לא סכין, אבל עדיין נשק קר- נונצ'אקו מותאם אישית

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
לא סכין, אבל עדיין נשק קר- נונצ'אקו מותאם אישית

הודעה על ידי ברווז » 18:56 ,27 אוקטובר 2006, ו'

בייאושי כי רב, עקב היותי בחור גדל-מידות(ושמח על כך :wink: ), אין הרבה כלים המתאימים לי מבחינת הגודל.הסכין היחידה שיושבת אצלי טוב ביד ואפילו בולטת מהצדדים היא הפוליס של ספיידרקו.
בהיותי חובב של ז'אנר הנינג'ות, בין היתר יש לי גם נונצ'אקות לאימון מצופים בגומי רך.אך שוד ושבר, החבל המחבר אותם קצר מידיי ומונע ממני להצליח באימוניי.
מה עושים? בונים אחד קוסטום!
המיצרכים:
חצי מוט של מטאטא(ממנו עושים 2 מוטות של כ-30 ס"מ בערך כל אחד)
וו קטן סגור(X2)
שרשרת באורך מותאם אישית(20 ס"מ במיקרה שלי)
מקדחה
מלחציים.
ההכנה:
מנסרים את המוט למידה הרצוייה.
קודחים בקצהו העליון חור דק עם מקדחה להכנסה קלה יותר של הווים.
מכינים את השרשרת-במיקרה שלי קיצרתי שרשרת ארוכה שהייתה לי, למי שאין חותך שרשראות ניתן לעשות זאת עם מלחציים ופלאייר טוב
מניחים את הוו במלחציים, ופותחים אותו קצת להכנסת השרשרת
סוגרים את הוו בחזרה בכוח(פלאייר פטנט יעזור מאד)
מחברים את הווים עם השרשרת עליהם למוטות.
זהו!
בקרוב תמונות.אני גם אצבע אותו בקרוב.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

צורs
נושא - כלים

בהצלחה

הודעה על ידי צורs » 18:59 ,27 אוקטובר 2006, ו'

בהצלחה ידידי..יש לי חבר שבנה נונצ'קות ממוט מתכת..לא בנה יותר מידי חזק ופגע לו בלחי או משו כזה בגלל שהשרשרת נקרעה וזה נראה כואב... :? :wink:

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 19:59 ,29 אוקטובר 2006, א'

אולי תזכה להיות יצרן נונצ'קו קאסטום הראשון בארץ... :lol:
Crocodile Dandy said: That's a knife!

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:14 ,29 אוקטובר 2006, א'

מי יודע? אולי במיפגש הקרוב תזכה לקנות נונצ'אקות מעוצבים "ברווז אורגינל"(סימן רשום...)
צור- יש לי נונצ'אקות "טלסקופיים" ממתכת.עוד לא עברו שימוש רק בגלל שהם עלולים להכאיב מאד מאד בעת הפגיעה....בעצמי. :roll:
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Guest

הודעה על ידי Guest » 20:43 ,29 אוקטובר 2006, א'

הפטיש כתב:אולי תזכה להיות יצרן נונצ'קו קאסטום הראשון בארץ... :lol:

הוא יהפוך להיות ברוס לי:
תמונה

אגב נונצ'קו (אנגלית, Nunchaku, בסינית: 雙節棍) (נקרא גם נונצ'קס או נונצ'קה) היא נשק באמנויות הלחימה היפניות אשר מורכב משתי מקלות אשר מחוברים על ידי שרשרת קצרה או חבל קצר.

לדעתי ידית הנונצ'קו חייבת להיות מעץ קשה (רצוי הבוני או הרדווד)

מידע רב ניתן למצוא כאן
http://www.geocities.com/bubbaroces/howtomake.html

או בספר הזה

http://www.amazon.com/Nunchaku-Complete ... 0865680914

סער
הגורו הגדול

הודעה על ידי סער » 14:03 ,30 אוקטובר 2006, ב'

ברווז, כמה השגות ועצות:
העץ של מקל מטאטא לא מתאים - הקוטר קטן מדי, העץ קל ושביר.
צורת החיבור - מועדת לפורענות, בסבירות גבוהה בורג העין ייתלש ממקומו או שהעין תיפתח.
TRUST ME
בניתי כמה וכמה זוגות בשנות העשרה שלי וחיפשתי אחרי החיבור האולטימטיבי, יש שתי אפשרויות סבירות לחיבור שרשרת; האחת בצורה של ימי הביניים, בעזרת חיבור ברזל שעוטף את קצה המקל ומסומרר לפחות בשתי מסמרות שעוברות מצד לצד - בלתי אפשרי ללא ציוד וידע בנפחות או במסגרות. השניה היא לקדוח חור רדוד במרכז פני המקל (לאורך הציר) ואח"כ לקדוח חור ניצב במרחק של 2-3 ס"מ מהקצה באופן שהחורים ייפגשו בצורת T. את החוליה הראשונה של השרשרת תכניס לחור מפני המקל וחזק אותה למקומה בעזרת מסמרה או בורג (אפשר להשקיע את ראש הבורג ואת האום בתוך העץ).
מוטות מן המוכן עדיף ליצור מידית של את חפירה, בקוטר 30 מ"מ מבוק.
כיום, אם הייתי בכיוון, אני מעדיף בכלל חיבור מיתר - יש כאלו מסחריים. נונצ'קו-מיתר מהיר יותר ושקט, את המיתר ניתן להחליף בקלות אם מתבלה.

רעי
בלייד ראנר

הכנתי כמה כאלה פעם-

הודעה על ידי רעי » 23:14 ,23 נובמבר 2006, ה'

עם מיתר. גם נוח, גם נעים ביד, וגם אפשר להחליף אם רוצים.
השיטה- לוקחים מוט בקוטר 25 מ" מ בערך, קודחים לאורך ציר המוט חור של 4-5 מ"מ בעומק 25 מ"מ. חור ניצב לו 25 מ"מ מהקצה, ועוד חור מקביל לזה 15 מ"מ מתחת. עם מפסלת קטנה מוציאים קצת עץ מהקטע שבין החורים משני הצדדים.
המיתר מושחל מהחור העליון, נדחף עם מברג דק לצד אחד, מושחל בחור המקביל לצד השני, ואם משחילים חוט דק מבעוד מועד- אפשר להחזיר אותו חזרה דרך חור הרוחב העליון לחור הצירי.
אם אני אבין איך מעלים כאן תמונות- אני אצלם את ההוא שיש לי כאן בבית שעשוי בדיוק כך.

Guest

Re: הכנתי כמה כאלה פעם-

הודעה על ידי Guest » 20:31 ,26 נובמבר 2006, א'

רעי כתב:עם מיתר. גם נוח, גם נעים ביד, וגם אפשר להחליף אם רוצים.
השיטה- לוקחים מוט בקוטר 25 מ" מ בערך, קודחים לאורך ציר המוט חור של 4-5 מ"מ בעומק 25 מ"מ. חור ניצב לו 25 מ"מ מהקצה, ועוד חור מקביל לזה 15 מ"מ מתחת. עם מפסלת קטנה מוציאים קצת עץ מהקטע שבין החורים משני הצדדים.
המיתר מושחל מהחור העליון, נדחף עם מברג דק לצד אחד, מושחל בחור המקביל לצד השני, ואם משחילים חוט דק מבעוד מועד- אפשר להחזיר אותו חזרה דרך חור הרוחב העליון לחור הצירי.
אם אני אבין איך מעלים כאן תמונות- אני אצלם את ההוא שיש לי כאן בבית שעשוי בדיוק כך.
ככה מעלים תמונות

תמונה

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים