מישהו מכיר/יודע עלות החרב?

פורום ייעודי לקנייה ומכירה של סכינים בין חברי הפורום.
חוקי הפורום
ההודעות בפורם הינן חינם.
השימוש לסוחרים בפורום אסור והוא מיועד לאספנים המעוניינים למכור סכינים במסגרת תחביב ולא יותר מ-6 פריטים בשנה.
האחריות במסגרת מכירה הינה על המוכר. מוכר שמוכר סכינים או ציוד אחר בפורום ימכור רק לבגירים מעל גיל 18, המוכר מתחייב כי יבדוק באמצעות סריקת ת.ז של המוכר או צילום מסמך מזהה רשמי, קודם למסירת הממכר לקונה או לשליחתו.
תהנו, מקווה כי תרוו נחת מהמערכת. הנהלת האתר.
פרסם תגובה
האביר
חדש בפורום
מישהו מכיר/יודע עלות החרב?

הודעה על ידי האביר » 12:48 ,12 ינואר 2009, ב'

WWII Japanese Army Officer Katana Sword,95 Type Gunto
האם יש למישהו את החרב הזו למכירה?
מה המחיר לייבא את החרב הזו?
וכיצד ניתן להשחיזה?
תודה מראש לכל מי שמסייע/ת.
"ואהבת לרעך כמוך"

Guest

הודעה על ידי Guest » 19:12 ,12 ינואר 2009, ב'

שלום לאביר,
למיטב ידיעתי אין כזה דבר 95 type gunto . החרבות הצבאיות היפניות מסווגות לפי תקופות (עד מלה"ע 2, מלה"ע 2), לפי דרגת החיל נושא החרב (קצינים, נגדים, חפש"ים), לפי יעוד לחילות יבשה /ים/אוויר, אבל לא היו להם מספרי דגמים, 95, 98 וכל ג'נק סיני אחר. המספרים האלה מופיעים על חרבות חיקוי שמקורם בסין והן נמכרות באי-ביי בסכומים שבין 40-100 דולר.

חרב צבאית יפנית ממלה"ע ה-2 במצב טוב צריכה לעלות בין 800 ל- 1300 דולר, הטובות שבהן יכולות להגיע ל- 1500 דולר ואני מתכוון לחרבות שיוצרו באופן סידרתי ע"י מכונה ומפלדה תעשייתית, שום דבר מסורתי.
עלות משלוח חרב כזו לארץ צריכה להיות בין 30 ל- 50 דולר ב- EMS (תלוי מאיפה שולחים), על זה תוסיף 15.5% מע"מ וזהו.
השחזה של חרב צבאית (לא מסורתית!!!!) בכל שיטה שאתה משתמש לאולרים ולסכינים שבידך. רק מה, יותר ארוך ודורש קצת הערכות לסדר מקום.
אני חוזר ומדגיש, כמות החיקויים שמסתובבת בשוק המקומי ובעקר העולמי היא אינסופית, לכן כדאי להתיעץ לפני רכישה. בודאי לא לרכוש משום דילר שממוקם בסין/טיוואן או הונג-קונג.
מקווה שעזרתי,
מייק

sagiexe

לא להשחיז לבד.....

הודעה על ידי sagiexe » 1:07 ,13 ינואר 2009, ג'

השין גונטו אמנם יוצרה במכונה אבל לא לנסות להשחיז אותה לבד. צריך
השחזה מקצועית ופוליש. זה יקר אבל זה בטוח. אגב...גם לא מושחזת לרמת
סכין גילוח חותכת יופי.

Guest

הודעה על ידי Guest » 9:13 ,13 ינואר 2009, ג'

לא הבנתי למה גונטו צריך השחזה ופוליש מקצועי (מ50$ לס"מ וצפונה). להזכירך מרבית הגונטו שיוצרו בזמן מלה"ע ב-2 הן חרבות באיכות ירודה (ושוב, אין הכוונה לחרבות גנדאי). מייק

sagiexe

אכן 50 דולר וצפונה אבל לא תמיד

הודעה על ידי sagiexe » 9:15 ,13 ינואר 2009, ג'

כי השחזה ואו כל שינוי מורידים את הערך שלה שלא לדבר מקצרים את הרוחב שלה.
אם עושים...לעשות מקצועי.
מה גם שאיכות החרבות של הסמלים והקצינים לא רעה.
נערך לאחרונה על ידי sagiexe ב 22:15 ,13 ינואר 2009, ג', נערך פעם 1 בסך הכל.

Guest

הודעה על ידי Guest » 12:01 ,13 ינואר 2009, ג'

מה גם שאיכות החרבות של הסמלים והקצינים לא רעה
לא רעה ביחס למה? אני לא מבין את ההערה הזו.

מייק

sagiexe

אין הערה. אתה צודק. שישחיז לבד.

הודעה על ידי sagiexe » 14:34 ,13 ינואר 2009, ג'

אין הערה. אתה צודק. שישחיז לבד.

האביר
חדש בפורום

תודות ושאלות

הודעה על ידי האביר » 21:33 ,13 ינואר 2009, ג'

מייק ושגיא רב תודות על המאמץ,הייעוץ והסיוע האדיב והאיכותי

לגבי האותנטיות-יש דרך לוודא אם החרב אמיתית?סימנים-מספרים-משהו?
האם בארץ יש חנות שמוכרת חרבות כאלו?
האם ברשות אנשים פרטיים [אספנים או חובבים] בארץ חרבות כאלו?
"ואהבת לרעך כמוך"

קרמיט
אביר האפל

השחזת חרב

הודעה על ידי קרמיט » 21:38 ,13 ינואר 2009, ג'

חברים יקרים,

שוב לצערי מתחממות הרוחות ללא כל סיבה.
מה שמייק ידידי הטוב מסביר (ועיצה של מייק תמיד רצוי לאמץ) זו מתמתיקה פשוטה. פוליש מקצועי לחרב קצינים זה פשוט ביזבוז כסף. פוליש מקצועי מתחיל מ 50 $. תכפילו ב: 90-110 ס"מ במוצע ואתם מקבלים סכום של למעלה מ - 4500 $. חשבון פשוט יראה שלא כדי להשקיע סכום כזה בפריט שעלותו 1500 $. במידה ומדובר בחרב צבאית בעלת להב מסורתי אז יתכן והסיפור אחר, וגם אז אני לא בטוח שהשקעה בפוליש מקצועי תהיה נבונה (אבל כל מקרה לגופו).

באשר לנזק שבהשחזה עצמית, נכון שהיא עלולה להרוס את הלהב ולהשחית את הפריט. אם אני לא יודע להשחיז אז רצוי להתאמן על להבים שמוכנים להקריב (ובכלל זה גם אולר לא מומלץ להשחיז אם איכם יודעים).

אופציית ביניים, היא לברר עם אחד מיצרני הקאסטום בארץ אם הם מוכנים לעשות פוליש. חלקם אני יודע שעושים והמחיר שווה לכול כיס.

ולבסוף הערה קטנה לגבי מייק:
חברים יקרים, מייק הוא אדם צנוע שאינו מרבה בשבח עצמו. מייק הוא פשוט אוטוריטה בכול הקשור לתרבות יפן על כל גווניה. אני לא מכיר אף אחד בישראל (ואני מכיר כמה וכמה) שהיקף הידע שלו על תרבות יפן משתווה לזה של מייק או אפילו מתקרב. כשמייק נותן עיצה אמצו אותה בשני ידיים. לא תקבלו עיצה טובה יותר.

קרמיט (רם)

sagiexe

קרמיט, מילותיך נחצבו כלהב בוער בליבי, ולכן אסביר את עצמי

הודעה על ידי sagiexe » 22:07 ,13 ינואר 2009, ג'

א. דבר ראשון, דווקא הרצון להמנע מעימות הביא אותי להסכמה גורפת עם גדולים וטובים ממני.
ב. כמי שמאוד אוהב את התרבות היפנית וחרבות יפניות גם אם אינני אוטוריטה בתחום,
אני לא יכול לראות ואו לשמוע שמציעים להשחיז להב יפני (מכונה או לא מכונה) באופן חובבני
ועוד למי שמן הסתם אינו יודע להשחיז ואין לו 10 דרגות של אבני השחזה וחומרי פוליש.
אמנם המחיר יקר (100-200 ש"ח וצפונה לס"מ) , אך ישנם נפחים רבים, טובים ומבינים אשר
מוכנים לעשות את כל הלהב תמורת 200-400 דולר (חלקם נוכחים בפורום לדעתי).
כל שינוי, שיפוץ, השחזה של החרב או אחד מחלקיה מוריד את ערכה ולכן אם כבר לעשות רסטורציה, עדיף לעשות עבודה מקצועית.חשוב להדגיש, ואני מתנצל מראש אם אני טועה ומטעה, שגם חרב שנעשתה במכונה, עדיין
עשוייה בשכבות והשחזה לא מקצועית תהרוס אותה. כמו כן, איכויות הלהב של הסמלים והקצינים
טובות יותר מאילו של החייל הפשוט.
לגבי נושא הזיוף....ניתן לאתר זיוף בכמה אופנים וניתן למצוא על כך חומר רב באינטרנט. ישנם כמה סימני הזהרה כמו פסים לאורכו של הלהב (נראה דמסקאי אך מדובר בדפוס גס שנוצר כתוצאה של שכבות מכונה ופלדה לא איכותית), החתימה מטעה וצריך לחפש "סימן מים" מתחת לחתימה וכן לראות שהיא לא עמוקה מידי ונעשתה במכונה. קצה הלהב צריך להיות עם מבנה מיוחד. בדרך כלל אין האמון ועוד. כל חרב שמוצעת במחיר של 100-200 דולר ומצבה נפלא, אינה אמיתית.
לגבי השאלה האם ישנם אנשים בארץ המחזיקים חרבות כאלו? אכן יש, אך לצערי, פעמים רבות, המחירים שהם מבקשים עבור החרב עולה בעשרות מונים מהסכום ההגיוני שלה. לעיתים, ניתן למצוא אנשים ישרים וטובים, שאמנם מרוויחים על ההשקעה, השמירה, הייבוא והמאמץ אך לא גורמים לך לחור ענק בכל הכיסים. איך תמצא חרב כזו? פרסם הודעות בכל פורום אפשרי ומישהו כבר ימצא אותך. גם כאן מתפרסמות לעיתים חרבות כאלו וכפי שראית, ישנם אוטוריטות (ואני לא נמנה עימן) שישמחו לעזור לך (ואני מוריד את הכובע) לזהות אוטנטיות.
ושוב, אני מתנצל בפני כל אוטוריטה שסבורה שאינני צודק ומוכן לקבל ביקורת שקטה, אדיבה, רגועה, חביבה, ללא כעס, בנועם וכדומה.
אמנם אני לא מספיק עשיר כדי לקנות אלפי להבים יפניים ואני לא בתחום אלף שנה, אבל
אני כן מעריך יחס אדיב, גם אם טעיתי. :roll: :oops: :roll:

Guest

הודעה על ידי Guest » 1:29 ,14 ינואר 2009, ד'

תודה רם על מה שכתבת, אני לא רואה את עצמי כאוטוריטה בתחום ולא צריך לתפוס אותי ככזה.
לגבי חרבות יפניות ממלה"ע ה-2 שיוצרו במכונה, הפלדה היא פשוטה (Stock Bar) שהשבלונה יורדת עליו ויוצרת את הצורה הבסיסית, את ההמון יצרו לא בתהליך חישול אלא באופן מלאכותי ככה שרמת הקושי והגמישות של הפלדה היא זהה בכל חלקי הלהב (בניגוד לחרב המחושלת). לכן, מלבד העובדה שהחרב יוצרה ביפן והיא בעלת הצורה ההיא, אין בה יחוד או איכות. יש לה משמעות לאספני מיליטריה. אגב, חרבות גונטו אינן חוקיות ביפן מהסיבה שהן נחשבות כנשק ולא כיצירה בעלת ערך היסטורי. כל חרב כזו שנתפסת ביפן, מושמדת.
אם השתמע שאני ממליץ לחסרי ידע וכישורים להשחיז חרב, הריני להבהיר שלא כך הוא, מי שלא יודע, שלא ישחיז גם אולר בסיסי שיוצר בסין. מאידך, רם הציג את החשבון והמספרים מדברים בעד עצמם.
אביר, מצ"ב לינק לדף שמתאר את הסוגים של החרבות הצבאיות ונותן הן סימנים - http://home.earthlink.net/~steinrl/military.htm שים לב שבסוף הדף יש קישור לדף שמתאר זיופים אופיניים ונותן גם בהם סימנים.
אין בארץ חנויות שמוכרות באופן שוטף חרבות צבאיות יפניות, במפגש העמותה האחרון היתה חרב כזו למכירה, אם כי מחירה היה גבוה. אם אתה מעונין בעזרה ברכישה בחו"ל פנה אלי במייל ואנסה לעזור.
ולסיכום, מישהו חש או יחוש בעתיד פגוע ו/או נעלב ממשהו שכתבתי, אני מתנצל, אין בכוונתי לפגוע באף אחד בשום מקרה. מייק

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:36 ,14 ינואר 2009, ד'

מייק כתב: מי שלא יודע, שלא ישחיז גם אולר בסיסי שיוצר בסין.
אז איך הוא ילמד?... :lol:
מייק-אולי אתה לא רואה בעצמך אוטוריטה, אבל שאר החברים (רובם המוחלט) חושבים קצת אחרת :arrow: .
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

האביר
חדש בפורום

תודות

הודעה על ידי האביר » 19:59 ,15 ינואר 2009, ה'

תודות מעומק הלב לכל המשיבים:
מייק,שגיא,קרמיט וברווז.

מייק תודה מיוחדת על הלינק-למדתי ה מ ו ן,
העברתי עמו דקות מתוקות של הנאה צרופה.

באשר לפניה לפרטי-אשמור את הזכות
ובינתיים אלמד -את הסוגייה.

רב תודות וכל הטוב שבעולם.