ספיידרקו delica 4

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
רעי
בלייד ראנר
ספיידרקו delica 4

הודעה על ידי רעי » 20:29 ,11 מאי 2009, ב'

כבר כמה זמן שאני מעונין בכלי הזה- תהיתי אם להשקיע בגרסת ה- ZDP או להסתפק בפלדה הסטנדטית שהם מציעים (VG10). רציתי ספיידרקו עם להב חלק שאוכל להשחיז, שיהיה לי קצת גיוון בכיס בחיי היומיום.
הצעתו של רומן בפורום לפני כמה שבועות תפסה אותי מוכן ובשל לרכישה.

בתור בעליה של tasman salt ישר השוויתי ביד עוד לפני שקניתי, ורמת הגימור של ה- DELICA נראתה לי נמוכה מעט- מהכתובת על בסיס הלהב שעמקה לא אחיד, דרך השקע שבמנוף נעילת הלהב שהיה רדוד ובלתי ממורכז, ועד לפאזת ההשחזה שרומן הודה שאיננה דנדשה, אבל אמר שלא ניסה להשחיזה מעולם. בדיקת פרטים מדוקדקת בבית הורידה את החששות שהכלי מזויף, אבל עדיין הרגיש לי משהו לא הכי הכי.

ב- DELICA יש פס פלדה בלחיי הידית, מה שמעלה את משקל הסכין מעט, אבל נותן קשיחות לידית וגם איזון טוב. כדי להעביר את הקליפ לתנוחה החביבה עלי (ציר למטה בכיס שמאל) נאלצתי לחפש מברג כוכב מיוחד- מזל שזה בדיוק הכלי המשמש להידוק ברגי שימות חריטה למחזיקיהן, ומצאתי אחד בעבודה. להידוק ציר הלהב, אגב, צריך מברג גדול יותר מאותה הסדרה, ואללה יודע איפה אפשר למצוא כזה בשוק החופשי.

מכיוון שבתקופת הרכישה עסקתי בזמני הפנוי בהשחזת סכין המטבח הקרמי של קיוסרה, ניצלתי את ההזדמנות והשחזתי את ה DELICA על אופני יהלום עדינים. ההשחזה בוצעה בזווית קהה יותר מזו שבה אני משחיז את סכיני המטבח שלי, אני מעריך שבאזור 20 מעלות. האופן העדין השאיר אחריו השחזה חלקה מאוד- אולי חלקה מדי. הפלדה- VG10 - מרגישה כבדה וקשה יותר מה- H1 של סדרת SALT, ויש משהו נעים בתחושה ובמראה של הפלדה הזו. קשה לי להסביר את זה מילולית, אבל ביד מרגישים שזו פלדה על הכיפאק.

לא נכנסתי לסדרת ניסויי התעללות בכלי החביב, אבל הכנסתי לכיס לכמה ימים. ה- DELICA עשתה כל מה שביקשתי ממנה: קילפה פירות, פתחה אריזות, חידדה עפרונות וחתכה ניירות להדגמה. אחרי כמה ימים נשברתי והשחזתי אותה שוב על אבן גסה יותר. חיתוך הניירות השתפר פלאים, ואכבר אי אפשר להעביר אצבע בלי להרגיש מאויים. דווקא התיידדנו, אני ו- DELICA, אבל הה אני כותב את הביקורת, ובכיסי ה- TASMAN SALT...

בשורה התחתונה- אחלה כלי, זו לא היא, זה אני.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:14 ,11 מאי 2009, ב'

המברגי כוכב שאתה מחפש זה T6 ו-T8 , ככה הם נקראים, ניתן להשיג בכל חנות אספקה טכנית שמכבדת את עצמה, אני רכשתי לעצמי גם כן בשביל ברגים של ספידרקו ועבור אולר שכבר לא ברשותי.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 21:38 ,11 מאי 2009, ב'

אני קניתי את שלי בהום סנטר עלה לי 26 שקל
זה התאים לי לקארשו ולביינצ'מייד

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 21:52 ,11 מאי 2009, ב'

וואללה- רשמתי לי. תודה.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 22:54 ,11 מאי 2009, ב'

רעי אחלה ביקורת נהנתי לקרוא אותה

אבל למה לא המשכת עם דגם אחר מהסולט ?
יש את הסולט 1 אותם המידות כמו הדליכה צורת הלהב
והחומר שונים
אני רכשתי אחד לדייג במים מלוחים וזה תענוג לא לדאוג לחלודה :lol:

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 23:25 ,11 מאי 2009, ב'

האמת- שקלתי את זה די ברצינות.
אני מאוד אוהב את הטאסמן, והסולט 1 נראתה לי אופציה טובה. כמה שיקולים היו לי-
1. מבחינת החומר ה- H1 מרגישה בהשחזה כמו פלדה רכה יחסית. בגלל השינון היא מחזיקה מצוין את ההשחזה אבל מהמעט שהשחזתי החומר בהחלט לא משתווהבתחושה לפלדות הטובות ממש (אני זוכר השחזה ממושכת של סכין שף של ויקטורינוקס...) שתי הפלדות האפשריות בדליקה נראו לי מעניינות יותר מהבחינה הזו, מה גם שרציתי להב חלק כדי שאוכל להשחיז בכיף.
2. מבחינת הצורה הסולט 1 היא משהו שמזכיר לי סנטוקו, עם הלהב הישר יחסית והגב הקמור. אין מה לעשות- לפחות בעיני הדליקה חיננית יותר. אם כבר להב ישר- אז כמו ברסקיו או סייבר.
3. זמינות- את הדליקה או הסולט אני מניח שהייתי קונה באינטרנט. הטאסמן נקנתה ביום מוזר שמחירה ירד ל- 30$ באמזון. אני עוקב אחרי הסולט והדליקה ומחירן לא יורד מ- 55$ ו- 45$ בהתאמה. במקרה רומן מכר אחת בסכום שהיה כמעט זהה למה שהייתי מוכן לשלם על דליקה חדשה, אז פשוט קניתי מה שהיה זמין.

מבחינת החלודה- לקחתי את הטאסמן לחתירות בים כמה וכמה פעמים- וחלודה היא לא גידלה שם..בחודשים האחרונים מפאת חוסר שימוש אני משאיר אותה בכיס המכנסיים במועדון כשאני יוצא לחתור. למעט בשימוש ימי, אני חושב שהדליקה לא תחליד בתנאים אטמוספריים סבירים.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 9:21 ,12 מאי 2009, ג'

הדילמה שלי היתה בצורת הלהב אני פשוט לא אהבתי את צורת הלהב בדליקה
מבחינת סוג המתכת איזה עוד מתכת משתמשים לדליקה חוץ מv10?
לפני הסולט השתמשתי באנדורה לדייג ומפעם לפעם צצו נקודות של חלודה
אבל לא יותר מזה שתפתי אותו במים חמים וזהו
אני משאר לעצמי שגם הדליקה תההיה ככה
בכל מקרה תהנה ממנה :lol:

coldstorm
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי coldstorm » 9:54 ,12 מאי 2009, ג'

חשבתי שאמזון לא שולחים לארץ סכינים וכלים דומים? האם טעיתי?
הטאסמן נקנתה ביום מוזר שמחירה ירד ל- 30$ באמזון.
[/u]

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 10:48 ,12 מאי 2009, ג'

לגבי פלדות- הדליקה מיוצרת גם ב- VG10 וגם ב- ZDP189, שהיא פלדת אבקות.
לפני זמן מה הוצעה פה למכירה דליקה מפלדה זו.

אולי בהזדמנות אני אכתוב איזה מאמרון על העניין הזה.

לגבי אמזון- יש לי בן-דוד בניו ג'רסי שאליו אני מזמין כל מיני דברים בהזדמנות.
אמזון שולחים הרבה דברים לארץ, לא בדקתי לגבי סכינים. ספרים ופריטים נוספים כבר שלחתי לארץ בעבר. לא כל הסכינים שנמכרים באמזון נמכרים ישירות מאמזון אלא מחנויות. אם קונים מחנות דרך אמזון אפשר לדבר איתם ישירות על המשלוח.
ספציפית הטאסמן שלי (כמו המשקפת וטלסקופ הציפורים שלי) הגיעה אצל חברים במזוודה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד