סכין שפילד

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
moshko
חדש בפורום
סכין שפילד

הודעה על ידי moshko » 9:14 ,21 יולי 2010, ד'

חברים דבר ראשון אני יתחיל בזה שאני חדש בנושא...
יש לי שאלה לגבי סכין פלסים של שפילד, הבנתי ששפילד זה לא חברה אלא מקום באנגליה, אז אם מישהו יכול להגיד לי של איזה חברה הסכין פלסים עם המגן דוד של שפילד ובאיזה רמה הסכין, אם אני משווה אותה לסכין פלסים של קא-בר או לחברות מוכרות אחרות, האם היא באיכות טובה ?
ומישהו בארץ מוכר כזאת ??? חדשה/יד שנייה, אם מישהו מכיר או שמע אני אשמח לתגובה בפרטי או בשרשור.
וכדי שתדעו על מה אני מדבר:
http://www.1sks.com/images/lewis/lew-71690.jpg
http://www.jaysknives.com/miscknives/is ... ffield.jpg

סער
הגורו הגדול

Re: סכין שפילד

הודעה על ידי סער » 12:00 ,21 יולי 2010, ד'

הסכין התפרסמה בעולם כ"סכין הקומנדו הישראלי מתוצרת שפילד". סוג של אגדה אורבנית. אף אחד לא יודע בדיוק עד היום מה מקור המגן-דוד שאיננו כמובן סימון רשמי, לא בצה"ל ולא בשום גוף ממלכתי אחר. ההשערה שלי שייתכן ומדובר בנסיון לחוזה שלא צלח ובמקום למכור לצה"ל הוחלט בחברה למנף את העניין מבחינה מסחרית ולהשתמש מגן-דוד שמוכר ברוב העולם ומקושר אוטומטית ליהודים ולישראל.
טכנית סכין לא רעה בכלל. הידית לא מתוכננת טוב, הלהב מצוין ואיכותי, הנדן איום ונורא. זה חיקוי כמעט מדויק של סכין אחרת, לאו דווקא קא-באר, אלא מארבל'ס אידיאל. יש לקנות חדשות באינטרנט ישירות מאנגליה במחיר סביב $70 נטו.
אה - היצרן ג'והן נוויל, חברה עתיקת-יומין שסיפקה בין היתר לצבא הבריטי סכינים שונות במשך שנים.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

Guest

הודעה על ידי Guest » 0:32 ,23 יולי 2010, ו'

פלדה? בטח פלדת קרבון?

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 9:14 ,23 יולי 2010, ו'

כן, פלדת פחמן. מן הסתם לא משהו אקזוטי, מהסוג ששימש לפגיונות פיירברן-סייקס.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

moshko
חדש בפורום

הודעה על ידי moshko » 12:02 ,2 אוגוסט 2010, ב'

תודה רבה לכם על התגובות.
החלטתי לוותר עליה ופשוט לעשות חריטה של מגן דוד על סכין קא-בר שברשותי.
שוב תודה

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד