קאטנות פרקטיות

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
belmont
חדש בפורום
קאטנות פרקטיות

הודעה על ידי belmont » 15:24 ,9 ינואר 2010, ש'

אילו חברות קיימות בשוק שממירים אותן באיכות גבוהה (מלבד פול צ'ן/האנווי או קולד סטיל) והאם יש נפחים בארץ מלבד רודי אשר יודעים לייצר כאלה באיכות גבוהה?

saya
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי saya » 15:39 ,9 ינואר 2010, ש'

יש הרבה חברות לקטאנות כיום, דבר איתי בפרטי אם אתה מתעניין.

בודו
נושא - כלים

הודעה על ידי בודו » 21:26 ,10 ינואר 2010, א'

על נפחים בארץ שמייצרים חרבות מלבד רודי לא שמעתי, אבל יש אלטרנטיבות זולות(הרבה יותר מרודי) בחו"ל. רוב המוצרים מיוצרים בסין, אבל הם מאוד טובים. אם זה מעניין אותך או שאתה צריך עזרה בבחירת דגם או יבוא, צור איתי קשר בהודעה פרטית.

sagiexe

אי אפשר להגיד באותה הנשימה רודי וחרבות סיניות

הודעה על ידי sagiexe » 22:25 ,10 ינואר 2010, א'

זה נכון שישנן אופציות זולות וטובות.
שמחלידות, שיש אותן לכולם, דקות, בייצור סדרתי.
אכן אופציה נחמדה למי שהפרוטה לא מצויה בכיסו.
ואתה יכול לסמוך גם על בודו וגם על סאיה שהם אנשים אמינים וטובים.

אבל אי אפשר בכלל להזכיר באותה השורה את עבודתו של רודי,
שנעשית ביד, בעזרת שוליה, במשך כמה חודשים, ומותאמת ליד,
לגודל ולמשקל של המזמין. להב עבה, מסורתי, חד כתער, מבריק,
מתערובת פלדה בתיאום והתייעצות עם רודי ועל פי אפשרויות המזמין.
חלקים הנבנים בעבודת יד מאפס, ובל נשכח גם אחריות.
אם האופציה, להוציא 2000-3000 על חרב סינית מאיכות ירודה או 4000-5000
אצל רודי... אני הייתי הולך על רודי.

בסופו של דבר, גם החרבות הסיניות האיכותיות יותר, וגם האמריקאיות והגרמניות, עולות
כמעט ואם לא יותר מחרב בהזמנה אצל רודי (למרות שאפשר להזמין חרבות גם ב 5000$ אם ממש מתעקשים).

אחרי שמחזיקים ביד חרב שרודי עשה, מבינים שכל הסיניות הן.... סיניות (ויש לי כבוד לסיניות).

כבוד לבודו ולסאיה! אבל הרבה כבוד לרודי.

saya
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי saya » 10:34 ,11 ינואר 2010, ב'

כבר הרבה זמן שאני שומע על היכולות של רודי בהכנת קטאנות, אבל לא יצא לי לראות ולהחזיק אפילו אחת... שגיא אם אתה מכיר מישהו שיש לו אחת אנא ספר.

sagiexe

זהות הקונים חסויה אך החזקתי שתיים

הודעה על ידי sagiexe » 11:11 ,11 ינואר 2010, ב'

במהלך ביקורי אצל רודי, יצא לי לבחון חרב אחת מוכנה ולהב אחד מוכן.
החרב על כל חלקיה היתה בעבודת יד ובהזמנה אישית של כל פרט.
תענוג להחזיק חרב כזו. הלהב מעורר כבוד. מושקע ומדויק. חד כתער.
בנוסף יצא לי לראות את שלבי הכנתו של טנטו קאסטום-מייד אצל רודי,
ושוב... אותן תכונות.

saya
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי saya » 13:14 ,11 ינואר 2010, ב'

תשמע.. חדות של להב זה לא הדבר שהכי מעניין אותי. אני מתעניין יותר בגיאומטריה של הלהב, באיזון, במסורתיות העיצוב אפשר לומר.

אמיר_לב
אביר האפל

הודעה על ידי אמיר_לב » 20:56 ,11 ינואר 2010, ב'

תשמעו אני מקווה שזה לא ישמע כאילו אנחנו קוריוזים של רודי,
אבל באמת העבודה שלו היא הגורם היחיד לכך שמזכירים אותו שוב ושוב , זאת מלבד העובדה שהוא אדם מסביר פנים לכל אחד.

את להב הקאטאנה המדוברת, גם לי יצא להחזיק, אין מה לומר מלבד יצירת אמנות,כנ"ל גם לגבי שני טנטואים אחד מלפני כ8 שנים מפלדת O1 (למבינים- אני יודע זו לא פלדה מתאימה לנשק כזה) הצורה המסורתית והעבודה ניכרת לעין גם אם אתה לא מבין גדול תוכל לראות את ההבדלים בין חרב סדרתית לבין העבודה שלו, אז כן המחיר בהתאם גם, רודי אמנם לא למד לבנות חרבות כאלו אצל חרש חרבות יפני כל חייו, אבל יש מאחוריו נסיון של עשרות שנים ביצירת כלי נשק קרים, מטאלורגיה, ובעיקר אהבה מיוחדת לנשקים יפנים.

רודי בשלבי סיום של חרב יד וחצי קאסטום מייד שהזמנתי ממנו, זה לאחר שהתלבטתי כמה חודשים באם לרכוש אחת של קולד סטיל בכמעט חצי מחיר או לבנות אחת ויחידה. רודי ישב והסביר לי שעות על תהליך העבודה ועל סוגי הפלדות המומלצות לחרב כזו, כשלבסוף נתן לי הצעת מחיר לחרב מהפלדה שבקולד סטיל משתמשים בה (שאגב הוא ציין שהפלדה לא רעה בכלל לחרבות) ,1055, המחיר לא היה גבוה כל כך מהמחיר שקיבלתי לחרב של קולדסטיל.
החרב באה לאחר שרודי בנה לי שני זוגות של סכינים תאומות, זוג אחד מפלדה דמשקאית ווהשני מO1 (יש תמונות באתר פה שלהן)ויש לי מין שריטה בקשר לסכיני קסאטום שאני רוכש, הן חייבות להיות פרקטיות, ז"א לעמוד באימון /קרב לכל דבר.
שני הזוגות עמדו באימוני לחימה בסכין בצורה מעוררת כבוד, הדמשקאיות כמעט ללא סימן והO1 עם מעט סימנים, זאת איכות העבודה שלו.

טוב בלי לחפור הרבה אני מציע לך לדבר איתו ישירות, ולשאול האם ניתן לראות את הקאטאנה, שאגב היא לא הראשונה שלו.

בודו
נושא - כלים

הודעה על ידי בודו » 18:50 ,12 ינואר 2010, ג'

טנטו, זה כבר כוס התה שלי :)
אם רודי הכין לך טנטו אשמח לראות תמונות וביקורות שלה(עד כמה שאני זוכר אתה מתאמן בנינג'יטסו) באימונים ובחיתוכים.
שגיא - אני נייטרלי בעניין רודי, יש כאלו שאומרים שזה לא שווה את המחיר, ויש כאלו שמתפלאים ללא הפסקה מהתוצר ומאופן היצירה. דבר אחד, אף אחד לא דיבר על חרבות באיכות ירודה, ובטח שלא ב2000 שקל(נמוך יותר, איכותי יותר).

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים