סכין מתקפלת

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
argentum
תושב קבע בפורום
סכין מתקפלת

הודעה על ידי argentum » 11:35 ,19 אוגוסט 2007, א'

תגידו, התמונה הזו אומרת לכם משהו? http://www.brisa.fi/1640x.jpg
כי אני מת להכין סכין מתקפלת, אבל לא משנה כמה תמונות אני רואה וכמה הסברים אני קורא,
אני לא מבין אף אחד חוץ מה- liner lock כמו שיש באולר רגיל. הייתי רוצה מנגנון יותר חזק,
למשל כמו הסכינים שאתה פותח עם תנופה חזקה מכף היד או עם בליטת אגודל ואז הן ננעלות, לגמרי,
וכדי לפתוח אותן צריך ללחוץ על חלק מהידית.
ראיתי את המאמר על "סכינים סדרתיות" באתר ועדיין לא הבנתי, מצטער
HELP!

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 20:21 ,19 אוגוסט 2007, א'

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 10:57 ,20 אוגוסט 2007, ב'

בתמונה שלך מופיעים חלקים של ליינר-לוק.
IV, לא היה לי מושג שככה גם ניתן לנעול סכינים :oops: .ווריאציות מעניינות ללינר לוק...אהבתי.תודה.
לוק-בק(נעילה בגב):ידית קטנה היושבת על קפיץ שמחזיק אותה במקום ונמצאת על גב הסכין(ע"ע ספיידרקו פוליס), הלהב נראה כמו בתצורה הראשונה שמופיעה בשרטוט שIV שלח-מגרעת עילית בלהב(במקומות מסויימים אני מאמין שגם כמו בשרטוט השני).הנועל מתיישב לתוך המגרעת ומוחזק במקומו והלהב ננעל במקום.
אקסיס לוק(AXIS LOCK):מוט עגול שמחובר לקפיץ ונע בין ס"מ לשניים קדימה\אחורה.המוט מתיישב בתוך מגרעת בלהב ונועל אותו במקום. הזזה פשוטה של המוט אחורה משחררת את הנעילה.גם פה המיגרעת היא עילית.השם AXIS שייך לבנצ'מייד, אבל עוד כמה חברות משתמשות באותו פטנט, בשם אחר.
נסה לבדוק באתר של קולומבייה ריבר, יש להם כל מיני רעיונות משוגעים לנעילות חדשות ומעניינות.
ואגב, גם אני סקרן לגבי מנגנון של החצי-אוטומטיות:איך זה עובד? למשל ה-LEEK של קרשו.איך נראה הקפיץ?ולמה רק מנקודה מסויימת הוא קופץ?
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

רעי
בלייד ראנר

מעניין מי הבן-זונה...

הודעה על ידי רעי » 14:00 ,22 אוגוסט 2007, ד'

אלמלא הנבלה שגנב את הספר שלי על אולרים מאורי חופי- הייתי יכול להביא סקירה של מנגנוני נעילת להב (יש שם פרק מעניין כולל צילומים של מנגנונים שונים ומשונים לנעילת להבים מתקפלים). כמו שאמרתי- אם מי שגנב את הספר מהנפחיה בעין-שמר יחזיר אותו לחופי, אולי יימחלו לו גם חטאים אחרים בהזדמנות (2 במחיר 1).

argentum
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי argentum » 18:00 ,22 אוגוסט 2007, ד'

גנב? זאת אומרת,פרץ לנפחיה של אורי חופי, ראה את הספר וגנב אותו? כמה כבר שווה ספר כזה?
ואם מדברים על מחילת חטאים, אני חייב לאורי חופי התנצלות (לא בנושא הנ"ל). אתם יודעים אם הוא רשום באתר?

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 21:14 ,22 אוגוסט 2007, ד'

זו בדיוק הבעיה- אורי חופי הוא קיבוצניק חביב, שלא ממש נועל את כל הדלתות כל הזמן, וכשהוא עובד על פטיש אוויר בקצה אחד של הנפחיה יכול מישהו להיכנס לגלריה ולקחת מה שבא...
בכל אופן- הספר נעלם מהנפחיה...

לא יודע כמה הוא עולה- זה הספר שצילם דוד דרום, המכיל אולרי קאסטום מודרניים מכל רחבי העולם של כמה עשרות יוצרים. מצאתי בזמנו באיזה סטימצקי במאה ומשהו שקל.

argentum
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי argentum » 12:46 ,23 אוגוסט 2007, ה'

אולי אתה זוכר במקרה את שם הספר?

iv
נושא - כלים

הודעה על ידי iv » 8:10 ,25 אוגוסט 2007, ש'

אזהרה לגבי הכנת סכין.
הנעילה הקלה ביותר להכנה היא ליינר, אבל ליינר שהוא 1% פחות ממושלם לא יינעל כראוי, בדוק את הנעילה באופן קבוע ובצורה בטיחותית.
אני ממליץ לך לנסות lockback הם הרבה יותר קשים להכנה אבל האמינות של הנעילה גבוהה עשרות מונים.

yaron_iron
חדש בפורום

לגבי אורי חופי ושאר ירקות

הודעה על ידי yaron_iron » 11:06 ,26 אוגוסט 2007, א'

אין אבל אין על אורי חופי, אני שואב המון ידע ועזרה ממנו.
בקשר לספר של הסכינים... ד"ר דויד דרום גר בירושלים וכבר קניתי 2 ספרים שלו ודווקא את הספר על הסכינים המתקפלות לא קניתי. למי שאין את הספרים מומלץ לקנות בחום. התמונות מדהימיות וכל מי שראה את הספרים התרשם מהסכינים שמופיעים שם.

קרמיט
אביר האפל

הספרים של דויד דרום

הודעה על ידי קרמיט » 6:47 ,31 אוגוסט 2007, ו'

יצאו 4 ספרים בסדרה של דויד דרום:

Custom Knifemaking
Custom Fixed-Blades Knives
Custom Folding Knives
The Great Collections

את כל הספרים ניתן למצוא אצל היבואן משה יחקי (מושון).
מי שמעוניין יכול לפנות אליו במייל:
moshon.y@gmail.com
(הוא גם חבר בפורום שלנו).
רם

Guest

הודעה על ידי Guest » 20:02 ,31 אוגוסט 2007, ו'

בעקבות הדיון לעיל, יש לי למכירה את הספר של דויד דרום על סכינים בעלות להב קבוע.

הספר במצב חדש, מי שמעוניין, שיצור עימי קשר בפרטי.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד