חוות דעת על סכיני דו סטאר

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
polycros
תושב קבע בפורום
חוות דעת על סכיני דו סטאר

הודעה על ידי polycros » 14:15 ,17 ינואר 2011, ב'

אהלן חבר'ה

אני שוקל לקנות את סכין "מגן" של דו-סטאר והייתי רוצה לקבל חוות דעת בפרט על הסכין ובכלל על החברה,
אני זוכר שלפני שנה ומשהו היה דיון על ה"ערד" של החברה והמעורבות של אלכס שמגר בעיצוב של הסכין או משהו בסגנון
, אבל כאמור עבר הרבה זמן מאז ואולי היו שינויים , בכל מקרה אשמח לכל מידע שיש לכם להציע
תודה

yaron-farjun
תושב קבע בפורום

Re: חוות דעת על סכיני דו סטאר

הודעה על ידי yaron-farjun » 16:48 ,17 ינואר 2011, ב'

היי פוליקרוס. רכשתי לפני כשנה את הדגם ערד . מבחינה ראשונית הסכין "כבדה" יושבת ביד פיקס. מאוזנת ונוחה לעבודה.
המתכת D2 שממנה עשויות הסכינים מתכת מצוינת עם חיסרון יחיד של קושי ההשחזה. מצד שני ההשחזה נשמרת חדה לאורך זמן לעומת מתכות אחרות שעברו תחת ידי.הסכין אמורה להגיע עם 2 נרתיקים אחד עור איכותי והשני נרתיק קורדורה שחור או ירוק.
מבחינת אחריות.. הסכין מגיעה עם אחריות לכל החיים שזהו + רציני נוסף. ביחוד עם איש נהדר כמו מאיר עזיז.
מבחינת המחיר הם לא זולות.אבל בראיה לאחור המחיר שווה לחלוטין מבחינת איכות המוצר והשירות. מקווה שעזרתי ירון

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:19 ,18 ינואר 2011, ג'

לפני כשנה וחצי ביקרתי אצל מאיר בקיבוץ גלויות. ראיתי את המקום (שעיקר פרנסתו לא על הסכינים אלא על מתן שירותי ארוזיה וחיתוך בחוט לתעשיות המבלטנות ובכלל). נפגשתי עם מאיר והרגשתי ביד את הסכינים השונים. נפגשתי באיש חביב עם תשוקה אמיתית לסכינים וידע נרחב בנושא.
מכל המגוון דגמי להב ומגן נראו לי השימושיים והנוחים ביותר למשתמש הסביר (כלומר- כזה שלא נתקל באטילה ההוני או בטירנוזאורוס רקס בדרך לעבודה). איכות ההרכבה מעולה, וגם השיטה המודולרית- חיבור הלחיים עם ברגים המאפשרים החלפת לחיי הידית בעת הצורך- מצוינת. על הפלדה אין מה להוסיף, ובניגוד לאחרים שאינני יודע מה יכולתם או הידע שלהם בנושא, מאיר מכיר היטב ויודע לטפל ולעבד D2. את החיתוך, בניית הלהב וההשחזה הוא עושה אצלו על מכשור תעשייתי (חיתוך בחוט, כרסום, השחזת שטחים וארוזיה), את טיפולים התרמיים הוא עושה אצל בעלי מקצוע בסטנדרטים תעשיתיים. נרתיקי העור והבד נראים עשויים היטב, ואפילו לשאלתי לגבי נרתיק שמאלי קיבלתי תשובה משביעת רצון- הוא מכיר את הבעיה, וחתך חלק מהעורות הפוך בשטאנץ, כך שאפשר לתפור נרתיק שמאלי בהזמנה בלי בעיות.
סך הכל- אני מעריך שאפשר לקנות סכין של מאיר, ואת דגם מגן בפרט, בלב שלם וליהנות משנים ארוכות של סיפוק חד.

polycros
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי polycros » 9:58 ,18 ינואר 2011, ג'

אחלה חבר'ה תודה על המידע עזרתם לי המון ,
ופתרתם לי דילמה של הזמנת סכין מחו"ל.

Guest

הודעה על ידי Guest » 23:57 ,19 ינואר 2011, ד'

סכינים איכותיות אם-כי מסיביות מאוד
טוב לעבודה בשטח
על קשיי ההשחזה של סכיני D2 נאמר רבות
על מאיר האיש היקר אין צורך להכביר מילים

מוטי לזר
אביר האפל

הודעה על ידי מוטי לזר » 20:27 ,22 ינואר 2011, ש'

היי

לנושא הדוסטאר בכלל ולנושא המגן בפרט.

כמו שנאמר לעיל, כל מילה -בסלע.

יש לי את הערד, ואח"כ צורפה גם דימונה (הולך עך כל הנגב..), ולאחר ביקור נוסף אצל מאיר- צירפתי את גם את המגן.

הסיבה?
הגודל והעיצוב מאפשרים את רוב העבודות, ואילו הקומפקטיות והמשקל מאפשרים נשיאה בתיק בלי שתחשב למשמיד-עם סידרתי.
כי תמיד אפשר לטעון שעם זה אני מורח את הריבה על הפרוסה, ומקלף את התפוח לקינוח.

לערד נשאר הקטע הנוסלגי, והדימונה - כלי חבלה אימתני- כמו שנאמר להגנה בפני מתקפת טירנוזקסים או אחמדינג'אדים.

לגבי הפלדה-בעיבוד ובגימור שמקבלים- ממש סופנית, פשוט כך, אהבתי מאוד את עובי הלהב, ואת אופן ההשחזה שנותן אלמנט סקנדינבי משהו- ללהב, כייורד לחוד שממש מגלח (טוב, עשיתי לו שיפצור וגימור כמו שאני אוהב).
ולגבי הידית - ותחשבו על זה - במקור לקחתי ממנו להב כמו שחזרה מחיסום - ללא לחיים, ואז ניתן להשחיל ב3 החורים של הברגים מיתר מצנח, ליצור מעין כפיתה ולהחזיק כך, שפותחים את היד והסכין לא נופלת.(מי שלא מבין- ישלח מסר ואפרט)
עובי הסכין מאפשר אחיזה די טובה גם ללא הלחייים.
אופציה נוספת שבדקתי- לא להרכיב את הבורג האמצעי, ואז להשחיל לחור זה , ולחור שמיועד לכך בקצה הסכין - מיתר, וזה גם מאפשר איבטוח ליד שאפשר לפתוח את היד לעבוד כשהסכין נשארת מחוברת לכף היד.

וסקופ עולמי - שימו לב בקרוב - הולכת להיות כתבה בבלייד על מאיר ותוצריו.

הפעם- יש נביא בעירו !!

polycros
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי polycros » 10:53 ,25 ינואר 2011, ג'

מוטי
עקב העובדה שבידך יש את המגן
שאלה לי אליך איך הידית מבחינת גודל , יש לי ידיים די גדולות ולפי חישוב שעשיתי אני צריך לפחות 11 ס"מ של ידית
"שתשב" לי ביד כמו שצריך , אבל אני לא רוצה שהסכין טיולים שלי לא תיהיה מפלצתית יותר מידי , שתי הסכינים שמצאתי שעונות
על הדרישה הזו הן המגן והראט 4 של esee , אבל אני מעדיף חוות דעת של משהו שהחזיק את הסכין המדוברת.

עומר כמו שכבר ציינתי אכן מדובר בסכין שיעודה הוא שטח ,אני מקווה שהיא תענה על הדרישות שלי .

מוטי לזר
אביר האפל

הודעה על ידי מוטי לזר » 18:23 ,25 ינואר 2011, ג'

לפוליקרוס

גם לי בעוונותי כפות ידיים גדולות למדי, והסכין יושבת מצויין.
לשאלתך - בדקתי והרוחב הוא אכן 11 ס"מ + קצת.
אם אתה רוצה אתה מזומן לחוש אותה. המייל שלי la.moti@gmail.com
להית
מוטי

polycros
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי polycros » 11:39 ,20 פברואר 2011, א'

תודה רבה לכל השירשורים
אני שמח לבשר שרכשתי את השסכין ביום שיש האחרון ואפילו זכיתי להראות איך מרכיבים לי אותה במקום והסבר קצר על
תהליך היצור , ברגע שאני יעביד אותה קצת אני יכתוב חוות דעת.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד