איך מסירים ציפוי צבע מלהב?

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
dibdibu
תושב קבע בפורום
איך מסירים ציפוי צבע מלהב?

הודעה על ידי dibdibu » 23:52 ,24 דצמבר 2009, ה'

ברשותי סכין RAT RC-3. להב הסכין צבועה בציפוי לבן. למיטב הבנתי ניתן להסיר את הציפוי באמצעות חומר מסיר צבע כלשהו.
1. האם ישנו חומר כזה בארץ ואם כן היכן ניתן להשיגו?
2.האם הוא מתאים להסרת הצבע הספציפי של RAT (אני מניח שמדובר בציפוי אפוקסי..?)
3. האם חומר כזה עלול לגרום נזק לפלדה?
4. האם ישנו בארץ חומר שבאמצעותו ניתן לעשות "פוליש" לסכין אחרי הסרת הצבע?

dBu24
בלייד ראנר

הודעה על ידי dBu24 » 8:24 ,25 דצמבר 2009, ו'

אני לא בטוח שיש חומר מסיר טפלון. מסיר צבע רגיל, אשר ניתן להשיג בכל מקום איפה שמוכרים צבעים, עלול להמיס לך גם את ידית הפלסטיק, ככה שהנזק יהיה גדול מהתועלת.

אפשר כן להוריד באמצעות בד שמיר עדין, אם התוצאה תמצא חן בעיניך, אז זה עיניין פרטי שלך

למה בכלל אתה רוצה להוריד את הציפוי? תזכור רק שאחרי שמסירים את הציפוי אז זהו זה ןאי אפשר להחזיר אותו בחזרה

דוד

רעי
בלייד ראנר

הודעה על ידי רעי » 11:49 ,25 דצמבר 2009, ו'

כמה מילים על צבע והסרתו:

אם הצבע הוא רק צבע, כלומר תערובת פיגמנט ופולימר שמרחו על המשטח ונתנו לו להתייבש, יש סיכוי שיימצא ממס שיסיר אותו. תוכל לנסות מסירי צבע שנמכרים בטמבוריות, אני די סקפטי מכיוון שרוב הסיכויים שהצבע הוא ציפוי פולימרי תרמוסטי (אפוקסי וחבורתו), כזה שלאחר יישומו עובר תהליך פילמור בלתי הפיך, גם נקשר למשטח המתכת וגם לעצמו והוא איננו מגיב לממסים, או לכל היותר מתרכך קצת בהשרייה ממושכת בממס.

הפתרון שדוד הציע הוא כנראה האופציה היחידה במקרה כזה- שחיקת הציפוי עם נייר לטש עדין.

בהצלחה

sus
חדש בפורום

הודעה על ידי sus » 22:33 ,28 דצמבר 2009, ב'

במידה והצבע אינו סוג כלשהוא של תהליך כימי שגורם לשינוי ממש בשיכבה העליונה של המתכת ניתן להסיר את הצבע ע"י "ניקוי חול".
התהליך יכול להתבצע ע"י מגוון רב של חומרים שוחקים.
במקרה שלך ממליץ על תהליך עם "חול" פלסטי. בצורה זו ניתן להסיר את הצבע ללא סימנים כלשהם על הלהב. תהליך כזה מסוגל אפילו להוריד צבע (כולל צבע אפוקסי בתנור) מאלומיניום בלי להשאיר כל סימן על המתכת הרכה.
כל נסיון להשתמש בנירות לטש למינהם יסתיים בשריטות על המתכת
בהצלחה

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 8 אורחים