זיהוי ביונט

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
davidavid6
חדש בפורום
זיהוי ביונט

הודעה על ידי davidavid6 » 0:09 ,12 אוגוסט 2011, ו'

אני אוסף ביונטים, ולא מזמן קיבלתי לי מספר ביונטים חדשים לאוסף - כידון אימונים מדגם M9 (לא משהו מקצועי או מיוחד, פשוט להב מגומי קשיח וגוף מפולימר), כידון נוסף לקלשניקוב מודל 47 מתוצרת איז'מאש, ועוד כידון ל-SKS.
בכל מקרה, קיבלתי פריט אחד בלתי מזוהה, שאשמח אם מישהו שמתמחה בעניין יוכל לעזור לי לזהות במה מדובר.
זה כידון שלפי איך שהוא נראה הוא מולבש על הקנה ממש ולא במקביל אליו, בדומה לרוב הכידונים.
מערכת התפס שלו מיוחדת - התפס מצוי בתוך הצינור עצמו, משמע - התפס מתחבר גם הוא ישירות לקנה, ועל מנת לשחרר את הכידון מהכלי יש למשוך במעין "קליפס", ולא ללחוץ עליו.
הנדן הוא נדן טיפוסי עם צורה מדוייקת של הלהב (מעין חצי סהר דק).
לא מצאתי עליו שום סימן היכר / סמל מפעל / כל דבר אחר העשוי להעיד על מקורו.
תמונות מצורפות - תודה לעוזרים !

בתוך הנדן:
תמונה

מחוץ לנדן:
תמונה

לחצן השחרור:
תמונה
When you have to shoot - don't talk. SHOOT !!

Nik88

Re: זיהוי ביונט

הודעה על ידי Nik88 » 7:58 ,12 אוגוסט 2011, ו'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 0:41 ,6 פברואר 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

davidavid6
חדש בפורום

Re: זיהוי ביונט

הודעה על ידי davidavid6 » 21:39 ,12 אוגוסט 2011, ו'

תודה רבה לך על הזיהוי !
ד"א, כמה עולה היום כזה דבר ? ולמה התכוונת במצב טוב ? אין לו פגימות בלהב אמנם - הוא מושלם, אבל הביונט עצומ ממש לא שמור כמו חדש (מבחינת שריטות).
ואני מניח שאם כך הוא מתוצרת בלגית. למה על הדגם הזה (לפחות על הפריט שאצלי) לא קיים שום סמל מפעל ? או שכולם כאלו מסיבה מסויימת ? (או שסתם אני לא מצאתי אותו..?)
נוסף על כך, בביונט שאצלי יש צינורית מתכת בפנים שזזה מעט, נראה כמו מין מתאם כזה או אחר, וניתן לראות אותה בחלק שבו אמורים להיות החריצים, בעצם מבעדם (לקראת תחילת הלהב). לפי איך שזה נראה היא ניתנת לפירוק בלי הרבה מאמץ. מה תפקידה ?
When you have to shoot - don't talk. SHOOT !!

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד