קרמביטים

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
golani_2
תושב קבע בפורום
קרמביטים

הודעה על ידי golani_2 » 12:31 ,21 נובמבר 2013, ה'

שלום לכולם,
לאחרונה אני רואה ושומע על הסוג הזה יותר ויותר (אפילו בתרבות ה"פופ"), הייתי שמח אם מישהו יוכל לסדר לי את הנושא קצת בראש. פחות באספקט היסטורי (אליו יש גישה חופשית באינטרנט) אלא באספקט, נקרא לזה אספני...

מה נחשב טוב, מה לא טוב, למה לשים לב, דברים כאלה שאני לא באמת יודע לשים עליהם את האצבע אבל אני מניח (מקווה?) שמבינים למה אני מתכוון.

כמו כן למישהו מתחיל בתחום- על איזה כלי הייתם ממליצים בvalue for money- להתנסות והכרה ראשונית.

תודה לעוזרים.

Shrubbery

Re: קרמביטים

הודעה על ידי Shrubbery » 13:14 ,21 נובמבר 2013, ה'

אני חובב של הז'אנר, כלי יעיל ופרקטי.

מי שעוסק, אוסף ומבין בתחום זה שגיא ביאליק, הוא גם מחזיק כמה (בלשון המעטה).

אני אישית אוהב את האמרסון combat karmbit, כלי מעולה, מעט יקר, משתלב לי יפה בכף היד.

למה לשים לב (בתור אספן)? למה שהיית שם לב בכל סכין אחרת: חומרים, היצרן, מחיר, אני מניח שהפרקטיות פחות משחקת תפקיד אז אתה יותר גמיש בסוגיה (פותח לך אופקים ליצרנים נוספים :wink: ).

מספר חברות שעולות לי בראש (לא כולן באותה רמה...):

Emerson
Mantis
Spyderco (דגם חדש שיצא)
Fox
United
Mtech
ועוד עשרות חברות ויצרני קאסטומים, כפי שכתבת זה צובר פופלריות

golani_2
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי golani_2 » 13:19 ,21 נובמבר 2013, ה'

Shrubbery כתב: למה לשים לב (בתור אספן)? למה שהיית שם לב בכל סכין אחרת: חומרים, היצרן, מחיר, אני מניח שהפרקטיות פחות משחקת תפקיד אז אתה יותר גמיש בסוגיה (פותח לך אופקים ליצרנים נוספים :wink: ).
כן, ברור :)
הכוונה אילו יצרנים נחשבת יותר\פחות, איזה חומרים מתאימים יותר וכו'.
דווקא באופן גורף אני מעדיף שהכלים שאני מחזיק יהיו פרקטים, אפילו אם אני לא מסתובב אתם ביום יום, אני בד"כ משתדל לקנות דברים שתיאורטית אפשר הם להשתמש בהם ביעילות...

Shrubbery

הודעה על ידי Shrubbery » 13:31 ,21 נובמבר 2013, ה'

קשה למיין כי יש כל כך הרבה,
אציין מספר יצרנים שנחשבים טובים:
אמרסון, 5.11, פוקס, מנטיס, ספיידרקו, סטריידר, אונטריו וכמובן יצרני קאסטום ועוד חברות למשל כמו בוסי (ייצרו מפלצת).
1000 ש"ח צפונה (חוץ ממנטיס).

הערה: לאמרסון ומספר יצרנים יש מנגון פתיחה אוטומטי שנקרא WAVE, מבחינתי זה אלמנט קריטי בקרמביט שהוא פולדר.
אדגיש כי גם קרמביט של חברה עלומת שם מפלדת 440B יהיה פרקטי בעת הצורך, כי גם בקבוק זכוכית פרקטי כשצריך.

להב: כמו כל סכין, שילוב של חומר גלם ויכולות היצרן להפיק ממנו את המקסימום, הרוב מיוצרים מפלדות אל חלד, יותר ופחות טובות.
ידיות: כנ"ל.

benshi1969
חדש בפורום

הודעה על ידי benshi1969 » 17:59 ,21 נובמבר 2013, ה'

..תוכלו להתרשם מuc2791 שחור/לבן מבית יונייטד הונשו קארמביט בגודל מלא,מרשים ביופיו במחיר של 279 ש"ח.
אורך להב 4"/10 ס"מ.
אורך כללי 8.75"/22.2 ס"מ.
נדן עור בע.יד. קיים במלאי החנות בר"ג,שני הצבעים.
אלי בן שימול
מנהל שיווק מקוון
eli@knife.co.il

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים