זו פינת העבודה שלי

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
farok
מבין בסכינים
זו פינת העבודה שלי

הודעה על ידי farok » 21:17 ,13 מאי 2008, ג'

התמונות הם לפי סדר העבודה בליטוש הלהבים:
תמונה

תמונה

תמונה

תמונה

תמונה

farok
מבין בסכינים

הודעה על ידי farok » 21:44 ,13 מאי 2008, ג'

היי
יש לי בעיה...
עוד מעט אני עובר דירה לשכירות לשנתיים עד שיבנה ביתי החדש.....וגם אז לא יהיה לי מחסן כמו שיש לי היום.....מה אני אעשה??? :(

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:25 ,13 מאי 2008, ג'

השאלה היא האם לא יהיה לך מחסן אבל תהיה לך חצר??? אם כן אז תבנה לך שולחן עבודה שיכיל את כל הכלים שלך (המשחזות והמקדחות והמלחציים) תוסיף לו גלגלים מסיביים עם סטופרים, עשה לו שניים שלושה מדפים מתחת למשטח העבודה, בשביל כל מיני שמונצס, וגלגל אותו למרפסת או לחצר ביום נעים. או פשוט תשתלט על חדר בבית תרפד אותו להפחתת רעש ושם תעבוד , האמת היא שזו התוכנית שלי כי אין לי הרבה אופציות אחרות.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

farok
מבין בסכינים

הודעה על ידי farok » 22:38 ,13 מאי 2008, ג'

קצת בעיתי בבית דירות.....אבל יהיה לי מחסן מוגדל פי 3...אז אוכל להסתדר..אבל מה עם הרעש לשכנים.... :P

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:39 ,13 מאי 2008, ג'

דרך אגב לראות אותך וכל החברה היותר חובבנים, ולא המקצוענים כרודי ו-TC עושה לי חשק לעשות גם נסיונות והנה ההתחלה שלי מהיום, הלהב קנוי ומחוסם כבר, התחלתי רק עם לעשות ידית , מעץ מהגוני, הדבקתי עם אפוקסי , ברח לי קצת אפוקסי על הלהב :twisted: ניקיתי אבל נשאר סימן מעצבן כאילו כתם צבע :evil: , נשאר לי לשייף עדין ולהחליק את הידית . וכמובן להשחיז את הלהב כי הוא מחוסם ועם הצורה אבל לא הושחז סופית.
http://img88.imageshack.us/img88/563/s6 ... iumhx1.jpg

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:44 ,13 מאי 2008, ג'

רעש לשכנים אפשר לפתור עם בידוד של החדר , אם יעזור לתןך הבית שלך אז סביר להניח שגם בשביל השכנים זה יהיה בסדר. אני אישית היום עושה נסיונות ועבודות כאלה בחצר בחוץ , המחסן שיש לי כאן לא מצא חן בעיני ויש שם תנור סולר של הסקה מרכזית, אז בכלל לא בא לי לעשות שם פינת עבודה אבל נראה אולי עוד אשנה את דעתי במיוחד אחרי שאקנה כמה כלים כמו שיש לך, המשחזת והמשחזת זוית. דרך אגב הפטנט שעשית למקדחה, ייצור עצמי או קנוי ????

farok
מבין בסכינים

הודעה על ידי farok » 22:47 ,13 מאי 2008, ג'

יופי...ניראה יפה
תראה שוב עם השיוף עדין..אני חושב שבסוף השיוף אפשר לטבול את הידית בשמן פשתן וליבש בשביל שמרקם העץ יראה יפה...?(למומחים...)תתקנו אותי ותוסיפו פרטים..תודה

farok
מבין בסכינים

הודעה על ידי farok » 22:48 ,13 מאי 2008, ג'

tutisdog כתב:רעש לשכנים אפשר לפתור עם בידוד של החדר , אם יעזור לתןך הבית שלך אז סביר להניח שגם בשביל השכנים זה יהיה בסדר. אני אישית היום עושה נסיונות ועבודות כאלה בחצר בחוץ , המחסן שיש לי כאן לא מצא חן בעיני ויש שם תנור סולר של הסקה מרכזית, אז בכלל לא בא לי לעשות שם פינת עבודה אבל נראה אולי עוד אשנה את דעתי במיוחד אחרי שאקנה כמה כלים כמו שיש לך, המשחזת והמשחזת זוית. דרך אגב הפטנט שעשית למקדחה, ייצור עצמי או קנוי ????
קנוי ומשודרג.... :P
אני בדרכ משדרג גברים לפי צרכיי...

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:49 ,13 מאי 2008, ג'

מה לגבי ציפוי העץ באפוקסי או משהו בסגנון ???

farok
מבין בסכינים

הודעה על ידי farok » 22:58 ,13 מאי 2008, ג'

לא יודע...ראיתי שיוצר מסוים משרה את העץ בנוזל מסוים בשקית עם לחץ אויר...
הגדולים בתורה יענו על כך...
http://www.aescustomknives.com/
http://www.aescustomknives.com/docs/tutorial14.htm

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 6:55 ,14 מאי 2008, ד'

המהגוני הוא נחשב כעץ רך ? מה מומלץ לעשות כטיפול לידית האם רק לכה וזהו או כפי שציין פארוק , שמן פשתן טוב?
נחמד לקבל תגובה טובה ממקצוענים בתחום :lol:
נערך לאחרונה על ידי tutisdog ב 7:00 ,14 מאי 2008, ד', נערך פעם 1 בסך הכל.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 7:07 ,14 מאי 2008, ד'

סתם עוד שאלה, האם לדעתך מכיוון שאין לי מלחציים גדולים, האם משקל רכב יכול להביל ללחץ של מלחציים על מנת ללחוץ גוש של בדים עם חומר אפוקסי בכדי ליצור מיקרטה בעצמי, או שעדיף שאמתין עד שאקנה מלחציים, וסתם בשביל הנסיון . ראיתי שצריך ללחוץ את הגוש עד לייבוש ואז אפשר לעבד אותו לצורה הרצוייה אבל למיטב הבנתי הלחץ רצוי .

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 7:28 ,14 מאי 2008, ד'

וואי רעיון טוב לגבי הפלטה עם חורים , אולי נוסיף גם איזה שתי קליבות, אני אחפש פוליאסטר ומקשה, יש חנות אספקה טכנית גדולה בכרמיאל, לא רחוק ממני, אולי אני אבדוק אצלו . אני אחפש אצלו גם שמן פשתן למרות שזה אפשר למצוא בחנויות טבע בקלות.

מוטי לזר
אביר האפל

הודעה על ידי מוטי לזר » 17:44 ,14 מאי 2008, ד'

כל הכבוד על האלתורים.
לגבי גימור עץ
מציע להשתמש במשחות נעלים,
כן משחת נעליים פשוטה בצבע חום- להדגשה קלה של עצים עם גוון כזה, או אם רוצים את העץ "נטו",] משחת נעליים שקופה,
אחרי שמיישמים לחכות קצת ולהבריק.
מתקבלת תוצאה יפהמאוד (לטעמי) ששומרת על העץ ונותנת לו ברק קל, ועם זאת אוטנתיות מרקם העץ נשמרת.(שימוש בשעוות דבורים זהה בתוצאותיה כי החומר די דומה).

vgal
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי vgal » 19:53 ,14 מאי 2008, ד'

...
נערך לאחרונה על ידי vgal ב 10:16 ,29 נובמבר 2008, ש', נערך פעם 1 בסך הכל.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 20:04 ,14 מאי 2008, ד'

שאלה- למה לא להשתמש בלכה שקופה לעץ בעצם??? אני מבין שהשמן טוב לעץ אבל סתם בשביל העניין למה לא להשתמש בלכה שקופה, היא גם מגינה על העץ לא???

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:22 ,14 מאי 2008, ד'

צריך סבלנות בזה בהחלט, שאלתי בעיקר כדי להבין את הסיבה וההבדל של השימוש מראות עיני החברה המקצוענים יותר והמקצוענים פחות. :lol: .

עלה לי רעיון :idea: לנסות לקחת אפוקסי ופשוט לדחף לתוכו קריסטלים שונים ולתת לו להתייבש ומזה להכין ידית, שאלה שעולה האם כדאי לתת לזה להתייבש תחת לחץ כלשהוא והאם כדאי בכלל לנסות האם כדאי להכין תבנית מסגרת ואז למלא את זה באפוקסי ?? המטרה הסופית שתצא ידית שקופה או כמעט שקופה עם אבנים. שווה נסיון?? :?:

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:30 ,14 מאי 2008, ד'

תודה, את הדברים הללו מן הסתם לא ידעתי, לגבי הפוליאסטר אני מתכוון :lol: לגבי שאר רצח חיות אומללות אני יודע כבר מזמן ומנסה גם להילחם בתופעה :lol:

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 22:27 ,14 מאי 2008, ד'

לכה נשרטת ונעשית מכוערת.

"פטנט" אחר יותר מוצלח הוא למרוח קרייזי גלו בצורה אחידה ולהבריק עם צמר פלדה עדין

התוצאה מפתיעה

למוטי: אני לא בטוח שבמשחת נעלים יש שעות דבורים. יקר מידי. מה שכן יש שם זה שעוה של עץ הקרנאובה.

אם למישהו יש גישה לדבר הזה במצב גולמי, אז זאות השעוה האולטימטיוית: קשה כמו פלדה והברק אחרי הליטוש ראוי לציון.

חוץ ממשחת נעלים, אז יש מזה גם בואקס למכוניות

שעוה של דבורים נותנת גוון "חם" לעץ חיוור ומדגישה את פאטרן הסיבים. השעוה לא כל כך שורדת לאורך זמן אז צריך לחזור על הטיפול מידי פעם לפי הצורך, או , לתת מעליה יד של קרנאובה.

דוד

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 22:42 ,14 מאי 2008, ד'

יש לי שתי שאלות , אחת היא עם מה להבריק את משחת הנעליים לאחר היישום, האם עם בד כותנה או נייר לטש עדין??? והאם הקרייזי גלו הוא כמו הסופר גלו?? ואצל מי ניתן לקנות בארץ??

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד