מיחזור חומרים ורכיבים לבניית תנורי חיסום "עדינים"

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 11:18 ,3 מאי 2008, ש'

שאלה :?:

מה בנושא בניית תנור מחימר ? האם חימר יכול לשמש ככלי לבניית תנור לאו דווקא תנור גז ??

הבנתי שיש משהו כמו אבנים מיוחדות לזה שאפשר לרכוש או משהו בסגנון.

אני מחפש רעיון לתנור ללא גז ולחשוב שאין לי רתכת נמצא חשבתי חימר וחול מסביב אבל השאלה עד לאיזה טמפ' אפשר להגיע עם פחמים או אבנים וללא גז . סתם רעיון כדי לנסות לעשות בחצר אצלי.
עדיף כלב חבר, מאשר חבר כלב.

omri2h2h
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי omri2h2h » 14:25 ,3 מאי 2008, ש'

מדהים!! כל הכבוד על היצרתיות.
הייתי באתר שלכם, עוד יותר מדהים עוד יותר כל הכבוד.
האם אפשר להגיע ולבקר בחנות?
עמרי

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 21:06 ,3 מאי 2008, ש'

יש לי הערה או שתיים על התנור אשר בתמונה:

תנור מובער עצים או חשמל יכול להיות בנוי מלבנים מונחות אחת על השניה "מודבקות ברוק".

תנור מובער בדלק, יהיה זה גז, סולר, נפט או מזוט, זה כבר סיפור קצת אחר והוא חייב להיות בנוי בתוך מסגרת מתכת חסונה, ומי שלא יודע איך עושים את זה נכון יופתע לגלות איך הריתוכים שלו מתפרקים כשהתנור בעבודה.

הבעיה האמיתית היא כאשר יש "באק פייר" בתנור ואדים של דלק או גז ניצתים ב"בלוף" אימתני. זה לא מצחיק בכלל בתנור בנוי כמו שצריך מהחנות . תנור מלבנים ללא קונסטרוקציה יעיף את הלבנים לכל עבר ולבנה של חמישה קילו טסה כמו טיל יכולה לשבור משהו.

הטמפרטורה נקבעת על ידי נצילות המבערים.

מי שמתענין או סתם מסקרן אותו לראות תנורים להתכה תעשייתים מוזמן לבקר במכרה שלי.

דוד

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 21:53 ,3 מאי 2008, ש'

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:53 ,3 מאי 2008, ש'

שאלה , האם אפשר להשתמש באבנים של תנורים שמשמשים לפיצריה, האם זה יהיה טוב לשמור על טמפ בתוך תנור?? והאם למישהו מכם יש רעיון איך לעצב תנור מאבן או חימר מבחינת זרימת האויר בתוכו כמו שTC הזכיר כאן בשרשורים???

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 21:56 ,3 מאי 2008, ש'

דויד אתה עובד שם או מנכ"ל או בעלים??? מייצרים שם גם כספות אם אני לא טועה?? אם זה הם אז לפני כמה שנים הייתי עובד בחברה שהייתה משלחת מטענים והיו ממכילים את הכספות שלהם ושולחים עבורם לחו"ל.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 22:24 ,3 מאי 2008, ש'

המנכ"ל שלנו לא מתעניין בסכינים. :wink:

הכספות הם חברה נפרדת שהעבירה את הפעילות לאשדוד כי היינו צריכים את המקום כדי להתרחב קצת.

כחבר באגודה אז אני נמנה עם הבעלים.

באשר ללבנים מתנור של פיצריה אז אני חושב שהם בסדר. אתה הרי לא הולך שם להתיך פלדה ככה שאין צורך בלבנים ההכי יקרות. 24% אלומינה תוצרת טיילנד או טורקיה זה בסדר.

מצד שני, גם תנור חימר יכול לעשות עבודה טובה, רק צריך לבנות אותו בתוך מסגרת שלא יתפורר ולבודד אותו כמו שצריך.

לפני הרבה שנים היינו מתקנים תנורים עם תערובת של חמרה ומי זכוכית (סודיום סיליקט, בשימוש מכבסות מסחריות) וזה היה מחזיק לא רע.

היום אין לנו יותר תנורים כאלה והתיקונים בתנורים הנכחים נעשים ע"י מומחה עם חומרים יותר אקזוטים
.
דוד

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 5:15 ,4 מאי 2008, א'

עץ עם מפוח עובד טוב.

במפעל תנורים באיטליה הייתי עד לזה שהם מסנטרים את הבניה בעזרת עצים ומפוח ויש להם שליטה מאד מדוייקת על הטמפרטורה + פיזור החום בתוך התנור היה אחד לגמרי ולא ממוקד כמו בתנור עם מבער.

רק צריך הרבה עצים

לפני הרבה שנים היה איזה חוכמולוג מספרד שבנה תנור עם מבער שעבד על נסורת והצליח להתיך פליז בתנור עם כור. מדובר על סביבות 1000 מעלות+.

כנ"ל, צריך הרבה נסורת

דוד

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 16:00 ,4 מאי 2008, א'

יש לי עוד הרבה מה ללמוד ולקרוא , חצי מזה עדיין סינית בשבילי :cry: אני מקווה שתוך זמן קצר גם אצליח לאסוף את כל החומרים הדרושים.

מכיוון שאין לי מצב לבזבז כרגע אז זה ייעשה בשיטת השיטוט במזבלות ואתרי גרוטאות למיניהם. וזה ייקח זמן, על האופנוע קשה להעמיס :wink: נקווה שאישתי תסיים מוקדם מקסימום יש שבתות. וניקח את הרכב :roll:

האם יש רעיון לעיצוב של התנור שהוא יותר פשוט מזה למעלה אולי?? למרות שאני ממשיך לחפש אם יש עוד רעיונות אשמח לשמוע :lol:

תודה לכולם.

david448
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי david448 » 20:10 ,4 מאי 2008, א'

שאלה לTC מה ידוע לך אל אמבטיות מלח או אלומיניום מותך?

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 22:27 ,4 מאי 2008, א'

אמבטיות מלח משמשות לטיפול טרמי של פלדות. איך זה עובד בדיוק אין לי מוסג אבל ראיתי את התהליך במפעל "כרומט" בחולון.

אלומיניום מותך זה הפרנסה שלי, אז מה השאלה בדיוק

גם פליז

דוד

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 5:21 ,5 מאי 2008, ב'

nope

מדובר בטיפול במלחים מותכים ולא סתם מומסים במים.

מצורף קישור שמסביר הכל

http://www.wireworld.com/seminar/interm ... ltbath.htm

דוד

david448
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי david448 » 18:16 ,5 מאי 2008, ב'

שמעתי שבאמבטיות מלח משתמשים לחימום פלדה ליפני החיסום.חשבתי שאולי אפשר להישתמש במהשהוא כזה בתור תנור נפחים ( לחמם פלדה בנוזל -מגע מינימלי עם חמצן)

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 12:22 ,19 יולי 2008, ש'

אז בעצם תנור החיסופ הוא תיבה מלבנית עם פתח קטן היכן שמכניסים את המוצר וארובה
את האש מספק כלב גז ומוסיפים מפוח קטן שייתן תןספת חמצן.
את הקירות מצפים חומר מבודד (קרמיקה) וזה בגדול העיניין?

האם ניתן להשתמש באסבסט?
כזה שיש על לולים?

וTC
אם יש לך שירטוט לבניית תנור גז זה יכול לעזור

תודה מראש
תם

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 13:49 ,19 יולי 2008, ש'

ואחרי שהבנתי את תהליך הזרימה
ע"פ התרמודינמיקה.
מה ההמשך?

תם

ts
אביר האפל

הודעה על ידי ts » 14:05 ,19 יולי 2008, ש'

כמו כן איך אני יודע אם האריח הקרמי מבודד באמת
ןלא סתם ?

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 14:43 ,19 יולי 2008, ש'

ts כתב:כמו כן איך אני יודע אם האריח הקרמי מבודד באמת
ןלא סתם ?
באשר לאסבסט, אז כנגד הדיעה הרווחת בציבור, הוא לא מבודד בכלל. הוא לא בוער, אבל כמבודד הוא די עלוב.

באשר ללבנים, אז יש "לבני אש" , אשר צוברות חום ומקרינות אותו בחזרה אל תוך חלל התנור, ויש "לבנות בידוד" אשר דואגות שהחום ישאר בתוך התנור ולא יברח החוצה דרך הדפנות, וככה חוסכים באנרגיה , ולא סתם חוסכים אלא זה מה שלעיתים מאפשר להגיע לטמפרטורה הרצויה.

תנור ישן , לא מטופל ושהבניה שלו כבר שחוקה לגמרי והבידוד הפך ל"קורונדום" (באלומיניום), לא יהיה מסוגל להגיע לטמפרטורה הרצויה אפילו בחלום.

בתנור בנוי היטב, אפשר להניח את היד במעטפת הברזל ולהרגיש חמימות (עד 50C מעל הסביבה).

בתנור מוזנח או בנוי לא טוב, אם שמים יריקה על המעטפת והיא רותחת לה בשמחה, אז הגיע זמן שיפוץ.

אל תשתמשו בשמיכה קרמית. זה חומר ליישומים תעשייתים ולא לבית, במיוחד מי שלא יודע איך עובדים איתו.

מלבד הגירוי המעצבן בעור, כאשר הדבר הזה מתחמם מעבר ל איזה 1000C הוא הופך לכולירע בצבע ירוק שנקראת "קריסטובליט" וזה קרצינוגן תוקפני ואכזרי.

יש חומרי בידוד הרבה יותר ידידותיים למשתמש כמו לוחות קלציום סיליקאט, שנראה כמו קיר גבס. קיר גבס, אם מישהו במקרה מתפתה לשים בתנור שלו, יתפורר לו בפחות מחמש דקות. ראיתי כבר חכמים כאלה.

כנ"ל איטונג

תנור לטיפול טרמי לא חייב להיות מוסק בגז או עצים: יש תנורים קטנים קומפקטים מחוממים בחשמל.

היתרון הגדול הוא שהתנור אטום לגמרי, לא מטנף ואפשר לשלוט בטמפרטורה באופן מדויק.

אנחנו על הכביש עם כמה גופי חימום מקנטל ותנור באמת פיצפון. דומה מאד לתנור לקרמיקה, אבל יש לו דלת קדמית. פרוייקט נאה לאיזה שבת חורפית עבור מי ש יש לו קצת פלפל וידיים שמסוגלות להחזיק פלייר.

אפשר לבקר אצלי ולראות את כל הצעצועים האלה בפעולה ובזמן אמיתי.

דוד

www.omendiecasting.com

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד