W2

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
Guest
W2

הודעה על ידי Guest » 22:25 ,6 פברואר 2007, ג'

מי מכיר את הפלדה הזו ועבד עימה? בועז?

חבר שלי, שלח לי תמונה של סכין מ-W2 והוא מתלהב מהפלדה קשות.

אני מבין שמדובר על פלדה שהיא גרסא של 1086M, אבל עם יותר קרבון וכי לא עושים אותה יותר.

במדריך הפלדות כאן:
http://www.agrussell.com/knife_informat ... index.html

נראה שהיא דומה בתכונות שלה לO1 חוץ מהמוליבנדיום.

מעניין מה יש למומחים להגיד.

Guest

הודעה על ידי Guest » 3:38 ,7 פברואר 2007, ד'

W2 היא האחות הגדולה של W1 , הסימן W מראה על כך שהיא פלדת מים - כלומר נתנת להקשייה במים (מגיבה לשמן מצויין גם כן),' W2 נוטה פחות להסדק בתהליך ההקשייה , שתי האחיות הללו נחשבות כפלדות פחמניות, השוני ביניהן הוא שW2 מכילה.0.03% ונדיום וקצת יותר פחמן.
ההרכב של W2 הוא:פחמן 0.6 1.4% .מנגן 0.15 - 0.4 %. כרום 0.15%. ונדיום 0.003% ,צורן 0.1 0.35% .גפרית וזרחן 0.003% כל אחד. גפרית וזרחן נחשבים כלא רצויים, זיהומים לצורך העניין.

W2 מתחברת טוב בתערובת של פלדת שכבות, סלחנית בתהליך החישול והטיפול הטרמי, ניתנת להשחזה ומחזיקה חוד מצויין, תערים של פעם היו מיוצרים מפלדה זו. אין פלא איפה שהמבינים מתלהבים מפלדה זו למרות היותה OLD TIMER . אם אינני טועה ה BOWIE המקורי היה מ W2.

פלדה זו היא תענוג לעבוד איתה. ניתן לבצע בה טיפול טרמי דיפרנציאלי ולקבל TEMPER LINE ברור ויפה. כמו כל דבר טוב יש בה מגרעת - היא מחלידה. על כן איבדה את מקומה לטובת פלדות ההיי טק הלא מחלידות וחסרות הנשמה

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 14:53 ,8 פברואר 2007, ה'

אם כבר מתעסקים במדריך פלדות אז מישהו יכול לערוך איזו שהיא טבלה לפלדות ליצור סכינים וליצור חרבות ?

קרמיט
אביר האפל

טבלת מתכות

הודעה על ידי קרמיט » 17:15 ,8 פברואר 2007, ה'

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד