עזרה עם מתכות ובחירת סכין

פורום זה נוצר כדי לתת עזרה בבחירת סכין לכלל חברי הפורום.מי שמחפש כלי טוב ליום-יום, שירות צבאי וכולי, יוכל להעזר בביקורות המופיעות כאן.בנוסף,החברים יוכלו סתם לכתוב ביקורת על סכין טובה\גרועה שקנו ו"לספר לחבר'ה"...
פרסם תגובה
elli_bag
חדש בפורום
עזרה עם מתכות ובחירת סכין

הודעה על ידי elli_bag » 16:10 ,18 יוני 2008, ד'

שלום,
אני מחפש סכין למטרות יום-יום / טיולים - הווה אומר חיתוך חבלים, ירקות ומדי פעם עץ.
התקציב עומד על עד 250 ש"ח.
הייתי מעדיף אולר עם להב של ~8 ס"מ.
יש לי אולר דומה מפלדת 440C אבל דורש השחזה לעיתים קרובות מדי לטעמי, והייתי מעדיף פלדה שתדרוש פחות טיפול (אני לא נהנה באופן כללי מהטיפול בסכינים - אני צריך שזה יעבוד וזהו :) - וכן אני מבין שכל סכין דורשת טיפול - אבל אני מקווה שיש כאלו שיוכלו לספוג יותר התעללות).
מבין הדגמים שראיתי ברשת מצא חן בעיני ה EKA Swede 82

http://www.knifeforums.com/forums/showt ... id/685511/

*מצטער על הקישור לפורום אחר - אבל זה היחיד שמצאתי עם תיאור טוב מספיק.

וחבר המליץ לי על Buck Alpha Dorado / Alpha Hunter

http://www.buckknives.com/index.cfm?eve ... uctID=3081
http://www.buckknives.com/index.cfm?eve ... uctID=3086

השאלות שלי הן:
1. , האם אפשר למצוא סכינים של EKA בארץ (איפה?)
2. איפה עומדת ה 12c27 ביחס ל 154CM (האם אפשר לסמוך על הטבלה הבאה:
http://www.knifeforce.com/types_of_steel.php )

וכמובן 3., האם יש לכם המלצות אחרות.

תודה,
אלי
נערך לאחרונה על ידי elli_bag ב 8:07 ,19 יוני 2008, ה', נערך 2 פעמים בסך הכל.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 16:26 ,18 יוני 2008, ד'

אז ככה סכיני EKA לא ניראה לי שיש בארץ גם אני מחפש סכין שלהן
ובאיי ביי יצא לך יותר מ250 שקל להביא לארץ
הסכין של Buck אני לא מכיר אבל ניראה לי גם מעל הסכום שלך
אני אישית מציע לך אולר של וויקטורינוקס השווצרי http://ecx.images-amazon.com/images/I/4 ... SS500_.jpg
דגם נהדר לטיולים המחיר שלו באיזור ה150 שקל כמעט בכל חנות לציוד מטיילים
נוח מאוד לפתיחה בעל נעילת ליינר הלהב שלו משונן וממש חד ולא מצריך השחזה
אחרי כל פעם שעובדים איתו השם של הדגם הזה הוא
Victorinox Swiss Army One-Hand Trekker

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:35 ,18 יוני 2008, ד'

הרשה לי להפנות אותך לשירשורים הקודמים שהיו פה, אם לא קראת אותם עדיין. יש שם הרבה מידע ודגמים שונים.

אם אתה מחפש משהוא נחמד במחיר סביר,כמו שאמרו-שוויצרי (תחת ההגבלות גם אני הייתי בוחר בו).עושה את העבודה ותחזוקה יחסית נמוכה.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

elli_bag
חדש בפורום

הודעה על ידי elli_bag » 7:45 ,19 יוני 2008, ה'

תודה על התגובות,
ברווז - קראתי כמה עמודים אחורה... אני מבין שהיו פה הרבה שרשורים בנושא, אבל קראתי בערך עשרים / שלושים נושאים אחרונים לא מצאתי את התשובות לשאלות ששאלתי (המלצות כן, אבל לסכינים שונים ממה שאני מחפש.. כמו לדוגמא זה שהציע לי שלומי)
אם יש שרשורים ספציפיים, בהם יש סכינים מפלדה איכותית יותר וללא כל הנורות לד, זכוכיות מגדלת, מברגי פיליפס, קיסמי שיניים ושאר דברים חיוניים אנא שלח לי קישור ואני אשמח לקרוא אותם. כמו כן, אשמח לתשובה לגבי הטבלה ששלחתי והפלדה הסקנדינבית.
שלומי - קודם כל אתה צודק ובשני הסכינים שהזכרתי יש חריגה של כ 50 - 70 ש"ח במחיר להביא אותם מאיביי לארץ. שנית, לא הצלחתי למצוא באתר של ויקטורינוקס את שם הפלדה בה הם משתמשים לכלי שהזכרת, אני משער שהם לא משתמשים בפלדה איכותית יותר מאשר זו של האולרים של לדרמן (שהיא 440, כמו שיש לסכין שלי ושאני מעוניין לשדרג). באופן כללי הייתי מעדיף שהסכין שלי תהיה סכין והמספריים יהיו מספריים והקיסמי שיניים יהיו קיסמי שיניים ולא יתנפחו לסירת הצלה במקרה הצורך. חצי להב משונן נראה לי מספיק בהחלט לכל צרכי החיתוך שאני אתקל בהם.

אלי.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 8:33 ,19 יוני 2008, ה'

http://www.crkt.com/muk.html
http://www.crkt.com/laredo.html
http://www.helleknives.com/product3.html
http://www.helleknives.com/product28.html
http://www.benchmade.com/products/produ ... odel=10115
http://www.benchmade.com/products/produ ... odel=10402

בנוסף לאלה תיקח בחשבון שאתה רוצה אולי משהו שיהיה לך צורך להשקיע קצת יותר מ-250, בכל זאת אתה רוצה משהו מסויים עם דרישות די מסוימות אבל מצד שני מגביל את עצמך עם מחיר שסביר להניח שלא תקבל מה שאתה מחפש בדיוק אלא תצטרך לעשות כמה פשרות בדרך.
נכון שאתה רוצה סכין שיהיה סכין ולא רפסודה מתנפחת אבל גם השוויצרי הוא לא רפסודה, שוב קח בחשבון שאולי תיאלץ לעשות פשרות.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 8:46 ,19 יוני 2008, ה'

שלום,
בקשר לאולרים השוויצרים- אני חושב שהם עשויים מ- 440C, או משהו מאותה הסדרה.
אם אתה מחפש משהו פשוט ואמין, מספיק עם להב אחד- הייתי מנסה את האולר הקלאסי של אופינל. ראיתי אתמול אצל לובלינסקי בת"א בפחות מ- 100 שקל. אין לך מה להפסיד...
אופציה נוספת היא ספיידרקו- יש להם מגוון פלדות, ולא מעט אולרים במחיר הזה. בנוסף אם אתה מתעניין במשונן למחצה- הם עושים כמעט את כל הדגמים גם בשינון חלקי. שווה לבדוק את הסדרה הסינית שלהם (עם החור בצורת טיפה)- המחירים נמוכים יותר והאיכות כנראה מספקת לגמרי.
בהצלחה

elli_bag
חדש בפורום

הודעה על ידי elli_bag » 9:34 ,19 יוני 2008, ה'

תודה על התגובות,
tutisdog - אני מבין שאני אאלץ להתפשר, והייתי מעדיף כמה שפחות, כמובן.
תודה על שלל ההמלצות, הצלחת לעורר עוד שאלות, מבלי ממש לענות על אף אחת :) הייתי מעדיף להב מתקפל ולכן אשאל רק עליהן:
1. האם ניתן לראות את הסכינים שהמלצת עליהן בארץ? איפה?
2. היכן ממוקמות המתכות (8Cr14MoV / 9Cr13CoMoV) שלהן ביחס לסנדוויק 12C27 וה 154CM? ושוב, האם הטבלה שקישרתי אליה בהודעה הראשונה אמינה?
* אם אני מבין נכון את הטבלאות הכימיות שאני קורא בפעם הראשונה בחיים אז המתכות שהמלצת עליהן פחות איכותיות מה 12C27 / 154CM, אני טועה?
רעי - האופינל בהחלט נראה מעניין, אבל אותן השאלות צצות לגביו - לא הצלחתי למצוא את סוג הפלדה ממנו הוא עשוי (יש דגמים מפחמן ויש מפלדת אלחלד - אבל איזו בדיוק לא רשום בשום מקום, וזה שהוא כל כך זול קצת מחשיד)

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 10:19 ,19 יוני 2008, ה'

האופינל לדעתי אחד מהאולרים הפשוטים אבל הכי טובים שיש ביחס למחיר שהוא עולה,
רק צריך לטפל שזה לא כל כך מה שאתה אוהב הבנתי :wink:
לגבי הטבלה, אני לא מומחה ולא התחום שלי כל כך , יש חברה כאן שיוכלו לענות יותר טוב, בנוסף תריץ חישו בגוגל על טבלאות של מתכות לייצור סכינים ותשווה ביניהם תראה אם יש נתונים שונים או המלצות שונות. לגבי הסכינים שהמלצתי בקישורים למעלה אין לי מושג היכן ניתן לראות אותם בארץ ואם יש בכלל, תבדוק עם חבר פורום בשם מושון ו- TOMMYBOY או ווסרמן , הם מתעסקים עם יבוא של סכינים ויוכלו אולי לעזור. מכיוון שאני לא קונה סכין עד שאין לי כסף אז אני גם לא טורח לברר בדרך כלל אם ישנו בארץ או לא.

הדוגמאות שנתתי , השתדלתי שיתאימו למחיר שאתה מקציב לעצמך, שוב על תצפה לקבל איכות גבוהה מאד במחיר נמוך מאד, נסה את ההצעה של רעי לגבי הספיידרקו היותר זולים דגמי הבירד למיניהם (החור בלהב בצורה של טיפה).

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 10:38 ,19 יוני 2008, ה'

כמו שכתבתי כאן לאחרונה, הפלדה ממנה עושים סכין היא הצהרת כוונות ותעודת פוטנציאל. זהו. טיפול תרמי ועיבוד נכון יאפשרו מיצוי הפוטנציאל. טיפול תרמי לא נכון או טעויות בעיבוד יולידו תוצר נחות בתכונותיו בהשוואה למה שניתן להשיג מאותה הפלדה. בסכומים שאתה מדבר עליהם אין הצדקה לחפש מוצרים מפלדות אקזוטיות, ובעולם הפלדות המצויות אני לא חושב שתוכל להרגיש בהבדלים משמעותיים. שיקולי היצרנים לבחירה בפלדה זו או אחרת נובעים בין השאר ממחירן בשוק, קלות העיבוד, פשטות הטיפול התרמי וקצת ענייני יחסי-ציבור ושיווק. לא כולם ממש מתעניינים בך, הלקוח, ובוחרים את הפלדה הכי מתאימה לשימושך.
במקרה של אופינל- אני יודע שהטיפול התרמי הוא מצוין. הפלדה הפחמנית (זו שמחלידה) מחזיקה מצוין. גם האל-חלד שהם משתמשים בה טובה, אבל אני לא יודע איזו היא בדיוק. אני סומך עליהם שהם בחרו בתבונה... בניגוד לאולרים אחרים אופינל מייצרים את אותו הדבר כבר המון שנים ובהצלחה, ולכן אם אמינות ושימושיות הם קריטריונים- לא תיפול. גם המחיר אטרקטיבי, מכיוון שכבר שנים אתה לא משלם למעצב או על שטאנצים חדשים במפעל. חוץ מזה- אם תראה איזה מנגנון נעילת להב פשוט יש שם, תבין למה הוא עולה פחות מאולרים אחרים.

העצה הבלתי קשורה היחידה שאני יכול לתת לך היא: למד עצמך להשחיז. אבן טובה עולה פחות מ- 100 שקל, ועם קצת אימון לא יהיה לך איכפת להשחיז טיפה. זה נכון בעיקר למי שאוהב את הלהב חד-חד, ויש לו יותר מכלי שימושי אחד.

elli_bag
חדש בפורום

הודעה על ידי elli_bag » 12:51 ,19 יוני 2008, ה'

תודה רבה!

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 16:32 ,19 יוני 2008, ה'

רעי כתב:שלום,
בקשר לאולרים השוויצרים- אני חושב שהם עשויים מ- 440C, או משהו מאותה הסדרה.
אם אתה מחפש משהו פשוט ואמין, מספיק עם להב אחד- הייתי מנסה את האולר הקלאסי של אופינל. ראיתי אתמול אצל לובלינסקי בת"א בפחות מ- 100 שקל. אין לך מה להפסיד...
אופציה נוספת היא ספיידרקו- יש להם מגוון פלדות, ולא מעט אולרים במחיר הזה. בנוסף אם אתה מתעניין במשונן למחצה- הם עושים כמעט את כל הדגמים גם בשינון חלקי. שווה לבדוק את הסדרה הסינית שלהם (עם החור בצורת טיפה)- המחירים נמוכים יותר והאיכות כנראה מספקת לגמרי.
בהצלחה
אני בדיוק מחפש אולר של אופניל איפה הלובליבסקי בדיוק ???????????????????.

נסה את עומר גרטי, מוכר אופינל ופיסקרז, סכינים מתוצרצ פינלד.

יש נייד שלו בפורום - חפש.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 18:37 ,19 יוני 2008, ה'

קינג ג'ורג' 14, ממש ליד שינקין.
יש גם אחלה סכיני פירוק במבצע- 25 ש"ח לחתיכה.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 18:56 ,19 יוני 2008, ה'

סכיני פירוק? מה כמו פאזל :wink:

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:56 ,19 יוני 2008, ה'

elli_bag כתב:תודה על התגובות,
ברווז - קראתי כמה עמודים אחורה... אני מבין שהיו פה הרבה שרשורים בנושא, אבל קראתי בערך עשרים / שלושים נושאים אחרונים לא מצאתי את התשובות לשאלות ששאלתי (המלצות כן, אבל לסכינים שונים ממה שאני מחפש.. כמו לדוגמא זה שהציע לי שלומי)
אם יש שרשורים ספציפיים, בהם יש סכינים מפלדה איכותית יותר וללא כל הנורות לד, זכוכיות מגדלת, מברגי פיליפס, קיסמי שיניים ושאר דברים חיוניים אנא שלח לי קישור ואני אשמח לקרוא אותם. כמו כן, אשמח לתשובה לגבי הטבלה ששלחתי והפלדה הסקנדינבית.
אוקיי. נתחיל מזה שגיליתי מאיזה חומרים הסגסוגת סטיינלס שלהם עשוייה. באופן מפתיע, חיפשתי בעמודת החיפוש שלהם את המילים MADE OF...לך תבין :wink: .
לינק לחומר הנ"ל.
שם לסגסוגת אני לא ראיתי שם, אבל לא נורא. זה רק חיזק את דעתי שהפלדה שלהם היא לא 440, הם פשוט מבריקים מדיי וצריכים הרבה פחות טיפול מ440.
אני לא חושב שהיה משהוא ספציפי דומה למה שביקשת פה בפורום, כי אתה בין הבודדים שידעו מההתחלה מה הם רוצים בדיוק ובאיזה סכום בדיוק יש בדעתך להשקיע. אין שירשור ספציפי להציע לך, SORRY.
לגבי הטבלה, אני אניח ליוצרי הסכינים שיש לנו פה בפורום לתת הסבר מלומד ומנומק, להם יש יותר ניסיון עם טבלאות ממני...

לגבי אופינל.
אופינל עם פלדת פחמן תדרוש טבילה בחומץ מספר פעמים ליצירת הגנה, ומשם הטיפולים כמעט נגמרים.אולי פעם ביום להעביר מוט כמה פעמים וזהו, לא יותר מזה, רק כדי לשמור על החורפה.
זה מומלץ לכל סכין אגב.תודה לקרמיט על הטיפ הנ"ל.
כמובן אפשר גם לדחות את הטיפולים היומיים לטובת טיפולים תקופתיים, אבל הביצועים יירדו עם הזמן, וחבל להגיע למצב שהחורפה גמורה לפני ההשחזה-אז העבודה הרבה יותר קשה.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 23:33 ,19 יוני 2008, ה'

הקישור של ויקטורינוקס:
קודם כל הוא עוסק בסכיני המטבח. בשום מקום, גם לא בקטלוג שלהם, הם לא כותבים מאיזו פלדה הם עושים את הסכינים. הפלדות המתוארות בהתחלה הן פלדות סכו"ם אוסטניטיות רכות.
בתור אחד שהלך שנים עם אולר שוויצרי בכיס, וגם השחיז אותו רבות, אני חושב שמה שהיה שם בלהבים הוא כן 440C, ובחלק מהכלים שאינם להבים כנראה 440A/B, בין השאר בגלל איך שנראה הלהב המלוטש. את המשפחה הזו פיתחו עבור תעשיית המיסבים, שם טיב פני השטח חשוב מאוד.
לגבי סכיני המטבח- השחזתי אחד מהסדרה היותר איכותית שלהם לפני חצי שנה, והוא היה עשוי מפלדה קשה ועמידה יותר בשחיקה- לא משהו שהרגיש לי מוכר ביד. פלדה איכותית מאוד ומטופלת היטב. לא 440C (בלי להעליב).

אלי- אם אולר שוויצרי מעניין אותך, אתה יכול להוריד את הקטלוג של ויקטורינוקס מהאתר שלהם, ולחפש בדיוק מה יש ומה אין.
ספיידרקו- כנ"ל, אפשר למצוא באתר שלהם את כל מה שמיוצר עדיין. אני חושב שיש פה בפורום מי שיודע מי מייבא אותם.
אופינל- שלחתי אותך ללובלינסקי, ואני בטוח שיש עוד מקומות.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 1:06 ,20 יוני 2008, ו'

זה כבר מתחיל להיות מעניין למה וויקטרינוקס לא מפרסמים את הסוג מתכת
של האולרים שלהם ?
חיפשתי לראות אולי באיי ביי יהיה כתוב אבל אין זכר לסוג מתכת שלהם
מאוד מוזר 8O

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 6:28 ,20 יוני 2008, ו'

מעניין היכן ניתן למצוא אופינל בצפון הארץ

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 8:05 ,20 יוני 2008, ו'

אם תמצא בצפון שתף אותי היתה לי אופנייל אחת
בצבא אבל נפלה לי לים בשבוע ס"ג :(

Guest

הודעה על ידי Guest » 9:37 ,20 יוני 2008, ו'

בים מאבטחים כל דבר שזז, אתה בודאי יודע. מה שלא מאובטח סופו לטבוע. הייתי מנסה לחפש בחנויות גדולות לגינון. מייק

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 10:45 ,20 יוני 2008, ו'

רעי כתב:
ספיידרקו- כנ"ל, אפשר למצוא באתר שלהם את כל מה שמיוצר עדיין. אני חושב שיש פה בפורום מי שיודע מי מייבא אותם.
.
אם אני לא טועה ר.ד.ע תמרי מייבא אותם

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 11:09 ,20 יוני 2008, ו'

באופן מפתיע (לטובה) נתקלתי באולר שוויצרי בעל להב אחד ויחיד בחנות כלים בשם "שזר" בחיפה.
מעבר לעובדה שהופתעתי מאולר בחנות כלים, הופתעתי לגלות שהנ"ל עולה כחמישים ש"ח בלבד...
נשמע אידאלי עבורך.

ואכן הלינק מדבר רק על סכיני מטבח.
מצטער- בהתלהבותי לא קראתי את הכותרת... :oops:

Tengir
חדש בפורום

הודעה על ידי Tengir » 11:54 ,20 יוני 2008, ו'

לרוב אני משתדל לא לקנות סכינים שאיני מייעד למשימה ספציפית, אך הפעם לא עמדתי בפיתוי.
בחנות של לובלינסקי נשאר אופינל אחד פחות :lol:
יש שם כרגע רק מספר 8, פלדת אל-חלד. 89 ש"ח.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 12:24 ,20 יוני 2008, ו'

אופניל 8 זה אומר 8 ס"מ ??????

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 12:36 ,20 יוני 2008, ו'

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 13:51 ,20 יוני 2008, ו'

שלומי כתב:זה כבר מתחיל להיות מעניין למה וויקטרינוקס לא מפרסמים את הסוג מתכת
של האולרים שלהם ?
חיפשתי לראות אולי באיי ביי יהיה כתוב אבל אין זכר לסוג מתכת שלהם
מאוד מוזר 8O
שלחתי להם email בתקווה שימצאו לנכון לנשיב
נחכה ונראה

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 16:57 ,20 יוני 2008, ו'

איזה מתחחחחחחחחחחחחח :lol: :lol: :lol:

קרמיט
אביר האפל

440C

הודעה על ידי קרמיט » 22:29 ,20 יוני 2008, ו'

440C היא פלדה מעולה!!!
בכול מקרה, וויקטורינוקס אינו עשוי מ - 440C (ובתור אספן וויקטורינוקס: חבל!).
קרמיט (רם).

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 7:12 ,21 יוני 2008, ש'

הפלדה בויקטורינוקס נקראת 1.4115 או משהו בסגנון הזה. הרכבה:
0.52%carbon
15% chromium
0.5% molydenum
0.45% manganese
0.6% silicium

החיסום הוא ל56RC בסכין. הפלדה דומה בהרכבה ל440A והסיבה לביצועים הטובים שאולרי ויקטורינוס מפגינים היא טיפול טרמי מעולה ויציב בנוסף על גיאומטריה טובה של הלהב: דק עם flat grind.

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 11:15 ,21 יוני 2008, ש'

iv כתב:הפלדה בויקטורינוקס נקראת 1.4115 או משהו בסגנון הזה. הרכבה:
0.52%carbon
15% chromium
0.5% molydenum
0.45% manganese
0.6% silicium

החיסום הוא ל56RC בסכין. הפלדה דומה בהרכבה ל440A והסיבה לביצועים הטובים שאולרי ויקטורינוס מפגינים היא טיפול טרמי מעולה ויציב בנוסף על גיאומטריה טובה של הלהב: דק עם flat grind.
איפה מצאת את המידע?

תם

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 16:18 ,21 יוני 2008, ש'

עד לא מזמן המידע היה זמין באתר שלהם, לא ידוע לי למה הם הורידו אותו. מצאתי את המידע באתר שמצטט אותם.

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 16:44 ,21 יוני 2008, ש'

1.4112 מתאימה בהרכבה ל- 440B.

זילבנג
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי זילבנג » 5:21 ,9 יוני 2009, ג'

elli_bag כתב:תודה על התגובות,
לא הצלחתי למצוא באתר של ויקטורינוקס את שם הפלדה בה הם משתמשים לכלי שהזכרת, אני משער שהם לא משתמשים בפלדה איכותית יותר מאשר זו של האולרים של לדרמן (שהיא 440, כמו שיש לסכין שלי ושאני מעוניין לשדרג).
אלי,

ויקטורינוקס ידועים בכך שהם שומרים על סודיות הקשורה גם לגבי החומרים שבהם הם משתמשים וגם לגבי שיטות העיבוד והייצור שלהם. אולם ההשחזה שלהם, כמו אגפים רבים במפעל, אסורים לכניסה למבקרים או עיתונאים, וזה מקור להרבה ספקולציות בנידון.

מצד שני, האחריות לכל החיים שהם משתבחים בה (עבור כל המוצרים שלהם, גם הזולים ביותר) והמוניטין של המוצרים שלהם אצל המשתמשים היא ההמלצה הזמינה ביותר, לגבי איכות המוצרים שלהם.

פירושו של דבר הוא, שמבחינתם, אתה קונה כל מוצר שלהם רק פעם אחת בחיים, וזה אומר משהו, לעניות דעתי.
נערך לאחרונה על ידי זילבנג ב 5:27 ,9 יוני 2009, ג', נערך פעם 1 בסך הכל.

זילבנג
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי זילבנג » 5:36 ,9 יוני 2009, ג'

המספר בנוסח "1.4115" שציטטת (או מספרים דומים בקטלוג שלהם) מציין את גירסת הרכב-הלהבים (גירסת-הערכה) של כל כלי. לכל כלי שלהם יש כמה גירסאות של הרכב-להבים, וניתן לראות את ההסבר לכך, הן בקטלוג, והן ובפרוספקט הרכישה של כל כלי.

לדוגמא: הכלי הנקרא Swisstool מגיע בכמה גירסאות-להבים. גירסת 3.0326 הידועה גם כגירסה הנקראת בשם המסחרי RS, היא גירסה המכילה להב חותך-רצועות, וזאת, להבדיל מאותו כלי, אבל בגירסת 3.0327 (שם מסחרי גירסת X), בו במקום להב חותך-רצועות, מופיע שופין-מתכת, שאינו נמצא בגרסת RS, וכולי, וכולי, את ההסבר לכך ניתן למצוא כאמור בקטלוגים.

ויקטורינוקס איננה מפרסמת ברבים, את הרכב הסגסוגות שבהן היא משתמשת, ולא את שיטות העיבוד של המתכת, או שיטות הייצור שלה, ויותר מכך, היא שומרת עליהן בסודיות.

קרוב לוודאי שהאתר שלקח על עצמו לפרסם נתונים כאלה, מפרסם דברים בעלמא, ואין צורך להתייחס אליהם ברצינות יתרה.
נערך לאחרונה על ידי זילבנג ב 12:11 ,18 יוני 2009, ה', נערך 3 פעמים בסך הכל.

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 5:41 ,9 יוני 2009, ג'

הפלדה בויקטורינוס היא שום דבר מדהים אהל הטיפול התרמי מעולה וממש מוציא ממנה את כל הטוב.

הוצעו לך פה הרבה סכינים טובות אך אם שמתי לב כראוי אף לא אחת מציעה את שדרוג הפלדה שאתה מחפש.
הסכין היחידה שאני מצליח לחשוב עליה כרגע בטווח מחירים שלך היא Spyderco Delica.
הפלדה היא VG10 שהיא טיפה יותר טובה מ154CM מכל הבחינות (למרות שכנראה לעולם לא תבדיל ביניהן), אבל הרבה יותר טובה מ440. ניתן להזמין מהאינטרנט באיזור ה 65$ כולל משלוח, בערך 260 ש"ח.

קח בחשבון שעליה וקוץ בה, מלהשחיז לא תתחמק אז למרות שהפלדה תחזיק זמן רב, גם יומה יגיע וכדאי שתדע להשחיז כי חבל לשלוח כל פעם סכין לחברה ולחכות חודש או למסור לאחד מהמשחיזים ה"מקצועיים" שטוחן אותה על גלגל וגומר חצי סכין.

זילבנג
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי זילבנג » 6:07 ,9 יוני 2009, ג'

רעי כתב:הקישור של ויקטורינוקס:
קודם כל הוא עוסק בסכיני המטבח. בשום מקום, גם לא בקטלוג שלהם, הם לא כותבים מאיזו פלדה הם עושים את הסכינים. הפלדות המתוארות בהתחלה הן פלדות סכו"ם אוסטניטיות רכות.
בתור אחד שהלך שנים עם אולר שוויצרי בכיס, וגם השחיז אותו רבות, אני חושב שמה שהיה שם בלהבים הוא כן 440C, ובחלק מהכלים שאינם להבים כנראה 440A/B, בין השאר בגלל איך שנראה הלהב המלוטש. את המשפחה הזו פיתחו עבור תעשיית המיסבים, שם טיב פני השטח חשוב מאוד.
לגבי סכיני המטבח- השחזתי אחד מהסדרה היותר איכותית שלהם לפני חצי שנה, והוא היה עשוי מפלדה קשה ועמידה יותר בשחיקה- לא משהו שהרגיש לי מוכר ביד. פלדה איכותית מאוד ומטופלת היטב. לא 440C (בלי להעליב).

אלי- אם אולר שוויצרי מעניין אותך, אתה יכול להוריד את הקטלוג של ויקטורינוקס מהאתר שלהם, ולחפש בדיוק מה יש ומה אין.
אופינל- שלחתי אותך ללובלינסקי, ואני בטוח שיש עוד מקומות.
מסכים לכל מילה, ורוצה להוסיף:

1. הדגם שנקרא Rescue Tool נראה לי כמו הבחירה הטובה ביותר, סביב ה 250 שקל (330 ב"שזר") מבחינת חוסן הכלים שלו והרכבם. הוא בא עם ידיות ונרתיק בצבע צהוב-ירקרק זוהר, מה שיפחית את סיכוי הגניבה שלו בצבא, כמו גם חריטת-לייזר של שם הבעלים או סימן אחר, שעולה בכל חנות מזכרות משהו כמו 20 שקל.

2. באיזור הצפון ניתן לראות את רוב הדגמים שלהם, ולבדוק אותם ביד לפני הקניה בכמה חנויות כלים, ואני ממליץ על הזולה ביותר שאני מכיר (נכון לעכשיו) והיא "שזר" מול חוצות המפרץ

https://ssl.srv.co.il/shazar/scripts/pr ... ategory=73

כיום "ויקטורינוקס" פוזלת לעבר שוק ההיי-טק עם דגמי אולרים שמכילים תקשורת "בלו-טות" וכונני USB מקודדי-ביטחון מוצפנים (במפתחות 128 עד 256 ביט) עד נפחי 32 ג'יגה, הכולל מנגנון זיהוי טביעת-אצבע לאבטחת המידע המוצפן, וצייני-לייזר למצגות ושליטה מרחוק, ובין שאר הדברים כפי שאפשר לראות בלינק הבא, ואינני בטוח שמתחייל של ימינו (בעיקר צוערי ממר"ם או מודיעין) לא יעדיף את אלה, על-פני להב אימתני עם שיניים גורסות-בטון...

http://www.youtube.com/watch?v=X1YvazvPJBs

http://www.hardwaresecrets.com/news/3569

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד