מחפש המלצות לרכישת סכין

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
Sharon
חדש בפורום
מחפש המלצות לרכישת סכין

הודעה על ידי Sharon » 12:58 ,24 פברואר 2007, ש'

לחברי האתר שלום,
שמי שרון ואני מחפש המלצות לרכישת סכין.
אני מטייל הרבה בשטח. אינני מביא איתי מזון או שק"ש ולכן הסכין שאני מחפש אמורה לשמש אותי לחיתוך, ניסור ענפים קטנים ונבירה באדמה (הכנת מחסות, כלים ומציאת מזון).
לפני כשנתיים התגלגלה לידי סכין של קרשאו (עיצוב של איזה פול אוניון אחד. דגם 1080 אס טי). הסכין טובה אך סובלת מבחינתי ממספר חסרונות (נוחות עבודה ומתכת להב חלש).
להלן המאפיינים שאני מחפש:
להב – להב קבוע עם שיניים חדות לפחות בחלקו. אורך כ 10 סמ' או מעט יותר. מתכת חזקה ואם אפשר מושחמת.
ידית אחיזה – חשוב לי מאוד ידית נוחה לעבודה. ידית הקרשואו שלי אינה נוחה. אני מעדיף משהו מפלסטיק.
נדן – תפיסה נוחה לחגורת המכנסיים. צמידות לגוף. שליפה מהירה והחזרה מהירה. הנדן הקיים בקרשואו עשוי מפלסטיק ואינו רע כלל.
אני לא מבין מילימטר בסכינים. התקציב שלי נע סביב 1000 ¤. מאוד אשמח לקבל מכם המלצות לגבי סכינים מתאימות והיכן ניתן להשיגן בארץ (או משלוח מחו"ל).
בתודה מראש,
שרון

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 15:25 ,24 פברואר 2007, ש'

Ka Bar בלי לחשוב פעמיים

מסתובבים כמה כאן בפורום- רק סבלנות ויצוצו

דוד

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 15:33 ,24 פברואר 2007, ש'

האם זה זה?:
http://www.botac.com/kershawvertigo.html
אינני יודע בדיוק לאיזה דגם אתה מתכוון ולכן קצת קשה לי לכוון אותך-האם זו סכין עם להב קבוע\מתקפל? מאיזה פלדה הלהב עשוי? ממה עשוייה הידית?
זה מידע שאני צריך לצורך השוואה. כל זה אני יכול ללמוד משם הסכין שברשותך.
אם זו אכן הסכין,אז המצב טוב.
נסה לבדוק את ה"PENTAGON" של SOG,
להציץ באתר של "COLD STEEL",
ואולי לחשוב גם בכיוון של סכיני בואי.
אם לא נמאס לך לגמרי מקרשו, תחשוב על האאוט-קאסט שלהם.להבנתי היא עולה על כל הציפיות שלך.ידית רכה ונוחה, סכין גדולה ורחבה שמתאימה גם לחפירות,ניתנת לשימוש כמאצ'טה או האצ'ט("מקצצת") ומושחמת.החיסרון מבחינתך-ארוכה הרבה יותר מ-10 ס"מ.ראה כאן:
http://www.kershawknives.com/productdetails.php?id=167
בכל מקרה,בכל אתר בית של חברות מופיע פירוט ליד הסכין-מאיזה פלדה היא עשוייה, גודל, משקל ומבנה הידית.עשה קצת שיעורי בית עם החברות שציינתי כאן, תחשוב על כמה אפשרויות, ואשמח לעזור לך לצמצם את ההיתלבטויות.
שים לב לעובדה אחת חשובה- אם תתעלל בסכין, הפלדה של הלהב לא תחזיק חוד הרבה זמן,ולא משנה ממה היא עשוייה.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Guest

הודעה על ידי Guest » 20:58 ,24 פברואר 2007, ש'

לא ברור מדוע להב משונן חלקית האם זה צורך מחוייב המציאות??

יש את סכין DU STAR הישראלית, אין לדעתי מודל משונן אך היא חזקה ובלתי ניתנת להריסה (לדעתי אחריות לכל החיים), פלדה D2 משובחת, יש מודל מושחם וידית פלסטיק/PVC חזקה ועמידה.

הסכין עמדה בכל "מבחני הריסוק" האפשריים של ירחון טקטיקל האמריקאי והיא ישראלית, המעצב הינו אלקס שמגר יצרן סכיני קאסטום ונרתיקי סכינים משובחים וחבר שלנו בעמותה.

באה עם נרתיק טקטי איכותי ביותר.

יש לי את הסכין ואני ממליץ באופן חם ביותר.

הודעה בעניין כאן אצלינו:
http://www.sakin.co.il/modules.php?name ... light=star
תמונה

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 13:16 ,25 פברואר 2007, א'

איך ניתן ליצור עימו קשר?

Sharon
חדש בפורום

הודעה על ידי Sharon » 14:08 ,25 פברואר 2007, א'

תודה רבה רבה על ההערות.
ברווז - הסכין שברשותי היא אכן זו שצירפת בלינק (ורטיגו).
http://www.botac.com/kershawvertigo.html
לגבי האאוט קאסט שלהם - ממה ששלחת אין לה שינון בלהב וזה מאוד מאוד חשוב לי.
עומר - הסכין של דו סטאר אכן נשמעת טוב אך כאמור - מאוד חשוב לי השינון בלהב. זה עוזר לי בחיתוך וניסור.
אבדוק את יתר ההמלצות שלכם:
ה"PENTAGON" של SOG,
סכיני בואי
Ka Bar
אם יש המלצות נוספות או ספציפיקציה לגבי היכן בדיוק ניתן לרכוש אותן אודה על כך מאוד.
בברכה,
שרון

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 14:49 ,25 פברואר 2007, א'

שינון בסכין: לא ברור לי למה אתה מתכוון. יש סכינים (מודרניות) שיש בהן שינון מסוג SERRATION בכל הלהב או בחלקו, דומה לסכין לחם. השינון הזה יעיל בעיקר לחיתוך חומרים סיביים כמו רצועות, חגורות, חבלים וחגורות בטיחות.
יש שינון-מסור לפעמים בגב הלהב, המסורים נחלקים לכמה סוגים, כשהמאפיין את כולם שהן לא ממש יעילים ואף מפריעים.
אני ממליץ על נשיאת סכין קבוע עם להב חלק - ה"דו-סטאר" הישראלי מעולה - ועל מסור גינון מתקפל שיהיה בתיק - כל חנות לכלי עבודה יש מסוגים שונים במחיר כמה עשרות ש"ח (חשוב - להב ננעל). אני לוקח לטיולים ופעילויות שדה מסור טלסקופי של "פיסקארס" אבל כל תוצרת עם שם ידוע תתן שירות טוב.
אני מתנגד לפנטגון של סוג, זה לא סכין שימושי, בוודאי לא לצרכים שלך - יותר פגיון מכל דבר אחר. קא-באר מהסוג הישן והטוב, או לדעתי, קא-באר בואי מהדגם החדש עם להב רחב מאד, מושחר ובעל השחזה שטוחה, ידית גומי נוקשה-למחצה גדולה ובטוחה ונדן מסיבי, ייתן לך מענה מצויין (ומחירו, לצערנו, מחצית ממחיר הדו-סטאר), ראה כאן: https://www.kabar.com/product_detail.js ... y/Tactical
. יבואן קא-באר גולש כאן בפורום תחת הכינוי "מושון", צור איתו קשר. אם תתעקש על שינון חלקי יש את הקא-באר NEXT GENERATION, ואפילו בפלדת D2 קשה במיוחד, אבל במחיר גבוה יותר.

ברווז
מנהל אתר

Re: מחפש המלצות לרכישת סכין

הודעה על ידי ברווז » 21:28 ,25 פברואר 2007, א'

Sharon כתב:הסכין שאני מחפש אמורה לשמש אותי לחיתוך, ניסור ענפים קטנים ונבירה באדמה (הכנת מחסות, כלים ומציאת מזון).
לאחר ההערות של סער, אני חושב בכיוון של מאצ'טה קשיחה באורך 12 אינטש עם גב מסור.
המסור מעפן למדיי, אבל התצורה של המאצ'טה אידיאלית לחפירה(קצה רחב), קיצוץ(לזה היא נועדה...) ולחיתוך.
לינק:
http://www.ontarioknife.com/machetes.html
דגם CT2.
המסור הוא שינון יחיד ולא מוצלב כמו מסורים "אמיתיים" או מושחז בתצורה של שינון להב, אבל הוא עובד...

קרמיט
אביר האפל

המלצה לסכין

הודעה על ידי קרמיט » 18:36 ,26 פברואר 2007, ב'

עפ"י תאור הצרכים שלך, נראה לי שמה שאתה צריך זה קוקרי טוב.
לזה בדיוק הם נועדו. עבודה קשה, עבודה קשה, ועוד עבודה קשה. חפירות, פילוס דרך, קיצוץ, עבודת גרזן, חיתוך.... קוקרי. זה הפתרון.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 21:35 ,26 פברואר 2007, ב'

הבחור מתעקש על שינון.לקוקרי אין שינון, לפחות לאלה שאני נתקלתי בהם...

Sharon
חדש בפורום

הודעה על ידי Sharon » 12:51 ,27 פברואר 2007, ג'

קודם כל המון תודה על כל ההערות וההמלצות - זה מאוד עוזר.

סער - השינון שאני מתכוון אליו הוא אכן בחלקו הקדמי של הלהב (מה שאתה מכנה Serration). אין לי ניסיון עם שינון בגב הלהב אבל אני מערך שזה עשוי להפריע. בזמן גילוף האגודל שלי לוחצת על גב הלהב שקרוב לידית. שינון/מסור שיופיע שמה רק יקשה על התהליך.
הרעיון שלך לגבי סכין עם להב רגילה ובנוסף מסור מתקפל נשמע יעיל אך אינו מתאים עבורי. בשלוש השנים האחרונות אני עושה מאמצים רבים לצמצם את ה"דברים" שאני לוקח אתי לשטח. כיום זה עומד על סכין, מיתרים, לבוש רגיל וחצי ליטר מים בפאוץ' צידי. אני לא הולך להוסיף לזה מסור.

ממה שהוצע לי כאן אני מתלבט בין ה"דימונה" של דו סטאר לבין ה D2 Extreme Fighting/Utility Knife ראו לינק. https://www.kabar.com/product_detail.js ... umber=1281#
מה אתם אומרים?????

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 13:47 ,27 פברואר 2007, ג'

חצי ליטר מים ? 8O ליום או לשעה?...

הבחירה אכן קשה. שתי סכינים בעלות נתונים דומים. צור קשר עם מושון, הוא משווק את שתיהן. בדוק אישית אותן ביד, מה יותר נוח לאחיזה ובכמה זוויות, נוחות נשיאה.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 14:36 ,27 פברואר 2007, ג'

מסכים עם סער 100%.
אם יש לך הזדמנות לחוש את 2 הסכינים ביד, זה הכי טוב שיכול להיות.
קשה לי לתת לך קביעה כי לא החזקתי את הקא-בר ביד, אבל החזקתי את הדו-סטאר.
סכין יעילה מאד, אבל כבדה ואני מאמין שלעבוד איתה לאורך זמן זה מעייף.באתר של דו-סטאר לא מצויין המישקל של הסכין וחבל.
לינק להמרת מידות ומישקלים:
http://www.tishlerstore.com/degree1.html
הקא-בר שוקלת 351 גרם.
למיטב זיכרוני הדו-סטאר שוקלת קרוב או מעל חצי קילו.

לקא-בר יש עוד יתרון-תחתית הידית יכולה לשמש כפטיש.

charnibog
חדש בפורום

אני דווקא הייתי מייעץ כיוון אחר

הודעה על ידי charnibog » 11:39 ,15 מרץ 2007, ה'

את הדו-סטאר אני לא מכיר אבל את הKA-BAR יצא לי לחוות ואני חייב לציין שהחוויה היתה לא נעימה. המחיר היה יקר ובתמורה קיבלתי סכין לא מאד חדה ושנישברה (הידית התפרקה לחלוטין תוך חודשיים), אומנם אני מודה לא הקלתי עליה אבל מניסיון שלי עם סכינים אחרות הן לא התפרקו.
אני דווקא היתי מציע להסתכל על סכינים של muela הם אמינים, חדי ולא יקרים. יכול להיות שהם קצת כבדים לחלק מהאנשים כאן אבל אני אישית אוהב סכין עם משקל.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 15:46 ,15 מרץ 2007, ה'

קא-בר התפרקה לך ומואלה לא?! איך הצלחת?
ההבדל באיכות שלהם הוא עצום ולטובת הקא-בר.

charnibog
חדש בפורום

הודעה על ידי charnibog » 20:30 ,16 מרץ 2007, ו'

ברווז כתב:קא-בר התפרקה לך ומואלה לא?! איך הצלחת?
ההבדל באיכות שלהם הוא עצום ולטובת הקא-בר.
ועם זאת זה קרה. מדובר בסכין ka-bar של הU.S.M.C שהידית התפרקה לי לגמרי ואילו עד היום יש לי סכין מיואלה דגם טורנדו מושחר שאני אישית העברתי דרך שלל התעללויות (כולל העברתי אותו דרך מכסה מנוע של סובארו וכרתתי איתו עץ זית).

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 0:15 ,17 מרץ 2007, ש'

מצטרף לידידי הברווז בהרמת גבה: לא צריך לרוץ לכתוב הביתה בגלל סכיני מואלה בזמן שהקא-בר שרדו את מלחמת העולם השניה, וויאטנם, מלחמות המפרץ למיניהן ואפילו את הפלישה לגרנדה.

.מי יודע מה היה קורה אילו חיילי ארה"ב היו פולשים גם לקובה בזמן משבר הטילים

ואני פלשתי ללבנון ב'84 עם HELLE במקום קא-בר.

אם הייתי יודע!

דוד

Guest

הודעה על ידי Guest » 23:10 ,19 מרץ 2007, ב'

dBu24 כתב:מצטרף לידידי הברווז בהרמת גבה: לא צריך לרוץ לכתוב הביתה בגלל סכיני מואלה בזמן שהקא-בר שרדו את מלחמת העולם השניה, וויאטנם, מלחמות המפרץ למיניהן ואפילו את הפלישה לגרנדה.

.מי יודע מה היה קורה אילו חיילי ארה"ב היו פולשים גם לקובה בזמן משבר הטילים

ואני פלשתי ללבנון ב'84 עם HELLE במקום קא-בר.

אם הייתי יודע!

דוד
HALLE לא מושחם דוד!!

פגיעה אנושה בחיילות :wink:

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 23:26 ,19 מרץ 2007, ב'

יחידות שיריון פטורות מהשחמה,.אפילו הדיסקית לא עטופה , כולל השרשרת. ההסבר פשוט: זה בוער.

אותו האלה עשה עבודה מצויינת שם וגם בתעסוקות האינסופיות שאחרי. היה עליו תור לפריסת לחם ופתיחת אבטיחים. בשטח עזר לטפל בכל מיני כולירות מזדמנות

אארגן איזה פוטו שלו בהזדמנות. סכין בן שלושים וחמש לפחות

דוד

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 18:46 ,20 מרץ 2007, ג'

HELLE קרבון אפשר להשחים בקלות...

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 20:21 ,20 מרץ 2007, ג'

תמונה

תמונה

זה 440, מה לעשות.

את הדגם הזה כבר מזמן לא מייצרים. לפני כמה שנים עשו לא קאם באק אשר בו הבולסטר וה חלק האחורי היו עשוים פליז ולא אלומיניום כמו בשלי

עכשיו אני כבר לא רגיל אליו, הלהב ארוך מידי לטעמי והידית טיפה דקה לידיים הקצת יבשות שלי. מעדיף עכשיו ידיות יותר עבות.

ס"ה הכלי הזה בנוי טוב מאד, חסון מאין כמוהו ועבר בשלום את כל מה שנתתי לו לעשות, כולל כבל חשמל חי ( מי ידע?) אשר גרם לנזק קל בלהב. טיפלתי בו כמו שצריך והיום הוא נראה כמו חדש.

דוד.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד