המלצה לשני כלים

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
ad20
חדש בפורום
המלצה לשני כלים

הודעה על ידי ad20 » 2:46 ,17 אוקטובר 2011, ב'

אשמח לעזרה בהתלבטות לגבי 2 סכינים שאני צריך/רוצה:

1. סכין קטנה ויומיומית שאפשר לשאת בארנק וכדו' לשימושים מגוונים (חשבתי על סכין צוואר קטנה, לדוג' אלה של קונדור ולעשות לנרתיק הסבה קטנה)

2. סכין למילואים שתהיה באפוד, הסכין צריכה לשמש גם כסכין גיבוי/סתם סכין לעבודות, אבל הדגש הוא על כריתת ענפים, אני משמש בנאי עמדות הסוואה ביחידה שמתמחה בשטח סבוך, וחוץ ממסורית/מזמרות שיש בפק"ל חשבתי שסכין תהיה יעילה ותקל עליי בעיקר בהורדת ענפים דקים יחסית ולחים כאלה שהמזמרות הצהליות לא ממש מסתדרות איתם, אבל לא שווים את המאמץ לנסר במסורית. (חשבתי על סגנון הקונדור רודן - שהיא, אפשר להגיד, סוג של מצ'טה מקוצרת).

אלה הצרכים, וכמובן עדיף שהמחיר יהיה זול (כדי שאני אוכל להתעלל בהן בלי יותר מדי ייסורי מצפון), אבל מבלי לפגוע באמינות ובאיכות.

ותודה למבינים (אחד שלא מבין) :wink:

big_k
מכור לסכינים

Re: המלצה לשני כלים

הודעה על ידי big_k » 13:13 ,17 אוקטובר 2011, ב'

אני חושב ש-MORA תיתן לך את התשובה (גם זולה וגם עמידה וגם לעבודה בעץ)
רק תבחר

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 15:29 ,17 אוקטובר 2011, ב'

אולר קטן ושימושי- אני מאוד אוהב את השטוחים למיניהם. יש לי אולר קטן של גרבר על מחזיק המפתחות, וגם האולרים הקטנים של ספיידרקו נראים מצוין (אם כי יקרים מאוד לגודלם...)
שווה לבדוק את אולרי אופינל הקטנים- סביבות 40 ש"ח ויש לך אולר מצוין וקטן עם להב ננעל לכל משימה. אם הידית שמנה מדי- היא מעץ, תוכל לגלף אותה ולהתאים אותה לכיסך.
לגבי הסכין- מורה מציעים מגוון סכינים לשימושים כאלו. אני קניתי את הטריפלקס והיא מאוד נעימה לי. אם המזמרות הצה"ליות לא טובות- קנה לך מזמרה איכותית של ARS ותהנה! גם קלה, גם חדה. יש חיקויים של TABOR שהם בוודאי מה שהצבא קונה.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 20:03 ,17 אוקטובר 2011, ב'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:28 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 21:41 ,17 אוקטובר 2011, ב'

לגבי הראשונה, כל אולר מינימלי יספק אותך, אני אישית משתמש באולר שקיבלתי פה מאחד האנשים בפורום, חד כמו תער באורך של 5 ס"מ עושה את העבודה טוב יותר מסכין יפנית.

לגבי השניה,
לדעתי אחת הסכינים העמידות ביותר שיוצרו, כמיטב המסורת של הנפחים האמריקאים,
blackjack anaconda 3 תראה את הסרטון ותחליט, המחירים שלה לא גבוהים כל כך אפשר להשיג אחת ב50-70 $ והיא סופגת הרבה התעללות
http://www.youtube.com/watch?v=H4ZzbIuq0tg

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 22:14 ,17 אוקטובר 2011, ב'

מצטרף להמלצות לסכין מתקפלת לצרכים יומיומיים . אני נושא עימי , מלבד צער השתיקה , דגם פשוט ולא יקר של לדרמן (CX33 כמדומני) המכיל גם פותחן בקבוקים - לא פחות חשוב...

לגבי מס' 2 : האפשריות מרובות , השמיים הם הגבול, ולדרבי יש חוקים משלו . מה התקציב ? מה העדפותיך מבחינת גודל ומשקל ? מהו זמן העבודה הרצוף עם הסכין ? הרודאן הוא יותר MORA על סטרואידים מאשר מצ'טה מקוצרת - הקומונגה עונה יותר על ההגדרה הזו (ראה את הביקורת שלי בפורום זה) . ואולי אתה זקוק ליותר מכלי אחד - סכין קטנה בסגנון מורה או קונדור בושלור (Bushslore) ובנוסף סכין ארוכה בסגנון קומונגה , ובתקציבים גדולים יותר BK9 , Junglass , או Bussee ...
"איש היערות" מהמאה ה-19 ג'ורג' סירס , שהיה ידוע בשם העט Nessmuk , המליץ על השימוש בשילוש של סכין כיס מתקפלת, סכין בינונית וגרזן . להסתובב עם פק"ל כזה זה כבר מוגזם אמנם , אבל ניתן ללמוד מזה שאין כלי אחד שיעשה את כל העבודות .
ועוד הערה קטנה לגבי התקציב - לפעמים דווקא מוצר יקר הוא זה המאפשר התעללות , והזול ישבר מהר יותר . כפי שסבא שלי זצוק"ל היה נוהג לומר : "אני לא מספיק עשיר כדי לקנות משהו בזול" .
"לכל אחד יש מנייה" - מיילו מיינדרביינדר

ad20
חדש בפורום

הודעה על ידי ad20 » 20:07 ,18 אוקטובר 2011, ג'

תודה על הרעיונות!

לעניין הסכין הראשונה - ספיידרקו וכו' די חורגות מהתקציב, ומולטיטולים/ויקטורינוקס לא אהובים עלי במיוחד, אני מחפש משהו יותר פשוט שלא יהיה אכפת לי עליו, אולי נשקול את האופינל למרות החזות התמימה שלו... אולי אכן בתוספת שיוף קל.

לעניין הסכין השנייה - הגודל צריך להיות כזה שייכנס בחריץ הייעודי בווסט בלי לבלוט יותר מדי, משקל- פסיכולוגית: כשאתה כבר סוחב כמה עשרות ק"ג אתה מנסה לחסוך כמה שאפשר, מצד שני- 150 גרם לא יהיו מה שישבור אותי..

הסכינים של מורה נראות קטנות קצת לעבודה כזו אבל צריך לראות אותן מקרוב.. ואולי המשווקים יוכלו להאיר את עיניי בנוגע לדגם המומלץ, אחת הבעיות היא שחלקן הגדול פשוט זרחניות! ואצלנו ביחידה זה פשוט לא עובר...

הבלאק-ג'ק נראית מעניינת, יש דרך להשיג אותה בארץ במחיר שפוי?

הבעיה היא שכל ההדגמות הן על עצים יבשים, והצורך העיקרי שלי הוא חיתוך ענפים דקים יחסית אבל לחים וגמישים. האם זה משנה? (עדיפה סכין גמישה יותר/פחות משקל גבוה/נמוך וכו')?

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 20:37 ,18 אוקטובר 2011, ג'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:28 ,28 ינואר 2012, ש', נערך 2 פעמים בסך הכל.

ad20
חדש בפורום

הודעה על ידי ad20 » 11:16 ,19 אוקטובר 2011, ד'

TC גם אני חולה על ציניות, עד שהיא מופנית אליי...
ולא, לא התכוונתי לפסול את ההצעות, זו הייתה שאלה כללית:

האם לחיתוך ענפים לחים ולחטיבת עצים יבשים ודחוסים מומלץ אותו סוג סכין או שיש הבדלים (צורת להב, פלדה שונה, אחיזה אחרת וכו') בדיוק כמו שלחיתוך בשר אתה לא תשתמש במצ'טה או גרזן..

פסל, זאת סכין שלך שאתה מעוניין למכור? אם כן, אני אשמח למידות ומחיר בפרטי. תודה.

Pesel

הודעה על ידי Pesel » 11:40 ,19 אוקטובר 2011, ד'

ad20 כתב:TC
פסל, זאת סכין שלך שאתה מעוניין למכור? אם כן, אני אשמח למידות ומחיר בפרטי. תודה.
זאת סכין שלי ואין פה סודות :)
אורך כללי 295מ"מ, להב 180מ"מ, עובי 2.5מ"מ
פלדת פחמן 1080, ידית DIAMOND-WOOD, נדן עור.
מחיר 350 ש"ח.

TC
אביר האפל

הודעה על ידי TC » 12:22 ,19 אוקטובר 2011, ד'

...
נערך לאחרונה על ידי TC ב 15:27 ,28 ינואר 2012, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 12:38 ,19 אוקטובר 2011, ד'

סכין יפה
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 13:00 ,20 אוקטובר 2011, ה'

כן אופינל הן אחלה ובמחיר שפוי אבל לפי תיאור השימוש שלו הוא יצטרך משהו מתאים יותר למצ'טה, ואני לא חושב שהאופינל יתאים.

תראה אם אין לך הגבלה על גודל הסכין השניה יש לך בחירה די גדולה בין מגוון cleavers מצ'טות, בואים וכו...
הבלאק ג'ק עולה בין 40 -80 דולר יותר לכיוון ה80 בעיקר בגלל האיכות שלה, אני בטיפשותי קניתי אחת לפני כשנה ב40 מknifezilla.com אבל מכרתי אותה משומשת ועוד חשבתי שהרווחתי, המחיר שלה מטפס. אני יכול להבטיח לך שהביצועים שלה על ענפים חיים טובים יותר ממה שנראה בסרטון, מה עוד שהטכניקה שלו לא משהו, והסרטון היה רק בשביל להראות ניסוי קיצוני בסכין.
אגב יהיו כאלו שלא יסכימו איתי אבל ישנן חברות סבירות עם כלים במחירים שפויים יש לך את הקוקרי של סמית' אנד ווסון נקראת נראה לי בוש הוג היא עולה בסביבות ה30 דולר, יש גם לMtech מידי פעם הברקות לא רעות, ישנה גם חברה בשם condor שמייצרת בעיקר כלים למחנאות עם מחירים טובים

בנוגע לשניה פשוט תקנה משהו של מורה באתר משהו כמו הסקאוט, המחיר טוב והסכין לא רעה בכלל .

יובל
אגדת הפורום

הודעה על ידי יובל » 14:13 ,20 אוקטובר 2011, ה'

Smith and Wesson - Bush Hog Kukri

תמונה

ביקורת משתמשים על טיב הסכין הזו טוענת שהיא בנויה ברשלנות ובאיכות ירודה, ואחת הביקורות מספרת על סכין שנשברה אחרי כמה חבטות-חיתוך ראשונות, בשימוש רגיל לסכין זו, דהיינו חיתוך ענפים וצמחיה (די מפתיע כי סמית'-אנד-ווסון היא חברה ידועה ומכובדת ליצור כלי-מתכת ונשק):

http://www.buzzillions.com/reviews/smit ... th-reviews

תמונה

Benchmade Model 150 – Marc Lee Glory Knife

תמונה
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 14:28 ,20 אוקטובר 2011, ה'

יובל, בשביל הבנצ'מייד צריך למשכן טנק...
ad, קוקרי זאת אופציה לא רעה בכלל בשביל הסכין הגדול שהגדרת. מין שילוב מטורף בין גרזן למצ'טה, וזה יעשה בדיוק את העבודה שאתה רוצה... מה גם שהכובד שלה עושה את העבודה גם אם אתה לא משחיז אותה לעיתים קרובות מדי. אתה יכול להשיג אחלה קוקרי במחירים טובים, כמו זאת שבתמונה למעלה...
אם לחירות יש משמעות כלשהי- הרי זו הזכות להגיד לאנשים את מה שאינם רוצים לשמוע.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 14:30 ,20 אוקטובר 2011, ה'

או שבעצם עדיף לך לא לקנות את הS&M, עכשיו אני רואה שיש כאן ביקרות גרועה עליה. תשיג קוקרי של קולדסטיל או של קא באר

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 16:31 ,20 אוקטובר 2011, ה'

זה מצחיק, כי רק לפני כמה ימים ראיתי קליפ על קולד סטיל ועד כמה ההשקעה (פי 3 בערך במחיר) לא שווה.
אגב כל דבר נשבר מספיק לחפש ביו טיוב לראות, גם הקוקרי של קולד סטיל מופיעה שם
סתם דוגמא לחרב קאטאנה מפלדת קפיץ , בין האיכותיות בשוק ... נשברת
http://www.youtube.com/watch?v=NY_KCqHg ... r_embedded
לדוגמא, אתם רוצים שהוא ימשכן כליה בשביל סכין, אז כן הייתי מציע לו גם SOG או יותר טוב CRKT... אבל ב30 $ זו בהחלט עבודה לא רעה, תלוי בשימוש

http://www.youtube.com/watch?v=_OY0FJR5 ... re=related
אגב שימוש בזמן אמת באותה קוקרי על ענפים, ולא היא לא נשברת הפעם

גדי
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי גדי » 21:11 ,20 אוקטובר 2011, ה'

1. סכין קטנה - אני הולך על האופציות החוקיות של אולר ללא נעילה:ספיידרקו UKPK הזולה יחסית ,אופינל 5 שעולה מעט ושווה המון ,עם הזמן למדתי שאופינל מעולה ליום-יום וטיולים בכל הגדלים(ותודה לתומר מור).
2. סכין לעבודה יעודית -יש פה מומחים רציניים שכבר כתבו על מזמרה : פעם מצאתי, (בחיי שמצאתי) זרוקה בשטח מזמרה של רציניים.היא כ"כ חדה וחזקה שלדעתי היא יכולה לחתוך את הידיות של המזמרות בערכת הסוואה...
למילואים יש לי ספיידרקו אנדורה משוננת מפלדת ZDP 189 שאולי עלתה 400 ש"ח אבל מורידה ענפים כאילו היו מיתרים.
המשור הקטן של אופינל הוא מצויין,קל וזול.ממליץ שהפתרון בשבילך צריך לכלול חלק משונן בלהב.

סליחה מראש שאני מזלזל קצת בדרישה "סכין לגיבוי"- אני פשוט מאמין שללחימה לא נדרשת דווקא סכין גדולה מאד.
בכל מקרה אני חושב שצריך לנתח את התנועות בחיתוך הנדרש - האם נדרש לבצע חיתוך עדין ומדוייק הדורש להב חלק ארוך,האם נדרש חיתוך חומר קשה שעדיף לבצע עם להב משוננן /משור, או שמחפשים חיתוך וביקוע ע"י מכות הנפה כמו גרזן/מצ'טה.

וחובה להזכיר: כנראה ש80% מהחומר לעמדות הסוואה נחתך ע"י המשורית המעולה של לדרמן גדול כלשהו....

ad20
חדש בפורום

הודעה על ידי ad20 » 23:51 ,23 אוקטובר 2011, א'

לאחר התלבטות ארוכה (נו טוב, לא ממש) הרעיון של הקוקרי מתחיל להישמע ממש מתאים (בעיקר כי אני מפנטז על אחת כזאת כבר הרבה זמן..)
היא אמנם גדולה ממה שתכננתי ולא ממש נכנסת לווסט, מה שיצריך אותי לקצת יצירתיות (רעיונות, מישהו? נראה לי שעל החגורה זה לא מבצעי ונוח במיוחד..) אבל בכל זאת.. קוקרי...

השאלה הבאה היא האם ללכת על קוקרי מסורתית או מודרנית (מבחינת משקל, להב מבריק= קצת בעיה, נוחות, אחזקה, חור למיתר=יתרון גדול, אחיזה וביצועים)
ומאיפה אני משיג אחת כזאת? קרמיט עדיין מסתובב לו אי שם בנכר?
ובינתיים היה לי ניסיון לא רע עם S&W (מתקפלת) שקניתי מקרמיט, לפחות עד הסוף המר שלה...
נערך לאחרונה על ידי ad20 ב 23:56 ,23 אוקטובר 2011, א', נערך פעם 1 בסך הכל.

ad20
חדש בפורום

הודעה על ידי ad20 » 23:52 ,23 אוקטובר 2011, א'

ד"א למה הקוקרי של קונדור בחנות כ"כ יקרה יחסית למחיר שלה באתר של קונדור?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 0:14 ,24 אוקטובר 2011, ב'

ad20 כתב:ד"א למה הקוקרי של קונדור בחנות כ"כ יקרה יחסית למחיר שלה באתר של קונדור?
המחיר הנמוך באתר החברה זה לסכין ללא נדן. אם תבדוק את המחיר כולל נדן תגלה שהמחיר הוגן ביותר.
אני דווקא הייתי ממליץ לך על הספיד בואי של קונדור למטרותיך. אם אתה נעול דווקא על קוקרי לקאבאר יש גרסה מודרנית מעולה עם להב מושחם. קצת יותר יקר מהתקציב. לדעתי קוקרי יהיה אוברקיל לענפים דקים אבל יש לו פוזה מכאן ועד נפאל. הכלי הטוב ביותר לחורש הים תיכוני לפי נסיוני וטעמי זה בכלל בילהוק (מחטב כפוף קדימה) אבל הם יחסית ארוכים וקשה לשאת אותם בצורה נוחה עם שליפה מהירה. הבילהוק של פיסקרס קל, שחור ומחזיק להב מצוין - וגם נמכר בארץ.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

big_k
מכור לסכינים

הודעה על ידי big_k » 0:41 ,24 אוקטובר 2011, ב'

אם הולכים על קונדור אז אני חייב להמליץ על BOOMSLANG יש לי אותו כבר כמה חודשים וכל פעם שאני עובד איתו אני יותר נהנה (הרבה שיחים וענפים בעובי של 2" בערך גם יבש וגם ירוק) ממש נוח ביד אולי טיפה כבד אבל אחרי שתראה את עובי הלהב תבין

http://www.condortk.com/productsdetail.php?prodid=60012

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 21:06 ,24 אוקטובר 2011, ב'

סער כתב:
ad20 כתב:ד"א למה הקוקרי של קונדור בחנות כ"כ יקרה יחסית למחיר שלה באתר של קונדור?
המחיר הנמוך באתר החברה זה לסכין ללא נדן. אם תבדוק את המחיר כולל נדן תגלה שהמחיר הוגן ביותר.
אני דווקא הייתי ממליץ לך על הספיד בואי של קונדור למטרותיך. אם אתה נעול דווקא על קוקרי לקאבאר יש גרסה מודרנית מעולה עם להב מושחם. קצת יותר יקר מהתקציב. לדעתי קוקרי יהיה אוברקיל לענפים דקים אבל יש לו פוזה מכאן ועד נפאל. הכלי הטוב ביותר לחורש הים תיכוני לפי נסיוני וטעמי זה בכלל בילהוק (מחטב כפוף קדימה) אבל הם יחסית ארוכים וקשה לשאת אותם בצורה נוחה עם שליפה מהירה. הבילהוק של פיסקרס קל, שחור ומחזיק להב מצוין - וגם נמכר בארץ.
הי סער,

יש כלי של קונדור שנביא בקרוב שוב (היה בחנות ועף ממש מהר)
זה הבושטול שלהם, הוא די קצר (40 ס"מ) ולא נורא כבד (כ-800 גרם)
תמונה
מעוצב בצורת מחטב מעוקל, וצד גרזני, הוא כלי מעולה לשטח לדעתי.
בחור שנסע למונגוליה לקח אותו, שיחזור נקווה לחוויות מצולמות....

גם זה מעניין בשטח לדעתי, נביא גם אותו בקרוב
תמונה
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

Melkor
אביר האפל

הודעה על ידי Melkor » 21:25 ,24 אוקטובר 2011, ב'

סער, אתה מדבר על הקא באר ״camp knife"?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 23:34 ,24 אוקטובר 2011, ב'

Melkor כתב:סער, אתה מדבר על הקא באר ״camp knife"?
לא, הקמפ שייך לסדרת בקר. זה הקוקרי: https://www.kabar.com/product/productDe ... me=Product Search Results
עומר, זה נראה כלי מעולה לעבודה. סה"כ שדרוג קל לכלי אירופי ידוע.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

stifa
מבין בסכינים

הודעה על ידי stifa » 23:51 ,24 אוקטובר 2011, ב'

סער כתב:
לא, הקמפ שייך לסדרת בקר. זה הקוקרי: https://www.kabar.com/product/productDe ... me=Product Search Results

ישנו ה-Becker BK5 Magnum Camp אבל היה גם "Ka-Bar Camp Knife" שייצורו הופסק ביינתיים :
http://www.tomarskabars.com/1244_INFO.html
"לכל אחד יש מנייה" - מיילו מיינדרביינדר

סמל אישי של המשתמש
omery
מנהל אתר

הודעה על ידי omery » 23:52 ,24 אוקטובר 2011, ב'

סער כתב:
כן, בדרך כלל לרעיונות טובים יש עבר ואבא, לא תמיד יש חובה להמציא את הגלגל - אם זה כבר נעשה ועובד - אל תתקן אותו
החזקתי אותו והא די מדליק ונראה ממש שימושי, שזה מה שאני אוהב בכלים כאלה, אני ממש לא אוהב כלים שאין להם שימוש מעשי

אגב, קוקרי של קונדור יהיה ממחר בבוקר באתר, המשלוח מגיע בבוקר.
עומר יעבץ
מנהל האתר

"מנהיגות, פירושה קודם כל, ניהול החיים על פי מערכת ערכים אישית, המותאמת לדרך החיים. מנהיג אינו מוטרד ממה שאחרים חושבים או אומרים: ההנעה שלו היא פנימית, והוא אינו זקוק להנעה מבחוץ כדי לבצע ולהצליח." סון דזה.

ad20
חדש בפורום

הודעה על ידי ad20 » 1:25 ,25 אוקטובר 2011, ג'

לעומר, הסתכלתי שוב באתר החברה, והקוקרי כולל הנדן הוא חצי מהמחיר באתר. למה כזה הפרש? במיוחד שבשאר הדברים אתם באמת שומרים על הפרש נמוך מאוד ומחירים מאוד הוגנים?
ד"א הם הפסיקו לייצר את שני הגדלים האחרים של הקוקרי?

הבושטול נראה קצר ויעיל.. מתי הוא יהיה זמין באתר ומה צפוי להיות המחיר שלו?

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד