מבקש עצה.

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
מבקש עצה.

הודעה על ידי ברווז » 11:32 ,31 ינואר 2007, ד'

לפני זמן מה,עלו לי מספר רעיונות "מהפכניים" בקשר לסכינים.פטנטים חביבים ויעילים מחד, וטריקים עיצוביים מאידך.
בין היתר עלה לי רעיון של עיצוב המשלב בין 2 התחביבים שלי-סכינים ומכוניות.
הרעיון כלל בין היתר עיצוב של מכונית שרירים(למכירה בשוק האמריקאי),שכלל גם "אגזוז" מכרום ,מערך של גל הינע ושרשרת וציר מעוצב כמו ג'אנט.וזה רק רעיון אחד מתוך כ-9.כמובן שלא חלקתי את מחשבותיי עם איש.

בכל מיקרה, חשכו עיניי אתמול, כאשר כהרגלי מדיי שנה חדשה גלשתי באתרי הסכינים הסידרתיות לעידכון קל, וראיתי את זה:
http://sogknives.com/store/F05.html
:evil:
תחושת ההחמצה שאחזה בי תישאר עימי לזמן רב...
בכל מיקרה, אני מבקש עצה:
מאחר וזו לא פעם ראשונה שאני חושב על רעיון וחברה זו או אחרת מבצעת אותו בסופו של דבר,
חשבתי "לדלג על המתווך"כמו שאומרים, ולהציע את הרעיונות שלי לחברה סתם כך, ללא הגנת פטנט.
אמנם הסיכוי שאני אתקל במישהוא ישר שם הוא אפסי ואני לא ארוויח שום דבר מזה,לפחות אני אדע שסכין עם הרעיון שלי נולדה ואני וציבור אוהבי הסידרתיות נרוויח מהעניין.
אנא, שיפכו מחשבותיכם בנושא.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

vgal
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי vgal » 17:11 ,31 ינואר 2007, ד'

גם אני הייתי מתבאס...אני לא חושב שהרעיון הוא פטנט אלא ענין של זכויות יוצרים .אין לי מושג איפה מבררים את הענין (אולי זה לא יקר ומסובך לרשום זכות יוצרים)תנסה עם עומר אולי הוא יודע או מכיר עו"ד שעוסק בנושא.ושוב חבל אבל ככה לומדים :cry: VGAL

Guest

הודעה על ידי Guest » 9:01 ,1 פברואר 2007, ה'

רישום פטנט הוא הליך ארוך, יקר ומסובך. לא כל שכן פטנט בין לאומי. ברווז, רעיונות יש לכולם, אתה לא יכול לדעת מי הגה קודם את הרעיון (לצורך העניין אתה, או החברה שיצרה את האולר). מה שקובע זה מי עושה משהו עם הרעיון שלו. על כל פנים, אתה יכול להיות גאה שהרעיונות שאתה הוגה יש להם אחיזה משמעותית במציאות, אולי אתה צריך להתקדם עם הנושא ולהפוך אותו לעיסוק חייך, או לפחות תחביב משמעותי (כלומר לצאת מהנייר אל המכונה :wink: ).
מייק

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 12:07 ,1 פברואר 2007, ה'

מייק-תאמין לי שאני גאה.הוצאת לי את התנחומים מהפה :wink: ...
אם רק הייתה לי אפשרות לבנות אבי-טיפוס כבר הייתי עושה את זה.אין למיטב ידיעתי בארץ נפחים שיכולים להתעסק עם מתקפלות ולא גישה למכונות עיבוד פלדה.
מה שכן כבר בניתי 2 אבי טיפוס מפלסטיק... אפילו עובדות... :lol:

Guest

הודעה על ידי Guest » 15:44 ,2 פברואר 2007, ו'

ברווז
אין בכוונתי חלילה משום לנסות לרפות את ידיך, נהפוך הוא, בספר של דוד דרום על סכינים מתקפלות ישנן ווריאציות מדהימות של אולרים וסכינים ננעלים , כדאי לך אולי להתעמק מעט בקיים, ישנם מספר אספני אולרים כולל דוד דרום שלבטח ישמחו לידע אותך בנושא, בדיקה וסקירה של אולרים "חיים" עשוייה לתת לך רעיונות.
חידוש מעניין הוא שישנם מספר יצרני אולרים בארץ, איציק עטר , רודי וגם עבדך הנאמן ייצר שלושה בחדשיים האחרונים ועוד שניים מתבשלים עכשיו, תמונות אעלה בקרוב, אני מקווה
בועז

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 18:03 ,11 אוגוסט 2007, ש'

יולי 2005.עלה לי רעיון מעניין וקצת הזוי לראש על סכין בעלת 2 להבים, חלק ומשונן, שהאחד יכול גם להינעל על הלהב השני וגם להתקפל לתוך הידית,"הטוב בשני העולמות".
אוגוסט 2007. חברת לדרמן שחררה את אותו רעיון, רק עם להב מסור ולא משונן.
http://www.leatherman.com/products/knives/default.asp
אני לא יודע מה לעשות עם עצמי כבר.הבטן שלי מתהפכת.
מצד אחד כמו שמייק ציין אכן אני מאושר שלרעיונות שלי יש אחיזה טובה מאד במציאות אבל מצד שני, אם רק הייתי מצליח לעשות את הפטנט בזמן, הייתי יושב על סכום כסף יפה מאד היום :( ,ומעשיר את עולם הסכינים בפטנטים יעילים.
אני שמח שהפטנטים האלה הגיעו לעולם הסכינים, רק מאד עצוב שלא דרכי.
אני כבר לא יודע איך אני מרגיש :evil: :? :x 8O :roll: .

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 10:23 ,11 מרץ 2008, ג'

סליחה על התגובה המאוחרת, בחור נחמד עם רעיונות טובים, גם אני כזה, אבל נתקלתי בלא מעט בעיות בדרך שהם יותר בעיות כלכליות על מנת לייצר משהו ולרשום אותו כפטנט מעבר לבירוקרטיה ומעבר לכסף בסוף צריך למצוא משקיע שייקח את הרעיון למימוש.
אני חושב שכדאי לך לנסות כמו שנאמר בתגובות הקודמות, פשוט תתחיל בקטן ותעביר את המחשבות למעשה בעזרתם של אנשים נחמדים שאני יודע שנשארו עדיין כאלה בארץ.
תראה כיצד הם התחילו.
כל ההתחלות קשות אבל הסיפוק ביצירה הוא תמיד גובר על הכל.

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים