מחפש סכין מתקפלת קטנה ל"מוצא אחרון"

פורום ייעודי לקנייה ומכירה של סכינים בין חברי הפורום.
חוקי הפורום
ההודעות בפורם הינן חינם.
השימוש לסוחרים בפורום אסור והוא מיועד לאספנים המעוניינים למכור סכינים במסגרת תחביב ולא יותר מ-6 פריטים בשנה.
האחריות במסגרת מכירה הינה על המוכר. מוכר שמוכר סכינים או ציוד אחר בפורום ימכור רק לבגירים מעל גיל 18, המוכר מתחייב כי יבדוק באמצעות סריקת ת.ז של המוכר או צילום מסמך מזהה רשמי, קודם למסירת הממכר לקונה או לשליחתו.
תהנו, מקווה כי תרוו נחת מהמערכת. הנהלת האתר.
פרסם תגובה
ad20
חדש בפורום
מחפש סכין מתקפלת קטנה ל"מוצא אחרון"

הודעה על ידי ad20 » 11:06 ,18 פברואר 2009, ד'

יוצא לי להסתובב בסביבות "לא נעימות" (מזרח ירושלים וכו'...), אשמח לקבל המלצה או הצעה לסכין מתקפלת שתשמש כ"מוצא אחרון" (אני יודע שזה לא שימוש אהוב כאן בפורום, אבל- ההכרח לא יגונה :oops: ) ובעיקר כדי להרגיש בטוח יותר. משהו קטן, יעיל וזול (עד 150-200 שקל) שאפשר לדחוף לארנק ועדיף מאוד שיהיה עם נרתיק.

חשבתי על משהו של S&W או דומה.

ד"א רק לא מזמן מצאתי את הפורום הזה ואני ממש נהנה מכל רגע!!! :D

drorhermesh
נושא - כלים

בארנק

הודעה על ידי drorhermesh » 11:19 ,18 פברואר 2009, ד'

יש כלים מתקפלים שונים שניתן לשים בארנק, אבל בכל מקרה יקח יותר מדי זמן לשלוף אותם. גם כששולפים סכין מתקפל באורך חוקי אינו כלי ההגנה הטוב ביותר. צריך מיומנות והפתעה כדי להשתמש בסכין לליחמה. לפי הדיונים שדובון יזם לאחרונה בנושא שימוש בסכין כנשק - עדיף שוקר חשמלי.
הסכין טוב יותר להגנה על הציפורניים מהקליפה של התפוז, וזה מה שאני הולך לתקוף עכשיו.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 12:34 ,18 פברואר 2009, ד'

ברוך בואך לפורום.אני שמח שאתה נהנה.יש כאן אכן חומרים משובחים לכל הטעמים,וגם היו כאן דיונים בנושאים שאתה שואל עליהם (לרבות בתקופה האחרונה ).בכל מקרה יש בדבריך מידה של סתירה פנימית:אתה מחפש חפץ של "מוצא אחרון" כלומר קרוב ככל האפשר למשהו שאתה מחזיק ביד.אם הוא יהיה גם מתקפל,גם בנרתיק וגם בארנק כבר ייקח פחות זמן לצלצל למשטרה! אתה עשוי להעדיף מינימום של אלמנטים מעכבים ביחד עם מידה נאותה של דיסקרטיות.
תחשוב על זה-זיהית סכנה,אתה עוצר,מגשש אחר הארנק,מחפש בתוכו נרתיק,פותח סקוטש או תיקתק,מוציא את הסכין ופותח גם אותו...אני יכול לספר לך מהנסיון שלי בירי מבצעי שהמוטוריקה העדינה במצבים כאלה לא בשיאה.
זקני הפורום ייזכרו בפעם הראשונה-לפני עשרות שנים-כשניסו לפתוח ביד אחת,במישוש בלבד,חזיה הסגורה בסדרת לולאות מתכת :lol:
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

ad20
חדש בפורום

הודעה על ידי ad20 » 13:49 ,18 פברואר 2009, ד'

הקטע של הארנק הוא כדי לעבור את הבידוק הביטחוני של קניונים וכו'.

אולי באמת עדיף שוקר, אבל אני אוהב סכינים ואוהב שיש עלי סכין, ועוד נקודה שבדיוק התכוונתי לערוך בהודעה - הוא גם כלי שימושי ולא רק להגנה.

יש לי דברים גדולים או יקרים שלא שייך לקחת אותם בצורה קבועה, לכן נראה לי שמשהו קטן ויעיל שמתאים גם להגנה עצמית וגם לחתוך תפוחים (אין לי סבלנות לקלף תפוזים) יכול להיות נחמד.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 13:56 ,18 פברואר 2009, ד'

אני מעריך את החיים שלי ביותר מ 150- 200 שקל

מעדיף תמיד לא להכנס למצבים שלא יודע איך אצא מהם

אם אתה באמת מתוקף תפקיד או מה שלא יהיה חייב להכנס לאזורים לא ידידותיים, אז כנראה שאתה צריך נשק אמיתי.

גם לסכין ההכי חד יש מגבלות מסויימות- אפילו אם אתה ג'קי וונג, וכאן לא פריז של המוסקיטרים.

דוד

ad20
חדש בפורום

הודעה על ידי ad20 » 14:16 ,18 פברואר 2009, ד'

טוב, אולי קצת הגזמתי בתיאור, זה לא שאני נכנס לעזה פעמיים בשבוע,
בעיקרון זה לשימוש יומיומי, אבל אני מעדיף שיתאים גם להגנה, ושיהיה מספיק קטן כדי להעביר אותו בנוחות בבידוק בלי להסתבך...
ואני מאמין שגם סכין ב-200 יכול לעשות את העבודה.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 14:32 ,18 פברואר 2009, ד'

אני מניח שאתה לא הולך לקניון במזרח ירושלים?!כי אם לא תוכל החליף הציוד בין הפעילויות.לענייננו:מה שנכנס לארנק זה או פריטים דמויי כרטיסי אשראי (של ויקטורינוקס,סוג ואחרים) או אולר קטן מאד וצר בסדר גודל של הסוויס ארמי קלאסיק שתוכל לתפור לו נרתיק קטן מבד או זמש. השני יותר מוצלח לקילוף תפוחים,אבל גם אין טעם לטרוח להסתיר אותו-הוא קטן מספיק,ולפחות במקרה של השוויצרי גם לא ננעל.הוא צבעוני וחמוד ואף אחד לא מתרגש ממנו.האם זה ייתן לך בטחון בסביבות גרועות?! יש כאן אנשים שזה היה נורא מעצבן אותם אם היו דוקרים אותם באולרון כזה!

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 14:40 ,18 פברואר 2009, ד'

אלישע,
הייתי מציע לך דוקרן, קל להחביא, מחיר דומה, יגרום לבנאדם לכאב אבל לא יסבך אותך כמו סכין
עם קצת אימון תוכל להשתמש בו כמשלים לאגרוף...

אם לא תמיד יש את הקרמביטים, צור קשר עם שגיא, זה ה"שגעון" שלו

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 14:52 ,18 פברואר 2009, ד'

אמיר
מה אתה חושב על סכיני הצוואר?להבים קבועים,נשלפים מהר ,וכן עונים מבחינת המבנה על מה שהאמריקאים קוראים LAST DITCH.מה שנשאר לי יקר מדי להגדרות המחיר אבל לקולדסטיל יש סכיני צואר קטנים וזולים, ואולי גם לשגיא נשאר משהו בקטגוריה?

ad20
חדש בפורום

הודעה על ידי ad20 » 14:53 ,18 פברואר 2009, ד'

אני מעדיף משהו עם להב בסביבות ה-10 ס"מ (עדיף קצת פחות) אם היא מספיק דקה היא יכולה להיכנס לארנק בלי למשוך תשומת לב (כל אחד והארנק שלו...) כמובן שבזמן שהיא בארנק אני מוציא אותה מהנרתיק.

ושוב, אין לי עניין לרצוח איתה, אני מאמין שלהב של 10 ס"מ יכול לתת לי כמה שניות או יותר...
ד.א. כמו שמן הסתם ניחשת, אני לא כ"כ בקטע של מוסווים, צבעוניים או חמודים.

ובקשר לסכיני צוואר,קרמביטים ואגרופנים- גם אותם אני לא ממש מחבב...

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 15:20 ,18 פברואר 2009, ד'

אגיד לך מה אני עושה:
יש לי ספיידרקו (לא משנה הדגם, יש להם הרבה דגמים שעונים לתיאור), הוא אולר שטוח מאוד ונתפס יפה בתוך הכיס. כשאני מתקרב לקניון לבידוק- אני תופס אותו עם הקליפס בתוך הארנק. אחרי הבידוק- מכניס חזרה לכיס. הוא תמיד ב"שלוף", למרות שזה לא לצרכי הגנה עצמית או משהו, אלא סתם שימושי.

ad20
חדש בפורום

הודעה על ידי ad20 » 15:34 ,18 פברואר 2009, ד'

זה בערך הכיוון, אבל הספיידרקו די יקרים בד"כ. אם יש לך משהו בסביבות ה150-200 אני אשמח לקבל פרטים ותמונות.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 15:35 ,18 פברואר 2009, ד'

קודם כל אני מתנצל, חשבתי דובון פתח את השרשור, אני הפנתי את ההצעה אליו בטעות.

סכיני צוואר או מגף למיניהן עדיפות כמובן, אבל המחשבה היא תמיד, " מה יקרה אם יתפוס אותי שוטר עם זה?" לכן להגדרה שלי לסכינים טקטיות אני מוסיף את הנתון ש"ניתן להסליק בקלות". סכיני צוואר הן עדיין סכין. תחשוב קידמה, בהווה סכין קל למצוא כי לא כל אחד מסתובב עם סכין עליו.

לפני כמה ימים הייתי נוכח בסיטואציה שבה בלש קנה אולר. כשהראו לו את הקרמביט הוא מצמץ כמה פעמים בפליאה ולא הבין מה נמצא מולו, רק למעשה כשהוא החזיק את הקרמביט והראו לבלש את הפוטנציאל שלו הוא קלט שיש לו ביד משהו שיכול להוציא בנאדם מסיטואציות קיצוניות, בנוסף על מעט ידע באיך לתת אגרוף שילוב "קטלני" (בחירה לא טובה של מילים אבל נכון במובן אחר). תחשוב על להב בצורת טופר בגודל של בערך חמישה ס"מ בעל להב חד כמו תער שמחובר לך לאצבע ומאפשר לך לסגור את היד לאגרוף ועוד תחשוב על להחתך מדבר כזה שאפילו לא הספקת לראות. בנוסף על כך תחשוב על בריח מאחורה לצוואר וכמה קל בחתך אחד לצאת ממנו.
אני אישית ממליץ לך עליו ככלי "הגנה" אגב ישנם דגמים רבים בהם הלהב מתקפל ועם קליפ לחגורה.

אני אישית מעדיף דוקרן גם בגלל שרוב הקרמביטים מתאימים לאנשים עם יד נורמלית, וגם בגלל האדג' שהוא נותן לי בקמיצת היד לאגרוף מה גם שניתן לשמוט אותו במהירות וביתר קלות במקרה שלא מסתדרים איתו.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:52 ,18 פברואר 2009, ד'

סכין היא לא כלי להגנה עצמית, מכמה סיבות, כולן נחרשו שוב ושוב ושוב בפורום.
מי שרוצה להגן על עצמו שילמד אמנויות לחימה.
סכין היא כלי התקפי נקודה, כאשר מחשיבים אותה לנשק.

קובוטן מחובר לצרור מפתחות או ה"שארקי" של קולד-סטיל יעשו עבודה נהדרת גם כן, עם הרבה פחות חשש לפדיעה אנושה, גם בטעות וגם בכוונה.

דיעת ההנהלה בנושא הנ"ל ברורה, ודיונים כגון אלה אינם מתקבלים בברכה.
אנא המליצו לחבר על חלופות לא קטלניות או המנעו מלהגיב.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 18:21 ,18 פברואר 2009, ד'

בחפץ לב ברווז
מאז ששוכנעתי שאני לא רוצה להרוג בטעות אף אחד:
1.הפסקתי לשאת את האקדח האימתני שלי הטעון בכדורים עם כוח עצירה 0.92
2.החזרתי לאפסנאות את סכיני ה-4 אינץ הטקטיים שלי שאוזכרו בשרשור קודם
3.הצטיידתי -זה חוב לאחד מכם שביקש-בתרסיס פלפל מדגם משטרתי של FIRST DEFENSE.משהו עוצמתי שלא יהרוג אפילו חתלתול חולה לב,אבל ייגרום גם למישהו בגודל של אמיר לב להוציא מהראש את השטויות,ולחפש ברזיה קרובה.

נ.ב.-מה הגודל של אמיר לב?לא ראיתיו מעולם אבל היו רמזים שהוא בגודל לא סטנדרטי

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:22 ,18 פברואר 2009, ד'

הוא מעט יותר גדול מימדים ממני... :D

EliranD
אביר האפל

הודעה על ידי EliranD » 18:24 ,18 פברואר 2009, ד'

ומה אתה?
אני אישית מטר 91 :wink: ו90 קילו של שרירים :twisted:
בתודה,
אלירן דהן.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 18:33 ,18 פברואר 2009, ד'

אני ראיתי אותו 8O

זה מדהים מה שבדרום נותנים לילדים לאכול :lol:

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:32 ,18 פברואר 2009, ד'

גם בצפון אין "קוטלי קנים".
נעים להכיר, מטר שמונים ושבע, ומשקל תלת סיפרתי היושבים על חנון מצוי.
שילוב מעניין ומאתגר לכל הדיעות.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 19:48 ,18 פברואר 2009, ד'

אלישע,
אני 192+-, 110 ק"ג כשמתוכם 85 ק"ג שרירים (בדיקה אחרונה לפני חודשיים ומאז כמה מגשי פיצה)

כמו כן, אני אוהב טיולים ארוכים על החוף את השקיעה ולרקוד סלסה (אני די טוב בזה)

סתם יש לי פשוט ידיים גדולות מה שלא מאפשר לי כל כלי נשק חם או קר למשל כשלא מזמן עיקרתי ברטה 0.22 היה לי מאוד קשה להתעסק עם החלקים הקטנים ... 8)

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 19:49 ,18 פברואר 2009, ד'

אבל ברצינות, קרמביט היא הצעה לא קטלנית למי שמחפש להב, לכן פסלתי מראש את הסכיני צוואר ומגף למיניהם, אגב הכרתי אדם בצבא שממש לא מזיז לו גז מדמיע...

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 21:16 ,18 פברואר 2009, ד'

נדמה לי שתרסיס פלפל עם ריכוז הולם של OC הוא יותר אפקטיבי (שלא לומר "חריף") מגז מדמיע

ובעניין "מצעד הנפילים" ומה שכתב אמיר על כך שיכול לבוא מישהו יותר גדול-יש לי אחיין בן 25 גם הוא מטר תשעים על 110 קילו עם צללית של גריזלי.תמיד הייתי רגיל שהוא "משכמו ומעלה" כמעט בכל מקום ,אולם בסיום קורס החובשים שלו נראה היה לי ממרומי הטריבונה של בה"ד 10 שבשורה שלפניו במסדר יש מישהו יותר גדול.
כששאלתי אותו אישר שבאמת היה איתו בקורס בחור אוקראיני שהתנשא ל2.10.ראיתם פעם כזה מקרוב מחוץ להיכל נוקיה?

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 21:33 ,18 פברואר 2009, ד'

אני יכול להבטיח לך מקרוב שגודל או מסה לא אומרת כלום, בתחילת דרכי באומנויות לחימה במהלך קרב בין חברים ביני לבין ברווז הצלחתי להפיל אותו אבל הוא בשיקול דעת חכם מאוד אחז בבגדי וחנק אותי ולמרות שהייתי עליו (נשמע רע) הייתי חייב להכנע או לאבד הכרה...
משהו כמו שנתיים אחר כך בחוף הקשתות בתקופה שהייתי חזק בתוך התחום של איגרוף תאילנדי כשהשתן והאלימות עלו לי למוח השתתפתי בקרב חובבני מול בחור-קשה לקרוא לו ככה- גבוה ממני בראש וחצי ורחב ממני בערך באני וחצי. ניצחתי בקרב ונפגשנו במיון של רמבם אני עם לסת שבורה והוא עם כלוב חזה שבור. תמיד חשבתי מה בנאדם בגודל כזה יכול לעשות לאדם רגיל מהשורה נורמלי אם הוא ירצה פשוט לתקוף אותו.
עוד משהו אחד, המאמן שלי באיגרוף תאילנדי 175 על 80 קילו. אני בחיים לא החזקתי מולו יותר משני סיבובים. כך גם לגבי המאמן שלי היום בקרב מגע בערך באותו גובה ואותו משקל.

sagiexe

צור איתי קשר יש לי כמה אופציות בשבילך

הודעה על ידי sagiexe » 1:04 ,19 פברואר 2009, ה'

דבר איתי, יש לי להציע לך כמה דברים, אני מדבר על עיצה מקצועית.
החברים צודקים, יש כמה אפשרויות שלא כולן מחייבות להב.
כתוב בפרטי או ל sagibialik@gmail.com

drorhermesh
נושא - כלים

גודל

הודעה על ידי drorhermesh » 1:10 ,19 פברואר 2009, ה'

נוסיף עוד פרט כתשובה לשאלה המקורית. יש פה בפורום חברה די גדולים שיודעים עליהם שהם חובבי נשק קר. שוטר שמגיע לארוע אלים ומוצא משהו עם סכין יניח שהוא התוקף ויעצור אותו. שופט שיאלץ לבחור מי תכנן מראש את הקטטה בין זה שמחזיק בקבוק שבור (נשק הזדמנות) וזה שנושא סכין ובמחיוחד דוקרן/קרמביט (premedidated) עלול בהחלט להאשים את בעל הסכין.
אומנויות לחימה הן כלי זמין, נסתר ובטוח יותר.

sagiexe

יש מצב אבל.....

הודעה על ידי sagiexe » 1:23 ,19 פברואר 2009, ה'

סכין מוצא אחרון, הוא סכין למוצא אחרון.
הגישה שלי היא....
אם אפשר לברוח אז לברוח.
אם אפשר לזרוק משהו ולברוח גם טוב.
אם סוגרים אותך בפינה ...תלחם.
אם הוציאו סכין? ואין לאן לברוח? זה הזמן למוצא אחרון.

ותאמין או לא....לא שרבתי הרבה בחיי (שלא במסגרת עבודה קודמת שהיתה לי),
אבל מעולם...לא עברתי את שלב 3

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 11:26 ,19 פברואר 2009, ה'

אמיר_לב כתב:אני יכול להבטיח לך מקרוב שגודל או מסה לא אומרת כלום, בתחילת דרכי באומנויות לחימה במהלך קרב בין חברים ביני לבין ברווז הצלחתי להפיל אותו אבל הוא בשיקול דעת חכם מאוד אחז בבגדי וחנק אותי ולמרות שהייתי עליו (נשמע רע) הייתי חייב להכנע או לאבד הכרה...
אני חושש שאתה לא זוכר כל כך נכון, זה לא שהצלחת להפיל אותי, אלא שאני הפלתי אותך והצלחת להפיל אותי אתך...ואני הייתי מעליך בשלב המפורסם של "נכנע?" - "נחנק!!"...
אני חייב להתוודות שלא היה לי מושג שחנקתי אותך, לא ניסיתי לעשות את זה- זה לא הסטייל שלי...חשבתי שהצלחתי לרתק אותך למקום ולא יותר מזה... :wink:
אחח, פעם היינו צעירים.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 12:11 ,19 פברואר 2009, ה'

לא .... זה היה להיפך ... אני הייתי מעליך והצלחת לחנוק אותי עם המעיל... כמה שנים אחר כך למדתי שזה ממש תרגיל בג'יוג'יסטו ברזילאי...חחחחח מה שכן אני נכנעתי באותו יום :)

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד