קנייה מאיביי

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
felixl
חדש בפורום
קנייה מאיביי

הודעה על ידי felixl » 15:39 ,4 דצמבר 2010, ש'

היי אני יודע שהנושא כבר נטחן פה עד דק, אבל מכל כמות הכתובים אל הצלחתי להבין .

אני אוסף סכיני קאלץ ומצאתי באיבי סכין שאני מחפש זמן רב , היא גגם עולה לא מעט ( מעל 500$)
אני לא בטוח אם כדאי לי לשלוח אותה לארץ .
ברור שזה סכין עם להב קבוע, חדה ומעל 10 ס"מ

כעת השאלה מה הסיכוי שיחירמו לי את הפריט _ פשוט עצוב שפריט יחיסת נדיר ישכב במחסן ולא אצלי על המדף)

אין ל תעודת אספן, 1

המלצות , תושובות יתקבלו בברכה .

סער
הגורו הגדול

Re: קנייה מאיביי

הודעה על ידי סער » 23:13 ,6 דצמבר 2010, ב'

לא מחרימים סתם. כידון תוכל (כנראה, כמו שהבנת הנושא לא חד משמעי) לייבא וכל הנזק ייסתכם בתשלומים הנוספים שתיאלץ להשית - משלוח, מע"מ וכנראה דמי עמילות. במחיר כזה כדאי לשלוח בבלדרות.
אוצר וחוקר נשק היסטורי

ACT - Armed Combat & Tactics

felixl
חדש בפורום

הודעה על ידי felixl » 20:50 ,31 דצמבר 2010, ו'

תודה
אתמול הגיע המשלוח, ואכן תשלום של קצת מיסים, ודרישה מוזרה של פקיד המכס לחתום על הצהרה "חד פעמית" כהגדרתו שמודבר על פריט לאספנות , להבא לדבריו הוא לא ישחרר לי את הסכין ללא תעודת אספן. הוא כמובן לא ידע מאיזה רשות יש להמציא את התעודה; מחוקקת או מבצעת.

מעניין שלבולים לא צריך תעודת אספן, ולסכינים שגם אותם ניתן לקנות בכל חנות מתאימה זה דרישה.

נראה לי שאני אגש לעו"ד ואמלא תצהיר חתום על ידו שאני אספן סכינים , מקווה שזה יעזור.

בכל מקרה היום הצטרף לאוסף כידון KM 87 מס 944 חדש לגמרי, שללא ספק מעצים את אוסף כידוני הקלאץ' שלי.

תודה
פליקס

drorhermesh
נושא - כלים

הודעה על ידי drorhermesh » 15:57 ,2 ינואר 2011, א'

המדובר כמובן בתעודת אספן של ארגון אנקה. עמותת אספני נשק קר אתנוגרפי והיסטורי בישראל. אפשר ליצור איתםן קשר דואר ב:
א.נ.ק.ה. ת.ד. 23312 תל אביב 61231

אין לי מושג מה התעודה מוכיחה, פרט לכך ששילמת פעם דמי רישום לארגון.
לגבי הפקיד ש"לא יאפשר" לך ליבא פעם שניה, איך הוא אמור לזכור אותך בדיוק? הוא רק רוצה שתבוא עם התעודה כי זה חוסך לו ולך מילוי של הטופס החד פעמי בכל פעם.

הנהלת האתר פה יכולה לשקול גם לנפק תעודות כאלה, לדעתי תהיה להם אותה "סמכות" חוקית שיש לאנקה.

felixl
חדש בפורום

הודעה על ידי felixl » 12:40 ,3 ינואר 2011, ב'

הי
קראתי בפורם על תעודת אנקה, לא לגמרי הצלחתי להבין מה צריך כדי להחשב אספן מבחינת העמותה. יחד עם זה ניראה קצת אבסורד שפקיד בדואר התכוון לתעודה הנ"ל. כמובן שיכול להיות שאני טועה והעמותה הנ"ל מוכרת ע"י גורם משפטי רשמי כלשהו ולכן מוכרת גם בדואר.
אם כך הוא הדבר אז נישאלת השאלה האם העמותה הנ"ל היא היחידה ? או שיש עוד גורמים שיש להם תעודה שיכולה להגדיר אינדוידואל כאספן נשק קר.

בכל מקרה ,, אני אכתוב להם ואנסה לברר מה צריך לשם השתייכות לעמותה האם זה רק תשלום או שיש עוד קריטריונים , אני לא מציג את האוסף שלי בשום מקום, אלא אוסף אותו לשם ההנאה הפרטית שלי בלבד והמקום היחיד שבו הוא מוצג זה בוטרינה בסטודיו שלי בבית .

תודה בכל מקרה

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 10 אורחים