מבקש עצתכם בנוגע למימוש חלקי של האוסף שלי

פורום ייעודי לקנייה ומכירה של סכינים בין חברי הפורום.
חוקי הפורום
ההודעות בפורם הינן חינם.
השימוש לסוחרים בפורום אסור והוא מיועד לאספנים המעוניינים למכור סכינים במסגרת תחביב ולא יותר מ-6 פריטים בשנה.
האחריות במסגרת מכירה הינה על המוכר. מוכר שמוכר סכינים או ציוד אחר בפורום ימכור רק לבגירים מעל גיל 18, המוכר מתחייב כי יבדוק באמצעות סריקת ת.ז של המוכר או צילום מסמך מזהה רשמי, קודם למסירת הממכר לקונה או לשליחתו.
תהנו, מקווה כי תרוו נחת מהמערכת. הנהלת האתר.
פרסם תגובה
דובון
אביר האפל
מבקש עצתכם בנוגע למימוש חלקי של האוסף שלי

הודעה על ידי דובון » 2:49 ,16 דצמבר 2008, ג'

מכובדיי
אני חדש כאן,למרות שבעבר נהגתי לגלוש בעבר לאתר ולקרוא מאמרים אך מעולם לא כתבתי.
לענייננו-אוסף הסכינים שלי נבנה בעיקרו בשנים 1995-2005 כך שכמעט כל מה שיש בו כבר לא מוצע למכירה בחנויות,ואין סכנה שאסיג גבולם של היבואנים שבטח מסתובבים פה.האוסף לא היה ממוקד אבל יש בו בעיקר סכינים מתקפלים של חברות מובילות (בנצ'מייד,ספיידרקו,בוקר,אל מאר,סוג ועוד) אבל יש גם כמה סכיני קמפינג/השרדות/לחימה עם להב קבוע וה"דובדבן"-כמה סכיני סמי-קאסטום ברמה גבוהה (מיקרוטק/כריס ריב/ויליאם הנרי) ואפילו כמה סכינים פרקטיים בעבודת יד (של בוב דוזייר ושל טרייס רינלדי)-כולם מתאימים לשימוש-לא "אומנותיים "מדי אבל איכותיים.בין המתקפלים יש גם כמה אוטומטיים של חברות טובות.ברוב הסכינים לא נעשה שימוש או השחזה מעולם.
אני מוכן לוותר על חלק לא מבוטל מהאוסף-בין השאר משום שאני מעוניין לגייס אלפי שקלים למטרה טובה.השאלה היא:איך עושים זאת נכון?אני מניח שאני יכול לפרסם פה פריטים מייצור סדרתי ברמות מחיר של (נניח) עד 500 שקל. אבל מה עם הפריטים שעלו לי מאות דולרים (לפני דמי משלוח ומכס)?האם יש פה שוק לפריטים של 1000 ש"ח ומעלה? אני יכול להציע למכירה בפורומים בינ"ל אבל זו תהיה טרחה לא קטנה להתחיל לגבות כסף ולשלוח ברחבי הגלובוס.אני לא מכיר את הברנז'ה של הסכינאים ולכן אכיר תודה לכל עצה טובה שתעוצו לי[/img][/list][/list][/code][/quote]

האביר
חדש בפורום

Re: מבקש עצתכם בנוגע למימוש חלקי של האוסף שלי

הודעה על ידי האביר » 6:39 ,16 דצמבר 2008, ג'

היי דובון וברוך הבא לפורום:

המלצתי לך הנה להעלות את תמונות הפריטים מהאוסף שברצונך למכור לאתר,
לקבל הערכות מחיר והצעות מחיר ולקבל החלטות.

בעקרון קנייה ומכירה מתבצעת בין קונה מרצון למוכר מרצון וזאת בכל תחום ותחום,לכן מצב ה"שוק" בכל עת ועת,שונה.

יש חברים באתר שרכשו פריטי קאסטום יקרים יותר מהמוצרים שציינת דבר שמחזיר אותנו שוב לפיסקה הקודמת.

ביום חמישי הקרוב 18-12-08 בשעה 18:30 מתקיים מפגש של עמותת א.נ.ק.ה במלון תדמור רח' בזל 38 הרצליה פיתוח [ראה פירסום באתר עם סדר יום], הנך מוזמן להגיע ולפרוס את מרכולתך לחברים ואורחים ולקבל תגובות ראשונות באופן בלתי אמצעי, דבר אשר יעניק לך קנה מידה למצב ה"שוק" דהיום עם אפשרות למזומנים מיד וביד.

לסיום אאחל לך בהצלחה ואוסיף כי מכירת סכין לאדם אשר זהו תחביבו ואשר יהיה מאושר ושמח מהרכישה גם היא מטרה טובה בפני עצמה- וברור שקיימת עדיפות לחברי האתר [גם במחיר],

בהצלחה וכל טוב.
"ואהבת לרעך כמוך"

EliranD
אביר האפל

הודעה על ידי EliranD » 11:27 ,16 דצמבר 2008, ג'

ידידי הנכבד שלום, זה האימייל שלי
Eliran.dahan@gmail.com

אני אוסף סכינים סידרתיות וסמי קוסטום
אז תיצור איתי קשר ואולי תתפלא שיש אנשים שמוכנים להוציא 1000+ על סכין

כי כמו שאתה עשיתה את זה, יש עוד כמוך...

אני אישית מחפש כמה דגמים שאין יותר למכירה, אז אולי יתמזל מזלי איתך.
בתודה,
אלירן דהן.

lerman
אגדת הפורום

הודעה על ידי lerman » 18:32 ,16 דצמבר 2008, ג'

גם אני אשמח לראות את הפריטים שאתה מציע למכירה.
leelerman@walla.com

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:07 ,16 דצמבר 2008, ג'

בנוסף, אתה מוזמן להעלות מודעת מכירה פה באתר, עדיף עם תמונות( :wink: ) ...
מן הסתם, תהייה התעניינות, ולפיה תוכל גם לדעת מה כיוון הרוח.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 11:35 ,17 דצמבר 2008, ד'

לכל מי ששלחו לי מסרים פרטיים (רק עכשו הבחנתי באופציה זו):
א)אין לי שבריה של ספיידרקו
ב)אנסה להעלות בהדרגה סכינים שיש לי למכירה(נניח רשימה של 5 אחת לשבוע) ואם אמצא לינקים עם תמונות יפות -אצרף.
ג) בנוגע לבקשתכם לתמונות-זה לא כל כך פשוט.כמאמר המשורר "אני בחור אנלוגי בעולם דיגיטלי".המצלמה שלי עובדת על פילם ולפחות שלוש שנים לא נגעתי בה. :oops: עד שאארגן איזה אחיין שיגיע לצלם לי תמונה ולהזין אותה (גזור והדבק זו האפליקציה הכי מסובכת שאני מסיגל לבצע)יהיה כבר יותר פשוט שניפגש בגוש דן (אני גר בתל אביב) ותוכלו למשש פריט שמעניין אתכם.
ודבר אחרון-אנסה להגיע למפגש בתדמור,לראשונה בתולדותיי.אם תרצו אוכל להביא איתי משהו-נניח :מיקרוטקים או אוטומטיים או הסבנזה הגדול,פריט לא גדול בעבודת יד או איזשהי קטגוריה אחרת שלא כבד ומסובך להסתובב איתה במהלך יום עבודה.אני לא יודע איך זה עובד שם-אנשים פורסים שם סחורה על שולחנות? אני מניח שזה לא מסחר בעמידה בחצר?!

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 20:55 ,17 דצמבר 2008, ד'

האם אפשר לבקש שתפרסם בפורום אפילו רשימה חלקית של מה שיש לך ???

למרות שכרגע מצבי הכלכלי על הפנים ואינו מאפשר לי רכישות חדשות אבל מי יודע מה יוליד העתיד לגבי רכישות שונות וגם בשביל לדעת איזה כלים מעניינים יש לאספנים.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:21 ,17 דצמבר 2008, ד'

בסדר טוטיס-הבנתי את הרעיון.בהזדמנות ראשונה אכין רשימה-לא מאד מפורטת לצערי מבחינת המפרט הטכני-רבים מהסכינים אינם בקופסה ,ואיני יודע את שם הדגם או מספרו הקטלוגי.אני מניח שאפשר בשלב הראשון גם ללא מחיר?אתה מבין-אין לי בעיה רגשית לשחרר 70% מהאוסף-כפוף לכך שישולמו מחירים הגיוניים -וכשיש שם פרודקשן,סמי קסטום וקסטום,מתקפלים ובעלי להב קבוע ,של 15 יצרנים לפחות,שנרכשו במשך 10 שנים,וכמעט הכל כבר לא במלאי של הדילרים הגדולים,זו חתיכת עבודה בלשית.חבל רק שלא עשיתי זאת מראש-אני מניח שזה היה מאפשר לאנשים לרמוז לי מה להביא איתי מחר :wink:

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:52 ,17 דצמבר 2008, ד'

אם הינך מתכנן להגיע לתדמור, כך כמה שיותר פריטים שאתה יכול , כי זה לא בחצר זה באולם מסודר וסגור , יש שולחנות להניח את הפריטים רק תשתדל להגיע מוקדם על מנת שיישאר שולחן פנוי עבורך ולא תשאר עם "חלקה" קטנה במיוחד אם תגיע עם מספר רב של פריטים.
אני חושב שמספיק שתפרסם רשימה גם ללא מחירים , יש את סער ואת קרמיט (רם) ועוד כמה חברה נפלאים כאן שיוכלו להעריך לך חלק מהפריטים ואלה לא אנשים שייזרקו לך סתם מחיר באויר רק על מנת שתהיה מרוצה אלא ייתנו לך הערכה מציאותית . ואם ישנם פריטים שאינך זוכר את שמם או את היצרן גם בזה הם יוכלו לעזור לך אם תתן להם תיאור של הפריט ואולי אף מה כתוב עליו. או על הלהב , זה הכל. יש כאן אנשים בעלי ידע רב והרבה רצון טוב.
אנשים רוצים לעזור לך , אני אישית יותר מעוניין לדעת בשביל הכיף כמו שאמרתי כרגע מצבי הכלכלי כל כך על הפנים, שגם אם הייתי רוצה אני פשוט לא יכול :cry:

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 14:42 ,27 דצמבר 2008, ש'

או קיי חברהלע'ך-בהמשך להודעות הקודמות בשרשור ניסיתי להגיע למפגש האחרון של העמותה עם כמה פריטים נבחרים,ולמעשה כבר הייתי בהרצליה אבל נאלצתי לחזור הביתה בגלל עניין משפחתי דחוף.מכיוון שיש לי באוסף בערך 50 פריטים שאני מוכן לממש (כאמור כדי לגייס כסף למטרה טובה שאינה קניית סכינים נוספים!) החלטתי להתחיל להציע מדי יום ראשון 5-6 סכינים מקטגוריות שונות (להב קבוע,אוטומטי,עבודת יד או סמי קסטום ומתקפלים סדרתיים עד 350 ש"ח).אציג כל פעם מעט פריטים כדי שתוכלו לעשות את הבדיקות שלכם -בספרות או באינטרנט -ולשאול שאלות.להסרת ספק-זה לא שאיבדתי עניין בסכינים ואין הכוונה למכור "במשקל" כאילו מדובר היה בסחורה שנפלה מהמשאית,אבל המחירים לפי מיטב שיפוטי יהיו הגיוניים ובהשג יד.
שובו להאזין לחדשות מהדרום.מחר מתחילים

SiDi
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SiDi » 16:23 ,27 דצמבר 2008, ש'

איפה אתה גר אם מותר לי לשאול? :oops:
אתה יכול לשלוח גם לפרטי

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 16:48 ,27 דצמבר 2008, ש'

ודאי!זה מידע שאין לי שום בעיה להתחלק בו-בתל אביב

SiDi
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SiDi » 17:29 ,27 דצמבר 2008, ש'

יופי תודה

קרמיט
אביר האפל

הודעהבפרטי

הודעה על ידי קרמיט » 19:53 ,27 דצמבר 2008, ש'

הי,
שלחתי לך הודעה בפרטי

תודה
רם (קרמיט)

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 23:14 ,27 דצמבר 2008, ש'

רם
בדוק את המייל שלך.שבתי למחשב אחרי כמה שעות מחוץ לבית והשבתי לך

מוטי לזר
אביר האפל

יצירת קשר

הודעה על ידי מוטי לזר » 23:58 ,27 דצמבר 2008, ש'

גם אני שלחתי לך הודעה .במסר פרטי.

שלומי
בלייד ראנר

הודעה על ידי שלומי » 21:31 ,28 דצמבר 2008, א'

לא היתה צריכה להיות כאן מכירההיום :cry: ???????????????????

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:57 ,28 דצמבר 2008, א'

חברים-לא לאבד את האמון והתקווה!
בתשובה לאמיר-נשארו עוד הרבה ויהיה עוד מה שיעסיק אתנו לפחות בחודש הקרוב וכנראה יותר.
מה ששינה קצת התוכניות זה שנפגשתי היום עם מישהו שראה את הפרסום וגילה עניין בכמה מהפריטים היותר טובים שלי (לא צריך לשבור קופות גמל ,אבל בכל זאת סכינים של כמה מאות דולרים לחתיכה).אז אני צריך לגבש דעתי כמה אני מבקש ,ולפחות אחד הסכינים שעמדתי להציג היום ירד מהרשימה-לפחות זמנית. בכל זאת אנסה להעלות עוד מעט רשימה ראשונה עם 5 סכינים מטיפוסים שונים:אחד אוטומטי במחיר הכי נמוך שהצעתי אי פעם,אחד מיקרוטק,אחד להב קבוע ושני אולרים קטנים יחסית שתקבלו עליהם עודף מ-350 ש"ח לכל אחד ותכניסו מייד לשימוש

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 0:25 ,29 דצמבר 2008, ב'

כמובטח-רשימה ראשונה-המכירה לבגירים מעל גיל 18 בלבד

PARAGON SEAL ATKO-3 PR-100
חדש באריזה-לא מעודן או אלגנטי במיוחד אבל לפני 10 שנים נחשב ל"דבר האמיתי" באוטומטיים טקטיים קשוחים 480 ש"ח

MICROTECH VECTOR M/A STONE WASH PLAIN EDGE S/N 1062
ממוספר.נוצר ב-2002 ידני מעוצב להפליא.חדש בקופסה הלבנה של מיקרוטק.כולל הניירת 650 ש"ח

SPYDERCO MORAN FEATHERWEIGHT FB01 MIRROR FINISH
סכין צייד מסדרת המעצבים של ספיידרקו.הדגם המקורי מסוף שנות ה90.חד להדהים ישר מהיצרן.חדש בקופסה כולל נרתיק עור 320 ש"ח

AL MAR SLB -PLAIN EDGE
סכין מתקפל קטן וחמוד אבל חזק מאד,חד ומתאים לכל הדברים שבשבילם אנחנו צריכים באמת סכין בכיס בלי לחשוש מאי נעימות עם השלטונות.ידית מיקרטה.אל מאר משווקים אותו כ MONEY CLIP.אין לי קופסה אבל אני מניח שהקונה המאושר ימהר לחבר לכיס או ייתן במתנה לאישה שאיתו
300 ש"ח

SPYDERCO SPUR C25PB COMBO EDGE

דגם מ-1995 שיוצר מחדש במהדורה מוגבלת ב-2004 ושוב אזל.סכין מתקפל קטן למדי עם גוף מתכתי מסיבי יחסית ואינסרטים של קרייטון (מין גומי) על הגוף והקליפ.כולל קופסה מקורית למי שזה חשוב.אני מניח שכמו כמעט כל ספיידרקו נדיר יש לו ערך אספני אבל החלטתי לא לברר!
שלכם ב 270 ש"ח

אל תבקשו ממני צילומים-לא מבין בזה.מעבר לזה אם נדרש לכם מידע-יותר מאשמח
ולמי שלא זוכר-אני גר בתל אביב שיש בה המון בתי קפה חביבים ומזמינים

אילן
תושב קבע בפורום

שלום דובון

הודעה על ידי אילן » 15:48 ,29 דצמבר 2008, ב'

שלום לך

הייתי רוצה לקפוץ אליך (אם אפשר) לראות במה דברים אמורים...

הנייד שלי 052-3348770

ביום רביעי הקרוב אני בת"א, נא צור קשר לתיאום ביקור.

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 15:52 ,29 דצמבר 2008, ב'

אילן
באיזה מהסכינים אתה מתעניין?כמובן אשמח לתאם מפגש
אלישע

david448
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי david448 » 18:45 ,29 דצמבר 2008, ב'

יש לך ZT 100?

האביר
חדש בפורום

שמור לי אוטומטית

הודעה על ידי האביר » 18:59 ,29 דצמבר 2008, ב'

היי אלישע
PARAGON SEAL ATKO-3 PR-100
אני מבין שאין לך תמונה אולם יש לך מראה מקום באתר החברה?
חוץ מהאוטומט הנ"ל יש לך עוד אוטומט? שמור לי ונתאם מפגש.
כל טוב
"ואהבת לרעך כמוך"

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 19:00 ,29 דצמבר 2008, ב'

לדייויד שלום
כמו שכתבתי כבר קודם האספנות הפעילה שלי היתה בערך מ-1995 ל 2005. את ZERO TOLERANCE לא הכרתי ואין לי שום דבר שלהם.צר לי

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 19:23 ,29 דצמבר 2008, ב'

אביר
אשלח לך מסר פרטי מאוחר יותר הערב ברוח חיובית

אילן
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי אילן » 23:38 ,29 דצמבר 2008, ב'

דובון היקר

לצערי לא משהו ספציפי, אני יותר בעניין של משיכה ויזואלית.

הנייד שלי הוא 052-3348770 נא צור קשר לתיאום ביקור ביום רביעי (בת"א אם כבודו יכול).

תודה מראש

אילן

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 17:08 ,30 דצמבר 2008, ג'

אביר
שלחתי לך מסר פרטי מפורט אמש לגבי אוטומטיים.האם קיבלת?!

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 22:37 ,30 דצמבר 2008, ג'

לרמן
שלחתי לך תשובה מפורטת לפנייתך בעניין ספיידרקו לפרטי

האביר
חדש בפורום

ממליץ על הקנייה מדובון

הודעה על ידי האביר » 19:57 ,31 דצמבר 2008, ד'

דובון כתב:אביר
שלחתי לך מסר פרטי מפורט אמש לגבי אוטומטיים.האם קיבלת?!
שלום לכולם:
היום נפגשתי עם דובון-איש יקר מעניין חביב-וחובב סכינים,
הפגישה הפכה לחוויה,מאוד נהנתי ויצאתי עם סכין אוטומטית טקטית
ההולמת את טעמי: PARAGON SEAL ATKO-3 PR-100
תודה למוכר על חוויית קנייה אשר שולבה עם גסטרונומיה קולינרית
בבית קפה חביב, תוך תצוגת סכינים מרשימה ומעניינת.

כל טוב לכולם ושנה אזרחית שמחה וטובה יותר [לפחות בתיק ההשקעות]...
"ואהבת לרעך כמוך"

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 0:31 ,1 ינואר 2009, ה'

תודה על הפרגון!
באמצע יום חורף סחוף רוחות וגשמים השתחרר האביר מכל עיסוקיו המקצועיים בחיפה,עלה לרכבת בחיפה ובא לתל אביב כדי להתרשם ממקטע מסויים של האוסף ההולך ונמכר שלי.
הואיל ורבים בפורום שגדולים ממני בתורה ומצוות ,ובהיקף ועומק ידיעותיהם ,לא נותר לי אלא להציע הסברת פנים לתייר,שהתגלגלה לפגישה נעימה ומרתקת

דובון
אביר האפל

הודעה על ידי דובון » 10:31 ,13 ינואר 2009, ג'

חברים
אנחנו עכשו באמצע הדרך-פורסמו רשימה ראשונה,שניה ושלישית,ויש עוד כ-15 פריטים ,כך שגם בשלושת השבועות הבאים תקבלו את ה"חמישיה התורנית".אחרים מעבר לאלה יישארו ברשותי-לא הכל יימכר!
בוצעו גם עסקאות מחוץ לפרסום השבועי.יחד עם זאת חלק לא מבוטל ממה שהוצע לא נמכר לפי שעה.אני זקוק לפידבק חברי-בהכנעה וללא שמץ ציניות:
1.האם רק ספיידרקואים וסכיני לחימה/שטח/השרדות מעניינים את הקונים בטווח המחירים הנדון?
2.האם רק מודל 2008/9 נהנים מפופולריות? (אין לי ואני לא מתחרה ביבואנים הרשמיים).
3.האם הפורום כאן פשוט קטן מדי מבחינת מספר המבקרים והקונים הפוטנציאליים,ונכון יהיה בעוד חודש ,בגמר הצגת החמישיות ,לפנות לקהלים רחבים יותר (איביי,יד2 או פורומים בינ"ל)?
4.האם זה פורום מתקדם ומומחה מדי ליעד המכירה שלי ,שכן את הדברים הרגילים כולם כבר קנו,וכעת הם ב-"מארב" לדגם מסויים שאין לי,לקסטום שעוד לא נבנה או לכל מיני פריטים עתיקים/אקזוטיים שמעולם לא היו בספירת ההתעניינות שלי?
5.ואולי קונים פחות מאז האכיפה המשטרתית שגורמת לאנשים להשאיר את הסכינים שלהם בבית בצאתם?
אכיר תודה לתובנות שלכם
גם אם תנצח במירוץ העכברים תישאר עכבר

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 12:48 ,13 ינואר 2009, ג'

אצלי אישית לפחות זה רק עניין כלכלי , היתה לי עין למיקרוטקים האוטומטיים כי תמיד היתה לי חיבה לאוטומטיים למיניהם , כרגע יש לי רק שלושה. ותמיד ארצה עוד כמה. מעבר לכך אישית אני לא יכול להרשות לעצמי כרגע אפילו אולר שויצרי הכי פשוט בגלל היות מובטל כבר זמן די רב.
מעבר לכך אני אישית בעתיד שיבוא אשנה את אופי האוסף לכיוון של עבודות קסטום ואשתדל בעיקר ללכת על אמנים ישראלים שמיצרים כאן גם על מנת לעודד את התחום בארצינו הקטנה ולתת יד בתחום , אבל עד שאוכל לחזור ולהרשות לעצמי רק אלוהים יודע כמה זמן זה ייקח אם עד אז ישארו בידייך האוטומטיים שהצעת ....... , עבודות בצפון הארץ למי שיש לו רקע בתחום הספנות ........זה ממש לא זה מסתבר.

SiDi
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי SiDi » 20:16 ,13 ינואר 2009, ג'

לגבי שאלותיך דובון.
.2. אני לא חושב שזו הסיבה, יש אנשים שמעדיפים מודלים חדשים ויש אנשים שלא משנה להם.
.3. אני לא חושב שהקהל פה קטן מידי כי יש פה הרבה "קוראים שקטים"(מה שנקרא :wink: ),
אבל אולי כדי לך זה כבר בחירה אישית שלך.
.4. אני לא חושב שהפורום הזה מומחה מדי בשביל מה שאתה מוכר(שלא תבינו אותי לא נכון אני חושב שהרמה של הפורום גבוהה מספיק, אם לא מאוד{לפעמים יותר מדי בשבילי :oops: }) יש כאן הרבה אנשים שקוראים את ההודעות אבל לא מגיבים כי זה פשוט לא הטעם שלהם.
ולסיום אני חשב שהתקופה בכלכלה בעולם ובפרט בארץ מקשה על כולנו לחסוך ממון לתחביב המיוחד שכולנו חולקים פה :D.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 3 אורחים