דיון פילוסופי: מה ניתן לעשות לטובת האספנים והאספנות?

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
פרסם תגובה
ברווז
מנהל אתר
דיון פילוסופי: מה ניתן לעשות לטובת האספנים והאספנות?

הודעה על ידי ברווז » 15:49 ,29 נובמבר 2009, א'

אחדד את השאלה קצת.

לכולנו יש רעיונות, דעות ודרכים לעשות רק טוב לנו כאספנים, לתחום איסוף הסכינים בארץ מבחינה תפיסתית (נתפס כדבר מוזר ורע-משום מה) :? וכולי.

בואו נעלה אותם על הכתב.

רעיונות לדוגמא:

הסברה בבתי ספר.

מתנדב מטעם העמותה או האתר יאסוף את כל הסכינים שהוחרמו בבתי הספר השונים, ותיערך מכירה פומבית של כל ה"שלל"- כל ההכנסות קודש לבית הספר שממנו הגיע הפריט. הכל בשקיפות מלאה, כולל צילום בווידאו.

רעיונות מנוסחים היטב להצעות חוק שייטיבו איתנו.

וכולי.
סכין שמקבלים במתנה לא בודקים לה בשיניים...

סכין מהגדרתה היא כלי לפני שהיא כלי נשק.

Zoro
תושב קבע בפורום

הודעה על ידי Zoro » 16:34 ,29 נובמבר 2009, א'

הרעיון של שלל בתי הספר גאוני!
אך אני חושב שבתי הספר והמוסדות אשר מחרימים נשק-קר.. מוסרים אותו למשטרה.
צריך לבדוק ..אבל בגדול רעיון מצוין.
זוהר (Baz)
חמוש תמידית
whatcha gonna do when you play with danger (Alice Cooper)o
zbazkan@gmail.com

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 20:00 ,30 נובמבר 2009, ב'

תגובה אחת וזהו?

אנשים, אני משוכנע שכמו שלי עלו ועולים רעיונות, גם לכם יש כמה.

בואו ותעלו אותם על הכתב!

Nik88

הודעה על ידי Nik88 » 21:49 ,30 נובמבר 2009, ב'

:D
נערך לאחרונה על ידי Nik88 ב 15:59 ,6 פברואר 2012, ב', נערך פעם 1 בסך הכל.

ברווז
מנהל אתר

הודעה על ידי ברווז » 22:28 ,30 נובמבר 2009, ב'

אני לא אומר "דברו וייעשה מייד".
אני אומר "דברו, שיהיה דאטהבייס עם ידע ורצון טוב".

ייאוש ופרופיל נמוך הם 2 האוייבים הגדולים של האספנים בישראל, וגם של הישראלים באופן יותר כללי.

אנשים, אם זה לא יבוא מאיתנו, אז ממי זה יבוא?

הרעיונות שהעליתי כבר נבחנו ולא עמדו במבחן התוצאה, לא ישים לשלב זה. ועדיין, מדובר על מחשבה אחת נוספת לכיוון קידום התחום שלנו וההסברה לגביו.

לא שאני חושב שהסברה תפתור את כל הבעיות שלנו, אבל דחילק, זה קצת יותר ממה שאנחנו עושים עכשיו.

tutisdog
הגורו הגדול

הודעה על ידי tutisdog » 23:57 ,30 נובמבר 2009, ב'

לי אישית לא עולים רעיונות בנושא, מה גם שאם בעבר חשבתי שהסברה היא דבר שיכול להיות כלי יעיל , עם המצב של היום במדינה שלנו (אלימות גואה וכד') זה גם יכול להיות אולי בומרנג לרעה, רוב האנשים שאני מכיר שיודעים שזה תחביב שלי לא מגיבים רע לסוג זה של תחביב , אבל אלה שלא מכירים אותי כל כך ושומעים לראשונה על תחביב זה, לא תמיד מגיבים כמו שהייתי מצפה, תמיד יש איזו הרמת גבה , לא תמיד הם מתכוונים לזה בצורה רעה , אבל עצם העובדה שיש הרמת גבה כלפי זה מעידה שזה דבר שנתפס אצל חלק מהאנשים כתחביב מוזר.
ולכן רק בגלל תגובות כאלה אני לא מצליח לגבש רעיון שיכול להיות ישים או מעשי עבורנו , חוץ מלנסות לנסח חוק חדש לגבי אחזקת סכין או אולר , שזה אכן יכול להיות עבורנו האספנים איזה התקדמות לטובה במידה ויהיה לנו קצת כוח להשפיע על שינוי שכזה.
מעבר לכך אני לא יודע בכלל אם יש טעם לנסות להסביר על התחום לאנשים שאין להם משיכה לתחום כזה. כי מי שלא אוסף אני לא חושב שהוא יראה את הדברים בהקשר כפי שאנו רואים אותם , וזה בדיוק כמו שאני לעולם לא אצליח להבין אחד שאוסף בולים או מטבעות , חוץ מהמהות של האספנות לשמה , אני לא אצליח להבין מה מושך באיסוף של בולים , אבל כאן גם הנקודה , כל אדם יש לו תחומי עניין שונים. וכל נושא של איסוף סכינים , כלי נשק קרים או חמים לא מתקבל בעין הכי יפה בארץ.

נכון להיום עוד אין לי רעיונות להציע......אולי אם אשתי תחליט סופסוף אם היא רוצה להישאר נשואה לי או להתגרש אז הראש יוכל להיות יותר במחשבות גם על הנושא הזה :wink: :roll: :?

הפטיש
אביר האפל

הודעה על ידי הפטיש » 9:10 ,1 דצמבר 2009, ג'

אחד הרעיונות שיכול בהחלט לעזור לאספנים, זה אם יחוקקו חוק שמגדיר אספנות סכינים ונשק קר כמטרה כשרה במאה אחוז, ואז במידה ואדם שזה עתה רכש פריט לאוסף וחוזר איתו לביתו, נתפס ע"י משטרה, אזי תהיה לאותו אזרח זכות לדרוש מהשוטרים שיכבדו את החוק הנ"ל. רק מה - זה יותר מדיי טוב בשביל להיות אמיתי... :?
Crocodile Dandy said: That's a knife!

פרסם תגובה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 14 אורחים