בדיוק כמו שדובון כתב

אספנים ותיקים עם אוסף מוגדר, העוסקים בתחום האיסוף שנים, ומתעניינים באיסוף של פריטים איכותיים, ושיחות עומק על נשק קר.
נעול
הריבצן
תושב קבע בפורום
בדיוק כמו שדובון כתב

הודעה על ידי הריבצן » 10:24 ,6 יוני 2009, ש'

ואפילו יותר
אני פחות פוחד ממי שלמד איזשהי אומנות לחימה.
בד"כ שמים דגש על שליטה עצמית, וגם האדם מראש בחר להוציא את האגרסיות בדרך מנותבת תחת הדרכה וזוכה לפורקן כלשהו בשיעורים.
אני יותר פוחד מהערס עם הסכין או האגרופן.
רוב הסיכויים שלא הייתה לו הדרכה מסודרת לאורך זמן.
רוב הסיכויים שהוא לא יבוא וינופף בסכין מרחוק.
אחרי שלב החימום העצמי, הוא ינסה לשלוף ולהפתיע.
מנסיון בגיל הרבה יותר צעיר - כישורי הסכין של רובם לא משהו
ובמיעוט עוד לא נתקלתי.
גם בלי להיות מאסטר או חגורה שחורה מינוס באיזשהי אומנות, ניתן לנטרל ולנתק מגע.
מקל, רגל שיודעת לבעוט, או יד שיודעת לאן להשלח יכולים לעשות את ההבדל ולתת לך בדיוק את הרגע הדרוש כדי לצור מרחק, להתנתק ולברוח.
תיאורטית גם לנטרל. הבעיה שלי בניטרול היא יותר הפחד שלי מהנזק שיגרם לצד השני ואיך אני אסביר אותו.
באותה מידה, ורק תיאורטית, אני רוצה לחזור גם למי שכתב על כך שאי אפשר לנטרל סכין בסכין - התחמקות ושיסוף למצח כך שדם יינגר לעיניים, חתך טוב ביד הסכין של התוקף, כבר נותנים לך את אפקט העצירה בלי סכנת חיים.
נכון, אפשר גם לפספס ולהגיע לעיניים, אפשר לחתוך כלי דם ביד ושהתוקף לא יחשוב לעשות לעצמו חוסם עורקים וכמובן שימוש בסכין הוא לא חוקי ותמיד עדיף להמנע מכל קרב
אבל אם מדברים על תיאוריה שיכולה להפוך למציאות - זה בהחלט אפשרי.
צריך גם תמיד לזכור שהיריב יכול להיות מאומן כמוך או אפילו יותר, אבל לרוב זה יהיה איזה טמבל שמאומן עוד פחות
וגם יריב מאומן - לא פעם יהיה בטוח שהסכין ביד נותן לו יתרון עצום ש.. אם אתה בוחר לתת לו את היתרון הזה - בעיקר פסיכולוגית - זה בעיה, אבל את הבטחון המופרז שלו, אפשר תמיד גם לנצל.

נעול

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים