צריך עזרה

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
yakmr
חדש בפורום
צריך עזרה

הודעה על ידי yakmr » 15:04 ,13 דצמבר 2010, ב'

היי, אם אפשר לקבל עזרה ב:

א) אני מחפש אולר חדש לאוסף שלי. שמעתי שלדרמן wave הוא אולר טובץ מה דעתכם עליו, והאם יש עצות לגבי אולרים אחרים?

הקריטריונים הם, מחיר 200-400 פחות או יותר אם יש אולר טוב אז קצת יותר, לא דורש הרבה טיפול, וישמש בעיקר לתצוגה, אבל אם יש צורך, אז שיהיו לו ביצועים טובים.

ב) איפה אפשר למצוא אבן מים טובה לשחזה, במחיר טוב, וכמה מחוספסת היא צריכה להיות ?

תודה למגיבים

יובל
אגדת הפורום

Re: צריך עזרה

הודעה על ידי יובל » 16:11 ,13 דצמבר 2010, ב'

Wave נחשב יותר כ "רב-כלי" (Multitool) מאשר אולר, והוא גם נקרא כך בפרסומי מכירות ובפורומים.

זה הדגם הנפוץ ביותר בעולם של חברת לדרמן, והוא וריאנט משופר לדגם המקורי (first-generation) שהיה במקור ללא נעילה לכלים הפנימיים.

גם לכלי החדש יש כיום ארבעה וריאנטים מהדגם שנקרא Charge , ועוד וריאנט אחד, גדול יותר, מהדגם שנקרא Surge .

Leatherman Wave - second generation with damascus front-blade

תמונה

Leatherman Charge

תמונה

Leatherman Surge

תמונה
Life is what happens while you are busy making other plans." -- John Lennon"

רעי
בלייד ראנר

Re: צריך עזרה

הודעה על ידי רעי » 7:34 ,14 דצמבר 2010, ג'

לשאלתך הראשונה- אני לא ממש אספן, אני משתמש. כל כלי שאני קונה נרכש על מנת שיום אחד ייעשה בו שימוש. אם אתה הולך לשים אותו בתצוגה- מה איכפת לך כמה הוא טוב? המלצתי- קנה כלי שימושי מתוצרת טובה ומוכרת שתוכל יום אחד למכור במחיר סביר. כלי של לדרמן הוא לא רע, וזוכה לביקוש מסוים לכן תוכל למכור יום אחד.
לשאלתך השניה- גם אבן פשוטה אפורה ניתנת לשימוש עם מים. ניתן לקנות כאלו בכל טמבוריה או בחנויות אייס/הום סנטר למיניהן. אני הייתי הולך על האבנים של גמל שריד, ולא על הסיניות הזולות מאוד. אבן כזו תעלה כ- 50 ש"ח, והיא ישרה ומקבילה ותוכל לשמש אותך שנים רבות. ה"חיספוס" של אבנים נקרא גריט, ובמקרה של אבני גמל הפשוטות מדובר בסביבות 180-220. אבני מים יפניות נמכרות בחנויות המקצועיות לציוד מטבח (לא בכולן). לובלינסקי בתל אביב מביאים אבנים של SUN TIGER דו-צדדיות בגריט 1000/6000 ו- 800/8000. אבנים אלו מאפשרות תחזוקה שוטפת וליטוש של להבים לרמה טובה מאוד למשתמש הביתי. עד כמה שאני זוכר 1000/6000 נמכרת בסביבות 200 ש"ח ליחידה. קח בחשבון שלהשחיז על אבנים צריך לדעת, וכדי לדעת צריך להתאמן. אם אתה קונה אבן מים יפנית דע לך שאלו אבנים רכות שדורשות יחס מיוחד- השחזה בלחץ מינימלי (לחץ בינוני ומעלה "חופר" את מרכז האבן ויאלץ אותך ליישר את האבן לעיתים תכופות או סתם להשחיז עקום על אבן קעורה).

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד