שאלה בקשר לסכין קומנדו

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
Online_man
חדש בפורום
שאלה בקשר לסכין קומנדו

הודעה על ידי Online_man » 23:09 ,21 אפריל 2008, ב'

ישנה סכין קומנדו שניתקלתי בה
קוראים לה : SHEFFIELD MILITARY ISRAELI COMMANDO KNIFE
סכין קומנדו עם סימון של מגן דוד על הלהב...
יש לי מספר שאלות:
1. האם הסכין טובה ושווה לקנות אותה ?
2. האם החברה שפילד חברה טובה ואמינה ?
3. האם הסכין באמת בשימוש בצה"ל ביחידות מובחרות כמו סיירת מטכ"ל שלדג וכו' ?
4. אם לא, באיזה סכין כן משתמשים ביחידות מובחרות בצה"ל ?
תודה מראש לעוזרים!

*בקישור הנ"ל יש תמונה של הסכין:
http://www.knifeoutlet.com/shop/10Expan ... de=LE71690

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 4:00 ,22 אפריל 2008, ג'

ובכן, הסכין הנ"ל איננה בשימוש באף יחידה בצה"ל. גם מעולם לא הייתה. לכשעצמה, היא דווקא לא רעה בכלל, כלי עבודה סביר ביותר. שפילד איננה שם של חברה או יצרן, כי אם עיר באנגליה ובה, בדומה לסולינגן בגרמניה, הרבה חברות שמייצרות סכינים ושאר כלים העשויים מפלדה, משום שהיא הייתה (ועדיין) מרכז חשוב באנגליה ובאירופה לייצור הפלדה, ופעם היה זה מרכז של נפחים. כיום יש שם מספר יצרנים ידועים וטובים מאוד, תוכל לעיין באתר שלהם: www.sheffieldknives.co.uk אם אני זוכר נכון את כתובתם. באתר מוצעים למכירה סכינים וכלים נוספים של כמה מן החברות שיושבות בשפילד. גם הסכין שלגביה שאלת, מופיעה שם. אינניזוכר את שמה של החברה שייצרה אותה, אולי באתר זה כתוב.
ולגבי סכינים שבהם משתמשים ביחידות עילית בצה"ל - כל מפקד בוחר ללוחמיו סכין שלדעתו תתאים למטרת אותה היחידה, גם הרבה פעמים החיילים רוכשים לעצמם סכינים ואולרים באופן פרטי. אין סכין קבועה ליחידה מסויימת בארץ, שלא כמו בארה"ב או מדינות אירופה.
Crocodile Dandy said: That's a knife!

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 16:02 ,22 אפריל 2008, ג'

הסכין המדוברת היא סכין תוצרת אנגלייה שיוצרה למכרז עבור צה"ל שבינתיים החליט לקנות חיקוי עלוב תוצרת יפן(סכין הפלסים).
הערך שלה הוא אספני לחובבי מיליטרייה עם קשר כלשהוא לישראל. הדגש הוא על המילה "כלשהוא"...
הנושא רץ פה מדי כמה חודשים, חיפוש קצר יוסיף מידע וידע.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Online_man
חדש בפורום

הודעה על ידי Online_man » 22:03 ,22 אפריל 2008, ג'

תודה רבה לעוזרים על התגובות!
יש לי עוד שאלה אחרונה...
האם הסכין הזאת טובה במיוחד ? איזה סכין קומנדו הכי מומלצת ?
האם ה - KA-BAR טובה ?
* איזה סוג של KA-BAR הייתה בשימוש בצה"ל ?
תודה!
נערך לאחרונה על ידי Online_man ב 22:25 ,22 אפריל 2008, ג', נערך פעם 1 בסך הכל.

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 4:01 ,23 אפריל 2008, ד'

סכין פלסים של KA-BAR נקראת USMC - UNITED STATES MARINE CORPS, והיא באמת הייתה פופולרית בקרב מארינס בארה"ב. היא זאת שזכתה להמון חיקויים וזיופים זולים, ביניהם - סכינים מתוצרת יפן מפלדה בלתי מחוסמת, באיכות סוג ז', שצה"ל קנה על מנת לחסוך כסף, כנראה.

shmit
מבין בסכינים

הודעה על ידי shmit » 12:55 ,23 אפריל 2008, ד'

לפי מיטב ידעתי הסכין ה"קומנדו" ש98.8 אחוז מיחידות המיוחדות ובצבא בכלל משתמשים

זאת סכין יפנית.

כל סכין אחרת זה סתם משקל או כאב לב/כיס כשהיא תאבד

אגב שתי סכינים שעדיין משתמשים בצבא הן הביונט M7 לאמ 16 טקסים בלבד (וגם רק בטקס של יום העצמאות בטלוויזיה) וביונט קלאץ' שמשמש בתור סכין פלסים וגם רק בתור תוספת לדקר

אגב ברוב יחידות השדה היום מנפקים לנגדים וקצינים אולרי SOG או כמו שקוראים להם בצבא "כמודרמן"

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 14:41 ,23 אפריל 2008, ד'

אין דבר יותר מסוכן מהסכין היפנית האווילית והטפשית ואם יש מי שלוקח אותה כ"ה" סכין שלו הוא פשוט עצלן, קמצן וטיפש

הסכין היפנית נועדה לחתוך ניירות וקרטונים בתנאי משרד או ב"הובי שופ" ובשום אופן לא בשדה .

.ש מלא סיפורים על מורות ומלוות של טיולים שנתיים עם ילדים שבאמת הסכין היחיד שהיתה להם בבית ערב היציאה לטיול זה הסכין היפני אשר בתיק שלוקחים לבית הספר ואותו ניסו לאנוס לתפקיד סכין שדה

גם אצלי בעבודה לא חסר החכם שמנסה לחתוך צינור לחץ עם סכין יפני ואחר כך בא אלי, במקרה הטוב, שאשים לו פלסטר על האצבע או במקרה הרע, שאקח אותו לטיפול מרפאה המקומית, מלווה בדו"ח פציעה

התוצאה בדרך כלל דומה: הלהב נשבר, כי הוא אמור לעבוד כאשר רק "מציץ" מהידית ולא פתוח לכל אורכו כמו סכין שדה. שבר כזה הוא מסוכן ויותר מפעם אחת הגיעו חברה עם פצעים וחתכים מכוערים ממש.

מנהלת כח האדם שלנו (אשת חינוך לשעבר) העידה שפתחה וריד תוך נסיון לפרוס לחם בזמן טיול במדבר יהודה.

יש סכינים מצויינים בעד גרושים, ממש לא יותר יקרים מסכין יפני "איכותי". רק צריך לחפש קצת.

לעובדים שלי קניתי אולרים עם ידיות מעץ וקפיץ אימתני בעשרה שקל כל אחד,רק שלא ישתמשו בסכינים יפנים, כי אני צריך אותם במצב טוב בעבודה כל יום

שאני אלך ואחנך את כל העולם? עברתי כבר את הגיל, התפקחתי מהחלום של לתקן את העולם, וכל אחד יעשה כטוב בעיניו.

"אבל אמרתי לכם"" :roll:

דוד

דוד

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 17:25 ,23 אפריל 2008, ד'

דוד, הצדק איתך! בחיים לא הייתי לוקח איתי לשטח או לעבודה במפעל כמו שלך סכין יפנית. אולר סיני (הכוונה - תוצרת סין) - כן.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 19:36 ,24 אפריל 2008, ה'

עם כל הכבוד, ליפני הפשוט יש את הייעודים שלו, איתם הוא חי בכבוד. ישנם דברים עד היום שאני מעדיף לעשות עם יפני כי הם הרסניים לסכין. כמו לחתוך פלסטיק(דף שטוח של פלסטיק. צינור זה כבר משהוא אחר לגמריי...)או לחתוך משהוא מעל משטח קשיח שידפוק את הלהב כשאגיע למשטח(אם צריך להפעיל קצת כח קשה לעצור בזמן :wink: ). אלו לא דוגמאות אידאליות, וחלק מהן נשמעות מסוכנות, אבל הם לא-אי אפשר להעביר את זה בהתכתבות...תאמינו לי שאני נוקט בכל אמצעי הזהירות והמחשבה תחילה לפני שאני משתמש בסכין כלשהיא.
אבל לשטח?! סכין יפני לשטח?!?! אלוהים אדירים, רחמנא ליצלן.
כמו שדוד ציין, יש מעט מאד אם בכלל פעולות שניתן לבצע כמו שצריך בשטח עם סכין יפני. ואת אלה שכן ניתן, בדרך כלל לא חייבים סכין בשבילהן, כמו לחתוך את הניילון ממדליק הפחמים... :lol:
דוד, קבל ממני הצדעה על כך שדאגת לעובדים שלך לסכין סבירה. :arrow:
אגב, מאז שקניתי סכין של סמית' אנד ווטסון במחיר סופר אטרקטיבי באיזה מפגש, ומאחר ו(תסלחו לי חובבי המותג)היא מכוערת שקשה להאמין-אני כבר משתמש בה למטרות הנלוזות שציינתי למעלה. אין כמו סכין אמינה שאתה יכול להתעלל בה בלי רגשי אשם.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 21:30 ,24 אפריל 2008, ה'

ובכן, ברווז, דואג שמהדואג. מצידי שיחתכו לעצמם את הראש כל יום בתנאי שיגיעו לעבודה למחרת כמו חדשים

עובד פצוע או מושבת לא מועיל והאחרים צריכים לעבוד פי שניים יותר קשה כי את העבודה צריך לעשות ואי אפשר למכור הסברים ומעשיות לג'נרל מוטורס.

מורה שנפצעת בטיול שנתי בגלל שלקחה איתה סכין יפני ולא מורה 2000, לדוגמא, דופקת לכולם את הטיול כי צריך לפנות אותה ובמקומה אין מי שינגב את האף הדולף של הילדים או ישקה אותם כוס חלב. כולם מפסידים

בקיצור: תמיד הסכין הנכון במקום הנכון.

לילה טוב לכולם- (אני קצת רדום ואפוף אחרי עבודת סאונד לערן צור)

דוד

-

Guest

הודעה על ידי Guest » 19:43 ,2 מאי 2008, ו'

הפטיש כתב:סכין פלסים של KA-BAR נקראת USMC - UNITED STATES MARINE CORPS, והיא באמת הייתה פופולרית בקרב מארינס בארה"ב. היא זאת שזכתה להמון חיקויים וזיופים זולים, ביניהם - סכינים מתוצרת יפן מפלדה בלתי מחוסמת, באיכות סוג ז', שצה"ל קנה על מנת לחסוך כסף, כנראה.
לקא-בר אגב יש מספר דגמים ואנו אפילו הדפסנו מהדורה מצומצמת של סכיני "פלס" (סכין פלסים גדולה) על ידי מושון חברינו לחברי האתר ונמכרו כ-30 סכינים מגדלים שונים.

הסכין בגדול היא מוצלחת ואיכות הפלדה טובה, מדובר על פלדה פחמנית מצופה, שמחזיקה חוד יפה.

בהתאמה ביחס לדבריו של הברווז - ניתן לבצע הפורומים חיפוש, יש כמה הודעות של סער בעניין - הן שופכות אור רב על העניין.

ביחס לסכין לשטח, אולר שווצרי בכיס מעולה לכל דבר ופותר 90 מהבעיות, תוספת של סכין פינית/שבדית טובה, או פלסים בינונית, או מתקפלת גדולה עם להב חלק, יעשו את העבודה ויפתרו רוב הבעיות.

אם יוצאים ממש לשטח, תמיד שווה לקחת גרזן טוב עם אחיזה טובה, כל מה שהסכין לא תפתור - הוא יפתור, ולא יכאב לכם הלב להשתמש, פיסקרס מצויין, יש עוד כמה חברות שוות.

tommyboy
נושא - כלים

TC היקר...

הודעה על ידי tommyboy » 18:07 ,3 מאי 2008, ש'

למקרים של עזרה ראשוהנה יש סכיני חילוץ זולות וטובות או ווי חילוץ למיניהם... שמאפשרים חיתוך של שרוכים בגדים נעליים חולצות אפודים תיקים והכל בלי לפגוע במטופל.
תומר מור,
סוכן ר.ד.ע תמרי,
אספן גרזנים,
ידידותי לסביבה.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד