח/קרב אבל נותנים את אותו המענה, או לאחד הדגמים הקלאסיים (עם ידית העץ האדומה). כולם מגיעים עם נרתיק פלסטיק נוח לשימוש.
אופינל הוא אולר צרפתי פשוט וזול עם ידית עץ ולהב מפלדה מצוינת, שנמכר פה בארץ ע"י עומר גרטי. אותו הדגם מגיע במגוון מידות- מאולר כיס קטן ועד למשהו די גדול שיכול לשמש כסכין מטבח, אבל גם מתקפל.
בחנויות לכלי בית תוכל למצוא סכיני מטבח בינוניים ברמה טובה ובמחיר סביר- לא בצורת סכין שף אלא סכין צרה יותר לשימוש כללי.
כל חיי שאני מפרק רפסודות באופן ידני. את הקרש הראשון אני משחרר ע"י הטחה של אחת מפינות הרפסודה בקרקע (כשמעמידים אותה, בניצב לקרקע), הטחה נוספת בצד הנגדי, פירוק קרש אחת ומשם לפי הטכניקה שתיארת.

תודה רבה על המידע, החכמתי ללא שום ספק. במקום אופינל יש לי לדרמן וויב, אני אנצל אותו היטב :)
עם זאת הייתי מעדיף לקחת מורה מאשר סכין מטבח רגילה, נראה לי מתאים יותר (אבל בפעם הבאה שאני אקפוץ לחנות כדי לקנות פינג'אן קטן, אני אפקח עין על סכיני מטבח :)

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 21:32 ,28 נובמבר 2011, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:39 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 21:56 ,28 נובמבר 2011, ב'

TC, כל הכבוד, מאחל לכל בעל מלכה שימוש כזה בכלים שלו.
איך היו התגובות?
עשו אותי רעב תמונות אלו, אלך לנשנש משהוא קטן (תפוח או גזר). :)

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 22:00 ,28 נובמבר 2011, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:39 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 22:01 ,28 נובמבר 2011, ב'

אני מקווה שיש לך מזוודה גדולה, כי אני בא איתך. :) :D

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 22:07 ,28 נובמבר 2011, ב'

נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 23:46 ,5 פברואר 2012, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 22:48 ,28 נובמבר 2011, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:38 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 12:03 ,29 נובמבר 2011, ג'

TC, בגלל שכל מה שכתבת עד עכשיו זה בגדר החלום, אני אבוא במזוודה שלך. :D

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 15:35 ,29 נובמבר 2011, ג'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:38 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 23:02 ,30 נובמבר 2011, ד'

רעי כתב:הבולבולים- עבורי זה הרבה יותר דו-משמעי מאשר לרוב האוכלוסיה, עקב היותי צפר ומטבע ציפורים. חלק מהקטעים צולמו אצל חבר בקיבוץ משאבי שדה. משעשע!

שלומי- רפסודות או משטחים אני מפרק בלי שום כלי: בועטים קרש ראשון החוצה, ומשתמשים בו כמו לום לשחרור שאר הקרשים מהמסמרים. לפני כמה חודשים הראיתי לכמה ילדים מתלהבים בחוף בית ינאי איך שמנמן עצל כמוני מפרק משטח ב- 5 דקות במאמץ מינימלי. אולי אני אצלם ואעלה סרט כזה ליוטיוב לטובת הכלל.
הי
תודה לכולם על השרשור הסופר מעניין והמחכים
פשוט נהנתי לקרוא אותו
ביחס לסכיני שטח, יש בחנות האתר סכינים רבות עד 200 ש"ח, כולל מאשטות ומיני משטות המתאימות לשימוש מסיבי בשטח ללא חשש, שיעשו את העבודות שאתה מדבר עליהן מצויין בלי שיכאב לך הלב על סכין שהכין אומן, ונכון מה שרעי ו-TC אמרו - סכין אינה גרזן ואין לצפות ממנה שתעשה עבודה של גרזן.
אגב, לקונדור וגם למורה יש ליין שלם של סכינים במחירים סבירים ובאיכות טובה עם עמידות יפה לעבודה קשה, והם יעשו את העבודה מצויין לאורך זמן. ראה למשל סקירה של Stifa ביחס לקומונגה כאן בפורום או סרטונים של גיא סרוסי בצאנל של סכינים למבינים ביו-טיוב עם בחינה של הרודן או מורה אאוטדור (היום נקראת סיגנל או פורסט).
http://www.knife.co.il/phpbb/viewtopic. ... 907#p19673
ואם שברת ממש לא נורא, מחליפים לא כזה ספור יקר.
העצות על המדורה והפטנט של הסטוב היו ממש מעניינים, תודה.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

nir92009
אביר האפל

הודעה על ידי nir92009 » 22:41 ,14 ינואר 2012, ש'

עם כבר מדברים אז מהמתכון לשקשוקה?

ואיזה רוטב עגבניות זה ?:)
''אפילו אם אתה יודע אלף דברים, אל תתבייש לשאול את זה שיודע דבר אחד''

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים