מצ'טות של martindale

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
tutisdog
הגורו הגדול
מצ'טות של martindale

הודעה על ידי tutisdog » 14:04 ,14 מרץ 2008, ו'

האם למישהו יש מושג או נתקל במצ'טות של martindale.
גיליתי שהמצ'טה שהוחרמה לערבי שיש ברשותי כבר הרבה שנים שייכת ליצרן אנגלי בשם martindale המס' שיש מוטבע של הלהב הוא מס 177 כנראה מס' הדגם.
אני אנסה לחפש קצת פרטים.
אם מיהו מכם נתקל בעבר אני אשמח לקבל קצת מידע. :D

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:16 ,14 מרץ 2008, ו'

סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 17:03 ,14 מרץ 2008, ו'

אני יודע שלגוגל יש הרבה תשובות לפעמים וחיפשתי לפני שהתחלתי נושא חדש, מה שגוגל לא יכול לספר זוהי חוויה אישית אם יש למישהו והוא נתקל או החזיק בעבר מצ'טות של מרטינדייל, האם היה מרוצה , חוץ מזה שאת הדגם שיש לי , לא ראיתי בשום קטלוג של מרטינדייל ומעניין אותי מאיזה שנה הדגם. אני ממשיך לחפש.

תמונה
By gdog

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 17:52 ,14 מרץ 2008, ו'

אם אני לא טועה מרטינדייל הם חברה בריטית, שבין היתר ייצרה מאצ'טות ככלי-חילוץ והישרדות לטנקים באזור מלחמת העולם השנייה, ואני אפילו חושב שיש לי דגם אחד כזה.
דגם כמו שלך אני לא מכיר לצערי, מעבר לזה אני לא יכול לעזור.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 19:46 ,14 מרץ 2008, ו'

אכן חברה בריטית ומגוון נחמד של מצ'טות לשימושים שונים.

לא הצלחתי למצוא פרטים על הדגם הזה מס' 177 , מעניין אם אצליח למצוא משהו, סתם בעיקר בשביל הכיף. :lol:

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 0:59 ,15 מרץ 2008, ש'

מרטינדייל חברה בריטית ותיקה שקיימת עוד מהמאה ה-19, עם סמל התנין המפורסם. אין לה קטלוג כי היא מייצרת אלפי דגמים של כלי עבודה וכלי חיתוך, לפי דרישות כל שוק. יש לה רק ברושור קטן עם שלושה עמודים וצילומים מייצגים. היה נציג בארץ עד לא מזמן וכמה שנים מכרו בחנויות לציוד חקלאי מאשטות מתוצרתם בכמה דגמים, בעיקר למגדלי בננות ודקלאים. היבואן ניסה גם למכור לצה"ל דגם של סכין בואי בסיסי שלהם, נסיון שלא הצליח.
הגדולה של מרטינדייל היתה לשווק לכל שוק את טיפוסי הלהבים להם הוא רגיל, כלומר למזרח הרחוק כלים דמויי בולו או פראנגים למיניהם, לאפריקה פאנגות ולדרום אמריקה מאשטות. הכלים מאד פשוטים ובכך יתרונם - פלדה טובה בלי התחכמויות.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים