[b]הגנה עצמית[/b]

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
מאיה
חדש בפורום
[b]הגנה עצמית[/b]

הודעה על ידי מאיה » 0:16 ,10 דצמבר 2007, ב'

הי ושלום לכל המומחים,
אשמח אם תוכלו לייעץ לי, אני מחפשת כלי להגנה עצמית, בעיקר כנגד תקיפה מינית שלמיטב ידיעתי ברוב המקרים נעשית כאשר התוקף מפתיע מאחור ומנסה לנטרל את הקורבן על ידי גרירתו והשכבתו על הארץ, איזה כלי הכי מתאים לאדם שלא יודע להתמודד עם תקיפה כזו ושהיכולת הפיזית שלו מוגבלת, חשבתי על סכין קפיצית שחבויה בשרוול אבל הבנתי שזה כנגד החוק להחזיק כזה דבר, צריך משהו שיהיה נגיש וקל לתפעול, שמעתי שישנו שוקר בדמות של פלאפון, ידוע היכן ניתן להשיג?

תודה מראש

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:01 ,10 דצמבר 2007, ב'

השוקר המדובר היה לפני שנים בחנויות למטייל וריקושט למיניהן ברחבי הארץ, אולי כיום ניתן להשיג בחנויות "ריגול" למיניהן.
הכלי הכי יעיל להגנה עצמית היא אמנות לחימה, ולא כלי נשק שניתן להוציא מהיד שלך ואף להשתמש בו נגדך. גם אם את בחורה לא גדולה ולא חזקה, אמנויות לחימה לא תלויות בגודל התלמידים כלל.
שלא לדבר על רמת הביטחון העצמי המוגברת שתקבלי שם.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

מאיה
חדש בפורום

הודעה על ידי מאיה » 14:22 ,10 דצמבר 2007, ב'

ברור, ציינתי קודם שזה עבור אדם עם מוגבלות פיזית שיהיה לו קשה ללמוד אמנות לחימה, אני התנסיתי ולמדתי ומקווה שאם חס וחלילה אצטרך אדע גם ליישם, אבל הצטרפתי לפורום הזה בשביל השאלה שלי, אם למישהו יש תשובה אשמח .... מה הכלי הכי יעיל ומהיר וקל לשימוש כנגד אנסים
כאלו שתוקפים מאחור ויש כאלו לצערי!!!
אז אם אתם מכירים כלים אנא שתפו איתי את המידע, תודה

shmit
מבין בסכינים

הודעה על ידי shmit » 15:34 ,10 דצמבר 2007, ב'

אימפקט טול... לפי דעתי הכי נוח
או אלה טלסקופית אבל שוב... כמו שדורון אמר קרב מגע הכי טוב.

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 18:19 ,10 דצמבר 2007, ב'

אני הייתי ממליץ על תרסיס פלפל.. פשוט ויעיל מאוד. יש גם כאלה שמתחברים למחזיק מפתחות.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 18:34 ,10 דצמבר 2007, ב'

דעתי בנושא (אני מנצל את ההכרות המסויימת שיש לי עם תחום הלחימה וההגנה העצמית):
קודם כל - מודעות לסביבה. כלומר, כשנכנסים למקום חשוך רצוי להאיר אותו, אפילו עם פנס קטן וחזק, לחכות עוד שנייה ולהביט מסביב. לא ללכת בקו ישר ליעד (רכב, מעלית וכו') אלא ליד הקיר, להציץ מאחורי מכוניות חונות. אם נדמה שמישהו מסתכל - להביט בו ישירות - רוב האנסים בפוטנציה נרתעים מיצירת קשר עין וגם מהחשש שיזוהו.
הנשק שאני ממליץ - גז פלפל, שיהיה זמין. לא להתבייש ולהחזיק אותו ביד בסיטואציות מסוכנות או במקומות חשודים. נשק אימפקט טוב למי שמיומן בו ובעל חוסן פיזי מסויים - אני עוסק בזה מדי שבוע. החשוב ביותר הוא מה יקרה לגוף במנת האדרנלין הראשונה ולזה אין תשובה חוץ מאימון או לפחות סדנה. לצערנו נשיאת סכין להגנה עצמית איננה מותרת במסגרת החוק, למרות שבמידת הצורך החוק מאשר שימוש באמצעים קיצוניים. בארה"ב מאד ממליצים לנשים לשאת סכין מתקפל קטן ומשונן שישמש אך ורק בשעת הצורך, חיתוך נמרץ של אמת היד של תוקף שבא מאחור אמנם נשמע מרושע ומלוכלך (זה באמת כך) אבל "ריפ" אחד בד"כ דיו כדי להפסיק את התקיפה ולשלוח אותו מילל לבית החולים.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 0:13 ,11 דצמבר 2007, ג'

עם זאת, נשיאת סכין שלא למטרה כשרה הינה עבירה, והפורום אינו מעודד נשיאת סכינים ושימוש בהם כנגד בני אדם או חיות.
אין "פיתרון קסם" לבעיות של אלימות, והחכמה היא לא להגיע למצב של "הגנה עצמית" מההתחלה.
לא להסתובב לבד, לא להסתובב באיזורים נטושים, לא להסתובב באיזורים מועדים לפורענות כמו גני שעשועים בלילה וכולי.
שוקר פשוט הוא הכי יעיל למצבים כאלה-לא צריך להפעיל כח בשימוש בו, ולא ניתן להרוג את התוקף ולמצוא את עצמך בכלא(במדינה המעוותת שלנו).
הזרם החשמלי מרפה את השרירים באיזור שבו הוא פוגע, ולכן אידיאלי למצב של תקיפה מאחור- פשוט מחשמלים את היד האוחזת בך.
מצית פשוטה גם יכולה לעזור- לא מאמין שמישהוא ישאיר את היד מעל להבה חמה 8O ...
נאחל לך שלא תצטרכי להשתמש בידע הזה.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 0:28 ,11 דצמבר 2007, ג'

ברווז, לא עודדתי לשום דבר, ציינתי עובדות ונתתי עצות איך למזער מצב מסוכן.
זרם חשמלי דווקא מכווץ את השריר ולא מרפה, נסה בהזדמנות... :lol:
יעילות שוקר מוטלת בספק כי התגובה האנושית שונה מאד מאדם לאדם, לניטרול גבר ממוצע צריך שוקר גדול יחסית. החסרון הגדול של שוקר לדעתי הוא, שחייב להיות מגע עם התוקף וההשפעה היא לרוב רגעית, למעט שוקר ממש חזק (שהוא גם גדול ומסורבל). אני לא טען ששוקר זה רע, תרסיס פלפל יעשה את העבודה טוב יותר - וסדנה או קורס הגנה עצמית יהוו השלמה נאותה. יש קורסים מיוחדים לנשים בלבד מטעם אגודת "אל הלב", אני יכול להפנות למדריכה טובה בהודעה פרטית.

אייל
מבין בסכינים

פתרון שונה במקצת

הודעה על ידי אייל » 7:29 ,11 דצמבר 2007, ג'

מאיה שלום,
בניגוד לכלי נשק למיניהם העלולים לפגוע בתוקף ואף להגביר את תוקפנותו
ולגרום לתוצאות הפוכות ולפעמים (במדינתנו המתוקנת) אף לסיבוכים עם החוק,
נראה לי שהדרך הטובה והבטוחה ביותר הינה לגרום תוך שבריר שניה
להיפוך מצבים שבו התוקף נהיה לחשוד והברירה היחידה הנותרת לו הינה
להסתלק בזריזות ומייד לפני שייתפס, בודאי שלא יצליח לממש ולהמשיך בזממו.
הפתרון המוצע הינו צופר אויר פשוט שנראה כמו ספריי עם צופר קולני
(כמו שמשתמשים האוהדים במשחקי כדורגל) פשוט ביותר לאחזקה בתיק
ולשימוש מהיר.
בשעת סכנה יש פשוט לצפור צפירה מחרישת אזניים המסיטה תשומת לב
גם ממרחק וגורמת לכל חולירע לברוח בספיד.
גם במקרה של טעות בזיהוי או בכוונה אף אחד לא נפגע פיזית ומלבד אי נעימות
מסוימת (שאני בטוח שכולם יבינו) לא ייגרם שום נזק.
מקווה שעזרתי,אייל

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 15:49 ,11 דצמבר 2007, ג'

סער כתב: זרם חשמלי דווקא מכווץ את השריר ולא מרפה, נסה בהזדמנות... :lol:
לצערי ניסיתי זאת כבר בטעות :oops: :lol: .
בצעירותי קניתי שוקר, וכצעיר מתלהב התעסקתי איתו שוב ושוב. באחת הפעמים אחזתי בו עם אצבע אחת על האלקטרודה, והפעלתי... :lol: :roll:
התוצאה הייתה שהוא עף לי מהיד, שהתיישרה מעצמה במהירות קדימה.
בארוע אחר שהייתי מעורב בו, וזרם חי(...), התופעה חזרה על עצמה- היד התיישרה לי בעצמה ובעוצמה.
לכן המלצתי על השוקר כיעיל.
אולי באמת כל אחד מגיב אחרת כמו שציינת, אני יודע מה השוקר גרם לי אישית....

הבעייתיות העיקרית עם כל מה שצויין פה בהודעות מעליי, גם שלי, היא שהדברים הללו הם גדולים ולכן רוב הזמן יימצאו בתיק ולא בנגישות מיידית כמו בכיס.
ישנם אזעקות קטנות יחסית בדציבלים גבוהים, אבל זה כבר נדיר למצוא אותם בארץ, ואני לא ממש יודע איפה לחפש. כמו שאמרתי אולי בחנויות ריגול.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 15:56 ,11 דצמבר 2007, ג'

ברווז כתב:
סער כתב: זרם חשמלי דווקא מכווץ את השריר ולא מרפה, נסה בהזדמנות... :lol:
לצערי ניסיתי זאת כבר בטעות :oops: :lol: .
בצעירותי קניתי שוקר, וכצעיר מתלהב התעסקתי איתו שוב ושוב. באחת הפעמים אחזתי בו עם אצבע אחת על האלקטרודה, והפעלתי... :lol: :roll:
התוצאה הייתה שהוא עף לי מהיד, שהתיישרה מעצמה במהירות קדימה.
בארוע אחר שהייתי מעורב בו, וזרם חי(...), התופעה חזרה על עצמה- היד התיישרה לי בעצמה ובעוצמה.
.
מה שכתבת מדגים היטב - זו התכווצות של שריר. זה תלוי מאיפה חטפת את הזרם...
כל תנועה של איבר בגוף כרוכה בהפעלת שריר שיש מולו שריר נגדי לפעולה ההפוכה.

Scalpel
חדש בפורום

הודעה על ידי Scalpel » 0:05 ,12 דצמבר 2007, ד'

שלום לכולם, עד כמה שאני חדש ולא מתעמק בנושא - אבל מספיק אולי עם סוגיות אתיות למיניהן?! מניסיון, אני בא מהתחום מפוצץ בסוגיות קשות איפה שבן אדם הוא זה שמוצא פתרון אמיתי לבעיות של עצמו. ודווקא אתם שיש לכם ידע ויכולת נכנסים לתשובות מתחמקות - אוי, תתני לו ברכייה והוא יברח, תכניסי לו ציפורניים לעיניים...
בן אדם שנושא נשק עליו פשוט לא רוצה להגיע לסיטואציה של קורבן חסר אונים (אוקי אמריקאיים ממש מגזימים עם זה...) וכמובן, אפילו עם חרב סיני שלוף וצוות ימ"ם בהיכון - לא מאחל לאף אחת להגיע לסיטואציות כאלה...

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 12:45 ,12 דצמבר 2007, ד'

הסוגיות האתיות הללו הן לא רק סוגיות אתיות אלא בעייתיות בתחום החוקי, נכון להיום ולחוקי מדינת ישראל.
הפורום לא יכול להמליץ על כלי נשק לשימוש נגד בני אדם או חיות, כמו שכבר כתבתי, לא רק מבחינה אתית אלא גם מבחינה חוקית.

מאיה
חדש בפורום

בקיצור...

הודעה על ידי מאיה » 15:10 ,12 דצמבר 2007, ד'

בקיצור... שוקר מסורבל כי מכריח מגע עם פרק היד, סכין אסור, צופר זמבורה ? עד כמה שזכור לי ממש קשה להפעיל אותם, אולי הכי טוב זה, אם מישהו זוכר היו פעם סיכות לשיער שעשויות מרצועת עור ומקל מחודד מעץ, שמים את יריעת העור על השיער והמקל נכנס בין שני הצדדים של היריעה, זה לא סכין וזה יכול להוציא עין, אבל באמת הכי חשוב זה איך הגוף יגיע בזמן אמת ולכן באמת הכי חשוב זה התרגול, מישהו כאן ציין שיעורים לנשים של איזושהי עמותה ואפילו אמר שיוכל למסור טלפון של מדריכה, אשמח לקבל..ותודה לכולם על הידע.

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 16:35 ,12 דצמבר 2007, ד'

אתר אגודת אל הלב, יש שם את כל המידע שאת צריכה. אני שולח לך גם הודעה פרטית.
http://www.elhalev.org/hebrew.html

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים